Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: 60 litrow + 6 bojownikow (1+5) 2 glonojady !! co jeszcze moge ?  (Przeczytany 7959 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

furios

  • Gość
Witamm, jestem tu nowym uzytkownikiem no i zaczynam dopiero zabawe z rybkami :) dostalem akwarium 60 litrow, 6 bojownikow 5+1, i do tego 2 glonojady :] chcialbym sie dowiedziec co moge dokupic z rybek zeby akwarium tetnilo zyciem, ogromna paleta kolorow i zeby ogolnie wygladalo slicznie :D moge dodac do tego ze mam grzalke, filtr, oswietlenie i napowietrzacz.

prosze o szybka odpowiedz bo niebawem jade na gielde :P z gory dziekuje :*
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Hmm.... najpierw oddaj zbrojniki....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
oddac glonojady + ze 3 bojki,kupic kirysy i moze jakas lawicowke typu danio albo neony
Zapisane

Forum Zwierzaki

furios

  • Gość
kurde no... ale na takie akwarium 2 rodzaje rybek ? chcialbym miec naprzyklad kilka rodzajow w roznych kolorach :P i do tego moje pytanie brzmi czy macie jakis dobry sposob do odlawiania kilku centymetrowych kup glonojadow ? :D bo potrafia ciagnac za soba takie nitki i kiepsko to wyglada... :(

a czy do welona moglbym wrzucic naprzyklad lawice neonkow ? albo inne jakies rybki do welonow (lawica) ?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
welony potrzebują
1 większego akwa
2 innej temperatury

stąd welony trzyma się w dużych zbiornikach jednogatunkowych.

60 l to mały zbiornik. skoro masz bojki to na twoim miejscu postawiłabym na azję:

dużo roślinności, kryjówki, jedna ławicówka azjatycka (np kardynałek chiński) + coś na dno. ewentualnie zostawić jednego glonka, bo co prawda to inny biotop, ale parametry wody podobne zatem dobrze powinno mu być, jednak wtedy na dno niewiele więcej dasz.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

furios

  • Gość
bo mam tez mozliwosc oddania tych wszystkich rybek znajomemu !! a co za tym idzie moge zalozyc akwarium jednogatunkowe ;] chcialbym naprzyklad parke ale jakiejs wiekszej i bardzo kolorowej rybenki :P macie jakies pomysly ?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomysłów mam wiele ale niekoniecznie do tak małego akwa.

musiałabym sprawdzić czy gatunki które mam na myśli nie wymagają jednak więcej. sprawdzę to napisze.

nawiasem: w jakie warunki oddajesz rybki?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

furios

  • Gość
no oddaje znajomemu ktory kupil taki sam zbiornik jak ja mam :]


a czy przy wyborze rybek moge sie kierowac tylko warunkami w jakich im bedzie najlepiej ? bo u mnie w miescie wiem gdzie sa 3 zoologiczne sklepy i watpie zebym w nich dostal wszystkie rybki jakie zostaly wymienione w tym temacie... :(
« Ostatnia zmiana: 2008-01-24, 09:07 autor furios »
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
w łodzi są spore giełdy akwarystyczne a co do rybek: normą jest że pojawiają się okresowo zatem na dany gatunek czasem trzeba poczekać i tyle.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

furios

  • Gość
zdecydowalem sie na skalary ;] dzieki za pomoc :)
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
60l to za mało na skalary /.. chyba że kupisz małe i jak podrosną to je oddasz.. :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
furios, skalary to duże rybki, masz zdecydowanie za małe akwa.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
skakary na 60 litrow!!! czy ty za przeproszeniem jaja se robisz???? jak dorosna to ci sie tam NIE ZMIESZCZA!!! chyba ze kupisz male i skarlowacieja
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
mitrandir, trochę kultury... wzburzenie zrozumiałe, ale nie w takiej formie.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
przepraszam
zaglowce to moje ulubione ryby i jak przeczytalem ze kupil je do 60 litrow to mnie ........
Zapisane

Forum Zwierzaki

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
napisał, że sie zdecydował, a nie że kupił. jest nadzieja, że rybek jeszcze nie ma i zmieni zdanie ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
nie żeby coś, nadzieja matką głupich :P miejmy nadzieje że zdąży te posty przeczytać, ja bym polecał zostawić bojowniki, + 1 glonek, albo zamienić glonka na kiryski i było by good ;]
Zapisane
The Beatles
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 31 zapytaniami.