Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: akwa  (Przeczytany 3303 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
akwa
« : 2006-04-29, 20:48 »
cóż wiem że na pewno był taki temat (chociaż szukałam), ale osobiście uważam że obsada rybek to równiez idywidualne upodobania. Otóż w końcu doczekałam się 45 litrowego akwarium i zastanawiam się jakie i czy wogóle jakieś akwariowe zwierzątka dokupić do niewielkiego welona ?
Dzięki z góry za odp.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: akwa
« Odpowiedź #1 : 2006-04-29, 21:28 »
Welon urośnie... ;) 45l to minimum na jednego, raczej nic z tego. Moze jakaś ekipa sprzątająca?
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: akwa
« Odpowiedź #2 : 2006-04-30, 09:23 »
myślałam o glonojadach, jednak te potrzebują dużych akwariów. Może jakieś ślimory  :D
Co należy do ekip sprzątających ?
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: akwa
« Odpowiedz #2 : 2006-04-30, 09:23 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: akwa
« Odpowiedź #3 : 2006-04-30, 12:39 »
Na większość czyścicieli akwa za małe lub temperatura nie taka. Może świterki i ampularie lub lepiej neritiny, z tym, że nerki są droższe... ;) Choć jak się postarać można dostać taniej. A nie rozmnażają się wcale tak łatwo. Świderki owszem, włorzysz kilka, a potem masz bogate w nie podłoże, a i tak ich nie widzisz, więc jest ok... :P
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: akwa
« Odpowiedź #4 : 2006-04-30, 13:58 »
a z jakiś mało wymagających rybek czy innych stworzonków (tylko nie żabki bo mi strasznie brudzi wodę ich żarełko a w lecie jak kupuje komary mam całe stado kiedy jest ciepło.) Mi ze ślimorów podobają się neritiny więc zakupię sobie kilka.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: akwa
« Odpowiedź #5 : 2006-04-30, 14:26 »
a był jakiś taki ślimak który je rybie odchody (moze niedoinformowan jestem, nie wrzeszczeć:P) i resztki jedzenia. Przy welonie się przyda, jak się nazywa ?
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: akwa
« Odpowiedź #6 : 2006-04-30, 15:08 »
Świderki sprzątają Ci brud, na Nerki glon (jak mnie moja akwarystyczna pamięć nie myli... :P )
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: akwa
« Odpowiedź #7 : 2006-04-30, 18:53 »
Odchody ryb zazwyczaj do pożywienia ślimaków nie należą (za to resztki pokarmu, martwe części roślin tak), poza tym ślimaki również sporo wydalają.
Zapisane

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: akwa
« Odpowiedź #8 : 2006-05-05, 20:03 »
co do welonów mam pytanie mam welonke od 2 miesiecy i wydaje mi sie ze nie rosnie co zrobić???
 mam 40l akwa
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: akwa
« Odpowiedz #8 : 2006-05-05, 20:03 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: akwa
« Odpowiedź #9 : 2006-05-05, 20:09 »
welon w 40 litrach? i jeszcze sie dziwisz ze nie rosnie?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: akwa
« Odpowiedź #10 : 2006-05-05, 20:13 »
40l to mało dla welona??
Zapisane

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: akwa
« Odpowiedź #11 : 2006-05-05, 20:14 »
Zanim kupiłam welonke to wchodziłam na forum i czytałam w jakim litrarzu mozna trzymać i wiem że w 40 l to dobrze
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: akwa
« Odpowiedź #12 : 2006-05-05, 20:20 »
Madziuneczka, przyczyn takiego stanu rzeczy może wiele (zła dieta, niedopowiednie parametry wody, stres, uwarunkowania genetyczne, wiek ryby). Poza tym przy ocenianiu wzrostu ludzkie oko nie jest obiektywnym doradcą. Jak karmisz? Jakie masz parametry, jak z podmianami wody?
Zapisane

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: akwa
« Odpowiedź #13 : 2006-05-05, 20:23 »
Wmieniam wode w zaleznosci od stany zabrudzenia!!! Karmie rybke raz dziennie tak mi powiedziano w sklepie
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: akwa
« Odpowiedź #14 : 2006-05-05, 20:25 »
40l to minimum i to dla młodego... :( Tak z 80l, do tego welonki lubą mieć kumpli takich jak one... :)

Ale filtr masz?

