Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co to może być? Kopyta  (Przeczytany 1227 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zorba

  • Gość
Co to może być? Kopyta
« : 2005-03-03, 00:10 »
Ostatnio jak na feriach byłam jeździlam na pewnym koniku,gdy jeździlam na ujeżdżalni (na ktorej był śnieg zdjęcia są w "moja nauka jazdy.") zauważyłam ,że na samej górze kopyta wzdłóż rozciąga się niebieski pasek,nie jakis jaskrawy ale niebieski ,by to na przednich na tylnich nic nie zaobserwowałam co to moglo być? ( i to nie tylko ta klacz miala ten pasek).Czy może byc to spowodowane jakąś chorobą? chcialabym dodać że w boksie stoi tylnymi nagmi na gnoju,ogolnie boks jest czyscy lecz tak jak wspominalam te tylnie nogi..no nie wiem..
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co to może być?
« Odpowiedź #1 : 2005-03-03, 10:44 »
to moga być mokre kopyta :P

tak łopatologicznie i na chłopski rozum, koronka jest z nieco innego zbudowana i nie jest tak twarda jak kopyto, jest bardzo silnie ukrwiona i miejsce w którym przechodzi koronka w kopyto tak jak i na naszych paznokciach tam gdzie wyrastają jest dość specyficznym i wrażliwym miejscem, o ile nie robi wilgoć na samych kopytach wrażenia to jednak tamto miejsce rozmaka i przez to zdaje się być niebieskawe, sądzę że na tylnich kopytach jest to samo tyle że np zasłonięte sierścią, przynajmniej jeśli to jest to o czym myślę

xara

  • Gość
co to może być?
« Odpowiedź #2 : 2005-03-03, 17:29 »
dokładnie, moja konica ma zawsze (tzn. teraz) tak 'rozmoczoną' koronkę, że zrobiła się  mięciutka
i wyraźnie odznacza się od kopyta ;)
wszystko przez to, że od rana do wieczora buszuje w śniegu  :krzywy:
Zapisane

Forum Zwierzaki

co to może być?
« Odpowiedz #2 : 2005-03-03, 17:29 »

Inwersja :*

  • Gość
co to może być?
« Odpowiedź #3 : 2005-03-04, 11:27 »
to skoro już pytamy co to może być to też mam pytanko. Ostatnio zauważyłam, że Inwersja pod brzuchem idealnie tam gdzie przechodzi popręg ma jakby "grubszą skórę" jak się przejeżdza ręką pod brzuchem to czuć lekkie zgrubienie na całej długości popręgu po bokach nie ma  i nie wiem co to może być to nie jest zapoprężenie napewno...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
co to może być?
« Odpowiedź #4 : 2005-03-04, 12:39 »
w smie po bokach konia są mięśnie które dziwacznie odstają, też kiedyś sie wystraszyłam że to może zapoprężenie bo wcześniej nie przyglądałam się temu ;) ale jeśli to na miejscu popręgu dokładnie i dokładnie wzdłóż leżenia popręgu na brzuszysku to naprawdę nie wiem...może to normalne że z czasem skóra twardnieje w reakcji na ucisk? tak samo przecież ludziom którzy grają np na gitareze, początkowo złazi skóra z opuszków a potem poprostu twardnieją...nic mi nie przychodzi ponad to do głowy
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 25 zapytaniami.