Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kąpiele  (Przeczytany 4892 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NeTkA

  • Gość
Kąpiele
« : 2002-11-11, 16:22 »
Czy sądzicie że zima ptaki powinny miec równiez mozliwośc kapieli?? Moja ptaszyna kocha się kapać ale niewiem czy teraz gdy nie jest już najcieplej powinna :?:
Zapisane

matusia

  • Gość
Kąpiele
« Odpowiedź #1 : 2002-11-11, 18:52 »
Mnie się wydaje że tak. Ja robie że jak się wykąpią to je do klatki żeby nie latały bop wtedy łatwo zachorować. Jak są suche wypuszczam je i jest po wszystkim. Czasami jednak nie da się ich schwytać albo nakłonić ( lepsze słowo) żeby sobie weszły do klatki. Wtedy mi zaczyneją obie kichać. Trzeba im w takich wypadkach dać do małego pojemniczka najlepiej ciężkiego bo lubię na wszystkim siadać dać miodek oczywiście na wierzchu musi być jego przysmak inaczej nie będzie go jadł bo wątp[ie żeby kiedykolwiek komuś ( ptakowi) miód posmakował. Postanowiłam że zimą nie bhędę ich kąpała codzinnie.
Zapisane

Amelia

  • Gość
Kąpiele
« Odpowiedź #2 : 2002-11-14, 11:39 »
zamiast kąpieli do domku kąpielowego mozna tez powkładac zroszoną zielenine(tak czytałam w ksiązce). Ptaki sie zroszą, a nie bedą całkiem przemoczone. Mozna tez spryskiwaczem do kwiatów (tylko nie takim po odzywkach do kwiatkow). Ale mysle, ze ptaki powinny miec czesty kontakt z kąpielami-dla zdrowia pior.
A jak masz ciepło w pokoju, to chyba nie powinna sie przeziebic :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kąpiele
« Odpowiedz #2 : 2002-11-14, 11:39 »

_Gosia_

  • Gość
Kąpiele
« Odpowiedź #3 : 2002-11-16, 00:14 »
Ptak powinien mieć możliwość kąpieli stale. A kąpie się, kiedy chce. Dlatego ja nie mam wanienki w klatce tylko na klatce, to jej nie zakupka.
Oczywiście wodę do kąpania powinno się dawać przegotowaną  i codziennie zmieniać bo ptaszek często ją pije. Metoda w mokrej zielenince też może być. Ale jak ptak zaczyna się kąpać w zielenince albo próbuje w poidełku, to ma już wielką potrzebę "porządnie" się wykąpać.
Nie przeszkadza że zima (przecież w mieszkaniu jest ciepło.
Prakom tylko ogromnie szkodzą przeciągi - nie tylko po kąpieli.
Ptak po kąpieli nie powinien latać nie dlatego że się przeziębi, tylko on nie umie latać bo jest ciężki i może coś sobie zrobić (nawet uszkodzić mięśnie piersiowe i ścięgna)
PS Metoda na zieleninkę jest dobra jak się ptak nie lubi kąpać, boi wanienki itp. Dobrze jest też dać trawkę na dno wanienki. Ale Zazuś ma "basen" 30x50 cm i bez żadnej trawki pływa, że aż miło patrzeć. Kilka razy pokonuje długość basenu  :)
Zapisane

Joanna

  • Gość
Kąpiele
« Odpowiedź #4 : 2003-01-09, 17:36 »
Szczególnie zimą ptaki w mieszkaniach powinny mieć możliwośc kąpieli - grzeją kaloryfry i jest suche powietrze - to fatalnie wpływa na pióra.
Nalezy po pierwsze nawilżac mieszkanie, choćby postawić koło kaloryfera miske z wodą. Po drugie własnie umożliwić papudze kąpiel. Papuga musi do wieczora wyschnąć. Nie moze też być wtedy w mieszkaniu zimno.
Rózne sposoby kąpieli są opisane na moich stronach o nimfach.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Kayla

  • Gość
Kąpiele
« Odpowiedź #5 : 2003-04-07, 15:43 »
Hej.
Mija ok 3 tygodni jak mam kanarka. Jest szczesliwy, spiewa i wszystko ok, ale nie zauwazylam zeby sie kapal. Tzn zrobil to 2 razy - pierwszego i drugiego dnia po kupieniu, a potem przestal.
Woda jest ok, wlewam mu mineralna bez babelkow.
Czy fakt, ze sie nie kapie oznacza, ze tego nie potrzebuje? Nie lubi?
Czy mam sie martwic, czy to normalne?

Pozdrawiam
Kayla
Zapisane

aguśka

  • Gość
Kąpiele
« Odpowiedź #6 : 2003-04-11, 10:15 »
Popieram Gośke ptak MUSI mieć także zimą dostęp do wody ( heh ale to zabrzmiało)
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Kąpiele
« Odpowiedź #7 : 2003-05-10, 12:21 »
Kayla, ja też mam kanarka. Jak go przyniosłam do domu od hodowcy, to kąpał się już w pierwszym tygodniu. Miałam kiedyś papużkę falistą. Ona nigdy się nie kąpała, bo nie lubiła. Czyściła sobie pirka dzióbkiem. To źle, że ptak się nie kąpie, jednak nie zawsze można go do kąpieli nakłonić. Nie martw się więc, że Twój kanarek kąpał się tylko 2 razy. Widocznie mu się nie chce. Źle by było, gdyby w ogóle się nie kąpał. A jest przecież u Ciebie tylko 3 tygodnie - musi się jeszce oswoić z nowym domem. Co do wody mineralnej - dawaj mu taką dalej (bez bąbelków!), albo po prostu zagotowaną wodę z kranu (letnią, nigdy ciepłą ani zimną!). Ja dają Bilbusiowi taką właśnie ostudzoną, zagotowaną. Zmieniam ją codziennie wieczorem, by nie była zabrudzona. Wanienkę mam doczepianą do wylotu klatki i jej nigdy nie ściągam. To chyba wszystko. Powodzenia Kayla! Nie martw się - na 3 tygodnie 2 kąpiele to dużo!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 24 zapytaniami.