Raczej wyznacz sobie jakiś czas podmian... czy pisząc "wymianiam" masz na myśli welewanie całej wody?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: akwa
« Odpowiedz #14 : 2006-05-05, 20:25 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: akwa
« Odpowiedź #15 : 2006-05-05, 20:30 »
madziunieczka - weź pod uwage, że welony rosna nawet do ponad 15 cm - to nie sa male ryby, a jedne z większych, akwarium ma sluzyc nie do tego zeby ryby po prostu w nim siedzialy - ryby musza miec tez miejsce do plywania - welon pelnych rozmiarow zajmowal by prawodpodobnie polowe twojego akwarium nie majac miejsca do plywania...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

PorannaRosa

  • Gość
Odp: akwa
« Odpowiedź #16 : 2006-05-05, 20:47 »
Wmieniam wode w zaleznosci od stany zabrudzenia!!!
To znaczy średnio co jaki okres czasu? Wodę podmieniasz (np. 10-20%), czy wymieniasz całość? Czym karmisz? Jaką masz filtrację?
Zapisane

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: akwa
« Odpowiedź #17 : 2006-05-06, 11:14 »
Wymieniam całą!!! Ale i tak za niedłógo będe miała wieksze akwa
Zapisane

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: akwa
« Odpowiedź #18 : 2006-05-06, 11:15 »

karmie ją pokarmem z firmy tetra- dla żłotych rybek
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: akwa
« Odpowiedź #19 : 2006-05-06, 13:52 »
Jaką masz filtrację? Nie wymieniaj całej wody, lepiej rób regularnie 10-20% podmiany (raz, dwa razy w tygodniu). Urozmaić dietę (nie tylko jeden rodzaj pokarmu, ale również np. warzywa: groszek, sałata). Trochę ciekawych przepisów na karmę znajdziesz pod adresem: http://klub.chip.pl/akwaria/akk/s_kk.html
Zapisane

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: akwa
« Odpowiedź #20 : 2006-05-07, 18:54 »
a nic jej się nie stanie od zjedzenia warzyw???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: akwa
« Odpowiedz #20 : 2006-05-07, 18:54 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: akwa
« Odpowiedź #21 : 2006-05-07, 19:32 »
a nic jej się nie stanie od zjedzenia warzyw???
Nie.
Zapisane

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: akwa
« Odpowiedź #22 : 2006-05-08, 19:28 »
Bo ja ją tak lubie i boje sie żeby nie zachorowała!!!!:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: akwa
« Odpowiedź #23 : 2006-05-08, 20:21 »
Wymieniam całą!!! Ale i tak za niedłógo będe miała wieksze akwa

Nigdy nie wymienia sie całej wody!! wymiana całości to restart w to jest chorobliwe a wręcz śmietrtelne. podmieniaj 30% raz w tygodniu a rybci bedize dużo lepiej. poza tym, welony mają wymagania jeśli chodzi o litrarz według wielu źródeł 45 litrów na rybe ale są tez źródła mówiące o 100 l na rybę!! zreszta welony tez sa róznych gatunków a niektóre dorastaja do 30 cm długości i więcej zatem jak zawsze, nim sie cżłowiek zdecyduje na rybkę niech lepiej popyta i to najpewno nie u sprzedawcy...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: akwa
« Odpowiedź #24 : 2006-05-10, 22:20 »
pao ja na tym forum spotkałam sie z twierdzeniem że absolutne minimum to 45 litrów lub 60 litrów lub 80 litrów więc jako że z tego co teoretycznie mozna nazwać u mnei muzgiem zrobiono wodę wiec dalej nie wiem ile trzeba litrów :D oczywiście wiem że im więcej tym lepiej
Cóż ale są różne "rozmiary" welonów. Są takie do 10 cm bez ogona jak są duże i wielkości średniej wielkości karpia więc to tez zależy :P
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: akwa
« Odpowiedź #25 : 2006-05-12, 21:41 »
to jest zależne od gatunku. jeśli mamy gatunki niewielkie to 45 l może być dostateczną ilością, ale rybce napewno bardziej by sie spodobało w 60 :) to naturalne. sa jednak welonki 35cm a dla takiej to o 100l było by małe...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: akwa
« Odpowiedź #26 : 2006-05-13, 10:12 »
Mi się wydaje, że to zmieniające się przekonanie, najpierw było mało potem coraz więcej, jecze nie dawno mówionno o neonkach w 25l, a teraz już tylko w 45l, po prostu odchodzi się od minimalnego minimalizmu... :P Można powiedzieć 45l na jedną młodą welonkę, ale po pierwsze welonka rośnie, po drugie lubi towarzystwio... :D Więc nie tylko trzeba przeczytać "litrarz" ale też inne rzeczy i pomyśleć... :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 28 zapytaniami.