Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mieszkanie dla welona i skalara  (Przeczytany 9847 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lili1000

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 53
Mieszkanie dla welona i skalara
« : 2008-07-17, 13:12 »
Mam w domu welona i skalara. welon ma już 14 cm, a skalar jest tez juz całkiem spory. Sa razem od maleńkości, wiec nie każcie mi ich rozdzielać :( Nie martwcie sie welon nie jest 'poobgryzany', jego ogonek jest cały. Planuje zmienić im metraż i z tad moje pytanie: Jakie mieszkanko było by dla nich najlepsze? Prosze powiedzcie co radzicie. Acha i jaki żwirek, i roślinki takie rzeby ich nie poobgryzały.
Zapisane
:)

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #1 : 2008-07-17, 17:03 »
Są razem od maleńkości, wiec nie każcie mi ich rozdzielać :( 
i co myślisz że jest pomiedzy nimi jakaś więź emocjonalna?
skalary potrzebują ( z tego co pamiętam) temp. ok 26-27 stopni, a welony potrzebują temp. ok 19 stopni i potrzebuje zmiany temp. na okres zimowy
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #2 : 2008-07-17, 19:51 »
niestety, ale skoro nie chcesz ich rozdzielać to nie zamierzam "pomagać". ręki do męczenia nie przyłożę.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedz #2 : 2008-07-17, 19:51 »

lili1000

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 53
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #3 : 2008-07-17, 21:40 »
Moze i wiezi miedzy nimi nie ma ale mam je juz 3 lata i pływaja razem, jakos nic sie rzadnemu zlego nie stalo, nie przeszły rzadnej choroby i nadal dobrze się czuja. Nie zauwazylam rzeby zle im bylo w swoim towarzystwie. Wiem ze regula jest iz tych dwoch ryb nie trzyma sie razem, ale jak to sie mowi "wyjatki podkreslaja regule". Uwazam ze moje akwarium jest takim wlasnie wyjatkiem!
Zapisane
:)

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #4 : 2008-07-17, 22:43 »
Moze i wiezi miedzy nimi nie ma ale mam je juz 3 lata i pływaja razem, jakos nic sie rzadnemu zlego nie stalo, nie przeszły rzadnej choroby i nadal dobrze się czuja. Nie zauwazylam rzeby zle im bylo w swoim towarzystwie. Wiem ze regula jest iz tych dwoch ryb nie trzyma sie razem, ale jak to sie mowi "wyjatki podkreslaja regule". Uwazam ze moje akwarium jest takim wlasnie wyjatkiem!
powiem tylko tyle-LOL
można wiedzieć jaką masz temperature w akwarium?
Zapisane

lili1000

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 53
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #5 : 2008-07-18, 10:26 »
Mozna. temperatura pokojowa, nie uzywam grzalki.  Nawet jakbym chciala nie mam gdzie oddac skalara. Lepiej spuscic go w kiblu czy lepiej rzeby mieszkal z welonka? ja mysle ze to drugi wiec jak nie chcecie pomoc to nie przeszkadzajcie!
Zapisane
:)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #6 : 2008-07-18, 14:32 »
lili - meczysz ryby.  Przedtem niesawiadomie, teraz upierasz sie przy swiadomym meczeniu.

Rozbierz sie i wyjdz przy temperaturze 10 stopni na dwor - tak sie czuje skalar. Załóż kombinezon narciarski i wyjdz na temperature 30 stopni - tak sie czuje welon. Przyjemnie? w zadnym wypadku. A jesli dodatkow trzymasz je w kuli - to dorzuc do tego wygódkę o rozmiarach 2m x 2m. Filtra pewnie tez nie masz?

Cytuj
Nawet jakbym chciala nie mam gdzie oddac skalara. Lepiej spuscic go w kiblu czy lepiej rzeby mieszkal z welonka?

chocby wystawic na allegro, oddac do sklepu zoologicznego - dla chcacego nic trudnego... Masz pięć możliwości - oddac welona, kupic odpowiednie akwarium i wyposazenie (w tym grzalka), oddac skalara - i to samo tyle ze bez grzalki. Oddac obie ryby (najlepiej - bo wyraznie widac, ze nie ma o nich pojecia, oraz brak checi by to pojecie zdobyc...) dwa akwaria (jedno z grzalka!)
ostatnie wyjscie - zostawic takjak jest i pokazac wszystkim, ze jestes niedojrzalym dzieciakiem, ktory nie powinien miec zadnego zwierzecia..
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #7 : 2008-07-18, 16:40 »
jakie masz akwarium(litraż)?
Zapisane

Julindzia16

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #8 : 2010-08-24, 13:30 »
Ja też mam welona i skalara i nic im nie jest chociarz nie mam grzalki ani tym podobnych a mam je od 3,5 roku
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedz #8 : 2010-08-24, 13:30 »

dominik2799

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #9 : 2011-01-26, 09:56 »
mam akwarium 45l czy moga w nim trzymać 5 welonów i 3 skalary?
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Mieszkanie dla welona i skalara
« Odpowiedź #10 : 2011-01-26, 11:44 »
mam akwarium 45l czy moga w nim trzymać 5 welonów i 3 skalary?


Niet.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 29 zapytaniami.