Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna  (Przeczytany 4091 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
http://www.schronisko.prv.pl/

wszystkie oinfo na tej stronie, nie wiedziałam gdzie to mozna wrzucić, wiec załozyłam tu wątek.

ocne włamanie! Wiele psów ucierpiało!
Cytuj
wtorek, 04 wrzesień 2007
W nocy z poniedziałku na wtorek w schronisku miały miejsce bardzo dziwne i tragiczne wydarzenia. Nieznani sprawcy wtargnęli na teren azylu przeskakując przez płot w jednym z kojców. Nie wiemy, po co to zrobili i jaki był ich główny cel. Sprawcy urządzili sobie libację - rano znaleźliśmy butelki z alkoholem pozostawione w schronisku.
Całkiem możliwe że dla "zabawy" ( coś na wzór walk psów) powypuszczali z kojców większość naszych psów, także te, które są agresywne w stosunku do innych zwierząt i z tego powodu przebywają pojedynczo w kojcach. Psy zaczęły gryźć się miedzy sobą - nigdy nie były i nie są wypuszczane wszystkie razem, biegają po schronisku pojedynczo. Nasi podopieczni byli przerażeni.
To, co rano zastali wolontariusze było istnym koszmarem. Na szczęście (jeśli można tu wogóle mówić o szczęściu) żaden z psów nie został zagryziony, wiele jednak ucierpiało fizycznie oraz psychicznie. Najbardziej pogryziony jest pies Azar - kuleje, jest bardzo obolały,  Funio - mocno pogryziony w okolice głowy, Maks oraz Dick, którzy również mieli rany w okolicach głowy i uszu. Pozostałe psy, jakims cudem czują się w miarę dobrze. Część z nich jednak bardzo boi sie wychodzić z bud, wiele panicznie reaguje na jakiegokolwiek biegającego po schronisku psa, nie chciały dziś jeść.
Z terenu schroniska nic nie zginęło, możemy zatem sądzić, iż wyczyn był skierowany głównie przeciwko zwierzętom i to na dodatek tym, które tak dużo wycierpniały już w swoim życiu. To bardzo, bardzo smutne...
Bardzo prosimy Państwa o pomoc - może ktoś jadąc koło schroniska lub spacerując z psem cokolwiek widział lub wie... prosimy o kontakt, nawet anonimowy - sprawcy tego haniebnego włamania powinni ponieść surową karę.

Cytuj
olejne włamanie :( Życie naszych zwierząt jest poważnie zagrożone!
czwartek, 06 wrzesień 2007
Wczorajszego wieczora,  zaledwie dwa dni po pierwszym tego typu czynie, znów ktoś włamał się do Azylu. Ze względu na późną porę (akcja ratowania zwierząt trwała od 22 do północy) nie jesteśmy jeszcze w stanie ocenić jak bardzo poturbowane są psy, jednak na pewno kilka z nich jest poważnie rannych. Nigdy, na prawdę nigdy nie widzielismy naszych psów tak przerażonych... Tym razem poważnie poraniony został Max, najprawdopodobniej rzucano w niego kawałkami płytek chodnikowych. W jego kojcu zastaliśmy powyrywane płytki a sam Max nawet nie chciał zblizyć się do swojego boksu. Niedobrze wyglądają też Parys - który prawdopodobnie został skopany i Dick, którego ktoś okładał po głowie jakimś twardym przedmiotem. Znaleźliśmy porzucony sierp, a przy nim  też siekierę... nie chcemy nawet myśleć po co miała byc użyta... Wszystkie psy były powypuszczane, najgroźniejsze z nich pozamykane razem do kojców, tak by jak najbardziej się pogryzły, próbowano także dostać się do kociarni. Ktoś wyłamał zamek w drzwiach kociarni i próbował wepchnąc tam Ambrożego - w pomieszczeniu gdzie przebywaja koty znaleźlismy wiele powyrywanych kłaków. Sam Ambroży był tak wystraszony, że gdy tylko ktoś do niego podchodził kładł sie na ziemi i nie pozwalał dotknąc... a akurat on jest jednym z odwazniejszych psów w Azylu i byle co go nie przestraszy...


