Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 156 157 [158] 159 160 161   Do dołu

Autor Wątek: JAMNICZKI!!!  (Przeczytany 202771 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4710 : 2009-03-11, 04:09 »
Super fotki! :VoV: Jak obie śmigają po śniegu... :kocham:

A Sherry takim była dzieciątkiem, a teraz już dorosła pannica z niej ;)

A czytaliście "Historię stworzenia świata z punktu widzenia jamnika"? :lol:
I jakie szczesliwe :D

Jeszcze troche i 2 lata jej stuknie (24 czerwca 2009)

Tak, jest nawet u mnie na stronie :P

Ta fota,najlepsza: http://sherry-niunia.home.pl/sherry1/239.jpg

..... :lol: Wygląda,jak ... pilot  :P
Uszy pomagaja znalesc wyjscie :P

mnie sie bardzo podoba to z jezorkiem :taniec:
Jezyk tez pomga :D

Teraz bede sie niedlugo zajmowac zimowym agility wiec tez pokaze cos ;)

Niunia jest podobna do mojego poprzedniego psiurka.
Nawet nie wiem co w niej za rasy sa  :P
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4711 : 2009-03-11, 08:52 »
Tak, jest nawet u mnie na stronie :P
No właśnie tam ją przeczytałam ;) Nie chciało mi się pisać, gdzie ją można znaleźć, liczyłam na domyślność FZ-towiczów :D

Cytat: tusia1987
Nawet nie wiem co w niej za rasy sa :P

A nieważne, grunt, że słodka i szczęśliwa jest :)

Tusia, na bezsenność cierpisz? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4712 : 2009-03-12, 10:57 »
No właśnie tam ją przeczytałam ;) Nie chciało mi się pisać, gdzie ją można znaleźć, liczyłam na domyślność FZ-towiczów :D
 
A nieważne, grunt, że słodka i szczęśliwa jest :)

Tusia, na bezsenność cierpisz? :P
No musze sobie jakis baner stworzyc z adresem www :P

Niom, a najbardziej lubi spacery jak ja i Tz

Tz sie klad spac i mnie obudzil przed 3...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #4712 : 2009-03-12, 10:57 »

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4713 : 2009-03-16, 07:58 »
Niedlugo zaprosze Was na zimowe agilite z Sherry w roli glownej :D
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4714 : 2009-03-20, 08:38 »
Troche nowoscie ode mnie, na razie tylko trzy bo nie zmiejszalam jeszcze wszystkich zdjec.. najpierw srodowa wycieczka do Helsinborg z Sherry





a teraz wczorajsza fotka Niuni ledwo mogacej utrzymac patyk

Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4715 : 2009-03-21, 17:22 »
O, jak fajnie :D

A Niunia nie pojechała nad morze? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4716 : 2009-03-21, 18:34 »
O, jak fajnie :D

A Niunia nie pojechała nad morze? :P
Niestety nie, gdyz jechalam sama to nie moglam na tak dluga wycieczke - z 3 przesiadkami - sam wziac dwoch psow :( ale juz niedlugo w inne miejsce sie wybieramy cala 4
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4717 : 2009-03-21, 18:45 »
To rozumiem, nie ma to jak wyjazd całą rodziną! :D
Zapisane
IBDG Wrocław

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4718 : 2009-03-21, 18:52 »
To rozumiem, nie ma to jak wyjazd całą rodziną! :D
Niom dokladnie. Na razie sie pogoda ma tez popsuc a Tz mnostwo roboty na noce wiec dopiero za jakies 2 tyg moze wspolna wycieczka do innego nadmorskiego miasta ale jest w planach :D

Nie mam duzo fotek z Helsinborga (lustrzanki nie mialam ze soba a w kompakcie padl szybko baterie) ale kiedys wrzuce jeszcze jakiesjak zmiejsze :D



Pies mysliwski a krolik cz.2





« Ostatnia zmiana: 2009-03-22, 06:43 autor tusia1987 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #4718 : 2009-03-21, 18:52 »

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4719 : 2009-03-27, 08:54 »
Czas na cos aktualnego























Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4720 : 2009-03-27, 18:14 »
Też bardzo ładne zdjęcia :P - jednak mój Miki jest troszeczkę " jamnikowaty " ;)
Lubią się z królikiem? ;p,fajnie wyglądają razem  :)

