Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 878975 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1110 : 2007-08-29, 23:39 »
Cytat wypowiedzi myśliwego/weta - chodzi,o konkursy norowania:
Cytuj
Wystarczy popatrzec na wyniki z Godurowa zeby zobaczyc ze psy moga robic chwyty i je robia. Obecny regulamin nie jest jednak obiektywny w ocenie psow, i wyniki na nim uzyskiwane nie odzwierciedlaja jakosci psow i w sumie to nie wiadomo czemu lub komu ma on sluzyc.
Czyli,te wszystkie rzeczy,o zmianie regulaminu - to bajka?..... :roll:
Czyli, prawo jest do...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1111 : 2007-08-30, 00:01 »
och lisie czytam na dogo 'twój' temat, o polowaniu, szkoda tylko ze nie moge sie wpisać
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1112 : 2007-08-30, 00:16 »
Byłam tu i wszystko przeczytałam. Nic nie piszę, bo padnięta jestem ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1112 : 2007-08-30, 00:16 »

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1113 : 2007-08-30, 00:55 »
Cytuj
Czy na dogo są miłośnicy TYLKO psów? Czy niektórzy zapomnieli że KAŻDE zwierze ma prawo na szacunek? Nie popieram tego "sportu". Rozumiem, pies myśliwski został stworzony do polowań, wyszukiwania zwierzyny. Tylko że wykorzystywano to kiedyś, a teraz wykorzystuje się to na zawody, przez co cierpią ptaki, lisy. Bo mi chyba nie wmówicie że zwierze nie odczuwa nawet stresu? Psom myśliwskim można to zastąpić w całkiem inny i przyjemny sposób, jest barzdo dużo opcji. No ale wiem że pisząc tego posta nie zmienie zdania osób, które popierają ten "sport" poprostu wyrażam własne zdanie na ten temat.

 :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: dla autorki  ;p,
ja tez to próbowałam napisać  w któryms tam poście, tylko ja nie umim jasbno sięwyrażac i obvracają to zawsze przeciw mnie, dlatego milczę :oops:
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1114 : 2007-08-30, 01:20 »
świetny post - brawa,dla autorki.:P  :VoV:  :ok: :brawo: :brawo:
Hi,hi - to,nasza Mysa. :VoV:
Też,mi się,czasem wydaje,że na Dogo,są tylko miłośnicy psów,a inne zwierzęta ich nie obchodzą.....ale,wierzę też w to,że 80 - 90% tych ludzi,jest tylko w tym jednym dziale.
Agamika - Piszesz,bardzo fajnie i równie fajnie,się czyta Twoje posty - już w wątku powitalnym,to zauważyłem.....
Ech....jest,już nowy post:
Cytuj
Drogi lisie mam do ciebie pare pytan:
ilu znasz mysliwych?
Z Iloma z nich rozmawiasz na temety mysliwskie?
Czy kiedykolwiek byles na polowaniu z prawdziwym mysliwym?
Widzisz ja o myslistwie i wszytkim z nim zwiazanym wyrazalam sie negatywnie z jednego powodu: niewiedzy, lub wiedzy szczatkowe, jka wydaje mi sie, ze ty prezentujesz.
Dopiero kontakt z prawdziwymi milosnikami lowiectwa ( nie klusownictwa, nie mysliwych dla trofeow), uswiadomila mi ogromna wiedze tych ludzi, milosc do przyrody i wklad w utrzymanie na turalnych ekosystemow.
Polowanie to nie nagonka na zwierza ze 100 strzelbami i zabijanie go w bestialski sposob.
Polowanie to rodzaj gry, mierzenoia sie malego czlowieka z natura, wymaga doglebnej znajomosci tejze i ogromnego szacunku.
przewaga technologiczna czlowieka jest zludna i przez ciebie przeceniana.
Kontakt z prawdziwym myśliwym,też by mnie nie przekonał,do tej profesji.....nie ma,takiej możliwości. :D

