Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Grupa interwencyjna dotycząca ochrony zwierząt domowych  (Przeczytany 5832 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
W Katowicach tworzy się grupa interwencyjna dotycząca poprawy warunków zwierząt domowych, ja rozmawiałam wyłącznie z Fundacją SOS, chyba tez współdziała z osobą, która to organizuje.
poczta:

grupa.interwencyjna@onet.eu
Wklejam tez post, mówiący o tworzonej grupie

Cytuj
Sprawa dotyczy Grupy Interwencyjnej, która jest w trakcie tworzenia się na terenie Katowic i okolic. Na początku interwencje będą odbywały się na zasadzie zbierania materiału dowodowego, w postaci zdjęć, filmów, wypowiedzi, by przedstawić je powiatowemu lekarzowi weterynarii, bądź policji. Jako Grupa Interwencyjna umundurowana sami będziemy mogli w niektórych przypadkach interweniować, wręczać upomnienia i dawać np. dwa tygodnie na poprawę warunków, jeśli to nic nie da w drastycznych przypadkach odebrać zwierzę, powiadamiając burmistrza. Dlatego potrzebujemy 8 domów tymczasowych dla piesków, które odbierzemy. To jest absolutne minimum, które musimy spełnić, by Grupa zaczęła działać, bo proszę sobie wyobrazić interwencję i brak miejsca, gdzie będzie można umieścić zwierzę. Grupa Interwencyjna będzie zajmowała się wszystkimi zwierzętami, począwszy od świnki morskiej w sklepie zoologicznym, a skończywszy na koniach. Jednak by tak się stało musimy się również przygotować na sytuację, kiedy przyjdzie nam odebrać konia, bądź krówkę za znęcanie się. Minie jeszcze dużo czasu, zanim znajdziemy rozwiązanie w tej kwestii, także proszę zastanowić się również nad tym problemem.
Zadania Grupy Interwencyjnej:
- odbieranie zgłoszeń i przeprowadzanie interwencji na zasadzie, na początku zbierania materiału dowodowego, później interwencji z powiatowym lekarzem weterynarii, policja, strażą miejska, inspekcją transportu drogowego, zależnie od rodzaju zgłoszenia.
- kontrola pseudohodowli, współpraca ze związkiem kynologicznym, związkiem hodowców koni, związkiem felinologicznym.
- pomoc zwierzętom poranionym, porzuconym w lesie, pozostawionym na pastwę losu, jak najbardziej będzie możliwa. Wszystko zależeć będzie naszych możliwości, od tego jak się rozwinie Grupa.
- kontrola targów końskich, bydlęcych z policją oraz inspekcją transportu drogowego.
-kontrola sklepów zoologicznych, sprawdzanie dobrostanu zwierząt.
-kontrola wystaw psów i kotów.
- prowadzenie szkoleń dla straży miejskiej, policji.
- propagowanie wśród młodzieży, humanitarnego podejścia do zwierząt, poprzez pokazywanie materiału z interwencji, rozmowę.
-promowanie w prasie sloganu, że ZWIERZĘ, NIE JEST RZECZĄ.
-współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi, które pomagają zwierzętom i interweniują w ich sprawie.





« Ostatnia zmiana: 2009-05-26, 08:16 autor soboz4 »
Zapisane
Bożena
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 23 zapytaniami.