Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ptaki  (Przeczytany 2156 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Ptaki
« : 2004-03-14, 11:30 »
Czy w waszym ogrodzie lub niedaleko bloku mieszkają/mieszkały jakieś ptaki? :) U mnie na świerku budują gniazdko sierpówki. W zeszłym roku mieszkały tam kosy. A kilka lat temu na jabłonce założyły gniazdo jakieś cudnie kolorowe ptaszki :) Tylko nie wiem, jak się nazywają... :(
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Koira_Dżeki

  • Gość
Ptaki
« Odpowiedź #1 : 2004-03-14, 16:52 »
Mnie codziennie rano budzi rodzinka wróbelków. Dwa i trzy lata temu na moim balkonie gołębie budowały gniazda.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Ptaki
« Odpowiedź #2 : 2004-03-14, 21:19 »
Cale mnostwo ptakow! Az trudno wymieniac, zreszta pewnie wszystkich nie znam  :roll:
Na balkonie i w ogrodku widuje sikory i sroki, w poblizu, wroble, golebie, gawrony, pliszki, sojki, krzyzowki, bazanty...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ptaki
« Odpowiedz #2 : 2004-03-14, 21:19 »

Tafta

  • Gość
Ptaki
« Odpowiedź #3 : 2004-03-14, 21:55 »
ja mam wielu ptasich 'przyjaciół',
okupują mi czereśnię i orzecha włoskiego i wyżerają owoce  :motz:

ale co tam niech sobie wcinają,
Bóg kazał sie dzielić  :wink:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Ptaki
« Odpowiedź #4 : 2004-03-15, 08:45 »
ja mimo iz mieszkam w miescie mam o tyle dobrze ze nasze miasto zieloniutkie i pelno w nich ptakow od wrobli po szpaki czy nawet frowajace tu i tam skowronki ;) moj chlopak ktory u siebie nawet wrobli nie ma  :shock: byl poprostu olsniony ile u nas ptaszkow :) a jak zobaczyl w centrum miasta sowe to juz calkiem  :wink: no a mnie tradycyjnie budzi gang wrobli atakujacy nasz balkon i wisnie,bosh zebyscie wiedzialy jakie to krwiozercze bestie...usiada i jeszcze d tego robia ćwir....ćwir...  :roll:  jeszcze troche i psychozy dostane.. :roll:

Tafta

  • Gość
Ptaki
« Odpowiedź #5 : 2004-03-15, 11:23 »
Cytat: k_cian
bosh zebyscie wiedzialy jakie to krwiozercze bestie...usiada i jeszcze d tego robia ćwir....ćwir...  :roll:  jeszcze troche i psychozy dostane.. :roll:

 
:lol:   :lol:   :lol:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Ptaki
« Odpowiedź #6 : 2004-03-15, 12:40 »
Ja mam podobne problemy.. jeszcze mi po parapecie blaszanym ... tup tup tup.. w jednąstrone.. tuptuptup w drugą stronę..
Potem nimfy i faliste zaczynaja trele.. a ja resztkami sił poszukuję !!!!!!!REALNIUM!!!!!!!!!!!!
 :cry:  :lol:  :roll:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Ptaki
« Odpowiedź #7 : 2004-03-15, 15:22 »
A ja jeszcze zapomnialam o slowikach! Bo ja mieszkam na takim osiedlu, ktore sasiaduje z dzikimi lakami i tam sobie slowiczki zyja. W maju cudnie spiewaja  :kocham:
Zapisane

madcoy

  • Gość
Ptaki
« Odpowiedź #8 : 2004-05-06, 12:22 »
Z uwagi na miejsce zamieszkania (puszcza) cale mnostwo. Gatunkow wszystkich wymieniac nie bede - tylko te ciekawsze: dudek, lejek kozodoj, pustuleczka, zdarzaja sie czaple i caly ogrom drobnicy ptasiej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ptaki
« Odpowiedz #8 : 2004-05-06, 12:22 »

Pagieł

  • Gość
Odp: Ptaki
« Odpowiedź #9 : 2006-08-21, 19:11 »
Stary temat, ale widzę, że smiało mozna w nim pisać.
A więc: W tym roku w moim ogrodzie założyło gniazda i wychowało pisklęta kilka fajnych gatunków min. makolągwy, kopciuszki, kosy, sierpówki, dzwońce itp. W okolicy wiem, że jest sporo fajoskich ptaszoli. Zidentyfikowałem ponad 90 gatunków ptaków. Z obserwacjami nie mam problemu, czy to lato czy to zima- pratkycznie o każdej porze roku można nacieszyć oko tymi latającymi cudeńkami.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 25 zapytaniami.