Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do dołu

Autor Wątek: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!  (Przeczytany 41066 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #270 : 2006-02-17, 19:49 »
Mnie w tamtej hodowli całkiem podobał się jeden amstaff...tyle,ze nie wyhodowany u nich, a importowany ze Stanów chyba. Kar Ron(?) , czy jakoś tak. Łaaadne psisko było :) (bo chyba już go nie ma)tak fajnie na głowie lekko pomarszczone ;) Jak dla mnie amstaffy  sasquehanna nic specjalnego, ale złe nie są.

nawet mam foto :mrgreen:


no łokej, koniec offa bo tu mowa o ciachaniu uszu ;)
« Ostatnia zmiana: 2006-02-17, 19:51 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #271 : 2006-02-17, 19:59 »
mnie się bardzo podoba husqvarna.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kate8828

  • Gość
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #272 : 2006-02-18, 21:15 »
A co myslicie o chińskich grzywaczach z tej hodowli < są rówżne opinie> ale mnie sie bardzo podobają sama chciałam wziąść od niej ale potem oczywiście od germaniki, ale w końcu  szkoda ale mam teraz kotke czego nie żałuje a grzywke pewno jeszcze nabedę ale za jakiś czas, nie z sasqi no nie wiem chyba ż emnie jakiś szczeniak zaszkokuje ale mam nadzieje że wy tez sie  wypowiecie bardzo licze sobie zdanie innych:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedz #272 : 2006-02-18, 21:15 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #273 : 2006-02-18, 21:30 »
Kate, mnie trudno się na ten temat wypowiadac, bo za bardzo nie znam się na eksterierze grzywek, ale ogólnie prawie wszystkie psy z tej hodowli mi sie podobają, są bardzo zadbane, wypielegnowane, bardzo dobrze prezentują się na wystawach. Może amstaffy tak bardzo mi się nie podobają, no dobra - wcale mi sie nie podobają, ale są poprawne eksterierowo. Nie wiem jak jest z psychiką psów z Sasquehanna, ale obawiam się, ze tak jak w wiekszosci duzych hodowli, nie jest najlepiej. To jest główny powód, dlaczego nie kupiłabym tam psa. Psy może są dobrze socjalizowane z ludzmi i innymi zwierzętami, ale żyją z dala od innych "atrakcji", które kazdy pies spotyka w mieście, a najbardziej nie lubię psów bojaźliwych.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #274 : 2007-08-02, 11:38 »
Podnoszę w związku z zamknięciem tego tematu.

Do Eli:
Cytuj
- dlaczego przycina się uszy i ogony? Powody estetyczne czy ''tak trzeba'' ? (nie mówie tu o wystawach tylko o właścicielach którzy swoich psów nie wystawiają)
np. taki bokser... jak jest mały ma długi ogon i zazwyczaj spotyka się boksery z ogonami uciętymi, dlaczego?
Przycina się, bo to wymysł ludzi. Obcięte uszy u psa, sprawiają wrażenie dłuższej szyi, szlachetniejszej głowy, co daje dodatkowe atuty na wystawach.
W dawnych czasach obcinano ogony, bądź uszy psom pracującym/użytkowym. Myśliwskim psom obcinano ogony ze względu na ryzyko poranienia tej części ciała. Amstaffom przycinano uszy, ze względu na to, że psy mogły je sobie poobgryzać podczas walki, dobermanom, żeby ich złodziej nie szarpał za uszy (czuły punkt psa). .
Dzisiaj jednak żaden pies nie walczy, nie ma też tak dużo psów myśliwskich, po za tym dzisiaj mało psów ucierpi podczas polowań. Dziwi mnie również to, że np. wyżłom obcinano ogony, a np. retrieverom już nie (choć i to i to psy myśliwskie, być może retrievery "szczędzono" ze względu na ogon-ster).
Powody eestetyczne, pozbawienie się jakichś chorób itd. to tylko głupie wymówki zwolenników psów "ciętych".
Psu można uciąć uszy/ogon tylko w sytuacji ostatecznej, np. jeśli grozi to zakażeniami, lub jśli ogona/uszu nie da się uratować. Reszta sytuacji, w których ludzie tną uszy jest nielegalna, spowodowana egoistycznymi zachciankami.

