Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Ptasia grypa  (Przeczytany 24646 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #30 : 2005-10-19, 18:32 »
Ma jednak Rosja pewne powody :( :kawa:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #31 : 2005-10-19, 20:27 »
ESIO, podobnie jak pozostałe pół świata.. :roll:

Ta Rosja była takim jakby 'dopiskiem' do Grecji, o której pisała Nefra...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #32 : 2005-10-19, 20:35 »
heh... pomyślcie logicznie - czy jest się CZEGO bać? ptasia grypa przez rok zabiła około 60 osób, przy czym 115 zachorowało , w porównaniu do grypy zwykłej to jest dosłownie tyle co nic - normalna ludzka grypa zabija rok rocznie jakiś milion ludzi, kolejne miliony chorują na nasza "starą dobrze znana grypę na która jest "skuteczna" szczepionka" Tu nie ma czego się bać - nawet jeśl dotrze do polski, weźcie pod uwagę, że jak do tej pory naprawde niewiele osób zachorowałao, co z tego że jest w całej europie? nic, w caej europie jest też hiv, zwykła grypa, itp itd, a jakoś nikt nie panikuje...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #32 : 2005-10-19, 20:35 »

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #33 : 2005-10-19, 21:49 »
Lepiej być zabezpieczonym :idea:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #34 : 2005-10-20, 12:00 »
Lepiej być zabezpieczonym :idea:

Problem polega na tym, że przed niektórymi chorobami nie da się skutecznie zabezpieczyć, pozostaje tylko trzymać swój organizm w dość dobrym stanie /nie przemęczać się, witaminy, zdrowe zywienie/, ale w dzisiejszych czasach to trudne..
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #35 : 2005-10-20, 14:02 »
Problem polega na tym, że przed niektórymi chorobami nie da się skutecznie zabezpieczyć, pozostaje tylko trzymać swój organizm w do¶ć dobrym stanie /nie przemęczać się, witaminy, zdrowe zywienie/, ale w dzisiejszych czasach to trudne..

Chociaż troche być zabezpieczonym :idea: i przedwszystkim uważać :idea:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #36 : 2005-10-20, 15:42 »
Mozna ale 1. to trwa 2 jednak zarażaj±, no nie?
Pisząc tamten post byłem mocno zmęczony i napisałem bzdury.Otóż z medycznego punktu widzenia nosiciel to osoba lub zwierzę, która przenosi daną chorobę nie chorując na nią.Przykładem są szympansy będące nosicielami wirusa HIV oraz 90% polskiej populacji posiadającej słynną bakterię Helicobacter pylori.Nie znaczy to jednak,że wszystkie te osoby chorują na wrzody żołądka.Znaczna część z nich jest tylko nosicielami,u których wrzody w ogóle się nie rozwiną.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #37 : 2005-10-20, 16:51 »
zoolog wiem o co ci chodzilo - ale po co męczyć się z wyszukiwaniem nazwy medycznej skoro i tak niewiele nie chorujące, ale zarażające.

ps. nosicielami sa teżź ozdrowieńcy z niektórych chorób (już nie chorują, ale zarażają)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #38 : 2005-10-20, 19:07 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #38 : 2005-10-20, 19:07 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #39 : 2005-10-20, 20:17 »
Na pewne wyniki musimy jeszcze poczekać do piątku.. No, ale faktycznie, wreszcie coś pozytywnego ;)
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #40 : 2005-10-21, 13:12 »
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #41 : 2005-10-22, 20:56 »
Mam ważne pytanie, no bo sąsiad hoduje gołębie i on powiedział że ich nie zamknie, co w tej sprawie trzeba zrobić? czy te gołębie też są zagrożeniem?
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #42 : 2005-10-22, 21:30 »
Wydaje mi się , że tak :|
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #43 : 2005-10-22, 21:43 »
kurcze :( ten sąsiad to te gołębie norlamnie hoduje tak że sąsiadom przeszkadzaja :? jak ich nie zamknie to osobiście zadzwonie tam gdzie trzeba i powiem że ptaki hodowlane nie są zamknięte! tu chodzi o bezpieczeństwo także i ptaków jak i ludzi... i innych ziwerząt
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #44 : 2005-10-22, 22:21 »
kurcze :( ten s±siad to te gołębie norlamnie hoduje tak że s±siadom przeszkadzaja :? jak ich nie zamknie to osobi¶cie zadzwonie tam gdzie trzeba i powiem że ptaki hodowlane nie s± zamknięte! tu chodzi o bezpieczeństwo także i ptaków jak i ludzi... i innych ziwerz±t