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1115 : 2007-08-30, 01:29 »
ciekawa jestem czy zwierzyna zna zasady tej gry i czy ktoś się ich pyta czy chcą w to grać :roll:
jeśli juz do gry to porównywać.  :roll:
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1116 : 2007-08-30, 01:41 »
To,jest gra,ale tylko i wyłącznie z perspektywy człowieka....
W tej grze,chodzi oto,żeby podejść,przechytrzyć,wycwanić to " głupie,nierozumne bydle " i je zabić.
W tym jednym momencie,myśliwy czuje się,jak król - władca świata i całego stworzenia.....
Bo,przechytrzył,tego głupiego lisa,który nabrał sie,na pisk myszy nagrany na mp3 i podszedł pod samą lufę.....
Dla myśliwego,to jest dowód,na to,że to on jest tutaj panem i to on wydaje wyroki życia,lub śmierci.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1117 : 2007-08-30, 19:46 »
Cytuj
ja nie twierdze, że osoba będąca innego zdania jest zła, czy gorsza. świat myśliwych i ich sympatyków, oraz świat ludzi nie mających niz z tym wspólnego istnieje od dawien dawna. i albo sie nauczymy żyć razem, albo bedziemy nawzajem sobie skakac do gadeł. myślistwo jest legalne, proby polowe tez. więc dział na dogo o tej tematyce ma prawo istniec, i ludzie, którzy maja z tym do czynienia, powinni miec prawo do wymiany zdan. ale sprobujcie rozmawiac o czyms co was interesuje,kiedy ktos co drugi post zarzuca ci, ze to jest złe. nie da sie tak, i z tego powodu wypłyneła ta dyskuska. wczesniejszy temat tego topiku mowil o zakazie polowan i prob polowych, ale wiedzac dlaczego zszedł on na temat typów polowań na lisy, wiec nie dziwie sie moderatorowi, ze go zmienił, bo koniec konców juz sama nie wiem, o co tu w ogole chodzi.
Hmmm.....czyli tak - nie warto na ten temat dyskutowac,bo to jest legalne i tyle i wszyscy,którzy są przeciw,mają siedziec cicho,bo i tak nic nie zmienią?.....
Czyli:  po co,coś robic,skoro to i tak,nic nie da?.
Gdyby wszyscy tak myśleli,to dalej tkwilibyśmy w jakiejś zapomnianej epoce....

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1118 : 2007-08-30, 20:02 »
Jest wiele rzeczy legalnych, a przy tym złych i niepotrzebnych... Skoro legalne, nie mozna zakazać, ale można wyrazić dezaprobatę. A że nie kazdemu będzie to w smak, normalka... Nikt nie lubi, by jego działania odzierać z pozorów szlachetnej misji :P Tak fajnie przecież, zaspokajać własne mordercze zapędy, udając obrońcę i opiekuna przyrody :roll: A tu taki Lis sieje zamęt...

 
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1118 : 2007-08-30, 20:02 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1119 : 2007-08-30, 20:04 »
oni tam piszą że mamy ich tolerować, ale ja nie będe tolerować zabijania zwierząt, niepotrzebnego zabijania. rzeźnie tez mnie denerwuja ale to ktoś reguluje, a tłumaczenie sieze zwierze ma równe szanse co człowiek jest poprostu durne.lis zwabiony jedzeniem które stoi pod norą nie ma żadnych szans
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1120 : 2007-08-30, 20:06 »
ale codziło mi o to by uświadomić tych którzy myślą że strzela siępo to by zjeść, przecież dziczyzna taka dobra :roll: tofu i soja tez dobra i jakoś jej nie jedzą
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1121 : 2007-08-30, 20:15 »
Wypowiedź myśliwego/weta:
Cytuj
Polowanie przewaznie konczy sie na samej obserwacji. I dlatego tak lubie polowac. Jednakze jesc dziczyzne tez bardzo lubie, bardziej niz fermowe kurczaki czy swinie. I dlatego od czasu do czasu cos strzelam. Lisow co prawda nie jem, jednakze polujac staram sie jako jeden z wielu doprowadzic i trzymac ich stan w ilosci normalnej, czyli takiej jaka byla przed wprowadzeniem szczepien. Bo taka ilosc jak jest teraz jest zagrozeniem dla wystepowania nie tylko drobnej zwierzyny lownej ale wszelkiej masci bedacych pod ochrona ptakow spiewajacych gniezdzacych sie na ziemi.
Cytuj
Mogli by się,najpierw przyznac,kto odpowiada za to,że ptaków,jest tak mało....
To myśliwi,poprzez polowania,doprowadzili do tego - teraz,całą winę,łatwo jest zwalic na drapieżniki,a najłatwiej na te,których jest dużo.
A,tu jego wypowiedź,dotycząca norowania:
Cytuj
Lisy na pewno przezywa jakis stres, sek w tym aby dzieki odpowiedniemu regulaminowi trwal on jak najkrocej. W Polsce lis przebywa w norze nawet do 12-13 minut. Na Slowacji maksymalnie 5, ale zwykle praca trwa tam krocej. Konkursy uzytkowosci sluza wyzszemu celowi czyli selekcji psow uzytkowych do dalszej hodowli a nie jakiejs zabawie jak niektorzy sobie wyobrazaja.
Cytuj
Nie zagryzą a conajwyzej zagryzie, bo w korytarzu obok siebie dwa psy sie nie zmieszcza. Zreszta w naturalnej norze jest o wiele mniej miejsca niz w sztucznej wiec do takiego kontaktu aby doszlo do zdlawienia dochodzi rzadko, bo i nie o to mysliwemu chodzi. Ale masz racje. Chodzi o to aby wyselekcjonowac jak najodwazniejsze psy, ktore beda przec na lisa i szybko wyganiac z nory, coby mysliwy nie kwitl na ta nora kilka godzin bo lis nie ma ochoty wyjsc a pies nie ma odwagi mocniej napierac i sobie tylko poszczekuje.
A,tu wypowiedź,kogo innego:
Cytuj
Nie wiem, czy wiesz, ale nie wszystkie zwierzątka moga żyć razem w pokoju.... Są takie, których ekspansja mocno zagraża ekosystemowi - skoro nie norowanie to co ????


renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1122 : 2007-08-30, 20:22 »
Cytuj
Nie wiem, czy wiesz, ale nie wszystkie zwierzątka moga żyć razem w pokoju.... Są takie, których ekspansja mocno zagraża ekosystemowi
no coż mi przyszedł na myśl człowiek. człowiek jako największy szkodnik zagraża ekosystemowi, dinozaury tez pewnie przez ludzi zgineły :lol:

co do weta to onn naprawde jakis dziwny jest, ja nie kożystałabym z jego usłóg, czyli nie byłby wetem mojego zwierzaka
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1123 : 2007-08-31, 12:00 »
Cytuj
Ale trzeba to regulować. W każdym ekosystemie nadmiar zwierza jest nieporządany - czy to lisa, dzika czy kormorana.
'nadmiar zwierząt' czyli trzeba by zacząć od ludzi
'kormoran' ty debilu(do tego co to pisał, oczywiście nie do ciebie Lisie) kormorany są pod ochroną i nie wolbo na nie polować

Cytuj
I na koniec - jak pies znajdzie w norze lisa - ok - poradzi, a co jak znajdzie borsuka czy jenota. Uwierz przeciwnicy to godni i by "ocalić" swego wypieszczonego psa musisz go przeszkolić na norach z lisem.
Lis tak jak napisałaeś- nie polować
na borsuka można 2miesiace w jesiń polować, potem ochrona


skoro pisze 'wypuścić psa na polowanie' to jak moze potem napisać ze nie poluje?! o_O
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1124 : 2007-08-31, 12:08 »
a tak wogóle , to mamy nadmiar psów w Polsce, to  możeby tak zalegalizować walki psów, niech siępozagryzają nawzajem, ku uciesze publiki,w imie równowagi w przyrodzie i sportu i innych "ideałów".  :sciana: :grr:  a i oczywuiście dla dobra ludzkości i ich samych
bo faktycznie jedyna słuszna metoda regulacji populacji jakiegoś zwierzęcia to mord i dorabianie do tego ideologii. :sciana:
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1124 : 2007-08-31, 12:08 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1125 : 2007-08-31, 12:28 »
zaczynam rozumieć terrorystów -.-
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1126 : 2007-08-31, 12:55 »
Hmmm.....ten wet,napisał,że marnujemy rocznie 2 miliony zł,na szczepienie lisów,przeciwko wściekliźnie,a można by te pieniądze przeznaczyc na coś pożytecznego - ludzie głodują,itd.
Pisze,że to z winy ludzi,drapieżniki mają się dobrze i teraz człowiek,musi to naprawic.
Tak,psów,też jest b.dużo - też,z winy człowieka - in co?,jak pisze Agamika,może zalegalizowac walki psów - niech się,nadmiar wybije między sobą?....
A,może wybic psy w schroniskach?.....
Chcemy kontrolowac wszystko i wszystkim władac,a zapominamy o sobie i o tym,że nas,jakoś nikt nie kontroluje - bo,my jesteśmy władcami świata.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1127 : 2007-08-31, 13:06 »
zapominamy o sobie i o tym,że nas,jakoś nikt nie kontroluje
a szkoda, są choroby ale nie tak skuteczne by zmiejszyc ilość ludzi

