Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Netoperek  (Przeczytany 1779 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krówka

  • Gość
Netoperek
« : 2004-10-26, 22:44 »
Dzisiaj wieczorkiem w samym centrum warszawy, zobaczylam male ciemne cos na chodniku, Coś zwruciło moja uwagę...jak się okazało Coś było małym nietoperkiem, naszczeście zyjacym. Nie wiem czemu, ale nie mogl wstac, odleciec, ani nic. Ja tam sie na nietpoerkach nie znam, ale wiedzialam ze chodznik nie jest najlespzym miejscem dla niego. Chcialam go przeniesc, ale sie balam wziac go na rece bo  mial naprawde spore zabki    :roll:  
naszczescie przechodzacy obok ludzie zatrzymali sie przy mnie i jeden odwazny pan wzial go na raczki i wrzucil w krzaki. Przynajmniej nikt go nie zdeptał.
Mam nadzieje, ze przezyje...
Jak myslicie co mu moglo byc? Spotkaliscie sie kiedys z nietoperkiem w podobnych okolicznosciach?
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Netoperek
« Odpowiedź #1 : 2004-10-27, 13:54 »
Może samochód go potrącił??? Niewiem  :( Oby przeżył

U nas kiedyś na stychu (może z rok/2 temu) na sufit (a dokładnie na taką deskę) usiadł nietoperek. Wszyscy się bali to ja go (z chęcią :lol: ) wzięlam przez torebkę foliową i wypuściła- zdążyłam jeszcze pogłaskać- takie głaciuśkie futerko miał i wogóle fajna mysza  ;)  :lol:

Arwen

  • Gość
Netoperek
« Odpowiedź #2 : 2004-10-27, 21:37 »
Biedny nietoperek...
Kiedyś spotkałam nietoperza...Niestety juz nieżyjącego...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Netoperek
« Odpowiedz #2 : 2004-10-27, 21:37 »

Krówka

  • Gość
Netoperek
« Odpowiedź #3 : 2004-10-28, 21:16 »
mi sie wydaje, ze cos moglo zaklocic te jego ultradzwieki i w cos wpadl, raczej w sciane budynku niz w samochow bo to byl chodznik, ale z 15 m od ulicy ;)
Mi sie strasznie podobaly jego skrzydla. Jak je rozlozyl wygladal cudnie  :D
Mam nadzieje, że żyje.
Najśmieszniejsze jest to, że we wrzesniu jeachalam w gory specjalnie po to, zeby zobaczyc dzikie  nietoperki i nic  :roll:  jak sie okazuje w Warszawie jest to łatiejsze
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Netoperek
« Odpowiedź #4 : 2004-10-29, 19:52 »
Zakłócić ultradźwięki nietoperzowi mogłaby tylko ćma. Po prostu nietoperze nie mogą się poderwać do lotu z ziemi. Mogą co najwyżej przy pomocy swoich pazurków wdrapać się na drzewo i z niego dopiero odlecieć.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Netoperek
« Odpowiedź #5 : 2004-10-30, 11:56 »
u mojej babci w nocy, jak wracałam z ogniska na klatce schodowej latał nietoperz :)

a Batuś został oficjalnie ogłoszony nietoperzem :P widzicie te jego uszka??:lol:
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Enola

  • Gość
Netoperek
« Odpowiedź #6 : 2004-10-30, 13:55 »
U mnie na schodach kiedyś wylądował młody. Siedział kilka godzin aż się ścimniło. Wtedy przyleciały po niego stare i go zabrały  :wink:  Latem jest ich koło mnie pełno.

A tak w ogóle to nietoperze już raczej śpią :/ za zimno dla nich, nie ma owadów nie mają co jeść i zapadły w sen zimowy :/ To dziwne, że on tam był o tej porze. Może zajdź tam jeszcze raz i sprawdź czy odleciał. Jeżeli nie to radziłabym ci zabrać go do domu i oddać do jakiegoś TONZu lub siedziby najbliższego parku narodowego.
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Netoperek
« Odpowiedź #7 : 2004-10-30, 21:42 »
Tylko ciekawe czy do tego czasu jeśli nie mógł latać to żeby nic go nie zjadło  :?

Scotia

  • Gość
Netoperek
« Odpowiedź #8 : 2004-10-30, 22:23 »
Netoperek to po cesku BATMAN
HIHI ;)
pesymiści  :roll:
może po prostu wdrapałsię na ten krzam i odleciał :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Netoperek
« Odpowiedz #8 : 2004-10-30, 22:23 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Netoperek
« Odpowiedź #9 : 2004-10-31, 14:51 »
tydzień temu w kościele latał nietoperz, ale była radocha; prawie wszyscy trzymali się za głowę (włosy...), otworzyli główne drzwi i biedaczek odzsykał wolność. A to prawda że nietoperze wkręcają się we włosy tak że potem trzeba je ściąć? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć  :roll:
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Netoperek
« Odpowiedź #10 : 2004-10-31, 19:07 »
Cytat: Scotia
Netoperek to po cesku BATMAN


A mój pies to Bati, Batuś

Cytat: horse_of_course
A to prawda że nietoperze wkręcają się we włosy tak że potem trzeba je ściąć?


Też coś takiego słyszałam :)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Netoperek
« Odpowiedź #11 : 2004-10-31, 19:29 »
Cytat: horse_of_course
A to prawda że nietoperze wkręcają się we włosy tak że potem trzeba je ściąć? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć  :roll:


I słusznie, bo to nieprawda  :)
Zapisane
IBDG Wrocław

julia_mrm

  • Gość
Netoperek
« Odpowiedź #12 : 2004-11-05, 12:00 »
Cytuj

Spotkaliscie sie kiedys z nietoperkiem w podobnych okolicznosciach?
_________________
 

   na mojej dziełce czesto lataj nietoperze :roll: ael podobno moga miec wscieklizne, wiec dobrze ze nie wzełas go do reki :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
Netoperek
« Odpowiedź #13 : 2004-11-21, 12:18 »
tak nam przed wakacjami czytali informacje ze w warszawie znaleziono dwa nietoperzez wscieklizna  i ze  one własnie niegroznie wygladaja itp .i ze one nigdy samenie lataja tylko w grupie i ze wystarczy kontakt  ząbek  czlowiek i moze by  zarazenie wscieklizna :(  ja widzałm ale z daleka :(  oko woko nie spotkałam nigdy :P
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Netoperek
« Odpowiedź #14 : 2004-12-07, 21:24 »
Kiedy bylam na wakacjach, mieszkalam w takim apartamencie i  pare metrow od naszego okna byla malutka szpara. Codziennie wieczorem duzo wieksze od niej nietoperki (jak one przelazly) lataly sobie cala gromada i krazyly po okolicy :) bardzo fajnie bylo na nie popatrzec. Ale na pewno nie byly zbyt wielkie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Netoperek
« Odpowiedz #14 : 2004-12-07, 21:24 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 25 zapytaniami.