Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu

Autor Wątek: co je twój pies  (Przeczytany 59072 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #60 : 2007-06-29, 13:09 »
Gdzieś słyszałam,że karme dla seniorów zaleca sie podawać od 7roku życia,ale nie jestem pewna...
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #61 : 2007-06-29, 13:16 »
zalezy od rasy i wielkosci... niektore psy sa seniorami wczesniej niz inne.

tak, musi jesc karme Senior. bynajmniej ja tak twierze, ze jest juz "seniorka" ;) jesli sie myle, poprawcie :D
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #62 : 2007-06-29, 13:30 »
"Zaba- sorry, ale nie zauwazylam Twojego posta. Objawy? Chocby picie ogromnych ilosci wody (lub pies nie chce pic), brak apetytu, goraczki, bole brzucha, jego powiekszenie, rozwolnienie wymioty itp. Jest wiele objawow niewydolnosci/zapalenia watroby.
Psu moze przejsc po jakims czasie i objawy moga zostac nie zauwazone, aczkolwiek to nie jest regula... badania/usg wykazuja co jest nie tak z watroba, jak ewentualnie ja leczyc, rokowanie."

Dzięki ;) mojemu psu prześwietlenie robiono jakieś 4-5 lat temu i dostaje jakieś tabletki ziołowe i to wszystko. Jednak nie miał żadnych z objawów które wymieniłaś, wiadomo że pies więcej pije gdy jest lato, aczkolwiek brak apetytu ? w okresie cieczek :) a tak to mógłby jeść za 2 ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #62 : 2007-06-29, 13:30 »

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #63 : 2007-06-29, 13:35 »
Hes, przez 4-5 lat nie bylo objawow? wczesniej tez piesek mogl miec cos z watroba... przeciez wg Ciebie byloby widac objawy..
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #64 : 2007-06-30, 12:37 »
w temacie coś o chorobach psów o w tym: http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,26272.0.html    "Choroba Rubartha (zakaźne zapalenie wątroby)"

było o zapaleniu wątroby. nie wiem czy to to samo co choroba ale jest :P

nie wiem czy to prawda ale myśle że jeśli psa coś boli a nie jest panikarzem to instynkt mu podpowiada zeby tego nie okazywac. coś ma chyba z dzikiego zwierzęcia a takie słabe zwierze jest narażone na atak gdy np. co chwila piszczy albo cos. tak przynajmiej uważam
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #65 : 2007-06-30, 12:49 »
jesli psa cos boli piszczy. i wcale nie jest narazone na wiekszy atak esli go cos boli i piszczy. probowalas kiedys nadepnac psa? przy zwyklym nadepnieciu piszczy. a jakby naprawde duze bole mial to by piszczal bardziej...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #66 : 2007-06-30, 12:52 »
Retriva ale tak specjalnie nadepnąć??  Kora!! chodzi do mnie (hihi żart wiem o co chodzi)

ale jakby zwierze coś bolało to nie będzie zwijac się z bulu i nażekać ja człowiek.
jak Kora rozcharatała se noge to tak chodziła potem dopiero jak to zaczeła lizać zauważyłam. nie dawała zadnych oznak że ja coś boli normalnie biegła
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #67 : 2007-06-30, 14:35 »
oj nie specjalnie, przeciez nie bede specjalnie psa deptac xP ale czy nadeplas kiedys psa? zacznie piszczec. piszczy w momencie gdy BOLI. jakbys byla wtedy kiedy akurat sobie rozcharatala lapke to bys slyszala. a tak, to nie bo pozniej dopiero zauwazylas.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #68 : 2007-06-30, 14:58 »
Z tym piszczeniem gdy boli to wcale nie taka oczywista sprawa- każdy pies jest inny.

