Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pragnienie ...  (Przeczytany 1725 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pola

  • Gość
Pragnienie ...
« : 2004-06-29, 12:17 »
"PRAGNIENIE"

  Siedziała na łóżku. W ręce miała żyletkę. Pragnęła bólu. Pragnęła tego ,by nikt nie musiał się o nią więcej martwić. Pragnęła dojrzeć bram śmierci. Żyletka błyszczała w bladym świetle księżyca. Pragnęła świeżej krwi. Pragnęła zadawać ból. Pragnęła czyjejś śmierci.
Dziewczyna opuściła ręke na dół. Nie była na tyle silna ,żeby zadać sobie ból. Ogromny ból czuła w środku. Jej dusza już dawno umarła. Teraz przyszła kolej na ciało. Bała się bólu, bała się krwi, ale to ją fascynowało. Fascynowała się czymś ,o czym nic nie wiedziała. Pragnęła się dowiedzieć. Choć na chwilę stanąć oko w oko ze śmiercią. "Śmierć nadaje piękno życiu..."- zacytowała w myślach.
Wzięła dłuższy oddech i podniosła dłoń w górę. Ah, jak ta żyletka pięknie pobłyskuje... TYlko zachęcała ją do pierwszego ruchu. Ręka trzymająca żyletkę trzęsła się, podobnie jak trzęsło się całe ciało. Dziewczyna przyłożyła przyłożyła przedmiot do wewnętrznej strony nadgarstka. Po jej policzku potoczyła się łza. Żyletka nacięła skórę bardzo mocno. Jej właścicielka pisnęła z bólu. Po dłoni leciała ciurkiem krew. Zacisnęła zęby i nacieła kolejny kawałek skóry. Teraz krew kapała wszędzie. Na pościel, na nogi dziewczyny i na jej brzuchu. Wiedziała ,że jest blisko. Przycisnęła żyletkę do żyły. Przedmiot błyszczał się jeszcze bardziej ,zachęcając ją ,tym razem do ostatecznego ruchu. Na krew wokół ciemniej postaci spadały łzy. "To nie będzie bolało. Czułaś większy ból"- przypomniała sobie. Pozwoliła by ostatnia łza upadła na jej rękę. Zauważyła wtedy ,że z ran wypłytwa coraz więcej krwi. "To nie będzie bolało..." ,a żyletka błyszczy w dłoni. "Śmierć nadaje piękno życiu" ...
Odwróciła się i napisała krwią na ścianie- "PRZEPRASZAM". W głowie miała tysiąc myśli, a przede wszystkim głos matki "odejdź z mojego życia !". "Dobrze mamo"- pomyślała i zliżyła żyletkę do żyły. Teraz była pewna. Jeden ruch i... Z wewnętrznej części nadgarstka wytrysnęła krew. DZiewczyna niemo krzyknęła i osunęła się na kołdrę. Przecież tego pragnęła. "Ja nie chcę umierać" -wypowiedziała szeptem swoje ostatnie słowa...  

eeeh... to zrodziło się wczoraj na skutek mojej chorej wyobraźni ... czytajcie albo nie ...
Zapisane

Flaś

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #1 : 2004-06-29, 12:21 »
A jednak ... Sis, to jest świetne, ale very smutne ... :(
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pragnienie ...
« Odpowiedź #2 : 2004-06-29, 12:24 »
piękne, ale rzeczywiście strasznie smutne :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pragnienie ...
« Odpowiedz #2 : 2004-06-29, 12:24 »

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Pragnienie ...
« Odpowiedź #3 : 2004-06-29, 12:39 »
zgadzam się z FlashQ i Norris  :(
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Asiulek

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #4 : 2004-06-29, 13:05 »
Smuuutne ...  i śliczne....
Kiedyś zastanawiałam się czemu ludzie poleniają samobjstwo ... czemu sami powodują stratę czegoś tak ważnego jak życie ... ji dalej nie wiem czemu... :(
Zapisane

pola

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #5 : 2004-06-29, 13:11 »
Asiulek :
"Samobójstwo to nie tyle pragnienie śmierci, co strach przed życiem." T. Mitchel
Anthony
Zapisane

Asiulek

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #6 : 2004-06-29, 14:32 »
Ehh ... może i tak ...  :(
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #7 : 2004-06-30, 22:47 »
bardzo ładne...
... i smutne jak rzeczywistość :cry:
Zapisane

mili

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #8 : 2004-07-01, 00:25 »
łał... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pragnienie ...
« Odpowiedz #8 : 2004-07-01, 00:25 »

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Pragnienie ...
« Odpowiedź #9 : 2004-07-13, 23:59 »
Piękne...
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Shadow_evelyn

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #10 : 2004-07-14, 11:45 »
Ładne... heh ale nie dla mojego żołądka :/... moja wyobraźnia zadziałała :/.
Zapisane