Takie wyjście było by najlepsze :jupi2:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #44 : 2005-10-22, 22:21 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #45 : 2005-10-22, 22:23 »
u mnie na osiedlu i w okolicach wszystkei ptactwo jest pozamykane oprucz właśnie tych domowych gołębi :?
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #46 : 2005-10-22, 22:28 »
Nadal uważam, że było by to najlepsze wyjście:

kurcze :( ten s±siad to te gołębie norlamnie hoduje tak że s±siadom przeszkadzaja :? jak ich nie zamknie to osobi¶cie zadzwonie tam gdzie trzeba i powiem że ptaki hodowlane nie s± zamknięte! tu chodzi o bezpieczeństwo także i ptaków jak i ludzi... i innych ziwerz±t
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #47 : 2005-10-23, 21:27 »
Gdzie to trzeba zadzwonić? :? na policje? zrobiłam to, ale powiedzieli że to ich nie obchodzi :|
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #48 : 2005-10-24, 13:28 »
Może powiadom sanepid? :? :| :idea:
Mam nadzieje, że poskutkuje :idea: :jupi2:
Zapisane

Aneczka

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #49 : 2005-10-26, 15:33 »
Gdzie to trzeba zadzwonić? :? na policje? zrobiłam to, ale powiedzieli że to ich nie obchodzi :|
Może powiadom sanepid? :? :| :idea:
Mam nadzieje, że poskutkuje :idea: :jupi2:
Właśnie... Możliwe, że sanepit to załatwi...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A tak w ogóle to przecież te wróble, gołębi i inne ptaki latające sobie po mieście też mogą przenosić wirus.
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #50 : 2005-10-26, 17:30 »

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A tak w ogóle to przecież te wróble, gołębi i inne ptaki lataj±ce sobie po mie¶cie też mog± przenosić wirus.

Też racja :brawo:
Jednak hodowane ptaki przeważnie je człowiek :idea:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #50 : 2005-10-26, 17:30 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #51 : 2005-10-26, 19:29 »
ale ten facet nie zjada swoich gołebi :roll: on tylko ma dla nich wielki domek jak by tam mają jedzenie nocleg i ciągle srają na mój dach :roll: i jecsze mogą przenoieść wirusa... :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #52 : 2005-10-26, 19:50 »
Ludzie OPANUJCIE SIĘ, szansa na to że jakikolwiek ptak będzie miał grypę zaraźlią dla człowieka, jest jak 120 do kilku miliardów. Co wy myślicie? że ptasia grypa istnieje dopiero od tego roku?jesli tak to wam moge tylko wspolczuc - bo tak sie sklada ze ptasia grypa jest bardzo popularna choroba od dawien dawna na calym swiecie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #53 : 2005-10-26, 20:38 »
 A co njaważniejsze , mają już szczepionki.. spokojnie, u nas się nic nie dizeje, i jest pod kontrolą.. Dkładnie nagłosniane jest to,że chorują/zachorowali  Ludzie ,którzy mają/mieli bliski kontakt na fermach...
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #54 : 2005-10-26, 20:59 »
Prawda, że wynalezli szczepionke :jupi2:

A co njaważniejsze , maj± już szczepionki.. spokojnie, u nas się nic nie dizeje, i jest pod kontrol±.. Dkładnie nagłosniane jest to,że choruj±/zachorowali Ludzie ,którzy maj±/mieli bliski kontakt na fermach...