co do głodujących to mam już tego dość! oni są gorsi niż szkodniki, a raczej ludzie cywilizowani nic z nimi nie robia, tylko ciągle że głoduja ze nie umieraja, nich do zboża które im się daje dołączą lek antykoncepcyjny, anie oni rozmnażają sie i głodują, nie maja co jeść ale mimo to dzieci jest coraz więcej, dla mnie to błędne koło.

szukam gdzieś cytatu, pisało na jakieś stronie ze do wykarmienia zwierząt hodowlanych potrzeba o wiele wiecej zboża niż na wyzywienie 3świata, czyli jakby zrezygnować z mięsa to o wiele mniej zboża trzeba byłó uprawiać, no wiecie że hodowanie zwierząt się nie opłaca
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1128 : 2007-08-31, 18:58 »
Mysliwi mysla ze sa wspaniali robiac odstrzaly..... bo przeciez dbaja tym samym o zwierzyne plowa...na ktora sami poluja :roll:

a w ogole ludzie robiacy sobie krawe safari i polujacy tylko dla przyjemnosci i pozniej robia sobie fotki z martwym bawolem lub gazela..ohyda...

no ale dla nich to satyskacja i wielka chwala ze dokonali wielkiego czynu  :sciana: :sciana: :Oo:
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1129 : 2007-09-01, 14:46 »
Mysliwi mysla ze sa wspaniali robiac odstrzaly..... bo przeciez dbaja tym samym o zwierzyne plowa...na ktora sami poluja :roll:

a w ogole ludzie robiacy sobie krawe safari i polujacy tylko dla przyjemnosci i pozniej robia sobie fotki z martwym bawolem lub gazela..ohyda...

no ale dla nich to satyskacja i wielka chwala ze dokonali wielkiego czynu  :sciana: :sciana: :Oo:
tak bo bardzo trudno jest upolować biedną antylope z pośród tysieńcy innych :/ naprawde mają sieczym szczycić pacany jedne
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1130 : 2007-09-01, 23:55 »
Miasto z korytarzami ekologicznymi dla zwierząt... To mi się podoba :) Zamiast tępić i mordować na przeróżne sposoby, można przecież żyć obok siebie... :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1130 : 2007-09-01, 23:55 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1131 : 2007-09-02, 21:41 »
każdemu mysliwemu się nalezy :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1132 : 2007-09-12, 16:02 »
niektórzy ludzie są po prostu dziwni :/
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1133 : 2007-09-12, 20:23 »
za to można dzielić ludzi na dobrych i złych
dobrzy np. ekolodzy(ci prawdziwi) lub wegetarianie walczący o prawa zwierząt
źli np. myśliwi polujący tylko dla swojej satysfakcji, innych myśliwich nie ma...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1134 : 2007-09-13, 13:36 »
poczytałam troche o św. Hubercie, ie wiem czeu  zstał patroem myśiwch :/ wszem ajpierw lubił zabijać ale pte przestał i pkohał zwierzęta...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1135 : 2007-09-20, 21:22 »
Cytat z dogo:

Cytuj
Czasami zastanawiam się czy Wy wiecie o czy piszecie...


Niestety dzisiaj wiele ludzi myli MYŚLISTWO z KŁUSOWNICTWEM. A to dwa zupełnie różne pojęcia. Dla jasności - nie byłam i nie jestem myśliwym, pewnie też nigdy nie będę, z czystej egoistycznej chęci hm... umywania rąk. Niestety.

Myślistwo polega na polowaniu w OKREŚLONYCH TERMINACH (nie można polować wtedy, kiedy zwierzęta mają okres rozrodczy, kiedy odchowują młode), polega na ZWALCZANIU KŁUSOWNICTWA i wszelkich jego objawów. Czy w ogóle orientujecie się jak trudno stać się "myśliwym"? Że są tam "zajęcia" o etyce, obchodzeniu się ze zwierzętami? W ogóle, czy ktoś z szykanujących myślistwo zadał sobie trud, by dowiedzieć się jak to wygląda naprawdę i do czego PZŁ zobowiązuje swoich członków?

