Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...  (Przeczytany 8938 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« : 2005-01-29, 21:43 »
oto kilka zdjec ryb (nawet glebinowych) ktore byly ofiarami grudniowego tsunami






a to ryba glebinowa
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #1 : 2005-01-29, 22:20 »
Tia ryby jako ofiary tsunami  :shock:  Chyba jak ryby głębinowe przyzwyczajone do wiekszego ciśniania wody rozsadziło po wyrzuceniu na brzeg na skutek zmiany cisnienia. Szkoda ich, ale przy każdym wiekszym sztormie jest podobnie.  :roll:
Zapisane
BC + koci podrostek

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #2 : 2005-01-29, 22:31 »
;) spoko, moze zle sie wyrazilam ze ofiary :) ale zmasakrowalo troche te zwierzaki ... :roll:

a sory, takie kraby co na tym zdjeciu to istnieja? z takimi kolcami jakimis? bo ja nie wiem?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedz #2 : 2005-01-29, 22:31 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #3 : 2005-01-30, 11:29 »
A słyszał już ktos tą piosenkę " Pokonamy falę " ? Bo tam są takie wersy :
" (...) A bezdomne psy
         Uciekały w głąb wyspy (...) "
Dotyczy to kawałka piosenki o nocy przed wielką falą .
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #4 : 2005-01-30, 13:28 »
Nie ważne dziwne nie dziwne ważne że szkoda zwierzątek bo zgineły przez ludzi.
Bo przecierz te wszystkie kataklizmy to wina dziłalności człowieka.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #5 : 2005-01-30, 14:17 »
Cytuj

przecierz te wszystkie kataklizmy to wina dziłalności człowieka.

no nie przesadzajmy, kiedu kontynenty sie dzieliły większe kataklizmy miały miejsce a człowieka wtedy nie było...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #6 : 2005-01-30, 15:41 »
Cóż, to że wszystkie kataklizmy są spowodowane przez ludzi, to niezupełnie prawda... człowiek może i zrobił z siebie najgorszą zaraze świata i zniewala wszystko co się da, jednak nigdy mu się jak dotąd nie udało zniewolić żywiołów. a co do zwierzat - te ryby po prostu nie miały szans zeby zwiać w bezpieczne miejsce, z tego co wiem natomiast - nie znaleziono żadnych dzikich zwierząt które padłyby ofiarą fali. Co jeszcze jest ciekawe - kilka miejscowych  plemion, które cuwilizacja nie zdążyła do końca skazić, uwierzyło w jakiś ze swoich mitów i przeniosło się na tereny wyżej położone...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #7 : 2005-01-30, 17:26 »
A może po prostu poszli w ślad za zwierzętami? Zobaczyli, że one uciekają i zrozumieli, że zbliża się niebezpieczeństwo.
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #8 : 2005-01-30, 18:20 »
Cytuj

które cuwilizacja nie zdążyła do końca skazić, uwierzyło w jakiś ze swoich mitów i przeniosło się na tereny wyżej położone...

Cytuj

Zobaczyli, że one uciekają i zrozumieli, że zbliża się niebezpieczeństwo.

myśle, ze obie teoriw są równie prawdziwe tym bardziej że myślenie pierwotne zazwyczaj opiera sie o symbolikę zwierzęcą lub roślinną...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedz #8 : 2005-01-30, 18:20 »

Raven

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #9 : 2005-01-31, 16:17 »
Cytuj

Nie ważne dziwne nie dziwne ważne że szkoda zwierzątek bo zgineły przez ludzi.

Cytuj

no nie przesadzajmy, kiedu kontynenty sie dzieliły większe kataklizmy miały miejsce a człowieka wtedy nie było...

Współczesne zagrożenia człowieka w czasie pokoju i w czasie wojny dzielmy na:
- Zagrożenia naturalne
- Zagrożenia czasu pokoju wynikające z działalności człowieka
- Zagrożenia lokalne
- Zagrożenia czasu wojny.
Na te pierwsze nie mamy wpływu. Natury człowiek nie jest w stanie poskromić. Nie panujemy nad żywiołami, osiągnięcia techniczne mogą nas tylko przed nimi ostrzec. Ale jak widać czasem zawodzą.
Ciągłe ruchy tektoniczne, erupcje wulkaniczne - nad nimi nie zapanujemy...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #10 : 2005-01-31, 16:30 »
Cytuj