Cytuj
- czy taki zabieg dla psa jest bolesny?
Tak. Szczenięta jednak szybko się uspokajają gdy tylko zostaną dostawione do mleka matki, więc wielu ludzi uważa, że psa nic nie boli.

Cytuj
- w jakim wieku robi się taki zabieg? rozumiem że to chrząstkę się odcina
Bodajże w wieku 4 dni, ale tego akurat nie wiem na 100%, bo nie mam psów z ciętymi ogonami.

Cytuj
- czy psy np. boksery, z długim ogonem są dyskwalifikowane z wystaw?
Nie, coraz częściej są one porządane. Jednak w krajach, gdzie jeszcze są wystawiane psy z długimi i krótkimi ogonkami/uszami częściej wygrywa pies z obciętymi uszami/ogonem (powody podałam na górze).

Cytuj
- i co wy o tym wszystkim sądzicie? zrobilibyście coś takiego? i dlaczego?
Nie obcięłabym żadnemu mojemu psu ogona/uszu. Podobają mi się np. briardy, beaucerony z krótkimi uszami, ale nie zrobiłabym tego.
Jest to według mnie okaleczanie psów i pozbawienie ich ważnych części ciała służących do komunikacji z innymi psami.

//

Cytuj
Nie wiem jak jest z psychiką psów z Sasquehanna, ale obawiam się, ze tak jak w wiekszosci duzych hodowli, nie jest najlepiej.
Miałam okazję poznać mopsy tej Pani (gospodarzem ringu byłam na jednej z wystaw, na której wystawiała swoje mopsy). Psy w przeciwieństwie do innych rozwydrzonych mopsów b. fajne jeśli chodzi o psychikę, ale to wywnioskowałam tylko z kilku minut oceny, więc nie wiem jak zachowują się psy w miastach itd.
Zachowanie samej hodowczyni pozostawia wiele do życzenia...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #275 : 2007-08-02, 11:58 »
Jeśli chodzi o pytania - zabieg obcinania ogonow jest BARDZo bolesny - robi sie t w wieku 3 -4 dni - prawda jest taka, ze czesto sie zdarza, ze szczenie potrafi pasc z bolu - bo robi si to na zywca (obetnij sobie palec - tak samo bedzie bolalo...) Obcinanie uszu czy ogonow u niektorych ras mialo cechy uzytkowe - tyle, ze w glownj mierz cechy owe sa wyimagimnowane - bo dlaczego np. foksterrierowi cielo sie ogon, a jamnikowi juz nie? u innych ras - jak chociazby dogi niemieckie, dobermany itp. ciecie uszu bynajmniej nie mialo nic wspolnego z uzytkowooscia - bo co? zlodziej zlapie dobermana za uszy, a rottka juz nie? Tu chodzilo o cos cupelnie innego - o wyglad -

http://www.dobermany.xmc.pl/images/doberman.gif
http://www.viarural.com.ar/viarural.com.ar/ganaderia/mascotas/pets/perros3/doberman-01.jpg

ktory wyglada grozniej? a dlaczego ogon? a dlatego, zeby nim nie machal....

Jesli chodzi natomiast o kwestie "zdrowotne" - to jest to pic na wode - bo ciecie rzeczywiscie mialo wplyw na zdrowie, to nie uswiadczyloby sie psa z dlugim ogonem czy uszami, a tymczasem znaczna wiekszosc ras posiada owe czesci ciala....

