Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: bojowniki  (Przeczytany 9166 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

akselocik

  • Gość
bojowniki
« : 2007-01-03, 18:37 »
 :help:mam 3 bojki czy kula 6l im wistarczy  sprzedawca mawiał za im wystarczy!!
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #1 : 2007-01-03, 18:38 »
:help:mam 3 bojki czy kula 6l im wistarczy  sprzedawca mawiał za im wystarczy!!

- Nie.
- Żadna kula im nie wystarczy
- Te bojki to jakiej płci?
- Nigdy nie słuchaj sprzedawcy
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #2 : 2007-01-03, 19:32 »
kula to smierc albo sfiksowanie dla ryby bo widzi wszystko wieksze :/
a sprzedawca to pewnie jakis det :/
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: bojowniki
« Odpowiedz #2 : 2007-01-03, 19:32 »

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #3 : 2007-01-03, 21:44 »
Cytuj
:help:mam 3 bojki czy kula 6l im wistarczy  sprzedawca mawiał za im wystarczy!!

Najlepiej to kup im akwarium i zrezygnuj z tej kuli bo to nie jest miejsce dla żadnych rybek.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #4 : 2007-01-03, 23:52 »
Idź i daj w dziób sprzedawcy.
Tu masz wszystko o bojownikach
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #5 : 2007-01-04, 09:34 »
kula to masakra ..eee a te bojowniki to jakiej płci ^_^ bo jak jeszczę żyją to są to chyba samiczki ;]
Zapisane
The Beatles

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #6 : 2007-01-04, 15:56 »
bo jak jeszczę żyją to są to chyba samiczki ;]

Czemu niby? To właśnie samce często są łagodniejsze od samiczek, "dziołchy" to w większości diabły wcielone xP
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #7 : 2007-01-06, 20:01 »
tak ?? no to mam złe informacje na temat bojowników :P przepraszam za błąd :P kurde nie sądziłem że samiczki bojowników to takie potworki :P
Zapisane
The Beatles

akselocik

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #8 : 2007-01-06, 20:08 »
sprzedawca mi powiedział ze kula wystrczy mam 2 samiczki a samiec mi wczoraj zdechł tak mi przykro!
ale dzięki za odp!kupiłam akwa 30 l a teraz kupuję sprzet
naprawde wielkie dzieki wam wszystkim :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: bojowniki
« Odpowiedz #8 : 2007-01-06, 20:08 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #9 : 2007-01-06, 20:13 »
kupiłam akwa 30 l a teraz kupuję sprzet

To jeśli kupisz sobie "na wszelki wypadek" mniejsze akwarium ok. 10 l ze sprzętem <takie coś jest naprawdę bardzo użyteczne> i w tym 30 l będziesz miała dużo kryjówek, to możesz sobie samczyka dokupić ^^ I pamiętaj o tym, że po odpaleniu filtra w dużym akwarium trzeba odczekać jeszcze min. 2 tygodnie, chyba, że wlejesz preparat typu Nitrivec firmy Sera.
Miło widzieć, że są osoby którym zależy i na tak "nieważnych" <ironia> istotach jak ryby ^^
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

madziocha

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #10 : 2007-01-07, 12:36 »
jasne ze kula 6l litrowa wystarczy ale musial bys je trzymac osobno kula to jest dobra rzecz a jak inni mowia
 :wink:
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #11 : 2007-01-07, 13:16 »
jasne ze kula 6l litrowa wystarczy ale musial bys je trzymac osobno kula to jest dobra rzecz a jak inni mowia
 :wink:

Trollu ty mój złoty, daj se spokój..
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

CIELEN1

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #12 : 2007-01-22, 20:22 »
ja mam 12l kule a w nim 1 samca bojownika, 4 samiczki, gurami dwuplamiste samice i 2 ślimaki miałem kiryska ale mi zdechł ma jeszcz roślinki.Miałem roślinki pływające ale te ryby mi je zjadły. mam też 10l akwarium a tam sztuczny korzeń ,rośliny, z 15 gupików, 1 molinezje samca a samica mi zdechła, mieczyki smice chce kupić samca niedługo,1 glonojada. :stuka: :spoko:
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #13 : 2007-01-22, 21:30 »
Cytuj
ja mam 12l kule a w nim 1 samca bojownika, 4 samiczki, gurami dwuplamiste samice i 2 ślimaki miałem kiryska ale mi zdechł ma jeszcz roślinki.Miałem roślinki pływające ale te ryby mi je zjadły. mam też 10l akwarium a tam sztuczny korzeń ,rośliny, z 15 gupików, 1 molinezje samca a samica mi zdechła, mieczyki smice chce kupić samca niedługo,1 glonojada. 

