Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: samica bije samca? -bojowniki  (Przeczytany 31364 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Enola

  • Gość
samica bije samca? -bojowniki
« : 2004-10-13, 16:41 »
Samica bojownika zmasakrowała samca :/ Biedak ma cełe płetwy poszarpane. Osobiście nie widziałam żeby się bili ale dowody w postaci uszkodzonych płetw są. Czy nie uważacie, że to trochę dziwne...?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
samica bije samca?
« Odpowiedź #1 : 2004-10-13, 16:47 »
To całkiem naturalne u bojowników.

Jak wiesz bojowniki są agresywne w stosunku do swojego gatunku. Do rozejmu dochodzi tylko na okres tarła.

Samicę z samcem można trzymać tylko w średniej wielkości akwarium, a i tak nie daje to pewności że nie będą się żarły.
Zapisane

Enola

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #2 : 2004-10-13, 16:58 »
Dzięki. Myślałam, że tylko samce się biją albo samiec samicę. Nie sądziłam, że samica też może do samca skakać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

samica bije samca?
« Odpowiedz #2 : 2004-10-13, 16:58 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
samica bije samca?
« Odpowiedź #3 : 2004-10-13, 18:20 »
no niestety zadażają sie takie gatunki że i samice są agresywne, a co tylko samce mogą się bić? ona też pokazała na co ją stać
Zapisane

arke

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #4 : 2004-10-13, 19:57 »
HEHE dokładnie.Ja miałem samice i samca i samiec chiał sie trzeć a samica nie i cały cały czas uciekała az wkońcu kiedyś samca cupneła za ogon i ani róż anie ich odzielić ani nic aż wkońu go zagryzła :(
Zapisane

Kamaq

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #5 : 2004-10-14, 15:32 »
no a u mnie pokój- spokój itp. nie gryzą się, nic. a znam przypadki zagryzienia samicy przez samca. Nawet ta samica wybiła prawie całą obsadę oprócz guraminów
Zapisane

Ellen

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #6 : 2004-10-14, 18:26 »
To u mnie odwrotnie bylo, samiczki trzec chcialy sie bez przerwy (nawet ze soba usilowaly :roll: ) za to samiec nie byl zainteresowany... ogolnie towarzystwo na zmiane tluklo sie i plywalo zgodnie, raz samiec ganial samice, innym razem one jego.  Ale i tak uwielbiam bojowniki, teraz zakladam akwa od nowa, wlasnie dla bojowych, juz sie nie moge doczekac rybek :wink:
Zapisane

Enola

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #7 : 2004-10-14, 20:23 »
No moje sie uspokoily - Kosmosowi odrastaja pletwy :) Znowu bedzie taki piekny jak dawniej.
Zapisane

Sheol

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #8 : 2004-10-19, 21:44 »
Bojowniki sa piekne, ale ani samice ani samce bojownikow nie moga wspolnie istniec z moimi brzankami,gdyz po dniu plywaja bez pletw, nastepnie zdychaja...
A mowia, ze to bojowniki :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

samica bije samca?
« Odpowiedz #8 : 2004-10-19, 21:44 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
samica bije samca?
« Odpowiedź #9 : 2004-10-20, 14:20 »
w moim akwa było tak samo!!! ale po tygodniu sprawa sie usyabilizowała :)  Tobie też tegożyczę :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Ellen

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #10 : 2004-10-23, 16:28 »
Bojowniki to jednak dziwne sa, wczoraj dokupilam samcowi 2 dziewczynki... najpierw bojowy sie chwile stroszyl, samiczki oblukaly akwa, bialo-czerwona siedziala w kacie, czerwona zaczela gonic samca. Tak sobie plwaly razem do wieczora az samiec sie wkurzyl i wtlukl czerwonej :roll: W nocy bylo spokojnie, rano bialo-czerwona chciala sie dostac do zarcia, wiec samiec jej tez wtlukl :roll: Potem nie wiem co, bo w szkole bylam... wrocilam i samiczki lekko obszarpane, samiec w swoim kacie, czerwona przezywa w drugim, bialo-czerwona coraz smielsza... Samiec laskawie pozwolil im zjesc, bialo-czerwona stracila respekt i go pogonila. Teraz bojowy buduje gniazdo i co chwile prezentuje sie bialo-czerwonej, czerwona nadal przezywa w swoim kacie, bialo-czerwona olewa samca i mozolnie wydlubuje resztki zarcia ze zwirku  :wink:
Zapisane

moody

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #11 : 2004-10-30, 10:23 »
heh kompromis ??
Zapisane

Enola

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #12 : 2004-10-30, 12:59 »
Hmm niestety kosmos nie żyje :/ Chyba go raczej nie zagryzła, bo tylko mu płetwy postrzępiła. A on pływał i nagle padł :/ Co mogło być przyczyną?
Zapisane

Sheol

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #13 : 2004-10-30, 13:32 »
To normalne. Ja mialem kiedys podobnie, tylko, ze bojownika obgryzly brzanki sumatrzanskie. Poszarpaly mu tylko pletwe i na drugi dzien zdechl. Pozniej sie dowiedzialem, ze zdechl wlasnie przez doznane obrazenia.
Bojowniki to slabeusze :P
Zapisane

Enola

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #14 : 2004-10-30, 13:36 »
Szkoda go był piękny (foto w podpisie) :(. Chyba zrezygnuję z trzymania bojowników razem, byłam nieświadoma czym to grozi, jakoś nigdzie nie pisali, że samica może samca zagryźć. Słyszałam tylko, że jak jest 1 samic i 1 samica to samiec może jej nie dopuszczać do jedzenia. Więc mu kupiłam dwie. Ale jedna okazała się zabójcą. Pani w zoologicznym też mnie zapewniała, że nie będą się gryźć. No cóż, ale czego się nie robi żeby opchnąć komuś zwierzę...
Zapisane