Znam przypadek(wcale nie odosobniony) suki która rozcharatała sobie łapę kopiąc,i nieprzejmując się zwisającą z boku łapy opuszką kopała dalej, wcale nie kulejąc wróciła do domu i właściciel zorientował się co jest grane dopiero po krwisto-błotnistych śladach na panelach. Znam też przypadek amstaffa który z poważną kontuzją chodził ok 1,5 roku nie dając po sobie nic poznać,że coś jest bardzo nie tak,wyszło przypadkiem na rutynowych badaniach.
Mój Czarek miał kilka zabiegów, gojące się rany z pewnością go bolały,ale nie pisnął nigdy.
Potrącił go samochód,przeleciał parę metrów ale nawet nie jęknął, tylko wstał i z obdartą mordą pobiegł dalej. Nadepnąć go też nam się zdarzało(przez to jego upodobanie do leżania w przejściu), ale pisku nigdy nie było, tylko chciał zabić wzrokiem i to wszystko... ;)
Z kolei Gizmiszon to histeryk- lekko mu stanęłam na ogonku to narobił wrzasku na cały blok :P

nie wiem czy to prawda ale myśle że jeśli psa coś boli a nie jest panikarzem to instynkt mu podpowiada zeby tego nie okazywac. coś ma chyba z dzikiego zwierzęcia a takie słabe zwierze jest narażone na atak gdy np. co chwila piszczy albo cos. tak przynajmiej uważam
coś w tym jest. Gdy Czaruch miał problemy z łapą to...kulał tylko w domu. Na spacerach szedł sporo wolniej,ale równo, tak,że nie sposób było poznać,że z łapą jest coś nie tak.


A tak w związku z tematem,wiecie co ma w misce mój pies ? PEDIGREE :diabolik:

Podniosłam ciśnienie,podniosłam? :P Tę karmę dostał w wyprawce, moi oszczędni rodzice nie chcą się tego pozbyć raz a dobrze to pozbywają się na raty ;p Gizmo zasmakował w jedzeniu gotowanym,więc chrupki zostawia nietknięte i tak partiami,jedna ilość niezjedzonych kulek pedigree za drugą lądują w koszu ;) Gizmiszon to oszołom,ale wie co dobre ,a co niedobre :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #68 : 2007-06-30, 14:58 »

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #69 : 2007-06-30, 15:10 »
i dobrze z Gizmiszonem :P nie wiedzialam z tym piszczeniem, kazdy z moich psow zawsze piszczal ;)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #70 : 2007-06-30, 15:46 »
no czyli tak jak już dawno było powiedziane. każdy pies jest inny i niepowtarzalny :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #71 : 2007-06-30, 19:17 »
Ficzek był bardzo histerycznym pieskiem, lekkie uderzenie spadającą z półki, parcianą smyczą powodowało straszliwy pisk... :roll: Kiedy poważnie zachorował, widziałam zmianę w sposobie leżenia, układania łapek, zmieniony wyraz pyszczka, ale nie słyszałam żadnych odgłosów... Piesek był cichutki... Dopiero na samym końcu, w ostatnią noc, piszczał... Wtedy już bardzo cierpiał :(

Kiedyś Toffik, też niezły piskacz bez powodu, na kratce przed wejściem do budynku wyrwał sobie prawie cały pazur. Został tylko kawałeczek, w dodatku palec błyskawicznie spuchł i wyglądało, że pazura nie ma wcale... Była tylko dziura. A piesek nic, ani słówka. Gdybym nie zauwazyła ubytku przy wycieraniu łapek, byłabym nieświadoma.

Zwierzaki często cierpią w milczeniu, a my nie zawsze jesteśmy na tyle uważni i zainteresowani, by zorientowac się, że potrzebują naszej pomocy...
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #72 : 2007-06-30, 21:24 »
tia... cierpienie w milczeniu - moja śp. sena jakis czas przed smiercia zaczela kustykac - nieznacznie, czasem nie kulala, przy macaniu lapy nie dala zadnej wskazowki w ktorym miejscu ja boli - jedyna tak naprawde wskazowka bylo niewielkie zgrubienie na nadgarstku. A byl to poczatek konca jej zycia - nowotwor kosci. Ferris gdy miala zlamana noge - wprawdzie, owszem - nie chodzila, jednak przy dotykaniu lapu, macaniu ruszaniu nia - jedyna wskazowka na to ze ja boli bylo to ze lapala leciutko za reke i ta reke odsuwala od swojej nogi - zadnego pisku.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #73 : 2007-06-30, 21:38 »
Mój pies jest panikarzem, też zdarzyło mi się go nadepnąć i pisnął, u weta też mi piszczy przy obcinaniu pazura...on nawet piszczy jak się boi. Kiedyś robił mi tak że widząc duże czarne psy z daleka podkulał ogon chował się za moje nogi i piszczał :|