A to juz cytat z Dogo :
Cytuj
Bestialstwo ludzkie sięgnęło zenitu. Dzwoniłam do Azylu! Potrzebują każdej pomocy, każdej złotówki! Możemy robić bazarki, ale bardzo proszą o przesłanie im linków do bazarków, żeby oni też mogli kontrolować, co się dzieje. Maile ślijcie im na adres: cichy_kat@poczta.onet.pl

A tu wpłacajmy, każdy przynajmniej po złotóweczce :

Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt"
ul.Korczaka 9/6
42-600 Tarnowskie Góry
PKO BP 73 1020 2368 0000 2402 0161 3033
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #1 : 2007-09-07, 17:42 »
Brak słów... Nie wiem, co bym zrobiła takim śmieciom, gdybym ich dostała w swoje ręce...

Jedyne wyjście to stróżowanie, tak, by zwierzęta ani przez chwilę nie były pozostawione same sobie. Pewnie nieodpłatne, bo skąd brać kasę na pensję :/
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #2 : 2007-09-07, 18:33 »
Mnie,właśnie dziwi brak stróża,szczególnie po pierwszym włamaniu - przecież,gdy juz raz do czegoś takiego doszło,można było dac kogoś na tymczas,żeby odstraszyc poprzednich napastników - niestety,poczuli sie oni pewnie,gdy zauważyli,że ich czyn nie miał dla nich,żadnych konsekwencji.....

Forum Zwierzaki

Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedz #2 : 2007-09-07, 18:33 »

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #3 : 2007-09-07, 18:43 »
brak stróza prawdziwego , z powodu braku kasy z tego co wyczytałam,
wiem ze teraz jakos zjezdzają tam osoby z dogo i nie tylko, zeby wolontariacko dyzurować.
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #4 : 2007-09-07, 19:06 »
Straszne, co za łobuzy ( w kulturalnym tego słowa znaczeniu)  :evil: :bije:.
Fakt stróż tam powinien być  :o.

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #5 : 2007-09-09, 01:05 »
Cytuj
Kolejny dzień przyniósł kolejne wydarzenia... coraz bardziej dociera do nas myśl, że mamy do czynienia z kimś nieobliczalnym, kimś, kto może posunąć się do najgorszych rzeczy. Tym razem włamywacz zaatakował z tyłu schroniska... wyłamał dwie duże, betonowe płyty, będące częścią ogrodzenia azylu. Ponieważ kojce psów od kilku dni zamykane są na kłódki żadnego z naszych podopiecznych tym razem nie udało mu się ani wypuścić ani skrzywdzić. Zostawił jednak po sobie ślad... na gałęzi drzewa zawisła obroża Borysa – skradzionego podczas drugiego włamania psiaka, któremu najprawdopodobniej udało się uciec zwyrodnialcom... mamy nadzieję, że nie jest to symbol jakiejś straszniejszej rzeczy, która może się dopiero dokonać... Tuż przy płocie schroniska porozrzucane zostały obroże i smycze skradzione podczas ostatniego napadu. Porzucono także kilka skobli do zamykania boksów, które niedawno zniknęły oraz kilka psich zabawek zabranych naszym podopiecznym. Tuż przy rozbitych płytach znaleźliśmy siekierę oraz trzy pogrzebacze...

Tej nocy w Azylu czuwało 5 wolontariuszy... jednak włamywacz wszystko przygotował już popołudniu, przez przyjściem nocnej zmiany wolontariuszy po to, by w nocy znów móc uderzyć... Dzięki nocnej obecności ludzi w schronisku nie udało mu się zrealizować swojego planu.

Brak nam już sił...

W tej chwili nabardziej potrzebna nam jest pomoc finansowa - dzięki niej będziemy mogli założyć monitoring i zatrudnić profesjonalną firmę ochroniarską. Każda, nawet najdrobniejsza wpłata może uratować życie zwierząt.
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt"
ul.Korczaka 9/6
42-600 Tarnowskie Góry
PKO BP 73 1020 2368 0000 2402 0161 3033
z dopiskiem: "Na ochronę Azylu"



"Przepraszamy za brak odzewy, ale mamy takie urwanie głowy, że nie odpowiadamy nawet na maile i nie jestem w stanie powiedzieć kiedy będziemy mieli więcej czasu na załatwianie spraw internetowych. Wszystkie informacje są na naszej stronie www.schronisko.prv.pl , gdyby były jakieś pytania prosimy o telefon :600-634-303 lub 608-235-921.