Forum Zwierzaki

samica bije samca?
« Odpowiedz #14 : 2004-10-30, 13:36 »

Sheol

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #15 : 2004-10-30, 13:41 »
A samice sie nie bija z soba? Ja mialem tez dwie samiczki i jedna zalatwila druga... Na koniec zostala sama i po jakims czasie zdechla...
Dziwne te rybki troche :(
Zapisane

Enola

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #16 : 2004-10-30, 13:43 »
Taka ich natura. Tolerują się tylko w czasie tarła. Gdy perełka załatwiła Kosmosa zaczęła się dobierać do Matyldy, ale Matylda z nią nie walczy tylko ucieka i narazie jest spokój.
Zapisane

Sheol

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #17 : 2004-10-30, 13:49 »
Moj bojownik tez uciekal przed brzankami.. One byly takie malutkie, ze wszystkie cztery razem wziete byly mniejsze od niego, raz od czasu stroszyl sie a one sie go w ogole nie baly...
To bylo z deka smieszne.. Wtedy wiele o tej rybie nie wiedzialem i caly czas bylem nadzieji, ze zaraz sie postawi i je pogoni gdzie pieprz rosnie... Myslalem sobie, ze to w koncu bojownik, mocna ryba. A tu taka niespodzianka. To tak jakby cztery niemowlaki zalatwily doroslego czlowieka :lol:
Zapisane

Enola

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #18 : 2004-10-30, 13:51 »
No niestey okazały się agresywniejsze niż on nie widział jak ma sobie z nimi poradzić.

Cytuj

A tu taka niespodzianka. To tak jakby cztery niemowlaki zalatwily doroslego czlowieka


No trochę :)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
samica bije samca?
« Odpowiedź #19 : 2004-11-02, 15:20 »
Ja dzisiaj zrobiłam tą staszną rzecz i kupiłam panienke dla mojego bojcia.
W życiu nie widziałam żeby się tak stroszył strasznie. Nawet skrzela odchyla bojowo  :shock:
No więc, wpusiłam mu tą pannę do akwa i zaczeła się bitwa. Panna uciekałe, a ten łotr  ;) ją gonił. Stwierdziłam, że nie będę rybci stresować i włożyłam panienke do kotnika.
I bojek dostał jakieś pomieszanie z poplątaniem bo gniazdo zbudował, a na panne dalej bojowo nastawiony.
Ech myślicie, że się zakceptują, czy lepiej ją komuś oddać  :(
Zapisane

arke

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #20 : 2004-11-02, 15:54 »
Szczerze..?moim zdaniem oni się nie polubią jest to taki gatunek u mojego wujka samiec ije samice u mnie zas samica biła samca takkże nie wiem moze trzymaj odzielnie a moze jednak sprubuj moze sie polubią albo oddaj ja komuś :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

samica bije samca?
« Odpowiedz #20 : 2004-11-02, 15:54 »

Ellen

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #21 : 2004-11-02, 16:13 »
Kesi, takie sa po prostu zaloty bojownikow :roll: Poza tym to jest tez dla bojownika nowosc, a bojownik lubi sobie nowe rybki zaatakowac i pokazac jaki jest wazny :P Mojemu juz przeszla pierwsza fascynacja i tylko czasem pogoni dziewczyny. Za to jedna samiczka tlucze druga i musze wiecej panien dokupic :roll:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
samica bije samca?
« Odpowiedź #22 : 2004-11-02, 20:56 »
Nie wiedziałam, że tak wyglądaja ich zaloty  :oops:
Zapisane

arke

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #23 : 2004-11-03, 19:50 »
Nooo troche inne niż ludzkie :lol:
Zapisane

Ellen

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #24 : 2004-11-06, 14:28 »
Wiecie kupilam dzisiaj pare pretnikow karlowatych... bojownik na dobre odczepil sie od samiczek, bo jest calkowicie zafascynowany pretnikami (tyle ze sie ich boi :lol: ). Za to samica pretnika goni bojownika, a samice bojownika samca pretnika :P Dziwne te ryby.
Zapisane

Sheol

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #25 : 2004-11-06, 15:28 »
To moze dojdzie do pomieszania gatunku i wyjdzie Bojowy Pretnik ;)
Ano dziwne bywaja rybole :)
Zapisane

arke

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #26 : 2004-11-06, 15:38 »
NIooo
Zapisane

Ellen

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #27 : 2004-11-06, 16:10 »
Cytat: Sheol
To moze dojdzie do pomieszania gatunku i wyjdzie Bojowy Pretnik


Pretnik juz jest bojowy, wlasnie sie samiec pretnika i bojownika strosza na siebie... bojownik dostal po doopie (hmm po pletwie) :P Samica pretnika tlucze sie ze swoim odbiciem w szybie :roll: a samice bojownika sie przygladaja (moze obstawiaja zaklady? :lol: )
Zapisane

Forum Zwierzaki

samica bije samca?
« Odpowiedz #27 : 2004-11-06, 16:10 »

Sheol

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #28 : 2004-11-06, 20:11 »
Strasznie dziwne obyczaje maja te bojowniki...
Chyba kupie kolejne akwarium i wpuszcze do niego z dziesiec samcow bojownika :lol:

Its a yoke, of course ;)
Zapisane

arke

  • Gość
samica bije samca?
« Odpowiedź #29 : 2004-11-06, 20:23 »
No ja obstaiwma że wygra...bojownik :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 32 zapytaniami.