Ciecie uszu i ogonow jest totalnie niepotrzebnym okaleczaniem, ktore dodatkowo ma negatywny wplyw na komunikacje miedzy psami, oraz znacznie utrudniaja ocene nastawienia psa
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #276 : 2007-08-02, 12:04 »
jak już pisałam obcina się psą by ładniej wydlądały. ten pierwszy doberman wyglada troche jak moja kora :kocham:

Iras ja słyszałam że psy z obcietymi uszami nie mają chrób, no problemów z uszami, ale to pewnie kolejna bzdura wymyślona przez osobę która jest za kopiowaniem uszu
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #277 : 2007-08-02, 12:06 »
Ja odsyłam jeszcze do tego wątku:
http://[....]ania.pl/forum/showthread.php?t=70841
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #278 : 2007-08-02, 12:09 »
Iras - mam takie pytanie: mój jamnikopodobny kundelek,ma długie uszy,trzepie nimi,na wszystkie strony i czasami,mu one krwawią - wet powiedział,że krwawienie spowodowane jest tym,że uszy są długie i dlatego,nie są już tak dobrze ukrwione i,że jeżeli nada będą krwawić,można obciąć końcówki uszu.....Czy to jest dobry pomysł? - na razie,dostał maść i uszy od jakiegoś czas nie krwawią.Nie znam się na tym,dlatego pytam,czy taki zabieg byłby konieczny,bo ja mam opory i raczej bym się nie zdecydował na coś takiego....

Forum Zwierzaki

Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedz #278 : 2007-08-02, 12:09 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #279 : 2007-08-02, 12:17 »
nie wiem jak z krwawieniem ale mój pies tez miał kłopoty z uszami. krople wystarczyły i teraz jak mu się czerwienia to od razu kilka kropel do ucha i po sprawie :)

Lisie śmiesznie by pies wygladał z troche przysiętymi uszami co nie? a pozatym to by pewnie było bolesne, obyś nie musiał tego robić :roll: te uszy przycięte w połowie czy tak jak kopiowane? :mysli:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #280 : 2007-08-02, 12:19 »
Chodzi,o same końcówki uszu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #281 : 2007-08-02, 12:23 »
jeśli to by miało pomóc i pies byłby pod narkoz,ą a gojenie sie nie byłoby bolesne to będziesz musiał to zrobić, pies będzie śmiesznie wyglądał ale jak mu uszy krwawią to to chyba go boli więc dużego wyboru byś nie miał
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #282 : 2007-08-02, 12:32 »
Na razie,po maści,dobrze się goi,wet powiedział,że zabieg,byłby ostatecznością - mam nadzieję,że do tego nie dojdzie.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #283 : 2007-08-02, 12:38 »
lsie - zmien weta... jesli tzrepie uszami oznacza to, ze cos jest z nimi nie tak - jednak nie z samymi uszami, a wewnatrz nich - moze to byc swierzb, grzyb czy po prostu jakies zapalenie... krwawienie jest spowodowane tym, ze pies po prostu w cos mocno walnal i sie zranil - jesli  przyczyna trzepania nie jest choroba uszu, to moze byc tez inna - po prostu gdy rany zaczynaja sie goic swedza, wiec pies probuje si swedzenia pozbyc i owymi uszami trzpie - przyciecie koncowek spowodowaloby tylko jedno - powstanie nie gojacej sie rany....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #284 : 2007-08-02, 12:51 »
Dzięki Iras :) - uszy miał sprawdzane i przeczyszczane,gdy byliśmy ostatnio u weta - czy,gdyby w środku coś było nie tak,to wet,powinien się wtedy zorientować?.Myślę,że to może być ta drga przyczyna - gojenie sie ran.A,co do trzepania uszami,to myślałem,że wszystkie psy o długich uszach,tak robią.... :roll:

Forum Zwierzaki

Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedz #284 : 2007-08-02, 12:51 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #285 : 2007-08-02, 12:57 »
pies trzepie uszami gdy ma jakis powod do tego - a najczesciej przyczyna jest syf w uszach czy stan zapalny - dlugosc tych uszu natomiast nie ma zadnego znaczenia...

