Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu

Autor Wątek: Tygrysomaniacy :)  (Przeczytany 15450 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #90 : 2005-01-24, 18:08 »
ja ludzi nie wykluczam. tez sa piękni i szlachetni, niestety nie wszyscy... ale to sie zmieni na lepsze. wierze w to i do tego dąże. wokół mnie są właśnie tacy ludzie i jest ich coraz więcej :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

-=KiciA#1=-

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #91 : 2005-01-24, 22:04 »
PePe, niestety nei zgodze sie z toba... tygrys jak kazde zwierze tego typu potrzebuje duzo przestrzeni, wiec co muz klatki 20x20 metrow?  :?  myslisz, ze go to zadowala? bo mi sie nie wydaje...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #92 : 2005-01-25, 11:09 »
Przepraszam cię kicia ale powiedz mi kiedy ostatnio byłaś u nas w zoo??
Przeciez tygrys dostał wybieg w lesie ( koło wilków )... A według mnie ma tam na pewno lepiej niż w tym zwierzyńcu w Braniewie.... :)
Przebywając w zoo pokaże tabuną ludzi iż tygrysy są piękne i warte ochrony...
ówcie sobie co checie ale ja miałem okazje poznać ogród zoologiczny " od kuchni " ... widziałem ile serca pracownicy dają zwierzętom...
P.S. Gwoli ścisłości tten WYBIEG nie ma 20x20
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #92 : 2005-01-25, 11:09 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #93 : 2005-01-25, 13:57 »
nie można generalizować, to że są zoo w których zwierze jest zabawka nie znaczy, że we wszystkich tak jest. w wielu miejscach są ludzie z pasja i im zależy na jak najlepszych warunkach dla swych podopiecznych
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #94 : 2005-01-25, 15:15 »
Ale mimo wszystko, dzikim zwierzetom zawsze lepiej jest na wolnosci niz w najwiekszym zoo na swiecie . Tygrysy nie lubia zamknietej przestrzeni tak jak zreszta kazde dzikie zwierze. A PePe ile tygrysow znajduje sie w Twoim zoo ??
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #95 : 2005-01-25, 15:34 »
to fakt, że wolnośc jest lepszym rozwiązaniem, ale czasem zoo to mniejsze zło.warunki trzymania tych zwierząt tak sie polepszyły, ze coraz częściej słyszymy o potomstwie, więc jest coraz lepiej i myśle, że taki maluch urodzony wśród ludzi nie bedzie miał żle, bo nie dość że opiekunowie należycie dbają skoro na świat przyszedł, to jeszcze nie zna innego srodowiska.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #96 : 2005-01-25, 15:48 »
W Gdańskim ogrodzie zoologicznym znajduje się samiec tygrysa amurskiego o imieniu Warmik. Jak już wspomniłem nie może mieć partnerki gdyż jest już za stary ( ok. 18 lat. ) i jego spotkanie z samicą mogło by być tragiczne w skutkach dla któregoś z tygrysów.
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #97 : 2005-01-28, 22:43 »
A on byl wychowany w niewoli czy na wolnosci ??

Cytat: pao
to fakt, że wolnośc jest lepszym rozwiązaniem, ale czasem zoo to mniejsze zło.


Nie jestem do konca przekonana poniewaz tygrysy w zoo nie czuja sie dobrze , natomiast organizacje, ktore wychowuja mlode tygryski i przystosowuja je do normalnego zycia sa moim zdaniem tym mniejszym zlem, bo wypuszczaja je potem nie do klatek, gdzie gapia sie na nich ludzie, ale do rezerwatow gdzie sobie zyja w miare po tygrysiemu . A najlepszym rozwiazaniem jest oczywiscie wolnosc !!! Razem z zagrozeniami klusownikow, innych drapieznikow , chorob ale to zawsze WOLNOSC , jaka by nie byla zawsze jest najlepsza dla dzikich zwierzat :)
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #98 : 2005-02-06, 21:53 »
Cytuj

Razem z zagrozeniami klusownikow, innych drapieznikow , chorob ale to zawsze WOLNOSC , jaka by nie byla zawsze jest najlepsza dla dzikich zwierzat