Za to spotkałam się z psami w schronisku które obmywałam (miały rany) albo opuchnięte łapy i psy także siedziały spokojnie.,.. każdy pies reaguje inaczej.
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #74 : 2007-07-01, 12:34 »
Iras nowotwór kości jest okropny. jak już ktoś ma tą zaraze to z tego co wiem to już po nim. prędzej czy póxniej :(
kości są wszędzie więc całe ciało jest zakażone.

to straszne że nawet niekiedy nie możemy pomóc psu gdy cierpi. nie wiemy tego i nawet nie otaczamy go większą miłością ani nie podajemu mu żadnych środków znieczulających
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #74 : 2007-07-01, 12:34 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #75 : 2007-07-01, 13:45 »
ani nie podajemu mu żadnych środków znieczulających

O ile wiem, w niektórych przypadkach się właśnie nie powinno. Dla psa sygnałem do oszczędzania chorego miejsca jest ból.

A co do tematu - Hill's. Żadna karma mu dotychczas nie pasowała tak, jak to :) A kupujemy w hurtowni, w W-wie.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #76 : 2007-07-01, 14:05 »
kurcze, Waszym psom niektore karmy smakuja a niektore nie.... Uzo zjadlby wszystko xD ale w koncu labradory sa lakomczuchami ;)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #77 : 2007-07-01, 14:14 »

to straszne że nawet niekiedy nie możemy pomóc psu gdy cierpi. nie wiemy tego i nawet nie otaczamy go większą miłością ani nie podajemu mu żadnych środków znieczulających

Pomóc zwierzęciu da się zawsze, ponieważ eutanazja także załagodzi ból.. tylko że bardzo dużo ludzi tego nie rozumie i nie chcą pomóc swojemu zwierzęciu odejść godnie... a patrzą tylko na siebie :/

Retriva dostałaś mojego priva? bo kurcze nie wiem czy doszedł..
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #78 : 2007-07-01, 14:33 »
Moje psy dostają gotowane, domowe jedzenie tj. ryż z mięsem z indyka i warzywami (marchewka itd.).
Swego czasu, w wyprawce dostaliśmy peedigre dla szczeniąt w tym jedno w puszce, wiec na początku jej to dwalaiśmy powoli mieszajac z nową karmą, aż gdy kupiliśmy  jedna puszke i pis się struł-wymiotował, miał biegunke. Wówczas stopniowo przeszliśmy na Royal Canin dla szczeniat ras dużych. Jednak wiadomo, do tanich nie nlezy więc wkrótce przeszlismy na Purina Dog Chow, aż przystaneliśmy na Belcando. Już pół roku karmiliśmy Roxy na przemian  Belcando z domowym, aż w styczniu chcieliśmy spróbować ACANE, co nie było dobre w skutkach- chyba przebiałkowanie. Nie wiem dokładnie, gdyż widział ja znajomy wet który akurat był u sąsiada. Potem zaczeły sie problemy skórne, alergie i obecnie karmimy ją domowym jedzeniem i Belcando.
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #79 : 2007-07-05, 21:31 »
ojej moj strasznie jest wybredny :P
a dostaje jakiś ryz/kaszę z gotowanym mięsem.
czasem jakieś ugotowane serduszka czy kość do poobgryzania.
i oczywiście psie smakołyki :)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #80 : 2007-07-07, 14:04 »
a dawał ktos może psu płucja wieprzowe??
zastanawiam się czy nie dawac ugotowanych dla psa.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #80 : 2007-07-07, 14:04 »