W nocy z piątku na sobotę znów ktoś przyszedł...ale o tym zaraz napisze na stronie i skopiuje, bo wybaczcie..ale padamy już z nóg. Co narazie zrobiliśmy? Kojce psów pozamykane są na kłódki (każdy kojec), wzmocniona została siatka kojca przez który za pierwszym razem dostali sie zwyrodnialcy.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie miejsc przez które wchodzą - za każdym razem były to inne punkty - raz z boku schroniska, raz z tyłu azylu. Nie możemy zabezpieczyć ich żadnym drutem - gdyby psy jakimś cudem znów zostały wypuszczone i próbowałyby wrócić do swoich kojców mogłyby zrobić sobie krzywdę. Poza tym, jak dowiedziecie się z artykułu, nie mamy do czynienia z rozwydrzoną młodzieżą - mamy do czynienia ze świrem, nieobliczalnym świrem - i nie możemy nikogo niedoświadczonego narażać na utratę zdrowia.

W tej chwili na noc zostają wolontariusze - ale włamywacz jest na tyle sprytny, że pomimo obstawy i tym razem udało mu się wejść do schroniska, niezauważonym przez nikogo. Wiemy jedno - jedno...albo nasze psy tak panicznie się boją tych ludzi, że nie szczekają ( normalnie, gdy słyszą kogoś obcego w azylu lub za płotem wszystkie szczekają więc jest ogromny hałas), albo znają tego kogoś i dlatego sie nie drą jak zwariowane...

choć nie przychodzi nam nikt taki do głowy. Bardzo trudno było znaleźć firmę ochroniarska, która podejmie sie ochrony Azylu - firmy te z reguły chronią budynki a nie tereny. Jedna firma zgodziła się na współpracę, we wtorek mogą przyjechać na oględziny terenu. Z tego co się dowiedzieliśmy koszt założenia monitoringu, urządzeń na tak dużym terenie to około 5 tys złotych, a koszt miesięczny monitoringu - ponad 100zł. Nie mamy tylu pieniędzy, 5 tys to tak dużo... dlatego prosimy o każdą, nawet najdrobniejsza wpłatę - z dopiskiem " na ochronę Azylu" - jedynie to może uratoważ życie naszym zwierzakom."
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #6 : 2007-09-09, 01:51 »
A,policja? - nie może,nic zrobic?
W końcu,by sie na coś,przydali....... :roll: :/

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #7 : 2007-09-09, 12:31 »
Tak, policja... Może ręce rozłożyć :/

Zrobiłam mały przelewik. A ogłoszeniach są psiaki z tego azylu...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #8 : 2007-09-09, 14:45 »
Wiem,wiem.....to było,pytanie retoryczne......

Forum Zwierzaki

Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedz #8 : 2007-09-09, 14:45 »

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #9 : 2007-09-09, 16:19 »
Złapali go. :jupi:
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #10 : 2007-09-09, 16:30 »
Złapali go. :jupi:

To,super!!!   :jupi: :jupi: :jupi:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #11 : 2007-09-09, 18:28 »
Wiadomo coś bliższego?
Zapisane
IBDG Wrocław

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #12 : 2007-09-09, 19:02 »
na razie znalazłam tyle, , ale to cytaty z dogo i miau

Cytuj
Sluchajcie, zlapali tego swira!!!!!!!!!!!!!!!!!!na goracym uczynku!!!
Na razie nic wiecej nie wiem, tyle, ze wczoraj probowal wejsc znowu i go wolontariusze zlapali!!Przyznal sie do wszytskiego
Nie macie pojecia, jaka jestem szczesliwa!!!!!!!


Tylko ciekawe jak szybko go wypuszcza.
na monitoring dalej zbieramy..
Cytuj
MAJĄ GO!

Nasze przypuszczenia się potwierdziły. To człowiek, którego po cichu podejrzewaliśmy! Jest policja.

Na razie tyle.
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #13 : 2007-09-09, 19:36 »
Cytuj
Tylko ciekawe jak szybko go wypuszcza.

No,właśnie.... :roll:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #14 : 2007-09-09, 20:09 »
Może był to dawny pracownik, zwolniony za jakieś przewinienia? Skoro psy nie szczekały, gdy wchodził na teren... Słychać czasem o zemście takiego delikwenta, pokrzywdzonego w swej chorej wyobraźni... :roll: Tak czy siak, szczęście, że go zdybano, tylko, co dalej? :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedz #14 : 2007-09-09, 20:09 »

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #15 : 2007-09-09, 20:41 »
wiem że na pewno ta kase co zbierają to m.in. na monitoring. i firme ochroniarską. Wyczytałam ,ze koszt to byłby 5tys załozenie , a puzniej miesięcznie ok 100 zł.

co z tym gościem, to pewnie po 48 go wypuszczą :/  i sprawa pujdzie w zapomnienie, bo toz to przecierz mała szkodliwosć czynu :(

