Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nowy welonek  (Przeczytany 9968 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olimpia1400

  • Gość
nowy welonek
« : 2005-05-07, 08:42 »
Mozecie zamknąć jak jesyt głupi i zaśmieca forum :)

Tak chciałam sie tylko pochwalić, ze wczoraj do mojego akwa (100 l wypchanego po brzegi neonkami, parką bojowników, jedną samiczką mieczyka, dwoma molinezjami malutkimi i dwoma sumikami szklistymi, zabkami i glonkami) trafiła.... WELONKA. taka najprawdziwsza ok 3 cm ciałka (plus płetwy) kuleczka pomarańczowa. W tych chaszczach wygląda ładnie, w ogóle jest śliczna... ale kompletnie nie pasuje!! Mój syn żebrze o welonke przy każdej wizycie w sklepie, teraz rybka jest i juz jej nie da oddać :) Już przez niego jest bojownik, są molinezje i mieczyk (a mieczyk jest sam, bo miała samca, ale zdechł a teraz nie chce sie bawić w rozmnażanie i zjadanie małych rybek).
A welonka zostala profesjonalnie zakupiona do kuli, razem z zabką do towarzystwa (żabke też dostalam) ale na szczescie dziecko wkładało tam łapki, woda sie szybko paskudziła i matkę ***** trafił i przyniosła rybe do mnie   :roll:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #1 : 2005-05-07, 09:46 »
też miałem welona, też z kuli i pływał w moim 112l tylko parę dni i go oddałem, welon niestety lubi zimną wodę a bojowniki i niektore inne ryby na odwrót. Mój welon został nazwany 'Otto' :) Niestety w moim akwa ryby się nie lubiły, mieczyki zaczepiały welona a welon bojków, skutkiem czego welon dostał niezly ochrzan i na dodatek wyrywał mi rośliny (moje akwa jest roślinne)  :motz: I tak pływa o kolegi w 300l welonkarium, osobiście uważam jak i wielu akwarystów - welony powinny być trzymane z innymi welonami. Jeszcze jedno, Otto miał u mnie 5cm, oddałem i teraz ma już 15cm i nadal rośnie (sądze ze bedzie miał około 25cm) wiec wel;on to tez spora ryba.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #2 : 2005-05-07, 10:08 »
Raffy ja tez tak uważam, chodź są akwaria gdzie welonki bardzo dobrze czuja sie w akwariach towarzyskich z innymi ciepłolubnymi rybkami i zyja tam całkeim długo ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: nowy welonek
« Odpowiedz #2 : 2005-05-07, 10:08 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #3 : 2005-05-07, 10:12 »
Mało zrozumiałam z tego co napisałaś... ale będziesz miała niezłe zawirowanie przez tego welona... :( Raz że nie te warunki, dwa że mogą był kłutnie między rybami, dalej że ci roślinki zdwastuje i po ostatnie będziesz miała więcej odchodów jak żwirku...

Rozumiem twój ból, moi mądrzy rodzice nachętniej by trzymali razem 5 welonów, 5 skalarów i mase neonek w 25l... i ja wtedy mówię NIE... -_-"

Raffy, mój welon też niedługo idzie do nowego domku do welonkomana... :lol: Mama nadzieję, że się nie rozmyśli, bo trudno znaleźć welonowi dobry dom. A na pewno w dużym akwa pełnym welonek będzie mu lepiej jak samemu u mnie w 45-tce. Będę tęsknić za moim Żarełkiem... ;(
Zapisane

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #4 : 2005-05-07, 10:15 »
hmm a moim welonkom jak były z mieczykami i glonojadem potraciły się płetwy więc teraz już same welonki sobie żyją..a płetwy ślicznie odrosły
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

olimpia1400

  • Gość
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #5 : 2005-05-08, 00:04 »
w sumie już dwa dni tam jest i nic sie nie dzieje złego. no ale zawsze.... w każdym razie o oddaniu mowy nie ma, moje dziecko sie doczekało wreszcie, mamusia nie chciała kupić to teraz dostał :P

A żabki są już trzy: Kamyczek jest juz całkiem sporym ropuchem a dwie pozostałe są malutkie. Tym sposobem mam już "stadko"
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #6 : 2005-05-08, 09:14 »
A może drugie akwa? :) Nie tak odrazu, a w planach?
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #7 : 2005-05-08, 09:23 »
Moj kumpel trzma welona ok 10cm lub 15cm z mieczuykiem (samica) 3 molkami, i 2 zbrojniki nioebieskie w 100l juz chyba 2 lata...i zadnych sporow nie ma...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #8 : 2005-05-08, 10:26 »
Twoje akwa ogólne jest w dużym/twoim pokoju/salonie? Jeśli tak to może opłacało by się drugie akwa z samymi welonkami do synka do pokoju, jak tak je lubi...

Leloo, bo chyba żaden z tych gatunków nie jest szczgólnie bojowy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowy welonek
« Odpowiedz #8 : 2005-05-08, 10:26 »

Leloo

  • Gość
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #9 : 2005-05-08, 11:08 »
no rzeczywiscie nie jest;)
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Odp: nowy welonek
« Odpowiedź #10 : 2005-05-08, 11:17 »
nie, akwa już stoi u synka, wogóle to mam jeszcze 200 l ale jest u moich rodziców bo tu sie nie zmieściło.... I raczej nie mam w planach drugiego... No bez przesady, w tym momencie mamy  świnkę morską, szczura i chwilowo dwa psy !!!! :D
Jedno akwa wystarczy, chociaż dla mnie nie ma ograniczeń, Jakbym miała gdzie postawić to 500 l spokojnie... Dla mnie akwarium to nie zwierzątka. To jest NIEZBĘDNY mebal w mieszakniu, po prostu nie ma  możliwości żeby nie było akwa.
Ja tego potrzebuję i już. Mam swoje rybki , nie oddaję, nie zamieniam, nie wymieniam. Jedyne co to pozbyłam sie pół roku temu skalarów bo podrosły i teraz pływaja u moich rodziców)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 29 zapytaniami.