Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?  (Przeczytany 57264 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #30 : 2012-08-22, 10:02 »
Mojego kocura zaadoptowałam niewykastrowanego. Rudek przyzwyczajony był do wychodzenia kiedy tylko chciał. U mnie takiej możliwości nie miał, więc co noc robił koncerty, biegał od okna do drzwi, drapał. Spać się nie dało. Więc po kilku dniach został wykastrowany i jego nocne wariowanie ustało od razu. Przestało go interesować nocne wychodzenie.
To tylko jedna zmiana, bo charakter niewiele się zmienił.
Tak samo kotka, miała niecały rok jak została wysterylizowana. Jak wariowała wcześniej, teraz tak samo daje wszystkim w kość. To mały diabeł, a najbardziej uwielbia polować.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #31 : 2012-08-26, 18:05 »
Jeśli kot jest tzw."Zosią samosią" to raczej kastracja czy sterylizacja tego nie zmieni. Taki ma charakter i już.
Zapisane

Natina

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #32 : 2012-08-28, 22:45 »
Hej a czy ktoś z Was stosuje może specjalną karmę dla kotów po kastracji? Weterynarz próbowała mnie na to namówić ale nie wiem czy to nie taki chwyt marketingowy? Moze ktoś z Was próbował Purina Cat Chow Sterilised albo czy tego kitekata co teraz reklamują bo zadziwia mnie cena tej Puriny...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedz #32 : 2012-08-28, 22:45 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #33 : 2012-08-28, 23:05 »
Purina Cat Chow jest miernej klasy karmą. A specjalne karmy dla kotow po sterylce/ szczegolnie na kocury trzeba uwazac/  maja zapobiegac powstwaniu piasku i kamieni w drogach moczowych, poczytaj więcej wklikując w google Syndrom Urologiczny Kotów.
Jednak z doswiadczenia wiem,ze najbezpieczniejsze jest w ogole unikanie suchej karmy i przestawienie kota na jedzenie naturalne .Jesli natomiast kot lubi tylko suche- najlepiej kupic wlasnie u weta odpowiednia karme.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #34 : 2012-09-02, 11:16 »
Ja bym proponowała zapytaj weterynarza jaką karmę ci poleci i zamów na allegro wyjdzie o wiele taniej niż w gabinecie.
Zapisane

albercik7

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #35 : 2012-09-06, 15:10 »
Właściwie nie zauważyłem zmian. Pamiętać trzeba o odpowiedniej karmie, a kotek będzie szczęśliwy.
Zapisane
Tu pracuję i zapraszam Agencja PR. 1000% efektywnego AVE

kiray

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #36 : 2012-11-19, 23:35 »
glowny problem z urodzeniami jest taki, ze rok rocznie rodza sie tysiace niechcianych kotow na ulicy - czesc z nich ginie, czesc ma nieco wiecej szczescia i zostaje "przygarnieta" na leczenie i szukanie nowych domow. Co do rozmnazania w domu - 1. zabiera sie domy tym, ktore juz sa 2. wystarczy jeden idiota rozmnazajacy kotke co ruje, zeby na ulicach pojawialy sie kolejne niechciane koty i niewazne czy to sie stanie w pierwszym pokoleniu czy w nastepnych - po dojsciu do dojrzalosci plciowej (okolo 6 miesiac zycia) kotka moze miec nawet 3 - 4 mioty rocznie, wiec jesli ktos rozmnaza, niech sie przejdzie do schroniska i sie zastanowi ile z tych kotow tam to wnuki, prawnuki "tego jednego miotu, ktory oddal w "dobre" rece".

kolejna sprawa - droga plciowa sa przesznoszone bardzo ciekawe choroby (smiertelne, nieuleczalne, objawy moga sie pojawic sie dosc pozno) na ktore nie ma szczepien.

zwierzeta "na wolnosci" wcale nie rozmnazaja sie bez problemow i maja sieswietnie przez dlugie lata. tyle, ze nikogo nie bedzie obchodzilo ze te zwloki kota na ulicy to kotka, ktorej miot w macicy zgnil.

antykoncepcja hormonalna - predzej czy pozniej sterylka z powodu ropomacicza, bardzo zwiekszosne ryzyko zachorowania na nowotwory sutkow (u kotow wiekszosc zlosliwa)


Główny problem z urodzeniami jest taki ,że to hodowcy rozmnażają na potęgę w celach zarobkowych.
I tu tkwi sedno problemu! Nie w naturze kota.
Nie byłoby problemu z bezdomnymi zwierzętami gdyby pozwolić naturze samej się regulować.
Jestem przekonana,że każdy z tych niechcianych dachowców /bo śmiem twierdzić ,że o nich tu mowa/znalazł by swój dom.