(miałąm cos jeszcze napisać, ale brat mnie wybił z mysli, i niew pamiętam ...wrrrr)

a juz wiem, jest edna rzecz co mnie dodatkowo w tym przeraza, takie działania, moga byc coraz częsciej, w innych przyadkach, np. komus sie nie podoba ze schronisko w okolicy, deweloperowi który obok chce wybudować osiedle domków luksusowych ( ziemie tanio kupił bo schrom obok, a shcronu mozna sie pozbyć - coa opstatnio było takiego, ze jakies przytulisko zostało zmuszone do przeprowadzki, straszono truciem psów itd  ;(  )
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #16 : 2007-09-10, 00:49 »
Słyszałam o tej historii, schronisko ma zniknąć i basta :/ Podlec deweloper... Tym bardziej przydałaby się przykładna kara dla złapanego delikwenta, raz, że na nią zasłużył, dwa, dla odstraszenia naśladowców... Niestety, nie liczę na to... 
Zapisane
IBDG Wrocław

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #17 : 2007-09-10, 20:00 »
no i oczywiście wypuścili go  :motz: wiedziałm
....
Cytuj
Cholera... wypuścili gnoja . Polskie prawo jest *****.... Przecież zachodzi ogromne prawdopodobieństwo, że ten debil znów coś zrobi i choćby na tej podstawie powinni przedłużyć mu areszt. Do bani    .
Trzymam kciuki za SPOKÓJ !!!!
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #18 : 2007-09-10, 20:20 »
Ech....to było,do przewidzenia...... :roll:

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #19 : 2007-09-11, 15:47 »
znowu przeklejam z dogo, to jest post, osoby bezpośrednio z Azylu

Cytuj
Wracając do innych spraw – bardzo proszę o niepisanie wswoich opisach, że psychopata został złapany – po pierwsze jest to osobapodejrzana a nie osoba skazana przez sąd i nazwana sprawcą (możemy potem mieć problemy na policji ), po drugie,pomijając kwestię nazwania tego „człowieka” – został on złapany, po kilkugodzinach wypuszczony, nie postawiono mu żadnych zarzutów... więc realnezagrożenie Azylu istnieje nadal i właściwie sytuacja w żaden sposób się niezmieniła. Musimy założyć monitoring Azylu – i bardzo dziękujemy wszystkim,którzy pomagają nam poprzez swoje wpłaty. Dziękujemy za bazarki, za każdąpomoc... Neigt – kara finansowa nierozwiązuje sprawy – myślisz, że taki człowiek przejmie się taką karą? Onprzyszedł do azylu i chciał psa za darmo, bo go nie stać... a skąd miałbyzapłacić grzywnę? Po prostu, po dłuuuugim, długim czasie jego sprawa zostałabyskierowana do sądu grodzkiego i umorzona, ponieważ podejrzany nie miałby zczego zapłacić. Zarzucasz nam, że montując monitoring nie dbamy o inneschroniska? A czy nie uważasz, że w tymmomencie my musimy myśleć o dobru naszych zwierząt i za wszelką cenę coszrobić? Sama napisałaś, że w innych schroniskach jest zwykle na noc tylko jednaosoba – ale u nas nie ma nikogo, więc taka jedna osoba byłaby dla nas aż a nietylko... Jeśli masz jakieś inne pomysły zadzwoń do nas, zaproponuj cos, pomóż wnocnych dyżurach – my sami się gubi, nie wiemy co robić.... My, w obecnejsytuacji, nie możemy stać się głosem ogółu, tylko musimy być głosem naszegoAzylu, bo na wielką akcję społeczną nie mamy ani czasu ani pieniędzy. My musimydziałać już, dziś, w tej chwili...
Odnośnie poprzednich głosów – nie ma możliwości rozpalaniaognisk w schronisku – gdyby przypadkiem jakaś iskra się rozniosła w pobliżekojców, gdyby jakiś psiak jakimś cudem podszedł za blisko byłaby tragedia. Taksamo nie możemy nigdzie założyć drutu kolczastego – przy jakichkolwiekdziałaniach musimy mieć na uwadze, że w tym miejscu są zwierzęta – gdyby sięnp. wystraszyły, gdyby którykolwiek jakimś cudem uciekł – mógłby zawisnąć,mógłby się poparzyć – musimy szukać bezpiecznych rozwiązań. Jeśli chodzi o same psiaki – specyfika psówschroniskowych polega na tym, że każdego obcego traktują dość przyjaźnie. Utych obcych szukają domu, pieszczoty, chwili uwagi... to jest dla nich bardzoważne, nie maja zatem instynktu atakowania. Sami uczymy je łagodności,pozwalamy pojedynczo biegać po schronisku, głaskamy, nie straszymy... W naszymschronisku wolontariuszy jest dużo – zatem gdyby psy były agresywne do obcychatakowałyby także nieznanych sobie wolontariuszy. Naszym celem jest znalezieniepsom domu a nie szkolenie ich na strózy azylu – bo wtedy, takiego psa, któregobyśmy tak przygotowali, skazalibyśmy na pobyt w azylu do końca życia. A cóżmożemy mu za to zaproponować....?
Przepraszam za chaotyczna odpowiedź, ale piszę ja w biegu...Z pewnych przyczyn telefon 600-634-303 do wolontariusza Krzysztofa popołudniamibędzie nieaktywny, zatem we wszystkich sprawach proszę o kontakt na numer608-235-921.
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #20 : 2007-09-11, 17:18 »
Czyli to ktoś, komu odmówiono oddania psa za darmo? :roll: Czy to on, czy ktoś inny, na pewno równo pod sufitem nie ma...
Monitoring swoją drogą, jednak stróż powinien być :/ Może jakiś miłośnik zwierzaków na emeryturze podjąłby się pracy za symboliczną opłatą? Zawsze inaczej, gdy ktoś się kręci. Takiemu czubkowi różne jeszcze pomysły mogą przyjść do łba :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedz #20 : 2007-09-11, 17:18 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #21 : 2007-09-11, 17:27 »
Chyba lepiej,żeby stróżem,był ktoś w sile wieku - bo,jak ten ktoś,lub inny czubek zauważy,że stróżem jest ktoś starszy i słabszy od niego,może sobie dalej tak poczyniac - a,może jeszcze wpaśc na pomysł,żeby stróża skrzywdzic?..... :roll:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #22 : 2007-09-11, 17:56 »
No pewnie, że lepiej... Ale ktoś taki raczej nie podejmie pracy za symboliczną opłatą, bo zarobić na życie musi... A emeryt może się zgodzić, zresztą widziałam sporo osób w starszym wieku, pracujących jako stróże. Tam, gdzie Tomek ma firmę, sami starsi panowie pracują, w poprzednim miejscu było podobnie. Ważne, żeby ktoś się kręcił po terenie. A na człowieka już tak chętnie śmieć ręki nie podniesie, bo wie, że z punktu widzenia prawa to co innego, niż napaść na zwierzę.
Zapisane
IBDG Wrocław

