Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: 45 Litrów i jej obsada (POMOC W URZĄDZANIE AKWARIUM)Początkujący akwarysta  (Przeczytany 1784 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Jednak akwarium będe miała lada chwila!!
Więc tak Chcę nabyć akwarium litrów 45
z pokrywą
i powiedzcie jaką dać obsadę na 100 % mają być karliki szponiaste
i jaki sprzęt mam kupić
tzn
Jaki filtr
Jaką grzałke
i czy mam kupić napowietrzać??
I jaki żwirek i roślinki by były do takiego akwarium najlepsze!!
Powiedzcie jak wy zaczynaliście!!

Olka1992

  • Gość
Na pewno bojownik by pasował, może kilka gupików lub małe stadko kirysków albo otosków. Mogłyby też być proporczykowce, ale to raczej dla bardziej zaawansowanego akwarysty ;) Oczywiście nie wszystko naraz.
Co do filtra to się nie wypowiem - niech lepiej zrobi to ktoś, kto lepiej zna się na aktualnej ofercie. Grzałka koniecznie musi być z termostatem - co prawda droższa, ale dla rybek lepsza.
Jeśli kupisz sobie filtr, który ma już wmontowany napowietrzacz to wtedy nie musisz. W innym wypadku dodatkowe napowietrzanie będzie potrzebne. No, chyba że chciałabyś trzymać bojownika lub inne labirynty - wtedy napowietrzacz jest niepotrzebny.
Ja osobiście mam w akwa żwirek rzeczny. Taki drobny składający się z białych, czarnych, szarych i brązowych kamyczków. Bardzo naturalnie to wygląda. Ja osobiście polecam właśnie taki. Jednak uwaga co do żwirku: nigdy nie kupuj kolorowych! One są chemicznie barwione i mogą "zatruć" wodę w akwarium
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
(Dlaczego "jej"?)

Ja pójdę na łatwiznę: http://moshika.w.interia.pl/zakaz_wstepa/moje_zwierzaki_25.htm
Tu opisałam kiedyś co mam w akwa i dlaczego... :P Np. jakie zwierzaki do glonów, jakie do innego śmietka dobierałam... O dziwno, odpukać, glonów nie mam do tej pory... (Oby nie było! :( )

W 45 litrach mam pampę wirnikową AQUA SZUT TYP 300 (300l, 300l/h) i jestem zadowolona :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
A W aqya szyt jest napowietrzać??

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Jap... nawet bardzo jest... :P Pogmyraj po necie, co Ci odpowiada, ale w większości małe filtry są beznadziejne. Jak opływasz w kasę, to może kaskada? (Choć nie wiem czy pasuje do firmowych pokryw, bo jest duża, no i pewnie nie opływasz z kasę... :( )
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Aha oki


Data wysłania: 2005-11-03, 17:09
A teraz powiedzcie jakie ryby moge dać
Bo ja chce na 100000% conajmniej 5 karlików
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.