Możliwe: :?

Ludzie OPANUJCIE SIĘ, szansa na to że jakikolwiek ptak będzie miał grypę zaraĽli± dla człowieka, jest jak 120 do kilku miliardów. Co wy my¶licie? że ptasia grypa istnieje dopiero od tego roku?jesli tak to wam moge tylko wspolczuc - bo tak sie sklada ze ptasia grypa jest bardzo popularna choroba od dawien dawna na calym swiecie...

Może powiadom sanepid? :? :| :idea:
Mam nadzieje, że poskutkuje :idea: :jupi2:

Nadal się trzymam tego :wink:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #55 : 2005-10-26, 21:46 »
A mój dziadek straszliwie się buntuje przed zamykaniem swoich kur :lol: Nawet nie wiedziałam że jest tak do nich przywiązany.
Pisałam to jużw innym temacie, ale zamieszczę teżtu :P:

Ehh ten głupi przepis, teraz nawet te nieliczne ptaszyny, które nie miały nieszczęścia urodzić się na fermie drobiu, gdzie ptaki są trzymane w klatkach, że ledwie mogą się odwrócić, nie wspominając o tym ,że nidy nie widziały słońca i nie miały możliwości pogrzebać w ziemi nogą jak każdy normalny ptak, to teraz jeszcze te ptaki które miały w miarę humanitarne życie w małych gospodarstwach i mogły wychodzić na świerze powietrze, to teraz czeka je podobny los.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #56 : 2005-10-26, 21:52 »
ja wiem od keidy dawna jest ta ptasia grypa, wiem że są szczepionki, ale mi chodzi tylko o to aby facet od gołebi nie robił głupstw, po pierwsze zapłaci duży mandat, po drugie ludzie w okolicy mogą być narażeni na choróbka między innymi ptasia grypa, lepiej nie ryzykować, a szczepionki w każdej chwili mogą sie skończyć... A gdy grypa będzi eprzechodzić z człowieka na czlowieka to nie będzie ratunku...
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #57 : 2005-10-26, 23:39 »
Tak może być :(:

ja wiem od keidy dawna jest ta ptasia grypa, wiem że s± szczepionki, ale mi chodzi tylko o to aby facet od gołebi nie robił głupstw, po pierwsze zapłaci duży mandat, po drugie ludzie w okolicy mog± być narażeni na choróbka między innymi ptasia grypa, lepiej nie ryzykować, a szczepionki w każdej chwili mog± sie skończyć... A gdy grypa będzi eprzechodzić z człowieka na czlowieka to nie będzie ratunku...

Pisałam to jużw innym temacie, ale zamieszczę teżtu :P:

Ehh ten głupi przepis, teraz nawet te nieliczne ptaszyny, które nie miały nieszczę¶cia urodzić się na fermie drobiu, gdzie ptaki s± trzymane w klatkach, że ledwie mog± się odwrócić, nie wspominaj±c o tym ,że nidy nie widziały słońca i nie miały możliwo¶ci pogrzebać w ziemi nog± jak każdy normalny ptak, to teraz jeszcze te ptaki które miały w miarę humanitarne życie w małych gospodarstwach i mogły wychodzić na ¶wierze powietrze, to teraz czeka je podobny los.

To nie jest głupi pomysł!!!  :faki:
 Nagminne pisanie bezsensownych postow.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-26, 23:48 autor ESIO »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #57 : 2005-10-26, 23:39 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #59 : 2005-10-26, 23:53 »
Na dużą skale wystąpiła dopiero w 2003, a była znana od 1901(czyli już długo)
Wiedziałem o tym pierwszym :mrgreen: ale o drugim nie, jestem zaskoczony :shock:
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 31 zapytaniami.