Jestem przeciwna kastracji,pomimo iż wiem,że każdy ma swoje zdanie – zdań tyle i ludzi na świecie
Kot to istota czująca ,mająca swoje prawa ,które bezwzględnie powinno się respektować.
Podstawowym obowiązkiem każdego właściciela jest zapewnienie godziwych warunków ,dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo.
A co my robimy .........?
Ja załuję swojej decyzji ,pozbawiłam swojego kochanego zwierzaka instynktu i natury.
To już nie jest ta sama kotka :(

Pozdrawiam ,kiray
Zapisane

Megi

  • Gość
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #37 : 2012-11-21, 10:15 »
Moja Kicia była sterylizowana po 2 ciążach, bo już była nie najmłodsza i nie chcieliśmy, żeby się męczyła.
Po zabiegu była osłabiona i osowiała, chyba nie bardzo widziała co się stało (bo u weterynarza okazało się, że była już w kolejnej ciąży :( ). Ale w sumie szybko doszła do siebie, za bardzo nie zmieniła się z zachowania, bo była już starsza. Pamiętam, że przez pierwsze 2 dni był problem, bo nie miała siły zejść po schodach, żeby zjeść, ale dostawała wtedy gotowane mięsko i daliśmy radę :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #38 : 2012-11-21, 21:09 »
Kiraj, nikt nie rozmnaza dachowcow w celach zarobkowych, a natura prowadzi nadprodukcję i stąd ich bezdomnosc. Rzadko zdarza się rasowiec bezdomny. Kotka moze rodzic nawet 3-4 razy w roku- lepiej pousypiac niż kastrowac ?
 A kot niewychodzacy , niekastrowany meczy sie z ludzmi , a ludzie z nim.
A do kastracji kotki trzeba wybrac chirurga specjalistę, zeby bol i komplikacje nie spowodowaly strachu i stresu u kotki.
Rana pooperacyjna powinna byc jaknajmniejksza, a zabieg przeprowadzony na tyle fachowo,zeby kot nie cierpial.
I tu tkwi sedno problemu. Jak dlugo goila się rana Twojej kotki ? Jaka byla duza ? Dobry chirurg u zdrowej kici robi nacięcie na 1 szew i to z boku. Kotka szybko dochodzi do siebie i nie zmienia swojego charakteru za wyjątkiem braku popędu do szukania partnera.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedz #38 : 2012-11-21, 21:09 »

kiray

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #39 : 2012-11-22, 18:38 »
Pisząc o rozmnażaniu miałam na myśli wszystkie modyfikowane rasy  tworzone w hodowlach przez człowieka ,
I na tą rzecz kastruje się zdrowe ,Zdrowe czyli nierodowodowe,czyli dachowce
I tu zaczyna się problem bezdomności ….
Szansa na znalezienie domu takiemu kotu jest minimalna.
Kastruje się,najpiękniejsze i najmądrzejsze koty na świecie ,po to tylko aby taki np..wyhodowany pers miał dom.
Strasznie mnie to irytuje.
Uważam ,ze ktoś kto kocha koty ,
Powinien szanować ich naturę ,akceptować je takimi jakie są
Wszędzie trąbią, pisze ,namawiają jaka to dobroć dla kota być wykastrowanym.
Lekarze weterynarii to dla mnie żaden autorytet,nigdy nie będę kotami wiec tym samym nigdy nie posiądą dogłębnej wiedzy odnośnie psychiki i fizyki zwierząt.
Wiem, tez ze ,kaleczenie zdrowych kotów jest nieuniknione ,bo niemożliwe jest aby zaprzestano klonowania ,hodowania nadprodukcji  z kosmosu wziętych ras
Powinno być to zakazane!!!
Diuna piszesz ze nic się nie zmienia w zachowaniu kota ,a ja ci mowie ze się zmienia dużo
Przede wszystkim należałoby nadmienić o niekorzystnych dla organizmu skutkach ,ale co ja tam będę się wywodzić,każdy ma prawo do swojego zdania,na sile przekonywać nikogo nie będę.
Piszesz też,że trzeba wybrać dobrego lekarza ,ja wybrałam dobrego i wraz z kotką przeżyłyśmy gehennę, czując się winna i próbując ratować swojego zwierzaka ,znalazłam szpital w którym została ,przeszła kolejną operację po nieudanej kastracji ,myślałam,że zwariuję na szczęście wszystko dobrze się skończyło.Kotka żyje a ja żałuje i nigdy sobie nie wybaczę tego co zrobiłam.

Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #40 : 2012-11-22, 22:25 »
To widac nie byl taki dobry skoro kastracja się nie udala, kotka się nacierpiala i rozumiem Twoj żal. Dlatego zawsze doradzam bardzo staranne wybranie weta do tego zabiegu najlepiej ze specjalizacja chirurgiczną
Pewnie ze nigdy nie bedziemy kotami, ale przecież ludzie tez miewaja opaeracje . Oczywiscie nikt ich nie robi ze wzgledow psychologicznych tylko z koniecznosci. Ale zapewniam Cię,ze kotka po dobrze przeprowadzonej kastracji już na drugi dzien czuje się swietnie. A pęd do szukania partnera jest u kotow wyjatkowo silny. W razie utrudniania - kocur znaczy i pryska, kotka moze stac się agresywna, nie je , nie pije tylko placze. trudno pozwolic zeby rodzila kilka razy w roku bo co zrobic z kociętami ? ich los jest rownie ważny jak matki. Moja wysterylizowana kotka jest naprawdę szczęsliwa, a wczesniej plakala nawet pol roku pod rząd i wyglądala jak zwloki. Teraz biega z naszymi psami po dworze, bawi się z nimi , je i spi.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #41 : 2014-07-27, 16:14 »
Ludu, w zaznajomionego kocura po kastracji diabeł wstąpił.

Kocisko było z gatunku kontaktowych leniwców, spokojnych, nie takich dwulicusów ;) zwierz ma ok 6 lat, opiekunka postanowiła skrócić go o bombki, aby ukrócić jego eskapady na panienki z których wracał brocząc i bez futra.

Owszem, domowy bardziej się zrobił ale jaka menda. Z psem moim żył w dobrej komitywie, teraz niby idzie standardowo pomiziać sie z nim na powitanie jak to było zawsze i nagle atak, zaczyna mi pieska w szyję charatać. Jak dotąd był typem właściwie tylko  śpiącym i nastawiajacym się do pieszczot tak teraz odpalił mu modłu zabawa/gryzienie-drapanie/skakanie po półkach. Już drapnął i pogryzł swoich opiekunów  co sie nie zdarzało wcześniej, ugryzł moją mamę w nogę bo nie zwracała na niego uwagi gdy chodził dookoła niej żądny uwagi. Generalnie rozrabia, nagle już nie będzie siedział na zapleczu jak to lata było, a wychodzi na przystający doń jego właścicielki sklep, na ludzi polować, przyczajke zrobi, wystraszy a potem sie przymila niby, ale nie każdy takie atrakcje lubi... szczególnie, że jak wspomniałam wyżej lubi upierdzielić w nioge gdy ktoś go nie widzi.


Dzisiaj go obserwowałam, 2 razy musiałam psa przed nim bronić(Gizmo nie chce konfliktu, wszak kota całe życie zna i też widze, ze skonsternowany takimi odpałami jest).

Kocur jajek się pozbył jakieś 3 tygodnie temu- możliwie, ze takie zachowanie to wynik skoków hormonów czy po prostu mu się poprzestawiało?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #42 : 2014-07-27, 23:46 »
Gwaltowny skok hormonalny. Powinno mu się unormowac po 3-6 miesięcy. Tyle organizm reguluje te sprawy.
A swoją droga to wszystko co czytam mnie niezmiernie dziwi. Ja mam 3 kotki wykastrowane i 2 suczki. U chirurga. W ogole nie zauwazylam żadnej zmiany w zachowaniu, a jesli już to na plus. Moje zwierzaki dochodzily do siebie tylko kilkanascie godzion, dokladnie tyle ile trwaja skutki narkozy. Zadnych fartuszkow , opatrunkow, wszystkie szwy wewnetrzne. Po tym czasie biegają i skaczą normalnie. Wiesz IBDG kto kastruje moje zwierza ? :)
 Z tego co slyszalam to często ból po niefachowej kastracji moze powodowac takie zachowania. A czasem nawet smierc.,
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

claun

  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #43 : 2014-08-01, 21:44 »
Moja kotka jest już 4 miesiące po sterylizacji. Początki były trudne - nie znosiła ubranka, załatwiała się gdzie popadnie. Po zdjęciu - nowy kot. Uwielbia się tulić, więcej śpi, w zupełnie nowych miejscach i pozycjach. Codziennie rano przychodzi się przywitać jak zobaczy, że wstałam. Kot - anioł. A przed? Nocne bieganiny, skakanie po meblach i drzwiach, miauczenie.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #44 : 2014-08-03, 19:26 »
Co do kocura o którym pisałam, mamy nową teorię - być może nie hormony, a jego prawdziwe oblicze po odcieciu jajek się ukazało.

