Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kawaly o matematykach  (Przeczytany 3060 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psotka

  • Gość
Kawaly o matematykach
« : 2004-05-06, 16:17 »
Pare kawalow o matematykach, nie wiem czy was rozbawia ale ja przy nich plakalam ze smiechu, ale coz.. ja jestem matematykiem  :lol:  :lol:

 ============================================

Dano kawałek siatki inżynierowi, fizykowi i matematykowi, i poproszono, żeby za pomocą tej siatki ogrodzili jak największy kawałek terenu.  Inżynier wytyczył schludny kwadrat, fizyk - idealne koło, a matematyk byle jak tę siatkę porozstawiał, wszedł do środka i zadeklarował, że jest na zewnątrz...

============================================

Trzech mężczyzn obserwuje dom.  W pewnym
momencie do domu wchodzą dwie osoby.  Za pół
godziny wychodzą trzy.
Biolog mówi: Rozmnożyli się.
Fizyk: Nie, to błąd pomiaru.
Matematyk: Jak do środka wejdzie jeszcze
jedna to dom będzie pusty...

============================================

Matematyk i fizyk dostali po desce z dwoma wbitymi gwoździami tak, że jeden jest wbity do końca a drugi trochę wystaje.  Poproszono ich by je wyciagnęli.  Fizyk zadumał się, zastosował dźwignię i już pierwszego gwoździa nie ma, z drugim tez jakoś się wymęczył. Matematyk spojrzawszy na deskę po  chwili zadumy stwierdził:
- Hmm... przypadek z gwoździem wbitym do końca jest ciekawszy.  I zajął się tym przypadkiem... Po długich męczarniach udało mu się wyciągnać gwoźdz wbity do końca, został więc ten niedobity.  Patrzy... myśli..
- Hmm... a ten przypadek możemy sprowadzić do rozwiązywanego uprzednio problemu.  I wbił gwóźdź do końca...

===========================================

Rozmawiają dwaj profesorowie matematyki:
- Dasz mi swój nr telefonu?
- No pewnie. Trzecia cyfra jest trzykrotnością pierwszej.  Czwarta i szósta są takie same.  Druga jest większa o jeden od piątej.  Suma sześciu cyfr to 23, a iloczyn 2160.
- W porządku, zapisałem - 256 343.
- Zgadza się. Nie zapomnisz?
- Skądże. To kwadrat 16 i sześcian 7.   f

============================================

Al Capone (czy jakiś inny bandzior) porwał fizyka, inżyniera i chemika.  Wtrącono ich wszystkich do piwnicy.  Al mówi:
- W niedzielę są wyścigi konne.  Stawiam wszystko na jednego konia - i on _musi_ przyjść pierwszy.  Jak to zrobicie - wasza sprawa, macie 24 godziny.
Minęła doba, przyszło do prezentacji wyników.  Inżynier kładzie na stół plany ostróg, które przy każdym uderzeniu w końskie boki dają iskrę elektryczną; chemik wyciąga karteczki ze wzorem rewelacyjnego, niewykrywalnego dopingu; a fizyk... wyciąga z kieszeni kawałek kredy, podchodzi do ściany i zaczyna:
- Rozważmy konia o kształcie kuli, poruszającego się ruchem harmonicznym...

============================================

Matematyk i Inżynier byli na wykładzie u Fizyka.  Temat był związany z teorią Kulza-Kleina odnoszącą się do procesów fizycznych, które występują w przestrzeniach 9-cio, 12-to i więcej wymiarowych.  Matematyk siedzi i delektuje się wykładem w sposob widoczny gołym okiem, podczas gdy Inżynier marszczy brwi i wygląda na wielce zakłopotanego.  Pod koniec wykładu Inżynier ma już potworny ból głowy.  Na zakończenie Matematyk komentuje wykład jako niezwykle ciekawy. Inżynier zapytuje go:
- W jaki sposób zrozumiałeś, o czym on mowił?
Matematyk:
- Po prostu wyobrażałem sobie to.
Inżynier:
- Jak można sobie coś wyobrazić, co występuje w 9-cio wymiarowej przestrzeni?
Matematyk:
- Po prostu najpierw wyobrażam to sobie w N-wymiarowej przestrzeni a potem zakładam, że N=9.
Zapisane

Sal

  • Gość
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #1 : 2004-05-06, 16:37 »
Cóż... mnie śmieszą odrobinkę, bo jestem...inżynierem.  ;)  A z zamiłowania - humanistą.
Zapisane

psotka

  • Gość
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #2 : 2004-05-06, 19:36 »
ech a mnie sie najbardziej podoba  Rozważmy konia o kształcie kuli, poruszającego się ruchem harmonicznym...
 :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kawaly o matematykach
« Odpowiedz #2 : 2004-05-06, 19:36 »

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #3 : 2004-05-07, 08:12 »
moj dobry humor z rana to Twoja zasluga Psoteczko  :wink:  8)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

psotka

  • Gość
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #4 : 2004-05-07, 09:08 »
tylko czemu jak opowiedzialam je w pracy to sie popukali w czolo?  :lol: a mnie sie japa cieszy ilekroc to przeczytam  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #5 : 2004-05-07, 09:09 »
ne rosumi, ne rosumi :bezsilny:

moze oni tez ne rosumi abo co :P
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

psotka

  • Gość
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #6 : 2004-05-07, 09:23 »
zalamalam sie  :? wlasnie tlumacyzlam kumplowi kawal z ta siatka... jak to mozliwe ze w srodku jest sie na zewnatrz  :wink:   :lol:  :lol: zaczynam sie obawiac czy nie przyjada po mnie panowie w bialych kitlach  :lol:  :lol:
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #7 : 2004-05-07, 09:29 »
jak przyjda to poslij ich do mnie :) moze uda mi sie im mojego szefa wcisnac :lol:
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

kasja

  • Gość
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #8 : 2004-05-07, 20:31 »
Fajne, ale jakby moja mama matematyczko-fizyczka to przeczytała, to by mi sie dostało, że się z niej nabijam...  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kawaly o matematykach
« Odpowiedz #8 : 2004-05-07, 20:31 »

wiolka72

  • Gość
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #9 : 2004-05-08, 15:42 »
bardzo fajne !! jak myślicie przeczytać je mojej nauczycielce od maty ??
Zapisane

psotka

  • Gość
Kawaly o matematykach
« Odpowiedź #10 : 2004-05-09, 09:47 »
jeszcze znam taki: (ale tego to juz niematematyk nie zrozumie )

przychodzi homomorfizm do lekarza:
-panie doktorze, mam tylko jedno jadro!

 :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 26 zapytaniami.