Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu

Autor Wątek: Tygrysomaniacy :)  (Przeczytany 15454 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M0j0_J0j00

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #60 : 2004-12-08, 19:36 »
Najbardziej podobają mi sie tygrysy które maja mocny kolor rudy lub białe :):)
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #61 : 2004-12-23, 21:44 »
Hmmm a ja lubie wszystkie poprostu bez wyjatku , tak mnie urzekly ze chcalabym w przyszlosci pracowac w np. Tiger Creek ale to tylko marzenia bo takie cos nie istnieje w Polsce   :cry:
Zapisane

-=KiciA#1=-

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #62 : 2005-01-01, 16:41 »
w tygrysach najlepsza jest ich psychika :> sa inywidulistami, za tych ktorych kochaja oddadza zycie, a z tymi ktorych nienawidzi postepuje bezwzglednie i bez litosci :>
ja jestm taka sama :> i kocham te zwierzeta, moze nawet bardziej niz psy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #62 : 2005-01-01, 16:41 »

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #63 : 2005-01-13, 17:23 »
Taak one bardzo lubia chodzic swoimi ścieżkami :P  
To takie slodkie i dumne zwierzatka !!! Moim zdaniem wlasnie one zasluguja na miano Króla Zwierzat .
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #64 : 2005-01-13, 17:34 »
Cytuj

Taak one bardzo lubia chodzic swoimi ścieżkami

Jak z resztą mają to w zwyczaju kotowate  ;) Sa naprawdę przytulaśne. Ale oczywiście nie powinno się ich traktować jak domowych pupilów. One powinny byc wolne, dzikie, nieposkromione. Wtedy najwyraźniej widzi sie ich piękno.
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #65 : 2005-01-15, 23:34 »
Udomowianie dzikich kotów jest dla mnie bezsensowne i głupie, tak postępują ludzie dla których liczą sie własne żądania , cele a nie dobro tych kotow. Poprostu chca miec jako pupila tygryska to sobie go kupują aby zaspokoić swoje zachcianki  :grr: Ale niestety kot rosnie i daje sie we znaki jego instynk i przestaje sie podobac właścicielowi a wtedy co ?? Oddaje go do jakichś organizacji , pozbywa sie go !! A on w takim wypadku nie będzie zdolny do zycia na wolności :( Marnują tym kotom zycie dla swoich głupich zachcianek !!! :twisted:
Zapisane

Sczurka

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #66 : 2005-01-15, 23:35 »
MI sie strasznie z drapieznych podobają tygrysy są piekne ;*
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #67 : 2005-01-16, 16:30 »
Masz rację Malwina. Każdy może ulec pięknu małych, puszystych, słodziutkich tygrrrrrysiątek. Ale nie biorą pod uwagę, że maluszki kiedyś urosną i staną się wielkimi, trudnymi do wychowania kotami. Brak doświadczenia, chęć popisu przed innymi może doprowadzić do wypadku.
Najgorsze jest, gdy ktoś ze strachu przed dorosłym tygrysem każe usunąć zwierzęciu pazury. Pokazywali w TV takie skrzywdzone biedactwo. Nie mógł chodzić na przednich łapach, gdyż tak go bolały, że podciągał je sobie pod pierś i tak już mu zostało... :cry:
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #68 : 2005-01-17, 22:40 »
T o okropne !! Nie slyszalam o tym, przeciez to takie bezmyslne i glupie !! Ci ludzie to naprawde nie sa warci zycia !!!! Ten tygrysek przez ich widzi mi sie ma cale zycie zmarnowane :cry:  Biedaczysko ....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #68 : 2005-01-17, 22:40 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #69 : 2005-01-18, 21:41 »
Kitty ma z jednej strony troche racji, ale.... w naszym gdańskim zoo mamy jednego starego samca tygrysa amurskiego ( czyt. syberyjskiego ), który mieszka na pięknym leśnym wybiegu z dala od chałaśliwszej części zoo i yśle że gdyby miał wybór : niewola w gdańskim zoo czy straszny, nękany przez kłusowników las to wybrał by nasze zoo!!
W zeszłym roku E uropejskie Towarzystwo Ogrodów Zoologicznych i Akwariów do którego należny nasze zoo przystąpiło do specjalnej kampani na  rzecz ochrony tygrysów. Sprzedawano breloczki z których dochód był przeznaczony na ochrone tygrysów w niewoli :wink:  Według mnie to było bardzo dobre działanie.... Gdański ogród otrzymał certyfikat jako najleprzy z polskich zoo , które brały udział w kampani :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #70 : 2005-01-19, 16:44 »
PePe, a skąd ten tygrys do Was trafił? Czy urodził się już w zoo?
Na pewno gdański tygrysiak jest tam bardzo szczęśliwy - ma spokój, ciszę, dbają o niego, czuje się bezpiecznie. Ale szkoda, że nie wszystkie zwierzęta mają takie szczęście... Jak widziałam w TV te biedne tygrysy z chorobą sierocą, całe w brudzie, odchodach, wygłodzone, nieszczęśliwe, serce mi pękało... :(
Dobrze jest wiedzieć, że w Polsce jest miejsce, gdzie zwierzęta mogą dożyć spokojnej starości. :)  
Cytuj