W kuli nie trzyma się rybek a napewno nie tyle rybek jeju czemu je tak męczysz??
Zapisane

sylwia140

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #14 : 2007-01-23, 10:34 »
Na jednego samca i 4 samica powinno być akwa minimalnie ok. 30 litrowe, dziwisz się, że zdechł ci kirysek! On potrzebuje przestrzeni! Powinieneś zamknąć się na balkonie z grupką kumpli( tak na kilka miesięcy) to zobaczymy jak się będziesz czuł! Gurami musi mieć minimum 100l akwarium! Do 10l akwa zmieszczą się tylko gupiki i to ok.10 (o mieczyku, molinezji i glonojadzie możesz zapomnieć!).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: bojowniki
« Odpowiedz #14 : 2007-01-23, 10:34 »

Olka1992

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #15 : 2007-01-23, 14:46 »
ja mam 12l kule a w nim 1 samca bojownika, 4 samiczki, gurami dwuplamiste samice i 2 ślimaki miałem kiryska ale mi zdechł ma jeszcz roślinki.Miałem roślinki pływające ale te ryby mi je zjadły. mam też 10l akwarium a tam sztuczny korzeń ,rośliny, z 15 gupików, 1 molinezje samca a samica mi zdechła, mieczyki smice chce kupić samca niedługo,1 glonojada. :stuka: :spoko:
Biedne ryby :( Nie dosyć, że w kuli, to jeszcze w ścisku.

Sylwia140 - na 5 bojowników na pewno nie może przypadać 30 l. Absolutne minimum to 15 l na jedną sztukę więc 5*15=75 l. A to i tak bardzo zaniżona wartość. Gupiki do 10 l akwarium także odpadają. One też potrzebują przestrzeni.
Zapisane

sylwia140

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #16 : 2007-01-23, 14:56 »
Dla jednej rybki może być 15l( ale nie dla bojownika, jemu wystarczy 8-10), ale dla stadka inaczej się liczy (1cm- 2litry wody), no może troche przesadziłam, ale lepsze te 30l, niż 12l( i to jeszcze tyle rybek i na dodatek kula). Uważam, że 75l. dla 5 rybek( przynajmniej bojowników) to za dużo. Mam takie pytanko: jeżeli masz bojowniki, to w jakim zbiorniku je hodujesz?
Zapisane

sylwia140

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #17 : 2007-01-23, 15:00 »
Zapomniałam jeszcze o jednym. Jestem jeszcze niedoświadczoną akwarystką( ale ucze się na innych forach) i masz racje gupiki odpadają w 10l( źle przeczytałam). Sory za pomyłke.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #18 : 2007-01-23, 15:46 »
madziocha i CIELEN1 omg skąd sie tacy ludzie biorą xD chyba jakis zwariowany profesorek połączył fretke z ludzki ciałem i cos takiego wyszło :P kula to nie akwarium tylko opakowanie na rybke ...akwa kazde powinno być 45l + choć według mnie ponizej 102l nie warto zakładać akwa bo nam nic z tego nie wyjdzie za rabdzo no i im większe akwa tym mniej roboty :D
Zapisane
The Beatles

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #19 : 2007-01-23, 15:53 »
Cytuj
Dla jednej rybki może być 15l( ale nie dla bojownika, jemu wystarczy 8-10), ale dla stadka inaczej się liczy (1cm- 2litry wody),

błąd w założeniu. jeden bojek może zyć w 10 litrach, ale to jeden bojek. pamiętaj, ze to ryba terytorialna, lubiąca mocno zaroślinnione zbiorniki. im potrzeba na prawde dużo przestrzeni :)

a co do 1cm-2l to jest to uproszczenie które nie ma nic wspólnego z faktami, bowiem każdy gatunek ma inne wymagania. dla wielu wazniejsze od  litrażu sa inne wymogi, np długość akwarium. poza tym każdy gatunek inaczej ma liczone minimum, a jest to zalezne od czynników takich jak:
-czy jest to ryba terytorialna
-czy jest agresywna wewnątrzgatunkowo czy zewnątrzgatunkowo
-czy sa to pary, ławicówki czy samotnicy
oczywiście tych wytycznych jest duzo więcej, niemniej do takich uproszcze nie ma co sie posuwać.