jesli cos by bylo nie tak wenwnatrz uszu to wet ma OBOWIAZEK to zobaczyc - a filozofii w zobaczeniu tego nie ma zadnej... na pierwszy rzut oka da sie rozpoznac np. swierzba czy grzyba.

jesli zas cghodzi o te ranki - zniesiesz dziwny wyglad swojego psa przez jakis czas? :P

Potrzebujesz - gazika (jeden przeciety na pol wystarczy) i plastra - takiego przylepca jakie najczesciej sa w gabinetach wet. (w aptece mozna kupic) owijasz koncowke ucha gazikiem, przyklejasz gazik plastrem do reszty ucha i... zakladasz uszy psa na jego glowe i przylepiasz do glowy. Jesli wykonasz to wedlug moich zalecen i zasad logiki - uszy powinny trzmac sie na glowie i pies chocnby niewiadomo jak probowal nimi trzepac to uszy sie nie rusza :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #286 : 2007-08-02, 13:22 »
Iras - zamieszczam fotkę Mikusiowego ucha - może po niej,coś wywnioskujesz?. :P Ja myślę,że już jest o.k - po maści,ranki się goją. :) 

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #287 : 2007-08-02, 14:20 »
a może cos jest w środku :roll: Kora miała ciebpłe i czerwone uszy w środku to wtedy nimi trzepała i drapała, a końcówki uszu, to mu tak przeszkadza? to wygląda jak troche wyłyszałej sierści.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

anielskooka

  • Gość
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #288 : 2007-08-02, 22:04 »
ja zanam facia który w budzie psy wwieku 3 lat !!!( :roll:) zawiązał psu (amstafowi)
 uszy w gumkę recepturkę i obcioł w strasznych warunkach sanitarnych mu je nożyczkami bez znieczulenia !!!  a  póżniej gdy pies rzucił się na innego psa (we właściciela obronie) powybijał psu zęby młotkiem :okurcze: :okurcze: :okurcze:
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #289 : 2007-08-03, 13:40 »
To na prawde straszne co piszecie :( dzięki bardzo za odpowiedzi...
W życiu bym się nie zgodziła na coś takiego, zwłaszcza bez narkozy i znieczulenia...
To po prostu maltretowanie zwierzęcia!!

Inne pytanie.
Jakim rasom obcinano uszy?
Już wiemy że:
- dobermany
- amstaffy
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #290 : 2007-08-03, 14:02 »
Bokser, Briard, Beauceron, Pinczery, Sznaucery, Pitbulle, Owczarki Środkowoazjatyckie, Dogo Canario, Dogi Argentyńskie, Cane Corso, Dog Niemiecki, Alano, Fila Sao Miguel, Mastif moskiewski (?)... sporo tego jest.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedz #290 : 2007-08-03, 14:02 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #291 : 2007-08-03, 15:35 »
no dużo ras maa kopiowane uszka.

anielskooka skoro go znasz to nie pomyślałaś o policji, straży miejskiej? skoro tak traktuje zwierzęta to nie powienien ich mieć
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #292 : 2007-08-03, 17:30 »
Eli - scisle odpowiadajac na twoje pytanie jakim rasom obcina sie ogony czy uszy - odpowiedz brzmi ZADNYM! obcinanie jest prawnie zabronione, a wet ktory by to zrobil io gdyby sie mu to udowodnilo stracilby prawo do wykonywania zawodu. Prawda jest taka, ze jesli gdziekolwiek spotkalabys psa z czyms obcietym a bylby to pies mlody - to  nawet gdyby byl chodzacym idealaem wedlug eksterrieru - hodowle nalezy omijac z daleka.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #293 : 2007-08-03, 17:44 »
Jakkolwiek coraz częściej można napotkać ogoniaste rottki i boksery to jeżeli chodzi o owczarki środkowoazjatyckie to na "nie-cięty" miot ciężko trafić - po pierwsze to chodzi tu o preferencje hodowców, po drugie to ponoć naturalnego cao jest trudno sprzedać. Pewnej kobicie po długim czasie udało się sprzedać(była ponoć jakaś afera, bo zdesperowana już po giełdach je woziła...)uszaste i ogoniaste cao - ale większość podrośniętych już psów uszy i ogony straciły już po przejściu do rąk nowego właściciela :bezsilny:
Chyba ludzie przyzwyczaili się do danego wizerunku rasy i stąd dalsze praktykowanie cięcia.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #294 : 2007-08-03, 19:55 »
ale jeśli to jest zabronione to i nabywca i hodowca łamią prawo!