Renia - Myślisz, że polowanie to większe zło, niż zabijanie zwierząt "hodowlanych" które życie spędziły w o wiele gorszych warunkach, niż te na wolności? Czy wg Was pojechanie na polowanie i zastrzelenie dzika jest większym złem od kupienia w supermarkecie mięsa, przez co musiało zabić zwierze żyjące w ciasnych warunkach aż do dojścia do odpowiedniej masy? Hmmm... ja bym się kłóciła. Widziałam życie zwierząt na farmach, gdzie od początku były przeznaczone na obiad i ich śmierć. Widziałam też śmierć zwierząt na które "polowano". I jeśli chodzi o moje zdanie, to zdecydowanie mniej cierpień przeżyło zwierze "upolowane", niż kurczak, któremu przykładowo poderżnięto gardło.

Wracając do piewrwszego o czym napisałam - fajnie, że stoicie po stronie zwierząt, ale troche kompetencji - szykanujecie myślistwo, a popieracie się przykładami z KŁUSOWNICTWA - obrazki z tych linków nic nie mają wspólnego z prawdziwym myślistwem (chociażby wilczyca z młodymi - w okresach rozrodczych jest zakazk polowań). Kłusownictwo jest natomiast nielegalnym zabijaniem zwierzą - najczęściej na futra i właśnie "dla sportu" jak to mówicie - nie regulują go zadne zasady i właśnie kłusownictwo przynosi największe szkody w przyrodzie.

Radziłabym więc szykanować to co się powinno, a przynajmniej poprawnie to nazywać.

Wszyscy,ciągle o tym mięsie piszą i że zwierzę zabite przez myśliwego,nie cierpi i że,chyba powinno byc wdzięczne myśliwemu,ze je " łaskawie " zastrzelił.....
Czyli - myśliwi są dobrzy,bo zwierzęta,które zabijają,przynajmniej przez krótki czas,żyją sobie na wolności?....:mysli:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1136 : 2007-09-20, 22:07 »
o tak oni tak uważają. tylko szoka ze nie rozumieja różnicy pomiędzy zwierzęciem dzikim które żyje i ma prawo żyć a pomiędzy zwierzeciem hodowlanym które niestyte od początu jest skazane na okropną śmierć. wiem, zwierzęta sa równe i nei można je dzielić ale taka jest prawka, świnia jest po to by ja zjeść(tak ludzie uważają) a dzikie po to by żyć i chasac po łące

chyba nie zadobrze to zabrzmiało ale nie wiem jak to wytłumaczyć :oops:

może tak:
żadne zwierze nie powinno żyć by człowiek mógł je zabić ale niestety tak jest i trudno to zmienić :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1137 : 2007-09-20, 23:16 »
rany znow idiotyczne porownania zwierzat dzikicvh mordowanych przez mysliwych do hodowlanych... 

Cytuj
tylko szoka ze nie rozumieja różnicy pomiędzy zwierzęciem dzikim które żyje i ma prawo żyć a pomiędzy zwierzeciem hodowlanym które niestyte od początu jest skazane na okropną śmierć. wiem, zwierzęta sa równe i nei można je dzielić ale taka jest prawka, świnia jest po to by ja zjeść(tak ludzie uważają) a dzikie po to by żyć i chasac po łące

zwierzeta hodowlane nie tylko skazane sa od poczatku na smierc (i akurat tu nie chodzi o sam fakt smierci, a bardziej o warunki chowu) ale tez tak naprawde sa calkowicie niezdolne do samodzielnego zycia (przyczyny sa rozne - nie bede sie rozpisywac) nawet bydlo szwajcarskie, ktore zyje przez caly rok na pastwisku, gdyby owe krowy zostaly nagle uwolnione wyginelyby w ciagu jednego pokolenia. Swinia JEST po to zeby ja zjesc - tylko po to sa hodowane. pozostajac przy przykladzie dzikow - dziki w przeciwienstwie do swin sa w stanie przezyc i zyja na wolnosci - jako jedne z tak naprawde niewielu zwierzat ktore jeszcze zostaly.