Cytuj
Uważam, że 75l. dla 5 rybek( przynajmniej bojowników) to za dużo.
to dobry litraż na taka ilość. pamiętaj, zę nie tylko samce bywają agresywne a i samiczki o swój teren bić sie potrafią. czasem bywają agresywniejsze od samca.

ja aktualnie nie mam bojków, ale od nich zaczynałam moją przygodę i powiem, ze w 250 litrach miałam 3 samce i 11 samic :) zbiornik wyglądał przepieknie :)


a co do wielkości akwa, to niewątpliwie akwa poniżej 100 l sa dużo trudniejsze do utrzymania. najprościej zadbać o duze akwa, bo tam można wykształcić równowage zblizona do naturalne a wtedy przy zbiorniku nie ma zbyt duzo pracy :) im mniejsze akwa tym wiecej roboty.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #20 : 2007-01-23, 16:43 »
a co do 1cm-2l to jest to uproszczenie które nie ma nic wspólnego z faktami, bowiem każdy gatunek ma inne wymagania. dla wielu wazniejsze od  litrażu sa inne wymogi, np długość akwarium. poza tym każdy gatunek inaczej ma liczone minimum, a jest to zalezne od czynników takich jak:
-czy jest to ryba terytorialna
-czy jest agresywna wewnątrzgatunkowo czy zewnątrzgatunkowo
-czy sa to pary, ławicówki czy samotnicy
oczywiście tych wytycznych jest duzo więcej, niemniej do takich uproszcze nie ma co sie posuwać.

Ja dla większości ryb wzór <taki bardzo ogólny> mam taki : długość ryby x 6-<to nie minus, to "do">8 = minimalna długość zbiornika.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: bojowniki
« Odpowiedz #20 : 2007-01-23, 16:43 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #21 : 2007-01-23, 17:06 »
nie przepadam za ogólnymi wzorami, bowiem ludzie zaczynają je uznawac za normę zawsze dzialającą... wolę by patrzeć na ryby przez pryzmat ich indywidualnych warunków.

tak, wiem,z e w ten sposób jest więcej pracy i trzeba sie postarac by było dobrze, ale w końcu zalezy nam na dobru naszych podopiecznych a nie na ich ucisku, nieprawdaż?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

sylwia140

  • Gość
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #22 : 2007-01-23, 21:28 »
Jak już pisałam dopiero się ucze, ten wzór  "ściągnęłam" ze strony o bojownikach, więc wg. mnie jest to dobre żródło, ale nie każdy musi uważać tak samo jak ja. Proponuje poczytać strone www.bojownik.pl i później o tym podyskutować.
                                   Pozdrawiam Sylwia140.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #23 : 2007-01-24, 17:30 »
dziękuję sywlio, strona mi znana :) z reszta nie tylko ta ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #24 : 2007-01-24, 20:32 »
tez znam stronke chociarz niezabardzo przepadam za bójkami choć to piękne rybki jeśli sie o nie zadba (oj taaakkkk...  :marzy:)
Zapisane
The Beatles

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #25 : 2007-03-07, 17:11 »
Ja też mam kule i 1 bojka w środku..... już nie mam kasy żeby mu kupić akwarium i musi tam zostać.
Staram się mu dogodzić jak mogę. Ma tam ślicznie i tyle kryjówek że często nie mogę zobaczyć gdzie chłopak znowu się schował :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #26 : 2007-03-07, 18:49 »
Ja też mam kule i 1 bojka w środku..... już nie mam kasy żeby mu kupić akwarium i musi tam zostać.
Staram się mu dogodzić jak mogę. Ma tam ślicznie i tyle kryjówek że często nie mogę zobaczyć gdzie chłopak znowu się schował :P

Kula to kula i nieważne jak wygląda. Chyba, że ta kula ma ponad 200 l - wtedy dla rybki nie ma większej różnicy czy to kula, czy prostokątne akwarium, czy jeszcze jakieś inne.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #27 : 2007-03-07, 19:35 »
Nie jest chyba mu tak strasznie chociaż wolałabym mieć go w akwarium, bo tam miałby lepiej ale koniec finansów ;/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: bojowniki
« Odpowiedz #27 : 2007-03-07, 19:35 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #28 : 2007-03-08, 09:52 »
bojek potrzebuje filtra, grzałki i pokrywy, taka kula jest o wiele droższa od zwykłego 14 litrowego akwa. zatem albo masz tragiczne warunki dla bojka, albo wymówka finansowa jest nieuzasadniona...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: bojowniki
« Odpowiedź #29 : 2007-03-29, 17:48 »
mogłabym mojego bojka wpuścić do innych rybek jak:
mieczyki, danie pręgowane, molinezje i gupiki? Wiem że bojki mogą być tylko z rybkami o dość krótkich płetwach tylko nie wiem czy te powyższe rybki się do nich zaliczają
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 32 zapytaniami.