Nie panujemy nad żywiołami, osiągnięcia techniczne mogą nas tylko przed nimi ostrzec

najlepiej ostrzega natura ale ludzie usiłują udowodnić ze sami wszystko najlepiej wiedzą i maja tak jak mają...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #11 : 2005-01-31, 21:34 »
To troche przesada że tsunami ma być kataklizmem z winy człowieka  :lol:  
Tsunami to fala spowodowana przez trzęsienie ziemi pod powierzchnią oceanu. Jest nieprzewidywalna i dostrzegalna dopiero tuz przy brzegu kiedy ocean sie wypłyca.
Podejrzewam że zwierzeta wyczuły niebezpieczeństwo na podstawie zmiany zapachu albo ciśnienia powietrza i zdążyły uciec w bezpieczne miejsce.
Zapisane
BC + koci podrostek

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #12 : 2005-01-31, 21:46 »
faktem jest że człowiek wywoływał sztucznie tsunami (poprzez odpowiednio zlokalizowane podwodne wybuchy) choćby w ramach działań wojennych... jest to mozliwe ale nie na taką skale. tego człowiek nie miał szansy dokonać i po raz kolejny natura pokazała swoje wyższość nad człowiekiem. mysmy tacy mali a tyle mamy do powiedzenia...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

monikaa

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #13 : 2005-02-04, 20:03 »
ale po co sa tutaj te zdjęcia? co mam zrobic dyskutowac nad tymi rybami czy o co w sumie chodzi? bo nie rozumiem intencji,
co do piosenki to typowo polski beznadziejny chłam-lepiej było dac hajs na ofiary tsunami a nie tworzyc tak marnej "piosenki" z ledwo co posklejanym tekstem.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #14 : 2005-02-04, 21:00 »
po to żeby każdy się dowiedział że nie tylko ludzie ucierpieli w wyniku tsunami.
a mi się piosenka podoba i nic do niej nie mam.poza tym fajny masz stosunek do wykonawców swojego kraju a ponoć polacy tacy patrioci i tylko polskie najleprze
Zapisane

Forum Zwierzaki

co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedz #14 : 2005-02-04, 21:00 »

monikaa

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #15 : 2005-02-04, 22:08 »
Polacy po pierwsze nie wiedzą co oznacza słowo "patriotyzm" czego własnie dałaś swiadectwo. Przez miłość do ojczyzny prawdziwy pariota uważa poświęcenie własnego dobra dla jej ratowania a także wypełanianie obowiązków obywatelskich takich jak płacenie podatków, dbanie o srodowisko itp przy jednoczesnym poszanowaniu innych narodów. To o czym mówisz to nacjonalizm- to co polskie jest najlepsze.
Polscy wykonawcy w stylu wiśniewskiego czy brodki to wybacz ale dla mnie totalne zero na poziomie miedzynarodowym a tekst piosenki jest beznadziejny i wzbudza wspołczucie co najwyżej nad poziomem muzyki w naszym kraju wątpie aby po wysłuchaniu tej załosnej piosenki chociaz jedna osoba więcej wysłała sms-a za 1,22...
Na zdjęciach widze ryby no ale nie wiem co tu podelga dyskusji...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #16 : 2005-02-04, 22:33 »
po pierwsze: nie jestem polką , mieszkam w Polsce od jakiś 2,5 roku a chyba mam lepsze mniemanie o tym kraju niż nie jeden polak :?
po drugie: ja myślałam że patriota również popierw swoich rodaków, reklamuje swoje państwo na arenie światowej.no ale widocznie się pomyliłam
Zapisane

monikaa

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #17 : 2005-02-04, 23:11 »
co innego jak to nazwałaś "reklamowanie" swojego kraju a co innego faszystowskie stwierdzania- mój kraj jest najlepszy i nawet chłamowata przyspiewka jest zaj...sta bo jest z mojego kraju. A co ma wspólnego to z jakiego kraju jesteś chyba definicja patriotyzmu jest uniwersalna dla wszystkich?
Czy twierdzisz ze każdy polak ma miec dobre mniemanie o swoim kraju według mnie u nas- w Polsce jest beznadziejnie i zamierzam wynosić sie jak najszybciej jak sie da tylko studia skoncze.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #18 : 2005-02-05, 10:16 »
Cytuj

w Polsce jest beznadziejnie i zamierzam wynosić sie jak najszybciej jak sie da

tak, i to jast przejaw patriotyzmu... :?
piosenki nie znam a elegaccy ludzie o gustach nie dyskutują. jeżeli są ludzie do których piosenka ta przemówiła to dobrze że zaistniała.
tsunami ukazało małość człowieka względem sił natury a taraz człowiek może pokazać albo swą małość wdając sie w niepotrzebne kłótnie i rozważania albo wielkość łąćząc się z tymi, którzy w tym zdarzeniu ucierpieli...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

monikaa

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #19 : 2005-02-05, 13:31 »
a gdzie ja powiedziałam, że uważam siebie za patriotke? bo nic mi o tym nie wiadomo...ta piosenka owszem przemówiła dzieki niej juz na 100% nikt sms-a nie wysle ;)
Zapisane

kasia8989

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #20 : 2005-02-05, 13:33 »
akurat stwierdzenie mój kraj jes najleprzy nie ma nic wspólego z faszyzmem :?
a co do reszty no coment  partioci...
do mnie ta piosenka jak najbardziej przemówiła i wysłałam niejednego smsa na tą i inne akcje związane z tsunami no ale ty mazesz pomagać w inny sposób bo ja nie mam innej możliwości ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedz #20 : 2005-02-05, 13:33 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #21 : 2005-02-05, 13:47 »
Cytuj

a gdzie ja powiedziałam, że uważam siebie za patriotke?