Cytuj
żadne zwierze nie powinno żyć by człowiek mógł je zabić ale niestety tak jest i trudno to zmienić Sad

prawda - tyle, ze hodowla zwierzat na mieso jest zbyt oplacalna by jej zaprzestac, poza tym istnieje jeszcze inna kwestia - gdyby caly swiat przeszedl na wegetarianizm wszelkie lasy przestalyby istniec, a ich miejsca zajelyby pola uprawne - zeby wyzyc tylko na roslinach trzebaby zjesc ich o wiele wiecej niz miesa, dodatkowo czlowiek jest zwierzeciem wszystkozernym - w zwiazku z czym bialko zwierzece w diecie czlowieka jest potrzebne.

wracajac do tego pierwszego - roznicy miedzy zabiciem zwierzecia hodowlanego a zabiciem np dzika - owszem, zwierze hodowlane przez kilka miesiecy zyje w fatalnych warunkach. jest jednak jeszcze ta kwestia ze tak naprawde malo mysliwych potrafi dobrze celowac i rzadko kiedy zabija zwierze od pierwszego strzalu - a i nierzadko sie zdarza ze ranione zwierze ucieknie - i co wtedy? cierpienie owego zwierzecia przekracza granice gdy przez rane postrzalowa zaczyna - mowiac wprost - gnic za zycia. Kolejna kwestia - zwierzeta hodowlane sa i beda - w sklepach miesa jest pod dostatkiem. Zabijanie zwierzat dziko zyjacych jest zadawaniem totalnie niepotrzebnej smierci.

Cytuj
Niestety dzisiaj wiele ludzi myli MYŚLISTWO z KŁUSOWNICTWEM.

myśliwstwo = zalegalizowane klusownictwo. ciekawe czy osoba ktora napisala to wyzej bedzie mowic tak samo gdy jakis mysliwy "ktory naprawde jest potrzebny i nie jest klusownikiem" rozwali jej w lesie psa...

Cytuj
Czy w ogóle orientujecie się jak trudno stać się "myśliwym"? Że są tam "zajęcia" o etyce, obchodzeniu się ze zwierzętami?

zabijanie dla wszelkich pobudek, ktore nie maja na celu skroceniu cierpienia gdy zwierze jest nieuleczalnie chore (czyt. np. usypianie chorego na mocznice kota, czy psa z chloniakiem u ktorego chemia przestala odnosic efekty) nie ma NIC wspolnego z etyka. wszlkie zabijanie dla przyjemnosci czy jakiejs chorej satysfakcji - a o tym swiadcza te obrzydliwe usmieszki, ktore bydlaki mogliby sobie chociaz z mord zetrzec na zdjeciach ze zwlokami, jest zaprzeczeniem etyki.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1137 : 2007-09-20, 23:16 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1138 : 2007-09-21, 01:44 »
Kolejny post,tej osoby:

Cytuj
LIS - ja mówię o Myśliwych, jakich w moim rozumieniu powinni być i jakich znam. To, że ktoś zabija dla "wyładowania się", to dla mnie ktoś taki jak "pseudo hodowca" w zkwp. Nie tylko papierek dla mnie składa się na nazwę "myśliwego".
Tak jak ktoś zarejestrowany jako "hodowca" a trzymający psy w złych warunkach już hodowcą nie jest. Tak samo rozumiem bycie myśliwym.
Dla mnie "myśliwy" (z "papierku", zasad etycznych i wiedzy wykorzysywanej w praktyce) wyklucza bycie kłusownikiem. I nie wiem jak jedno może być drugim.

O dziwio myśliwi jakich znam (a jest troche), bardzo dokładnie przestrzegają regulaminów PZŁ, nie zabijają "żeby postrzelać". Nie zabijają jak to mówisz dla "frajdy" zabijania...
Nie raz słyszałam, że np zaprzestali polowań na zające na określonym terenie, aby nie zmniejszyć liczby populacji. Nie raz słyszałam, jak ciężkie tak naprawdę jest dla nich zabicie zwierzęcia, że nie raz przy tym płaczą.
Widziałam polowanie na własne oczy, sama poryczałam się jak dziecko i wiem, że nigdy więcej nie chciałabym być na polowaniu, ale i tak uważam, że taki sposób zabicia dzika na mięso, jest lepszy niż trzymanie zwierzęcia przez 2 lata w zagródce 3x3 i zarżnięcie go. Widziałam też (o dziwo!), że nikt nie zaniżał tam liczby odstrzelonych zwierząt...

