Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kleszcze  (Przeczytany 10488 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Kleszcze
« : 2014-05-20, 09:19 »
Macie jakieś sprawdzone sposoby na kleszcze? U nas do tej pory super sprawdzało się połączenie frontline + preventic. W mieście wystarczał frontline, a na czas wyjazdów (działka, wakacje) pies dostawał dodatkowo obrożę. Przez ostatnie 3 albo 4 lata pies nie złapał ani jednego kleszcza. Teraz niestety pojawił się problem, bo preventic jest praktycznie niedostępny (produkty z amitrazą wycofane zostały w chyba 2010 roku, ale rok temu jeszcze dało się kupić na allegro za około 50-60zł). Sam frontline nie wystarcza, pomimo zakropienia psica już w tym roku miała 2 kleszcze. Macie jakieś sprawdzone obroże, które można stosować jako dodatek do frontline? Zastanawiałam się nad kiltixem, jest ogólnie polecany, ale nie wiem jak jego substancje czynne współdziałają z fipronilem.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #1 : 2014-05-20, 11:29 »
Oj tak, ten rok jest wysokokleszczowy, zakrapiany Gizmo miał już 7(i to złapane na mieście :/ ), jednego złapałam jak jeszcze zasuwał na piechote po futrze.

Poszliśmy do weta po coś skutecznego i nie za ciekawą wizje nam przedstawił - że trzeba próbować różnych i patrzec co lepiej działa, bo ponoć preparaty skuteczne kilka lat temu teraz o kant doopy rozbić, a w bliskiej przyszłości jak nie wymyślą czegoś nowego to już całkiem nic nie zadziała.
Mówię o kropelkach, obroży gimek nie nosi
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

claun

  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #2 : 2014-05-20, 11:45 »
Też mam wrażenie, że przybyło tej małej zarazy. Pies mojej siostry przynajmniej raz w tygodniu przynosi kleszcza. Była u weterynarza też dał jej krople dla psiny, zobaczymy czy to coś da...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze
« Odpowiedz #2 : 2014-05-20, 11:45 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #3 : 2014-05-23, 08:09 »
Bilans dzisiejszego poranka - pies obszukany, 8! :(  Na jednej łapie wbitych 3, aż rumień wyskoczył i tkliwa ta łapka była, jak normalnie daje sobie wyciągać tak teraz widać, ze go bolało i łapał zębami. :/

Ktoś mi polecił obrożę foresto, u nas ni ma, zamówiłam przez net... tylko nie wiem czy go obstanie, jak cos to bedziem kombinowac z przedłużkami :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #4 : 2014-05-23, 19:14 »
Też o foresto czytałam, niestety nie znalazłam żadnej informacji o łączeniu jej z fipronilem. Dobre opinie też są o obroży kiltix i chyba ją przetestuję (w kilku miejscach czytałam wypowiedzi osób, które łączą kiltix z frontlinem i są zadowolone).
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #5 : 2014-05-23, 21:42 »
Nam wystarcza Fiprex lub advantix, ale u nas rzadko zdarzaja się choroby odkleszczowe.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #6 : 2014-05-23, 22:44 »
Ja niestety ostatnio wyciągnęłam kolejnego kleszcza... Teraz się waham czy tego kiltixa łączyć z frontilnem czy z advantixem (ponoć oba można bezpiecznie łączyć z tą obrożą), pogadam jutro w sklepie jakie są opinie na temat obu w naszym regionie i coś wybiorę. Pewnie za jakiś czas napiszę czy działa czy nie :)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #7 : 2014-05-24, 08:06 »
Ja mam stracha bo spuchła mu ta łapa, jest zaczerwieniona i wciąż ją liże - tknąć nie da. Do tego wymacałam 2 kleszcze na klacie, ale postraszył mnie zębami i zwial pod łóżko- krople którymi jest zakropiony to chyba przyprawa smakowa dla nich .

Nie mam dziś jak sie do weta wyrwać ale albo jestem przewrażliwiona, albo mam złe przeczucia :/

edit.

łapa ogolona,  zakażenie się wdało - psina na antybiotyku.

17 kleszczy ściągnięte dziś :/ Przerażona jestem, mieszkamy w mieście
« Ostatnia zmiana: 2014-05-24, 15:24 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #8 : 2014-05-24, 17:45 »
Bidul :(
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze
« Odpowiedz #8 : 2014-05-24, 17:45 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #9 : 2014-05-25, 08:53 »
Przez tą krótką i ciepłą zimę wszelkich owadów będzie duuużo więcej teraz :/ Ja wczoraj stacjonarnie kupiłam tego kiltixa i advantix, zobaczę w poniedziałek w jakim stanie rodzice przywiozą psa z działki, jak bez kleszczy to będzie sukces.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #10 : 2014-05-25, 10:32 »
I jak Gizmuś? :tuli:
Zapisane
IBDG Wrocław