znalazłam jakąś ooferte na tej stronie http://ogloszenia.hodowca.pl/show/podstrona.php?op=pies&ide=568 i psy mają obcięte uszy. tak dziwnie to wygląda jakby wogóle ich nie miały, jest jeszcze na takiej 'aukcji' http://ale.gratka.pl/ogloszenie/556822_oddam_suczke.html to już nie ma kopiowanych uszy/ ogona, i moim zdaniem lepiej wygląda i jest co potarmosić :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #295 : 2007-08-03, 20:45 »
Każda rasa miała/ma określony wzór kopiowania uszu, a w przypadku azjatów kopiuje sie właśnie przy samej głowie.

Co do łamania prawa, czy ty nigdy nie złamałaś prawa? :roll: hodowcy (i weci) łamią prawo, poniewaz taki typ psów jest preferowany przez wiekszość sędziów, takie psy dostają wyższe lokaty, a więc i szczeniaki po bardziej utytułowanych szczeniakach lepiej sie sprzedaja.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #296 : 2007-08-03, 21:35 »
ale jeśli to jest tak rozpowszechnione to czemu nikt tym się nie zajmuje??

przeciez jak sprzedają, nie wiem, kradzione telefony to policja się tym zajmuje. szczeniaki sprzedawane nielegalnie, potem mają potomstwo, tez nielegalnie, więc dlaczego to jest tak rozpowszechcnione i nikt nie ponosi odpowiedzialności??   :grr: :Oo:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Afryka

  • Gość
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #297 : 2007-08-03, 21:41 »
ja zanam facia który w budzie psy wwieku 3 lat !!!( :roll:) zawiązał psu (amstafowi)
 uszy w gumkę recepturkę i obcioł w strasznych warunkach sanitarnych mu je nożyczkami bez znieczulenia !!!  a  póżniej gdy pies rzucił się na innego psa (we właściciela obronie) powybijał psu zęby młotkiem :okurcze: :okurcze: :okurcze:
Okej, jak wiesz o takim przypadku, to mam nadzieję, że coś zadziałałaś w tej sprawie?
Powiadomiłaś rodziców?
Czy rodzice zrobili coś w tej sprawie?
Tego nie można było zostawić !
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedz #297 : 2007-08-03, 21:41 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #298 : 2007-08-03, 21:46 »
Renia, ponieważ to jest trudne do udowodnienia. poza tym kto miałby sie tym zająć? :roll: dla policji to za mała szkodliwosc czynu. Za znęcanie sie nad zwierzętami niewiele osób ponosi konsekwencje, to co mają robić z kopiowaniem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kopiowanie? ZABRONIĆ !!!
« Odpowiedź #299 : 2007-08-03, 22:42 »
jesli chodzi o kopiowanie - jest jeszcze taka ciekawostka, ze kazda rasa ma rowniez wymagane konkretne ustawienie uszu - wiele psow nigdy by nie zobylo zadnego tytul gdyby mialo uszy - a tak - uciecie uszu maskuje wade.... Jesli zas chodzi o lamanie prawa - niestety wielu hodowcow i pseudohodowcow, a jeszcze wiecej ludzi kupujacych psy nie ma zielonego pojecia o tym, ze istnieje zakaz kopiowania. Wiecej - masa ludzi mysli ze psy sie same rodza z krotkimi ogonami czy takimi a nie innymi uszami....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.348 sekund z 27 zapytaniami.