Naprawdę nie widzicie różnicy między tym, że ktoś zabije dzika (w okresie polowania na nie) na polu, a zarżnie w "hodowli"? Ja o dziwo widzę, z korzyścią dla tych pierwszych. Dla mnie obłudą jest szykanowanie myślistwa (oczywiście w prawdziwym sensie słowa), a kupowanie pakowanych mięs z superkarketów - wierzcie mi, ze zwierzęta hodowane na rzeź mają o wiele gorsze i pełne męczarni życie, niż te, które żyły na wolności, a zostały upolowane.

Osoba ta,widocznie zna jakis myśliwych,ale muszą to byc osobnicy starsi,z innego systemu - może,bardziej wrażliwi,ale nadal myśliwi.
Jakoś trudno mi uwierzyc w płacz myśliwego,nad zwłokami zabitego zwierzęcia - przynajmniej,nie potrafię sobie wyobrazic w takiej sytuacji,współczesnego myśliwego.....

Nowe,wypowiedzi:

Cytuj


   
Domyślnie
ja mam z myślistwem do czynienia od dziecka, ponieważ ojciec poluje. Poluje on w taki sposób jak opisywała Kasia - czyli przestrzega okresów ochronnych, nie strzela jak głupi, gdy tylko zobaczy dzika na polu. 90 % jego wyjazdów do lasu polega na pooglądaniu zwierząt, posiedzeniu na ambonie, czasem na pospaniu na niej . Ojciec pokazał mi tą dobrą stronę myślistwa, taką jaką ono powinno być. Niestety jak w każdej grupie i tu znajdują się szaleńcy o których piszesz lisie. Myślistwo to nie tylko polowanie, to także cała tradycja: gra na sygnałówkach, spotkania hubertowskie,wiekowa kuchnia. Ja to w taki sposób widze i nigdy nie pomyślałabym o tym jako o sporcie. Co do artykuu, który przytaczasz, według mnie nie jest on rzetelnym źródem wiedzy. Sam fakt, że autor nie widzi różnicy między pozwoleniem zwierzęciu konać przez wiele godzin a oddaniem humanitarnego strzału, po którym zwierzę umiera w ciagu paru sekund, jest dla mnie nie do pojęcia. W artykule tym jest też mowa o tym dlaczego myśliwi nie strzelają w głowę - nie robią tego dla tego, bo szkoda im trofeum, tylko dlatego, ponieważ wiąże się to z ryzykiem postrzelenia zwierzęcia. Dużo łatwiej jest strzelić w kręgosłup lub komorę i wcale nie jest to porównywalne do snajperskiej precyzji. Na koniec chciałam dodać, że my bronimy myślistwa jak to określileś honorowego, a nie ludzi, o których mówicie. Ci ludzie powinni dawno być wykluczeni ze związku.

Cytuj
Pytałam bo - sama rozumiesz, uważam, że nazywanie zabijania zwierząt "okrucieństwem" a później kupowanie kawałków tych zwierząt bez poczucia winy w supermarketach jest dla mnie hipokryzją.
Uważam, że człowiek, który (mówię o ludziach ogólnie) je mięso regularnie i często nie powinien mieć zastrzeżeń do polowania na zwierzęta.

Ja bym się bardziej przejęła warunkami zwierząt hodowlanych, niż losem tych, które całe życie sędzają w dobrych warunkach na wolności, a zabijane są jednym strzałem. Oczywiście jestem tylko za myśliwymi "honorowymi" - ale innych wg mnie nie powinno się mianem określać. Jeszcze raz powtarzam, że myśliwy a kłusownik to dwie różne osoby!

Cytuj
Piszą? Gdzie piszą? I "myśliwi" czy "kłusownicy"?
Czy widziałeś/aś kiedyś polowanie, jak to wygląda?
Ja widziałam. Widziałam to "znęcanie" się nad zwierzętami (zabitymi na mięso) i widziałam tam o wiele mniej cierpienia zwierząt, niż np tych w hodowlach...

Piszesz, że to nieporównywalne - dla mnie tak. Życie to życie. Jakoś życia i sposób śmierci - wg mnie o wiele lepsza zwierząt dzikich, upolowanych.
Myślistwa nie wymyśliliśmy sobie dzisiaj - istnieje ono od wieków i dla mnie też jest ważne, żeby w przyszłości mogło istnieć.
Nieżyjemy w terenie niezmienionym ręką człowieka - wierz, mi że SĄ myśliwi którzy są zmuszeni do odstrzeliwania pewnych zwierząt, ponieważ zagrażają populacji innych, żyjących na danym terenie.