Gdański ogród otrzymał certyfikat jako najleprzy z polskich zoo , które brały udział w kampani

Gratulacje!  :wink:
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #71 : 2005-01-19, 16:59 »
Moim zdaniem jednak by wybral wolnosc ,bo jak juz kiedys mowilam " lepszy na wolnosci kasek lada jaki niżli w niewoli przysmaki". A jeśli nawet urodzil sie w niewoli to nadal pozostaje samotnikiem, i brakuje mu czegos, nawet w najlepszych warunkach odczuwa brak wolnosci, instynktownie . Nie bedzie nigdy dzikim zwierzetom dobrze w klatce . Porównajmy do nas ludzi : gdyby dali nam wille ze wszystkim co nam trzeba ale zabrali nam wolnosc to jak bysmy sie czuli ?? Ja na pewno nie chcialabym takiego zycia nawet gdybym miala plawic sie w luksusach , wolalabym klepac biede na wolnosci.
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #72 : 2005-01-19, 17:42 »
Cytuj

Nie bedzie nigdy dzikim zwierzetom dobrze w klatce .

Ale chociaż dobrze, że ten w Gdańsku nie spędza całych dni w klatce, ale może chodzić po idyllicznych zakątkach swojego wybiegu  ;)
To fakt, że dzikie zwierzęta kochają wolność, ale na pewno nie kochają tych cholernych kłusowników  :? Czasem i lepiej, że tygrys spędza życie w zoo, niż trafi do sklepu z futrami... A jeśli się o niego dobrze dba, zapewnia mu się co trzeba, bierze pod uwagę jego naturę i instynkty i daje możliwość "samodzielnego działania" nie będzie nieszczęśliwy  :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #73 : 2005-01-20, 09:20 »
Ten tygrysek ma na imię Warmiak i trafił do naszego zoo ponad 15 lat temu ze  swoją siostrą św. pamięci Pasagrą z takiego ochydnego zwierzyńca w Braniewie. Kideyś jeszcze mieliśmy Donalda z małżonką, ale oni mieszkali w starym i ochydnym baraku, który czym prędzej zamieniono na duże, przestronne i zaronięte bambusem wolierki. A partnerki nie ma bo w takim wieku, gdyby go złączyć z jakąś samicą mogły by się pozabijać, a napewno większe samce miał by Warmiak bo przecież duzy jest, a samiczki szkoda  :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #74 : 2005-01-20, 16:32 »
Cytuj

z takiego ochydnego zwierzyńca w Braniewie

Dobrze, że do Was trafił  :) Na pewno jest mu u Was o niebo lepiej niż tam...  :(
Cytuj

A partnerki nie ma bo w takim wieku, gdyby go złączyć z jakąś samicą mogły by się pozabijać, a napewno większe samce miał by Warmiak bo przecież duzy jest, a samiczki szkoda

Pewnie, że byłoby szkoda tygrysicy. A Warmiak raczej nie czuje się niewyobrażalnie samotny  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #74 : 2005-01-20, 16:32 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #75 : 2005-01-20, 22:35 »
Cytuj

Czasem i lepiej, że tygrys spędza życie w zoo, niż trafi do sklepu z futrami...

to się nazywa mniejsze zło...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #76 : 2005-01-21, 18:35 »
Cytuj

to się nazywa mniejsze zło...