das12

  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #11 : 2014-05-29, 17:19 »
Gdzie najwięcej siedzi tego paskudztwa, słyszałem, że na paprociach. Jakiej roślinności unikać na spacerze?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #12 : 2014-05-29, 19:11 »
Bzdura, kleszcze sa wszędzie, moje psy łapia je nawet na naszym ogrodku.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #13 : 2014-05-30, 08:21 »
Ja słyszałam, że najwięcej jest na leszczynie i modrzewiu, ale nie ma co do tego przykładać dużej wagi, psa trzeba zabezpieczyć (krople/obroża) i sprawdzać po spacerach.
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #14 : 2014-06-02, 15:32 »
Nie jesteśmy w stanie stwierdzić gdzie będzie najwięcej kleszczy,generalnie teraz jest na nie sezon więc chrońmy zarówno siebie jak i swojego pupila- kota czy psa przed ich atakiem,ponieważ skutki mogą być opłakane. Polecam tutaj specjalne preparaty i obroże,które pomogą w proflaktyce ochronnej,ale też po każdym spacerze dokładnie sprawdzajmy sierść czy przypadkiem nie ma w niej kleszczy.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze
« Odpowiedz #14 : 2014-06-02, 15:32 »

rikardo87

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #15 : 2014-06-03, 13:42 »
Najwięcej kleszczy jest w lesie i na polanach niestety tam zawsze jest bardzo dużo
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #16 : 2014-06-14, 09:28 »
Jest sukces! Od kiedy pies dostał advantix (krople) + kiltix (obroża - tylko na wyjazdy na działkę, do lasu itp.) nie było żadnego kleszcza :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #17 : 2014-06-14, 14:11 »
Moje 2 psy i jeden kot mają Foresto i jak od kilku lat stosowałam tą obrożę z pozytywnym skutkiem, tak w tym roku musiałam Magii dokupić jeszcze krople. Jej co chwile jakiś kleszcz sie wbijał, a jednego nawet musiała mieć wycinanego, bo był źle wyrwany i zrobił się wielki ropień na palcu. Już miała kilka kleszczy między palcami, w takich miejścach, gdzie trudno było je wyciągnąć.
Mam nadzieję, że Advantix będzie skuteczny.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #18 : 2014-06-14, 19:49 »
U nas kiltix jak na razie się sprawdza :) I nieprawda ,że najwięcej kleszczy jest na jakichś specjalnym roslinach, bytują też w trawie. Nasze przynosily je z wlasnego ogrodka.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Kaska77

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #19 : 2014-07-23, 21:05 »
Nasz pies też z ogródka przynosi kleszcze. Miał obrożę przeciwkleszczową - i chyba trochę pomaga bo miał dużo mniej kleszczy niż w zeszłym roku, ale też trzy razy (pomimo oboży) musiałam mu usuwać kleszcze
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #20 : 2014-07-23, 21:55 »
A jaka to obroża ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze
« Odpowiedz #20 : 2014-07-23, 21:55 »

NewYork

  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #21 : 2014-07-24, 12:09 »
Obroże pomagają , ale kleszcze trzeba usuwać mechanicznie ;)
Zapisane

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #22 : 2014-08-04, 14:57 »
Obrożę są w sam raz. Na pewno lepsze niż jakieś spraye,ale rzeczywiście trzeba psa po każdej wycieczce do lasu obejrzeć
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #23 : 2014-08-18, 15:23 »
Są takie obroże zarówno na pchły jak i kleszcze,natomiast nie wiem czy faktycznie są one także skuteczne bo tutaj możemy spotkać różne opinie. Bardziej ufam wspomnianym wyżej preparatom niż obroży.
Zapisane

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #24 : 2016-02-15, 14:16 »
Jedno poniekąd łączy się z drugim. Wiadomo,że pies musi się też wybiegać ale możemy stosować profilaktykę w postaci dobrego preparatu przeciw kleszczom i pchłom,wtedy nie musimy się o nic obawiać :)
Zapisane

julka86

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #25 : 2016-03-30, 16:14 »
Ja jestem dość sceptycznie nastawiona do obroży przeciwpchelnych...Naszemu maluchowi
przybłąkał się kleszcz pomimo korzystania z obroży. Od tej pory unikam wszelkich obroży.
Przerzuciłam się na preparaty w sprayu. Korzystam od kilku miesięcy z fiprexu. Spryskuje psiaka raz na miesiąc i po kłopocie :).
Zapisane

monikacicha90

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #26 : 2016-04-04, 12:20 »
My stosujemy i obrożę i preparat typu spot on, który kupiłam w spam - póki co świetnie się sprawdza i w poprzednim sezonie nie odnotowałam żadnego kleszcza ;) To wszystko zależy oczywiście od psa i jego trybu życia, więc z całą pewnością musisz wypróbować różnych producentów obroży może trafisz na tę właściwą ;)

Monika, jeszcze jeden spam i Cię uciszę :/
IBDG
« Ostatnia zmiana: 2016-04-04, 14:51 autor IBDG »
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #27 : 2016-06-29, 12:22 »
Właśnie o tym pisze,że oprócz samej obroży do której też nie mam zaufania,warto dodatkowo stosować odpowiednie preparaty,kropelki ochronne bo na pewno nie zaszkodzą,a mogą tylko pomóc:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze
« Odpowiedz #27 : 2016-06-29, 12:22 »

Majkella

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #28 : 2019-02-05, 13:05 »
Wiele czytałam na ten temat i szczerze znalazłam tylko jeden środek zapobiegający utrzymywaniu się kleszczy na sierści mojego psa. Jest to Fiprex podaje go Wam, jednak wydaje mi się, że większość z Was już go zna.
Zapisane

penu

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #29 : 2019-05-24, 08:28 »
osobiście uważam, że obroże nie wiele pomagają. Za to weterynarze mają w zasobie tabletki, które działają świetnie.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.163 sekund z 28 zapytaniami.