Od kiedy z miłości się zabija... Niestety - chcesz tego, czy nie - to CZŁOWIEK wpływa na ograniczenie terenu bytowania zwierząt i na warunki w jakich one żyją - i tak, kiedy na pewnym terenie jest zbyt duża populacja jakiegoś gatunki myśliwi muszą ją zredukować. Nie dlatego, ze chcą - tylko dlatego, że ja, ty i inni ludzie budują domy, bloki i miasta zabierając zwierzętom ich teren.

Najłatwiej zwalić winę na złych ludzi zabijających zwierzątka. Nikt nie pomyśli CZYM to jest czasami spowodowane....

Szczerze mówiąc ja o wiele bardziej wolałabym iść ze strzelbą na pole i zabić ptaka, niż kupić takowego w super markecie. Wiedziałabym, że zwierze musiało się o WIELE MNIEJ nacierpieć, bym ja mogła z niego zrobić jakis posiłek.


« Ostatnia zmiana: 2007-09-21, 16:30 autor lis »
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1139 : 2007-09-21, 16:36 »
ale oni są dziwni :/
nie chcą sobie dac przetłumaczyc, ale nic nie poddamy się, przynajmiej jest ruch w wątku :)
a ja się pochwale moim długim postem na dogo :D

Cytuj
Napisał Gazuś 
Ja bym się bardziej przejęła warunkami zwierząt hodowlanych, niż losem tych, które całe życie sędzają w dobrych warunkach na wolności, a zabijane są jednym strzałem.

Cytat:Napisał Gazuś
Dla mnie mniejszym złem jest zabicie zwierzęcia które żyło na łonie natury, niż trzymanie w hodowli do osiągnięcia odpowiedniej masy


myslistwo to niepotrzebne zabijanie zwierząt! piszesz że wolisz upolować niż kupić. rzeźnie nadal będą istnieć a zwierzęta majaprawo żyć na wolności i nie ginąć od strzału ale w naturalny sposób
nie rozumiem twojego myslenia, rozumowania. rzexnie są okropne ale to nie znaczy ze mamy polować, bo i tu będą gineły zwierzęta i tu. nic to nei zmini że myśliwi będą zabijac zwierzęta, o nie przpraszm, coraz mniej zwierząt dzikich będzie, to zmieni. :/

Cytat:Napisał sylrwia
Wiesz, ze w czasie porodu, wysiadywania i odchowywania młodych zwierzęta o wiele bardziej niż normalnie zachowują wszelkie możliwe środki ostrożności?
Ptactwo na ten czas zmienia swój odwiatr. Niektóre zwierzęta krążą wkoło swoich młodych i dochodzą tylko na karmienie, aby w razie niebezpieczeństwa odciągnąć intruza np. sarna aby odciągnąć od swojego małego szczeka i skacze po dwa trzy skoki i ogląda się czy za nią sie podąża...


właśnie sobie zaprzeczyłaś. skoro skaczą, pokazują siezeby nie polowano na ich młode to są o wiele bardziej narażone na śmierć. udają chore ale to im nie pomoże bo myśliwy nie musi za nimi podążać, zwierze nie zdąży uciec przed strzałam. zabije się rodzina, młode nie ma szans, to właśnie likwidowanie rodziny

Cytat:Napisał *luthien*
gdzies kiedys czytalam, ze rosliny tez odczuwaja bol/samotnosc.


ty jakis dziwny jesteś. rośliny wysyłają sygnały którymi ostrzegają inne rośliny przed niebezpieczeństwem a "nie odczuwaja ból i samotność"
ciekawe że na mojej działce rośliny nie więdną gdy wyrywam 50% fasoli a drógą połowe jeszcze zostawiam

Cytat:Napisał mag_da
W artykule tym jest też mowa o tym dlaczego myśliwi nie strzelają w głowę - nie robią tego dla tego, bo szkoda im trofeum, tylko dlatego, ponieważ wiąże się to z ryzykiem postrzelenia zwierzęcia

że co?!!! chyba właśnei o to chydzi, by zabić. nie rozumiem twojego postu, ryzykiem? weź to wytłumacz bo mam wątpliwości co do twojego logicznego myślenia, no soryy 'nie w głowe bo ryzyko postrzelenia zwierzęcie' ? o co biega?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.155 sekund z 32 zapytaniami.