Wowo

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #11 : 2004-07-14, 18:00 »
Pola, ja się ciebie boję, tym bardziej, że mieszkasz ode mnie jak rzut kamieniem. Fakt to smutne, skłaniające do refleksji.... :(
Zapisane

kareena

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #12 : 2004-07-19, 09:38 »
OO fuuuj..  normalnie czułam jak mnie ta żyleta tnie! ta moja neurotyczna wyobraźnia.. :P

jednak opowiadanko fajme.. jednakze wiecej juz nie bede go czytac  :lol:
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Pragnienie ...
« Odpowiedź #13 : 2004-07-20, 18:28 »
Piękne i straszne........Ale moja wyobraźnia zbyt mocno zadziałała :P
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

*_=Aniutek=_*

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #14 : 2004-07-20, 20:54 »
jesu ja sie boje zebym ja sie na jakąs zyletke w domu natknela boje sie co moglo by sie stac  super pola odziedziczyla talent po FlaszQ to jasne !!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pragnienie ...
« Odpowiedz #14 : 2004-07-20, 20:54 »

kustosz82

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #15 : 2004-07-26, 22:20 »
Nierozumiem skoro bohaterka opowieści chciała się zabić to dlaczego i kogo przepraszała za to?

A co do tych słów "Śmierć nadaje piękno życiu" - Czy ktoś może to wytłumaczyć bo według mnie nie ma w tym sensu. Śmierć (samobójcza) jest końcem życia cielesnego i duchowego więc nie rozumiem co jest pięknego w śmierci i jaki ona nadaje sens. Według mnie nadaje jej sens jedynie w przypadku gdy człowiek jest spełniony i umiera pogodzony ze sobą i światem natomiast bohaterka waha się - według mnie jest pod wpływem silnych emocji. Takie zachowanie pozbawione jest sensu
Zapisane

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Pragnienie ...
« Odpowiedź #16 : 2004-07-27, 09:31 »
Ładne opowiadanie, ale jest strasznie smutne... Żebytak przęciąć żyłę żyletką, to aż strach! :(
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

Naomi151

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #17 : 2004-07-29, 12:21 »
Też bym chciała tak umieć pisać, naprawdę piękne :wink:
Zapisane

pola

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #18 : 2004-07-29, 13:32 »
Cytuj

pola odziedziczyla talent po FlaszQ to jasne !!!!!
:? po nikim nie odziedziczyłam tego czego nie mam :roll: poza tym nie porównuj mnie do mojej siostry :roll: to tak zabrzmiało jakbym ja ją chciała kopiować :? a tak nie jest

Kustosz -ja trochę inaczej rozumiem znaczenie śmierci. ale to co bym chciała o tym napisać jest bardzo prywatne i w ogóle więc nie będe o tym tutaj pisała. ty myślisz o tym tak a ja troche inaczej i dlatego przelewam to na papier.
Cytuj

Nierozumiem skoro bohaterka opowieści chciała się zabić to dlaczego i kogo przepraszała za to
mam wrażenie że niedokładnie przeczytałeś. może miała kogo przepraszać ? ja jestem tylko narratorem i opisuję to co widzi moja wyobraźnia. a każdy może to rozumieć w inny sposób.
mam nadzieję że moje spojrzenie na śmierć nikogo nie urazi i nie będzie próbował zmieniać mojego zdania.
Zapisane

Wowo

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #19 : 2004-07-31, 18:30 »
Ja zdanie" Śmierć nadaje piękno życiu" rozumiem w ten sposób, że jak ktoś umiera to dopiero wtedy docenia, jakie to życie jest piękne, i ile by zrobił by jeszcze troche pożyć....
(Zauważyliście że żyła i żyletka podobnie się pisze??? :shock: nieznacznie no ale podobnie....)
Zapisane

pola

  • Gość
Pragnienie ...
« Odpowiedź #20 : 2004-08-01, 19:39 »
Cytuj

Ja zdanie" Śmierć nadaje piękno życiu" rozumiem w ten sposób, że jak ktoś umiera to dopiero wtedy docenia, jakie to życie jest piękne, i ile by zrobił by jeszcze troche pożyć....
o właśnie i dodam że ludzie powinni żyć chwilą ,cieszyć sie tym co mają, przeżyć swoje życie jak najpiękniej ... aż do śmierci. tej nieuniknionej rzeczy niektórzy ludzie sie boją ... inni przyjmują ją z pokorą i z radością że rozpoczną "nowe życie" ...
no ale nie rozmawiamy tutaj o znaczeniu śmierci w życiu człowieka.
nie schodźcie(my) z tematu ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pragnienie ...
« Odpowiedz #20 : 2004-08-01, 19:39 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 31 zapytaniami.