Otóż, za jajecznych czasów latała sobie kicia co noc na zwiedzanie, darcie mordy, uderzanie w konkury do koteczek, produkcja potomstwa(jednego to aż klona sobie zrobił- to samo rozmieszczenie łat)obrona terytorium, napieprzanie sie z innymi kocurami co czynił z pasją dziką... rano wracał zmęczony i wypoczywał całe dnie, dajac ze sobą zrobić wszystko i budząc sie na jedzonko jedynie, ożywiał się wieczorem kiedy to znów sie na wyjście szykował.

Teraz kicia na wieczorno/nocne imprezy nie chodzi, owszem wychodzi na zewnątrz ale wyleguje się na swoim prywatnym fotelu w sieni, nie idzie wszczynać bójek czy zdobywać panienek... więc to co obserwujemy to chyba takie przesuniecie energii jest :/ Na baby nocami już nie chodzi, więc dokazuje i drapie za dnia.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedz #44 : 2014-08-03, 19:26 »

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #45 : 2014-08-04, 15:02 »
Wiele osób twierdzi, że są bardziej ospałe, ale mój jest jeszcze bardziej energiczny
Zapisane

Zelda87

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #46 : 2014-08-17, 22:10 »
Nasz kocurek. przestał wyć po nocach i jest spokojniejszy. wraca do domu na noc. nie znakuje tez w domu poza domem zostało mu znakowanie.
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #47 : 2014-08-18, 14:56 »
U nas było wręcz przeciwnie,kotka nie była spokojniejsza tylko bardziej żwawa,miał mnóstwo energii. Zaraz po zabiegu męczyła się z kubraczkiem,plus osłabienie,ale przetrwaliśmy to:)
Zapisane

asia31

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #48 : 2014-08-24, 20:18 »
Szczerze mówiąc większych zmian nie widze.
Mój kocru dalej jest zadziorny, dalej lubi się szwędzać.
Tylko zauważyłam, że nabiera ciałka ;) Teraz siedzę na tej stronce: spam i szukam jakiejś dobrej karmy dla kotów po sterycle, bo nie chcę, żeby się zamienił w kuleczkę ;)
« Ostatnia zmiana: 2015-04-09, 18:43 autor IBDG »
Zapisane

Zelda87

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #49 : 2014-08-29, 18:06 »
No tak, zwierzaki niestety często po takich zabiegach nabierają ciałka. Trzeba tego pilnować albo zacząć stosować karmę specjalistyczną
Zapisane

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #50 : 2014-08-31, 23:53 »
Mój kot jest jeszcze bardziej narwany niż przed sterylizacją
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedz #50 : 2014-08-31, 23:53 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #51 : 2014-09-12, 14:36 »
To powszechny objaw,nadmierne pobudzenie,dotyczy zarówno kot jak i psów po sterylizacji,tutaj objawy są naprawdę do siebie zbliżone,u nas było tak samo,ale wiem ze kotka czuje się bardzo dobrze. Najgorsze były pierwsze dni zaraz po zabiegu.
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #52 : 2015-03-26, 00:13 »
Moja kicia jak szalala przed sterylka tak szaleje kilka miesiecy po niej ;) po zabiegu miala karme dla sterylizowanych kociat royal canin, ale zaczela chudnac bo tak wszedzie goni. Teraz ma zwykla dla kociakow i waga odpowiednia :) jest zbyt aktywna na karme dla sterylizowanych kotow :D
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Kropki-i-laty_pl

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #53 : 2015-04-24, 12:53 »
Czy ja wiem? U nas było podobnie z tym że nie zrezygnowaliśmy z karmy dla kotów sterylizowanych,pozostaliśmy przy niej i kotce wyszło to na dobre,z nadmiernej aktywności i pobudzenia wróciła do normy,dla mnie najważniejsze jest to,że nie ma skutków ubocznych a minął juz ponad rok od sterylizacji.
Zapisane

olczykmm

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #54 : 2016-08-12, 17:32 »
mój bez zmian,szaleje wariuje i doprowadza do białej gorączki <3 i tak jest najlepszy :D
Zapisane

joanndg44

  • *
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #55 : 2016-11-23, 18:21 »
Mój przez krótki czas tylko lekko się chwiał, ale ogólnie w miarę normalnie się zachowywał.
Zapisane

ewe.jork

  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Jak zachowują się wasze koty po sterylizacji?
« Odpowiedź #56 : 2017-05-18, 09:37 »
Mi mówili, że kot się uspokoi po zabiegu... Kłamali... Zachowuje się jak opętany, tak samo jak i przedtem.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 27 zapytaniami.