Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: chce miec rybkę (bojownik)  (Przeczytany 8601 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #30 : 2005-05-29, 13:41 »
 :idea:
ta szybka nie musi byc "podniesiona" o 3 mm, tylko wystarczy, ze będzie odrobine mniejsza, niz długosc akwarium.  Zeby szybka nie wpadała do akwa, przy jej brzegach, (najwyzej 5 mm od brzegu) szklarz powiniem przykleic szklane paski. Mozesz zamiast jednej szybki dac 2 mniejsze i wtedy jest przestrzen-szpara w 3 miejscach,  no i mozna zdjąc jedną część, a drugą suwać wzdłuż akwa.
(moge to narysowac, jesli nie udało mi się wytłumaczyć)
jesli chodzi o wywiercenie dziurek, to szklarz liczy sobie od 1,50 za wywiercenie jednej! :shock:

Raffy : chyba chodziło ci o długość razy szerokość! :lol: (i wtedy w długosci odjąć te 6 mm, zeby była szparka po obu bokach akwarium!)

jesli chodzi o ceny, to czasami na allegro mozna kupic sprzet akwarystyczny w cenach takich, jak w hurtowni, czyli np grzałka z termostatem za ok 30 zł, która w sklepie po dodaniu marzy moze kosztować już 85 złotych. Mozesz tez kupic uzywaną, co wyjdzie jeszcze taniej, albo kupic zwykłą grzałkę i oddzielnie termostat! tylko pamietaj, zeby nie kupowac grzałki o za dużej mocy, bo w razie awarii termostatu mozesz sobie zrobic zupe rybną!  :(
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

kumak

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #31 : 2005-05-29, 14:33 »
 Ja jednak upieram sie pzy pleksi mozna zrobic to co muwi glorrria ale samemu  i nie trzeba wtedy placic zaszklaza. Czasami pleksi spotyka sie drogie ale sa tez tansze wersje.
 
Pozdro!!  :) :P :;p:
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #32 : 2005-05-29, 18:57 »
Kupiłem grzałkę 5 W niestety do 10l nie produkują z termostatem :(  włączyłem ją działa już 15 min i nic nadal 23 stopnie C czy to normalne ? może musi sie rozgrzać ? jest to grzałka Hot firmy Aqua Szut 5W. Dziś też pierwszy raz uruchomiłem filrt strasznie się go rybka przestraszyła tej wody i bombelków czy filtr powinnien być włączony non - stop czy tylko jak się zabrudzi ?

Narazie mam na pokrywkę taką szybkę :) już niedługo roślinki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedz #32 : 2005-05-29, 18:57 »

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #33 : 2005-05-29, 19:06 »
filtr jest jednym słowem za mocny http://www.mojeakwarium.pl/Asp/Opt/filtr_atf300.asp
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #34 : 2005-05-29, 19:44 »
jeżeli jest regulatro to można przykręcic bąbelki
lub kupić akwa 20l lub większe
albo zamienić filtr w sklepie
;)
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #35 : 2005-05-29, 20:04 »
hmmmmmm
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #36 : 2005-05-29, 20:08 »
zmniejsz ilosc przepływającej wody, a na końcówkę (wylot filtra)  kup takie "kolanko" , i skieruj je np w kierunku szyby, wtedy ruch wody będzie mniejszy! jak bedzie za duzy, to rybka rzeczywiscie będzie się męczyć! przykręć też ilość wciąganego do rurki powietrza. mozesz tez dokupic gęstszą gąbkę
ale pamietaj, zeby nie zostawiac wyłaczonego filtra, po pierwsze giną wtedy potzrebne do oczyszczania wody bakterie, po drugie rozwijają się bakterie beztlenowe i, a juz zwlaszcza w cieplej wodzie, jaką mamy w akwariach dzieje sie to bardzo szybko!wtedy jak włączasz go ponownie, to wypływają z niego toksyny, a nie oczyszczona woda!
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

polna_mysza

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #37 : 2005-05-29, 20:10 »
ale jak masz gdzie postawic większe akwa (to ja bym sie nawet nie zastanawiała ;))
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #38 : 2005-05-29, 22:31 »
mam włączony ten filtr od kilku godzin daje duży prąd wodny, bąbelki wyregulowałem jest mniej ale mimo wszystko rybka chyba się męczy,  :( co robić na nowe aqwa nie mam kasy tak samo na filtr. Wyłączyć na noc, czy zostawić i myśleć jak będzie kasa ?. Może oddać do sklepu, tylko czy przyjmą ?  :help:
|------------------- |
|   10 l mało     |
| na ten filtr
    |
|--------------------|
« Ostatnia zmiana: 2005-05-29, 22:33 autor lukluk »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedz #38 : 2005-05-29, 22:31 »