Może tak, może nie... Trudno nam to okreslić. To już tylko tygrys może sam zadecydować gdzie woli żyć. W takich sprawach patrzymy "z perspektywy tygrysa", jak na jego miejscu woleli bysmy funkcjonować. Ale nasze domyślenia nie zawsze są trafne i słuszne. Najlepiej by było, gdyby człowiek nie ingerował w ich życie, nie zabijał, nie chwytał... Ale co się stało już się nie odstanie. Skoro już dawno wkroczyliśmy na ich terytoria, powinniśmy jak najbardziej zadbać o to, aby wzajemne stosunki nie opierały się na strachu i przemocy. Trzymanie w ciasnych, brudnych klatkach na pewno jest straszne dla tygrysa, ale tak samo jak czychający na każdym kroku kłusownik. Powinno się połączyć życie na wolności ze stałą opieką ze strony ludzi. Rezerwaty na rodzimym kontynencie są najlepszym rozwiązaniem. Zwierzęta mogłyby w spokoju prowadzić naturalny tryb życia, bez obawy, że ktoś ma ochotę ubrać się w ich futro i być pod stałym nadzorem strażników.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #98 : 2005-02-06, 21:53 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #99 : 2005-02-07, 09:21 »
trzeba rozróznić małe zatęchłe zoo jakie kiedyś mozna było oglądać (i czasem nadal takie się spotyka) od ZOO z prawdziwego zdarzenia. gdybyśmy potrafili odtworzyć ich środowisko to miałoby sens zwrócenie ich wolności ale tak... one nie mają gdzie wrócić a taka sytuacja rodzi frustracje i myślę, że lepszy znudzony tygrys w zoo niż dziki frustrat na wolności bo i tak nie będzie się nią cieszył a jak posunie sie dalej to go ustrzelą oficjalnie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #100 : 2005-02-09, 17:32 »
Cytat: pao
i tak nie będzie się nią cieszył  

Nie wydaje mi sie !! Dzikie zwierze zawsze doceni wolnosc jaka by ona nie byla !! Jest ona wszystkim dla nich wiec watpie zeby wolaly siedziec sobie w zoo ... :roll: I mimo ze bedzie mogl sie nia rozkoszowac kilka minut jest to cenniejsze od calego zycia spedzonego w zoo !!
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #101 : 2005-02-09, 17:37 »
jest róznica pomiędzy przyjemnością którą poczuje na początku a rzeczywistą radością... ale myślę, że ten tygrys, który będzie przedkładał wolność ponad wszystko i tak nie da się zamknąć. zwierzęta są bardziej wolne od ludzi, nawet będąc w zoo.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #102 : 2005-02-09, 17:43 »
Watpie ... :roll:  A'' w zyciu wazne sa tylko chwile dla ktorych czasem warto zyc '' jak mawial ŚP wokalista zespolu DŻEM Ryszard R. Dlatego nie sadze zeby zycie w zoo bylo ta chwila dla ktorej warto zyc .
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #103 : 2005-02-09, 17:59 »
czyli mam rozumieć że wszystkie tygrysy wypuściłabyś na wolność??? założenie piekne ale niewykonalne, bo wiele pośród nich nie umie juz żyć na wolności...
a co do filozofii życiowej to mam odmienną...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #104 : 2005-02-11, 19:00 »
Poprostu nie zamykalabym ich w zoo :) Zgadzam sie z tym ze tygrys wychowany w niewoli moze byc niezdolny do zycia na wolnosci . Problem polega na tym, ze zbyt duzo osob traktuje zwierzeta przedmiotowo: np kupuja mlode kociaki a gdy dorosna staja sie niewygodne i niebezpieczne dla posiadacza, to nastepnym krokiem jest pozbycie sie takiego problemu. I z reguly trafiaja one do zoo poniewaz nie mozna ich wypuscic na wolnosc jak sama wiesz.
Reasumujac - najwazniejsze 3 czynniki wplywajace na taka sytuacje to :
1- ekspansja czlowieka (odbieranie naturalnych terenow dzikim zwierzetom)
2- kult afrodyzjaku ( wierzenia ludu Azji w uzdrowicielska moc leku z ...)
3- chciwosc i dominacja( np pokazac komus ze stac go na tygryska , trofeum...)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #104 : 2005-02-11, 19:00 »

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #105 : 2005-02-11, 19:11 »
Cytuj

Poprostu nie zamykalabym ich w zoo  Zgadzam sie z tym ze tygrys wychowany w niewoli moze byc niezdolny do zycia na wolnosci .

Dlatego rezerwaty są najlepszym rozwiązaniem. Tygrys nie jest zamknięty w małej klatce, ale ma dużą przestrzeń do wykorzystania, którą może się cieszyć.
Cytuj

I z reguly trafiaja one do zoo poniewaz nie mozna ich wypuscic na wolnosc jak sama wiesz.

W sumie to i tak dobrze, że trafiają do ZOO, a nie na bazar albo do sklepu z futrami. Większość niezadowolonych właścicieli woli na swych zwierzętach jeszcze zarobić. Oczywiście przeważnie w okropny sposób...
Cytuj

Reasumujac - najwazniejsze 3 czynniki wplywajace na taka sytuacje to :
1- ekspansja czlowieka (odbieranie naturalnych terenow dzikim zwierzetom)
2- kult afrodyzjaku ( wierzenia ludu Azji w uzdrowicielska moc leku z ...)
3- chciwosc i dominacja( np pokazac komus ze stac go na tygryska , trofeum...)