nie powiedziałaś, ale jak ktoś wypowiada tak długie kwestie w temacie to raczej jest... nie mam zwyczaju mówić o czymś czego nie rozumiem, a niepatriota nie zrozumie patrioty tak jak syty głodnego... ja też nie czuję sie patriotką ale kocham kraj w którym mieszkam tak samo jak każde ine miejsce na ziemi i róważam że jest równie piękne...
jeśli nie będziesz umiała być szczęśliwa tam gdzie jesteś to tam gdzie pojedziesz też zawieziesz żal...

a co do piosemki, jak widzisz nie 100% ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #22 : 2005-02-05, 14:08 »
nigdy nie mów nigdy
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #23 : 2005-02-05, 14:22 »
to chyba nie było do mnie??? ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

monikaa

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #24 : 2005-02-05, 14:28 »
człowiek który ma jako takie nawet jakies nieszczegolne pojecie o swieci wie co to jest patriotyzm i umie go zdefiniowac bez znaczenia czy sie za niego uważa czy nie i oczywiście ze jestem w stanie patriotów zrozumiec człowiek nie zrozumie jak to jest byc drzewem ale wie jak to jest byc np. głodnym.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #25 : 2005-02-05, 14:32 »
nie do moniki ;)
tak naprawde dla każdego człowieka patriotyzm to co innego i kompromisu tu nie znajdziemy :wink:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #26 : 2005-02-05, 14:36 »
chciałabym gdyby tak było, nie byłoby wojen bo przeciez kazdy wie ile to zła i cierpienia, nie było by nietolerancji, prześladowań... wiedza to jedno ale by miało to siłe to jeszcze z głowy do serca jakoś się przedostać powinno i w czyn wprawione jeszcze... niewielu znam takich... spójrz na proste słowo: zielony. kazdy z nas pomysli o innym odcieniu, jedni o trawie inni o kcu na łóźku. ze słowem patriotyzm jak z kazdym innym jest podobnie. każdy ma swoja terorie i w pewnym stopniu sie one zbiegaja ale tylko w pewnym... nikt z nas nie zna tej jednej, prawdziwej definicji, bo każdy inaczej to czuje. zobacz chociazby jak jest ze słowami: szcunek, miłość pokora... a przeciez sa to kluczowe zagadnienia dla naszego szczęśliwego i harmonijnego życia
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

monikaa

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #27 : 2005-02-05, 15:51 »
Patriotyzm to nie jest kolor to jest pojęcie jednoznaczne i określane bardzo podobnie przez socjologów i politologów, hitler tez uwazał siebie za patriote i to co robił robił z miłosci do swojego narodu -według waszego myslenia pewnie miał wizje troche innego odciena hehe. Poza tym kolor też jest jednoznaczny to odcienie są rózne a Ty mówisz ze mozemy pomyslec o róznych odcieniach jak powisz zielony to nie pomysle o zółtym.
Zapisane

Forum Zwierzaki

co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedz #27 : 2005-02-05, 15:51 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #28 : 2005-02-05, 16:02 »
i tu bym taka pewna nie była. koleżanka dostała na urodziny majtki i głosy były podzielone, dla większości były zielone ale kilka osób twierdzoło, ze żółte... nie ma raz zdefiniowanych pojęć. definicje się zmieniają... wraz z rozwojem wiedzy dochodzą nowe pojęcia...  nie ma tylko jednej słusznej racji a narzucanie swojej teorii trąci nietolerancją. my mówimy zielony, butelkowy, groszkowy i może coś sie jeszcze znajdzie a dla porównania Wolofowie maja 37 sposobów wyrażenia tego koloru... jest róznica... to że ludzie mówią tym samym językiem wcale nie oznacza że się rozumieją a definicje tego nie ułatwiają bo są krótkie (jak to definicje) i reszte trzeba sobie dopowiedzieć
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
co zrobilo TSUNAMI ze zwierzetami...
« Odpowiedź #29 : 2005-02-05, 16:07 »
owszem nie kolar tylko okurat tu porównanie??
hitler z miłości do narodu??dziwne zeby zabijać rodaków z miłości do nich... :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 27 zapytaniami.