polna_mysza

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #39 : 2005-05-29, 22:34 »
zawsze można spróbować
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #40 : 2005-05-30, 07:26 »
na razie filtr wyłączony rybka chyba się cieszy :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #41 : 2005-05-30, 16:47 »
Sorki, za to "mysiowanie", ale chyba popadłam w "mysiomanię". Miałam kiedyś świnkę morską Mysię, może to z sentymentu?
Bojownik bardzo lubi mieć jakąś kryjówkę, w której może sobie siedzieć. Mój bardzo lubił przesiadywać na filtrze, a potem zrobiłam mu jaskinię z kamieni - bardzo ją lubił i zawsze wypływał jak tylko podchodziłam do szkła.
Nie pamiętam, czy masz już pokrywę, czy nie... uważaj , jedmnego bojka miałam  tylko tydzień, bo wyfrunął na podłogę... taka byłam nierozsądna, że nie dałam od razu pokrywki.
Pozdrawiam
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #42 : 2005-05-30, 19:13 »
ok, mam taką szybkę położoną więc wyskoczyć nie powinien aczykolwiek szpara jest spora. Grzałka grzeje obecnie 25 C filtr wyłączony nie wiem co z nim robić ?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #43 : 2005-05-31, 02:11 »
Odezwij się na forum w odpowiednim dziale, może ktoś z Twojego regionu, zamieniłby się , lub oddał niepotrzebny filtr???
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #44 : 2005-06-01, 00:20 »
jeżeli właśnie ten filtr poradzili ci w zoologicznym po prostu powiedz, ze poradzili ci żle i zeby ci wymienili
z takich "kompaktowych", małych filtrów, to zdaje sie był FAN mini, mozesz kupić używany, bo on ma chyba dobrą regulację

a tak prawde mówiąc, to nie spotkałam się z filtrem do 10 litrów
jesli podmieniałbyś wodę co kilka dni - filtr nie jest potrzebny , ale wiadomo, że jest problem podczas wyjazdów!

wiesz co, jest taniutkie rozwiązanie: kupic pompkę napowietrzającą (z regulacją), wężyk  i taką podłaczaną gąbkę (to razem działa jak filtr!)
tylko pompka musi stac wyzej, niż akwa, inaczej grozi ci zalanie , kiedy odetną prąd, albo kupno dodatkowego zaworka zwrotnego
oddaj ten filtr i wymień , albo sprzedaj na allegro, dopuki jest mało używany!
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedz #44 : 2005-06-01, 00:20 »

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #45 : 2005-06-02, 22:13 »
Rybka czuje sie dobrze, filtr odstawiony.
 Ostatnio rybka zrobiła w rogu na wodzie takie skupisko bąbelków co to jest ?
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #46 : 2005-06-02, 22:17 »
to jest gniazdo :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #47 : 2005-06-02, 22:51 »
Albo dałeś trochę za duzo jedzenia...widziałaś jak rybka to robiła, czy już zastałeś gotore?
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #48 : 2005-06-03, 07:49 »
zastałem gotowe i te pęcheżyki ( piana) przy ściance coraz ich więcej 
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #49 : 2005-06-03, 11:19 »
Myślę, że to nie gniazdo - po pierwsze nie ma samicy, po drugie za wcześnie...od niedawna jest w nowym zbiorniczku, więc jeszcze się nie zaklimatyzował na tyle...po trzecie tarło wywołuje podniesienie temperatury , coś od 28 stopni... chyba tak dużo nie masz...A banieczkę masz nową, więc prawdopodobnie za dużo pokarmu - to nic złego, mnie się tak dzieje po suchych karmach i rozwielitce suszonej i mrożonej. Muszisz wyczaić ile pokarmu sypać aby wszystko zjadał, bo potem to fermentjue i woda się pieni.
Widziałam w sklepie (gdzie dbają o zwierzątka) że w banieczkach na dnie leżały kupki wijących się czerwonych robali - bojowniki też były w tych akwa (oczywiście pojedyńczo), taka karma nie zpieni akwariumu, bo robaczki żyją, a rybki sobie pojadają je, gdy są głodne.... Czy może ktoś poradzić, czy taki pokarm można też podawać bojownikowi???
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #50 : 2005-06-03, 13:50 »
to JEST gniazdo!
moj robil tez od razu, jak go dostałam i robi dalej, raz mniejsze raz większe
gdyby w akwa były roślinki, to wykorzystałby je w budowie
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedz #50 : 2005-06-03, 13:50 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #51 : 2005-06-03, 14:59 »
 No to super... nie pomyślałabym, że tak szybko sie zaklimatyzuje.. A jaka ustawiliscie temperaturę???
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #52 : 2005-06-03, 16:16 »
25 C. czyli to jest gnizdo tak na powieżchni(tafli) wody ? niszczyć to ?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #53 : 2005-06-04, 01:20 »
Po co??? Niech się dobrze czuje...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #54 : 2005-06-04, 08:17 »
My¶lę, że to nie gniazdo - po pierwsze nie ma samicy, po drugie za wcze¶nie...od niedawna jest w nowym zbiorniczku, więc jeszcze się nie zaklimatyzował na tyle...po trzecie tarło wywołuje podniesienie temperatury , co¶ od 28 stopni... chyba tak dużo nie masz...

nie musi być samica by w panu odezwała sie chęc budowy gniazda... po drugie za wcześnie...? na co? tu róznie bywa w zalezności odosobnika ;) a co do temperatury to nie mam 28 a jakoś ciągle gotowe gdo rozrozu mam bojki... wszystkie... nawet tego w osobnym akwa...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #55 : 2005-06-04, 11:11 »
Super!!! to może ten mój nowy też coś ruszy??? Na razie pływa (już drugi dzień) jak opętany wzdłuż szyby w tą i z powrotem jakby miał motorek...
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #56 : 2005-06-07, 07:32 »
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #57 : 2005-06-07, 08:38 »
ładny bojek :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedz #57 : 2005-06-07, 08:38 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #58 : 2005-06-07, 09:23 »
łądna paletka... błeee... mało widać... :(
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: chce miec rybkę
« Odpowiedź #59 : 2005-06-07, 15:38 »
ale to tapeta ;)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 29 zapytaniami.