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #81 : 2007-07-07, 14:12 »
wiem że chyba wołowe może jeść. ale nie daje gwarancji =]
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #82 : 2007-07-07, 14:41 »
a dawał ktos może psu płucja wieprzowe??
zastanawiam się czy nie dawac ugotowanych dla psa.

ja dawlam, w okresie gdy gotowalam dla psa

teraz glownym daniem psa jest sucha dla juniorow ras srednich, oprocz tego je wszystko to co mi zostanie... twarozek, ser zolty, jajko od czasu do czasu, pieczywo, warzywa, owoce, kocie jedzenie i kocie przysmaki ( szczegolnie pyszne jakje ukradnie ), trawe na spacerze, czasem ciasteczko dla ludzi, dla zwierzat tez, kosci, gryzaki itp itd
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #83 : 2007-07-07, 14:44 »
( szczegolnie pyszne jakje ukradnie )
taa :) psom smakuje najbardziej to co kradzione ]:->

a Uzo chyba jakis dziwny ^^ marchewke zjadl jak mial startą w misce, ale jak dostawal kawalek wiekszy to sluzyla jako zabawka- przeciez tak fajnie toczy sie marchewke po mieszkaniu :roll: albo banan- jak dostal wiekszy kawalek to byla zabawa w stylu "Zeby-Jak-Najbardziej-Rozgniesc-Banana-Po-Podlogach-I-Kanapie" ale jak dostal mniejszy to zjadl. Ksieciu trzeba dlubac palcami w bananie bo za duzych kawaleczkow nie zje- a co dopiero pokrojonych nozem! musza byc lekko zgniecione x]
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #84 : 2007-07-07, 14:58 »
kara lubi duże kawałki. bawi się fajnie czereśnią jak mała piłka. jak dostaje suchy chleb to cały pokruszony a mało co zjada, potem musze sprzątać :/ orzechy tez lubi a wręcz uwielbia
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #85 : 2007-07-12, 14:08 »
(post pod postem żeby odnowić :P )

jeśli ktoś karmi psa chappi która u mnie w sktepie kosztuje ok. 4,33zł/kg i u was chyba tez ok. tyle  to może to pomoże przekonać rodziców
http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_25_144&products_id=3137

patrzyłam po paru stronach i polecają tą karme a za kilogram wychodzi 5 zł a jak ktoś wcześniej napisał pies zje tego mniej a zaspokoji głód. więc do dzieła przekonujmy rodzicó bo psy będą wyglądać jak amerykanie którzy jedzą tylko fast food- y
 to główna strona sklepu: http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_25_144&products_id=3137
można też zobaczyc na allegro czy nie ma tej samej karmy troche droższej ale przesyłka gratis
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #86 : 2007-07-12, 16:57 »
Mój psiur uwielbia brita, ale niestety jej nie sluzy tak jak byśmy chcieli ;) ale karma zgadzam sie tania i nawet dobry ma skład. Dużo osób przekonałam do tej karmy, karmie nią bezdomne koty. (oczywiście brit dla kotów :P )

Chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś zna karme również dobrą jak Nutram? chodzi mi o karmy typu light. Dużo białka, mniej tłuszczu.
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #87 : 2007-07-12, 17:03 »
Mysa- wlasnie karmy light ;) jest bosch light- podobno dobry :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #87 : 2007-07-12, 17:03 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #88 : 2007-07-12, 17:24 »
Psiak nie lubi Bosha ;)

A tak nawiasem mówiąc, Nutram weight control zawiera 32% białka, a bosh 21%, więc jest chyba różnica? :)
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #89 : 2007-07-12, 17:31 »
Royal canin light- zawiera 40 % bialka :P

EDit: oj przeprasszam, dla kotow zawiera 40% :) dla psow- 30% bialka.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 32 zapytaniami.