Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Podróz z psem do UK  (Przeczytany 608 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gabitajson

  • Gość
Podróz z psem do UK
« : 2005-08-16, 16:45 »
Witam! Od 4 miesiecy jestem w Anglii i planuje we wrzesniu zabrac do siebie mojego piecha - bokserka. Dokumenty (paszport itp) potrzebne dla niego sa w trakcie zalatwiania. Ale slyszalam, ze od pobrania krwi na badania (po szczepieniu przeciwko wsciekliznie) trzeba czekac minimum pol roku!!! Jak bylam w Polsce wet nic mi o tym nie wspominal  Czy ktos wie cos na ten temat. Moze ktos podrózowal z psem do Anglii, albo planuje, albo jest jakis wet, ktory sie na tym zna. :help:
Zapisane

Gosik i sheltie

  • Gość
Odp: Podróz z psem do UK
« Odpowiedź #1 : 2005-08-16, 23:03 »
Z tego co ja wiem, aby wywieźć psa do Anglii, oprócz badań krwi na przeciwciała, paszportu itd - pies musi przejść kwarantannę.

Sporo można się dowiedzieć na stronie Krajowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej.
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Podróz z psem do UK
« Odpowiedź #2 : 2005-08-16, 23:42 »
Radzę zadzwonić do ZKWP albo właśnie pójść do weta czy coś i się wszystkiego dowiedzieć dokładnie, bo na dobrą sprawę, przepisy wciąż się zmieniają... ;) A tamtejsze informacje będą najpewniejsze ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Podróz z psem do UK
« Odpowiedz #2 : 2005-08-16, 23:42 »

Elitesse

  • Gość
Odp: Podróz z psem do UK
« Odpowiedź #3 : 2005-08-17, 08:49 »
Witam! Od 4 miesiecy jestem w Anglii i planuje we wrzesniu zabrac do siebie mojego piecha - bokserka. Dokumenty (paszport itp) potrzebne dla niego sa w trakcie zalatwiania. Ale slyszalam, ze od pobrania krwi na badania (po szczepieniu przeciwko wsciekliznie) trzeba czekac minimum pol roku!!! Jak bylam w Polsce wet nic mi o tym nie wspominal Czy ktos wie cos na ten temat. Moze ktos podrózowal z psem do Anglii, albo planuje, albo jest jakis wet, ktory sie na tym zna. :help:

niestety jest to prawda z czekaniem pol roku wiec nie bedziesz mogla tak szybko zabrac spaiak do siebie :(
Zapisane

golden

  • Gość
Odp: Podróz z psem do UK
« Odpowiedź #4 : 2005-08-17, 19:55 »
juz było pare tematów na ten temat...

Psa zaczipować (sam tatuaż nie wystarczy), porobic badania zdrowotne, na pól roku przed wyjazdem badania krwi na obecnośc wścieklizny. Aktualne szczepienia i wszystkie dokumenty świadczące o stanie zdrowia zwierzęcia. Można wyrobic dla psa paszport. Do tego zadbać o bezpieczeństwo psa (bo tym to sie nikt inny chyba nie zajmie).
Ja przeowziłem dwa psy do Anglii. Nie było problemów.
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
Odp: Podróz z psem do UK
« Odpowiedź #5 : 2005-08-18, 01:05 »
Nie ma zadnej kwarantanny, najwazniejsze - badanie krwi na przeciwciala, w tej chwili mozna je zrobic tylko w jednym miejscu, a konkretnie w Pulawach, no i ewentualnie za granica. Ponadto chip, stwierdzenie weterynarza o mozliwosci transportu , paszport, szczepionka na pasozyty oraz kleszcze < dwa tygodnie i 24h wczesniej > Wszystko.
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 24 zapytaniami.