Tak. Lepiej je wybrać, niż pozwolić aby ten piękny drapieżca, jakim jest tygrys stał się ofiarą durnych ludzi z kompleksami  :?
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #77 : 2005-01-21, 18:49 »
Może tak a moze nie . Nigdy sie nie dowiemy jak sadzi sam tygrys niestety, wiec nie mozna mowic ze woli to niz to bo my tego tak naprawde nie wiemy to sa tylko nasze przypuszczenia, hipotezy...A gdybym mogla to bym z checia urzadzila polowanie na klusownikow zeby poczuli sie tak jak te biedne koty !!  :evill:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #78 : 2005-01-21, 19:16 »
tygrysy które sa w zoo nie znają smaku wolności, zaś te które go znają i jednak do zoo trafiły sa chcronione w ten sposób, bo najpewniej były małymi kociakami gdy je odratowano. dzikiego dorosłego tygrysa nikt by do zoo nie wpuścił, bo to zbyt ryzykowne. takimi (np. rannymi) zajmuja sie ośrodki do tego przygotowane
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #79 : 2005-01-21, 19:22 »
Maluchy od urodzenia są przyzwyczajane do obecności ludzi i nie żywią do nich urazy. Jak są należycie, z miłością i zrozumieniem wychowywane nabierają zaufania i mają do nich dobry stosunek.  :ok:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #80 : 2005-01-21, 19:42 »
ponoć najwyższym zwyrazem zaufania i akceptacji dla tygrysich opiekunów sa narodziny maluszka :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #80 : 2005-01-21, 19:42 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #81 : 2005-01-22, 14:55 »
Też o tym słyszałem.
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #82 : 2005-01-22, 15:09 »
i najpiękniejsze jest to, że takie maluchy rodzą się czyli źle tygrysim rodzicom nie jest :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #83 : 2005-01-24, 16:42 »
Cytuj

A gdybym mogla to bym z checia urzadzila polowanie na klusownikow zeby poczuli sie tak jak te biedne koty !!

Też bym chciała... :P Ale społeczeństwo jest tak płytkie, że uznało by walczących o życie  tygrysów za wariatów... Kłusownicy dostaliby zapewne niską karę, a tygrysomaniak kilka lat za chęć zabójstwa...  :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #84 : 2005-01-24, 16:51 »
dla mnie taki "tygrysomaniak" nie różni się od kłusownika. jeżeli ma być mu dane poznać ten smak, to albo tygrys zapoluje na niego albo odrodsi sie jako tygrys na którego poluja albo jakakolwiek inna konfiguracja które pozwoli mu zrozumieć. nie do nas należy wymierzanie sprawiedliwości
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #85 : 2005-01-24, 17:05 »
Cytuj

dla mnie taki "tygrysomaniak" nie różni się od kłusownika.

No, ale jednak obrońca tygrysów w przeciwieństwie do kłusownika nie zabija, w dodatku bezbronnych istot... Przecież tu nie ma mowy w zabiciu ludzi. Nie zniżajmy się do ich poziomu...
Cytuj

albo odrodsi sie jako tygrys

Tak, ale do dopiero za jakiś długi czas... I nie sądzę aby taki barbarzyński człowiek wcielił się w postać szlachetnego i pięknego zwierzęcia jakim jest tygrys...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #86 : 2005-01-24, 17:09 »
każde stworzenie jest piękne i szlachetne i nie widze powodu by ponizac jakiekolwiek inne. dla kłusownika tygrys nie jest ani piekny, ani szlachetny, wiec myśle, że dla niego byłoby to surowa karą, podczas gdy dla miłośników mogłoby byc nagrodą.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #87 : 2005-01-24, 17:27 »
Cytuj

każde stworzenie jest piękne i szlachetne i nie widze powodu by ponizac jakiekolwiek inne.

Nie mam zamiaru żadnego poniżać! Taki człowiek może chyba powrócić tylko pod postacią człowieka - wg. mnie najgorszego stworzenia.
Cytuj

dla kłusownika tygrys nie jest ani piekny, ani szlachetny

Im podoba się tylko ich futro... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #87 : 2005-01-24, 17:27 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #88 : 2005-01-24, 17:31 »
Cytuj

Nie mam zamiaru żadnego poniżać

Cytuj

 pod postacią człowieka - wg. mnie najgorszego stworzenia.

napewno zadnego nie chcesz poniżać??? ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #89 : 2005-01-24, 17:51 »
Ja nie uważam, że człowiek jest piękny lub szlachetny...
Cytuj

napewno zadnego nie chcesz poniżać???

No, akurat człowieka mogłabym  :P  ;)
Mi akurat chodziło o wszystkie stworzenia, z wyjątkiem ludzi (tylko jakoś zapomniałam tego zaznaczyć  ;) )
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 27 zapytaniami.