Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wszystko o sznaucerach  (Przeczytany 1078 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
Wszystko o sznaucerach
« : 2004-08-21, 18:07 »
Czytałem dużo książek o sznaucerach, ale proszę Was - doświadczonych hodowców o opisanie charakteru sznaucera i ogólnie psychiki, bo ta mojego psa mnie trochę niepokoi :/.
Zapisane

Roxette

  • Gość
Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedź #1 : 2004-08-21, 18:10 »
Red kieruj się do SZNAUCEROMANIACY CORAM PUBLICO :wink:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedź #2 : 2004-08-21, 18:29 »
Dokładnie,wpadnij do nas,napewno dużo się dowiesz... :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedz #2 : 2004-08-21, 18:29 »

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedź #3 : 2004-08-21, 18:30 »
Tak, wiem, ale tam jest strasznie dużo stron! Moglibyście tutaj choć trochę napisać? Przeglądanie SCB zajmie mi chyba całe wieki na moim łączu :).
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedź #4 : 2004-08-21, 18:44 »
No więc tak Red: sznaucery są to przekofane psiaczki, są nieufne wobec obcych i dość szczekliwe (ale to zależy od wychowania psa), wysokość to 30 - 35 cm, a waga ok. 6 - 7 kg (tak około), ale to też zależy od budowy psa. Kolory sznaucerka mini to pieprz z sólą, białe, czarne i czarno srebrne, sznaucerków średnich: czarne i pieprz z sólą, olbrzymków również: czarne i pieprz z solą  :lol:  lubią dużo sie wybiegać tzn. dużo ruchu - "w małym ciele wielki duch" dlatego zachował on wytrzymałość i wszytskie inne cechy po ich większych przodkach tzn. średniaka i olbrzymka stąd ta potrzeba ruchu, a więc można z nim chodzić w góry i nawet morze biegać przy rowerku  :P  To chyba wszytsko, a jak czegoś nie wiesz to pytaj chętnie odpowiem  :D
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedź #5 : 2004-08-22, 12:10 »
To ja ponowie po Julci są to Przekochane Psiaki.

Olbrzymy : Portafią obronić Swojego właściciela i kochają go bez granicznie (zreszta wszystkie tak mają :) ) Są jak to ludzie mówią : niemal uczłowieczone, dawno przestały być psami a nie moga stać się ludzmi :) . Piękne brodacze o wpaniałym charakterze :) Ale ruchu troche potrzebują :) Z człowiekiem mozna zabierac je wszedzie ;) Z jedzeniem to są wybredne :) I potrzebują bardzo dobrej karmy :) NIe wiem co o nich jeszcze napisac ;)..... ja po prostu jestem zakochana w tej rasie a w szczegolnosci w swojej Doris  :laleczka:
Ale polecam tą raSE  tylko doświatczonym psiarzą ;) bo są to psy z charakterem ;)

A tam takie gadanie.....dla mnie nie ma ani piekniejszej ani kochanszej ani wogole leprzej rasy  :wink:  :P

Pozdrówka :)
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Agusia i Busiu

  • Gość
Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedź #6 : 2004-08-22, 12:22 »
Sznaucery nie gubią sierści ale trzeba je strzyc kilka razy w roku, nadają się swietnie do wszelkich psich i ludzkich sportów jako świetny towarzysz, wymagają solidnego szkolenia bo sa bardzo cwane i mogą potem być łobuzami , sznaucer do wielki pies w małym ciele( miniatura oczywiście) , szybko się uczą,są bardzo towarzyskie dla ludzi  i innych zwierząt, świetne psiaki!
Zapisane

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedź #7 : 2004-08-22, 12:59 »
Cytat: julcia_so
No więc tak Red: sznaucery są to przekofane psiaczki, są nieufne wobec obcych i dość szczekliwe (ale to zależy od wychowania psa)


Ojjj, racja... Dzięki wszystkim!  To ja może opiszę mojego Rifa. No, więc jest płci męskiej, ma 10 miesięcy jest cały czarny i jest jaką dziwną miesznką pomiędzy sznaucerem, a goldenem :D. Jest tak jakby labradorem tylko o z długą czarną sierścią i ogonem. Poniżej zamieszczam jego zdjęcie gdy miał 2 miechy.



Jego charakter jest.eeeeeeee....porywczy :). Ogólnie jest strachliwy, ale nawet do tego czasu potrafi warczeć na ludzi (tylko warczeć). Ogólnie niechętnie wita obcych. Uwielbia biegać za piłką! Dla niej wskakuje do wanny i daje się myć! Ale tak serio - lubi kałuże i nurkuje w nim za piłką, ale chętnie daje się myć. Nie jest agresywny. Lubi moje 2 świnki morskie - Foxia i Riczi - po prostu wylizuje im uszy i pyszczki  :) . Głośno szczeka i nie daje mi spokoju w tym, abym mu np. rzucił piłkę czy poprzeciągał linę. Wieczorami można się wtulić w jego bardzo przyjemną w dotyku sierść. Uwielbia być głaskanym, ale tylko w o odpowiedniej porze.  Ma dziwny zwyczaj wskakiwaia do mojego łóżka i mycia mi twarzy (gdy jestem obudzony). Potem zwykle przynosi mi piłeczkę czy linkę. Podsumowując - Rifo to pies z duuuuuuużym temperamentem :).
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedź #8 : 2004-08-22, 13:28 »
A teraz wklejam sznaucerki (cztery kolory) miniaturek:

czarny: (Mł.Ch.PL Mł.Zw.PL Mł.Zw. Eur. Sr. i Wsch CWC LIVIA z Bractwa Odwaznych )


biały: (1xZw.Rasy,2xZw.Młodzieży,3xBOB Puppy LAMBORGHINI SVARCAVA)


pieprz i sól: (2xZw.Mł. 2xCAC CWC NPwR A'ARAGORN GRAND Hajan)


czarno srebrny: (Champion Polski, 3 x BOB, 2 x CACIB SCEDIR CUSTER FOR SAMANTINO POLONICA)
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

Forum Zwierzaki

Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedz #8 : 2004-08-22, 13:28 »

Elfi

  • Gość
Wszystko o sznaucerach
« Odpowiedź #9 : 2004-08-22, 14:27 »
Red zapraszamy do nas Sznaueromaniaków!!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.