Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak skłonic kota... Roznoszenie jedzenia  (Przeczytany 2209 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

absencja

  • Gość
Jak skłonic kota... Roznoszenie jedzenia
« : 2004-06-18, 21:50 »
wiecie może jak przekonac abstyla, że mięcho je sie w misce, a nie na moim łozku? bo mi jakoś to nie wychodzi...suchego nie może wyniesc, to je ładnie, ale jesli dostanie mmięso w kawałkach(dzisiaj np. serduszka), to wynosi po kawałku do mojego pokoju i zjada. on jest dosyc nerwowym kotem i pewnie przeszkadza mu towarzystwo dwóch pozosytałych...ale nikt go od miski nie odgania, zadna krzywda mu sie nie dzieje. pomijam już to,z że wybiera złą strategię: jak zostawia miche bez opieki, to zawsze chętny się znajdzie, ale ja nie bardzo lubię znajdować  rozpaprane wnetrzonści na moim łóźku...jednym słowem help!!
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Jak skłonic kota... Roznoszenie jedzenia
« Odpowiedź #1 : 2004-06-18, 22:04 »
To może jak dajesz jedzenie do miski to na początku pozamykaj drzwi do innych pokoi żeby nie mógł jedzonka nigdzie wynieść i może mu ten nawyk zniknie.
Zapisane

absencja

  • Gość
Odp: Jak skłonic kota... Roznoszenie jedzenia
« Odpowiedź #2 : 2004-06-20, 22:24 »
próbowałam zamknąć drzwi do mojego pokoju-dojdzie do drzwi, zobaczy, ze nie wejdzie i zje miecho tam, gdzie jest. zamknięte drzwi do kuchni=bardzo niespokojny kot...więc juz po prostu nie wiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak skłonic kota... Roznoszenie jedzenia
« Odpowiedz #2 : 2004-06-20, 22:24 »

Sal

  • Gość
Odp: Jak skłonic kota... Roznoszenie jedzenia
« Odpowiedź #3 : 2004-06-21, 10:17 »
Mój Dyziek robi to samo. Na szczęście nie zanosi do łóżka, tylko zjada po kątach. Zanim trafił do mnie, mieszkał u sąsiadów, którzy w ogóle o koty nie dbają, więc biedak był schorowany i zagłodzony. Myśle, że to pozostałość po tamtym dniach...  :(  Boi się, że ktoś mu zabierze jedzonko i będzie głodny...
Zapisane

Blanka

  • Gość
Odp: Jak skłonic kota... Roznoszenie jedzenia
« Odpowiedź #4 : 2004-06-21, 16:58 »
kiedyś czytała, że kocia miska tak jak i miejsce do spania powinna stać w zacisznym miejscu, z daleko od "głównych traktów komunikacyjnych w domu"- tak, żeby kociuś mógł zjeść w spokoju. Miska nie powinna też być przestawiana w inne miejsca, a jeżeli jest taka potrzeba to po kawałeczku. Może z czasem kociuś się nauczy i zamykanie drzwi pomoże  ;)
Zapisane

absencja

  • Gość
Odp: Jak skłonic kota... Roznoszenie jedzenia
« Odpowiedź #5 : 2004-06-21, 23:10 »
miska stoi w zacisznym miejscu od zawsze, problemem moga być najwyzej pozostałe koty...
Zapisane

Blanka

  • Gość
Odp: Jak skłonic kota... Roznoszenie jedzenia
« Odpowiedź #6 : 2004-06-22, 15:00 »
moje kicie na początku  walczyły o miski i wyjadały jedna drugiej, zachowywały się nerwowo i odganiały się nawzajem. Ale problem rozwiązałam dzięki temu, że postawiłam miski na oddzielnych kolorowych podkładkach ( takich gumowych na stół ). Kazdy kitek ma oddzielną miskę na suche, mokre i wodę. Podkładki, tak myślę, zakreślają "konsumpcyjny rewirek" każdego kota, chociaż stoją w bliskiej odległości. Dzięki temu miski już im się nie mylą i jedzą bardzo spokojnie. A przy okazji jak coś kici z paszczy wypadnie to nie brudzi podłogi  ;) Może coś takiego pomoże.  :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 23 zapytaniami.