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #23 : 2007-09-11, 21:09 »
Cytuj
A na człowieka już tak chętnie śmieć ręki nie podniesie, bo wie, że z punktu widzenia prawa to co innego, niż napaść na zwierzę.

tez tak mi się wydaje...
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #24 : 2007-09-11, 21:29 »
Chodziło mi oto,że jeżeli napastnik wyczuje słabszego człowieka,to może sie,jednak odważyc.....

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #25 : 2007-09-11, 21:55 »
Jeśli będzie założony monitoring, kreatura nie będzie już tak pewna swego. Przecież w razie czego kamera go nagra. Teraz jest "odważny", bo nie boi się konsekwencji...
Zapisane
IBDG Wrocław

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #26 : 2007-09-11, 21:58 »
dokładnie, a opłacenie monitoringu i prawdziwych wielkich ochroniarzy raczej jest pozamożliwościami schronu , niestety   :(
lepiej choć faktycznie jakiśemeryt, nawet zeby w nocy nikt trutki nie wrzucił... na to monitoring nie pomoze , a człowiek moze zebrać, takie świnstwo od razu :(
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #27 : 2007-09-11, 22:31 »
A,z monitoringiem,to co innego..... :P

Forum Zwierzaki

Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedz #27 : 2007-09-11, 22:31 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #28 : 2007-09-12, 00:38 »
Dzięki pomocy wszystkich Przyjaciół Cichego Kąta na ochronę azylu udało się już uzbierać prawie 3 tysiące złotych. To już 40% kwoty potrzebnej do całkowitego zabezpieczenia azylu, jednak nadal brakuje nam 4,5 tysiąca złotych.

Nie jest źle :)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: WŁAMANIA DO AZYLU CICHY KĄT pomoc bardzo potrzebna
« Odpowiedź #29 : 2007-09-12, 01:02 »
O! - to,dużo pieniędzy,już nazbierane :VoV: - oby,tak dalej!. :wink:
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 28 zapytaniami.