Tylko, że właśnie takie czynniki następują gdy tygrys jest na wolności. Staje się ich celem...
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #106 : 2005-02-11, 19:27 »
Nom w dzisiejszych czasach najlepszym rozwiazaniem sa rezerwaty.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #107 : 2005-02-11, 19:44 »
ale jest ich za mało...
i są za małe...
a te tygrysy które ś a w zoo nie nadawały by sie do zycia w nich... niestety...
dopóki nie będzie mozliwości zrealizowania pożądnego rezerwatu to kiepsko widze populację
panda wielka, ma rezerwaty ale i tak ginie, bo musi migrować a teren jest za mały i pandy z różnych rezerwatów nie maja ze soba kontaktu... przestają się rozmnażać i mimo, że mają ciekawe warunki (sychuan jest przepiekny i kryje jeszcze wiele tajemnic) to i tak gatunek wymiera...
kto wie co bedzie z tygrysami...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kamilka

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #108 : 2005-02-14, 21:29 »
Tygrysy sa bardzo fajne to tyko takie wieksze kotki, a ja bardzo lubie koty.Dla mnie tygrys to bardzo fascynujące zwierze jest można powiedzieć "autorytetem" dla innych kotów nielicząc lwa.

Pozdro. 8)
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #109 : 2005-02-14, 22:20 »
Cytuj

Tygrysy sa bardzo fajne to tyko takie wieksze kotki

Hmmm... Niestety taki sposób myślenia wielu dorosłych powoduje, że mogą mieć kaprys i chcą sprawić sobie takiego "kotka"... A dalsze efekty są wiadome... :?
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #110 : 2005-02-15, 14:12 »
Tak... rezerwaty, ale po pierwsze są za małe co siłą rzeczy prowadzi do howu wsobnego, a w zoo mamy księgi rodowodowe i mozemy bez takich wypadków łączyć nie spokrewnione ze soba pary, a jak wszyscy najlepiej wiemy to właśnie różnorodność genetyczna jest kluczem do przetrwania zdrowej populacji!!!!
No właśnie i nie żaden KOTEK  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #110 : 2005-02-15, 14:12 »

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #111 : 2005-02-15, 14:23 »
Cytuj

No właśnie i nie żaden KOTEK

Tak... Kotek to na kanapie sobie śpi i myszy łowi...  :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #112 : 2005-02-15, 14:35 »
Cytuj

rezerwaty, ale po pierwsze są za małe co siłą rzeczy prowadzi do howu wsobnego, a w zoo mamy księgi rodowodowe i mozemy bez takich wypadków łączyć nie spokrewnione ze soba pary

to jest największy problem... większość zagrozonych gatunków właśnie z tym sie boryka...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #113 : 2005-02-15, 17:45 »
Cytat: Raven
Cytuj

No właśnie i nie żaden KOTEK

Tak... Kotek to na kanapie sobie śpi i myszy łowi...  :P


Nooo... i jeszcze mleczko ze spodeczka pije :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #114 : 2005-02-15, 18:09 »
Cytuj

Nooo... i jeszcze mleczko ze spodeczka pije

I bawi się kłębkiem wełny... :P
Miau... :petting: Tak... tygrys... :P
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #115 : 2005-02-17, 14:57 »
:lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #116 : 2005-02-17, 15:24 »
Cytat: PePe
:lol:  :lol:  :lol:

Oj, PePe, PePe...  ;) Ale w sumie to nie jest śmieszne... Ludzkie wyobrażenia na temat tygrysów doprowadzają do wielu niemiłych sytuacji... Tu nie chodzi o Kamilkę, ale o burżuje, które mają najrózniejsze zachcianki i posiadają tyle pieniedzy, by je spełnić... :P
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #117 : 2005-02-18, 08:39 »
Tak jak ci pieprzeni amerykanie.... :grr:  :grr:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #117 : 2005-02-18, 08:39 »

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #118 : 2005-02-18, 11:38 »
Cytat: PePe
Tak jak ci pieprzeni amerykanie.... :grr:  :grr:

Dokładnie... I każdy inny, który ma "trochę" kasy i nie ma co z nią zrobić... :roll:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #119 : 2005-02-19, 19:10 »
Cytat: PePe
Tak jak ci pieprzeni amerykanie.... :grr:  :grr:

Myślę, że Twoja wypowiedź jest absolutnie nie na miejscu. To, że niektórzy Amerykanie postępują niewłaściwie(zresztą nie tylko oni) nie upoważnia Cię do obrażania całego narodu amerykańskiego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 27 zapytaniami.