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4721 : 2009-03-27, 18:48 »
Też bardzo ładne zdjęcia :P - jednak mój Miki jest troszeczkę " jamnikowaty " ;)
Lubią się z królikiem? ;p,fajnie wyglądają razem  :)
Masz jego zdjecia? :D

Tak ona go kocha ;) musi wylizac przytulic :D
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4722 : 2009-03-27, 20:32 »
Mam :P





meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4723 : 2009-03-27, 21:04 »
ten przystojniak ma w sobie jamnika
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4724 : 2009-03-29, 11:24 »
Ma, ma... 50 % jamniczka w Mikusiu :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #4724 : 2009-03-29, 11:24 »

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4725 : 2009-04-05, 21:13 »
Jedna z najnowszych fotek, jeden z parkow w naszym miescie:
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4726 : 2009-05-06, 07:29 »
Chcialam Wam przedstawic Loniego i nowa dziewczynke Vivi (pies i sunia rodzicow Tz). Zobaczymy czy mala bedzie krolicza czy miniaturowa











Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4727 : 2009-05-08, 00:44 »
Vivi całkiem jak Sherry wygląda :kocham:

A Loni nie ma czegoś z oczkami? Na drugim zdjęciu widać...
Zapisane
IBDG Wrocław

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4728 : 2009-05-08, 07:14 »
Vivi całkiem jak Sherry wygląda :kocham:

A Loni nie ma czegoś z oczkami? Na drugim zdjęciu widać...
Niom, roznica miedzy Vivi a Sherry to bedzie wielkosc :P

Wiesz co chyba tak wyszlo tylko na zdjeciu, wiem ze wczesniej mial kropelki do oczu
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4729 : 2009-05-08, 11:51 »
Żeby zobaczyć całość trzeba kliknąć w zdjęcie, nie wiem dlaczego nie w kod do albumu, zazwyczaj dawałam zdjęcia z fotosika, ale w PICASSIE jest szybciej...

<table style="width:194px;"><tr><td align="center" style="height:194px;background:url(http://picasaweb.google.pl/s/c/transparent_album_background.gif) no-repeat left"></td></tr><tr><td style="text-align:center;font-family:arial,sans-serif;font-size:11px">Nad Bugiem w maju 2009</td></tr></table>

Moja jamniczka była zachwycona wyjazdem nad Bug, każdy dzień był dla niej niespodzianką i przynosił nowe emocje, teraz niestety już tylko leży na fotelu i wspomina wyjazd...
Zapisane
Bożena

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4730 : 2009-05-13, 07:55 »
Soboz, bardzo fajne sprawozdanie, oglądałam już kilka dni temu...

Prosimy o następne, jak nadarzy się okazja :tak:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #4730 : 2009-05-13, 07:55 »

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4731 : 2009-05-28, 07:46 »
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4732 : 2009-05-28, 20:09 »
Poszczęściło się nam na spacerku we wtorek i napstrykano nam profesjonalne fotki...

www.annacsernak.com

annacsernak.wordpress.com/2009/05/27/psia-milosc/
Zapisane
Bożena

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4734 : 2009-05-31, 12:28 »
dzięki, nie potrafiłam wkleić, jak to zrobiłaś? Mnie nie chciało się wkelić!
Zapisane
Bożena

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4735 : 2009-06-02, 05:43 »
dzięki, nie potrafiłam wkleić, jak to zrobiłaś? Mnie nie chciało się wkelić!
prawy klawisz - kopiuj link do obrazka (?) nie wiem jak to bedzie po pl bo ja mam szwedzki windows i przegladarke
Zapisane

Satine

  • *
  • Wiadomości: 12
  • :)
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4736 : 2009-06-02, 22:47 »
Mam pytanko do jamnikomaniaków, zwłaszcza tych, którzy mają doświadczenie w wychowywaniu tych trudnych charakterów. :D

Metryczka: jamnior, 7 miesięcy

Otóż zauważyłam u mojego psa takie zachowanie, którego przyczyn nie mogę znaleźć w internecie, w "Okiem psa" też nie było takiego przypadku, w pozycji poświęconej jamnikom - też nie.

Zachowanie polega na tym - że psiak - kiedy ze mną przebywa (a głównie przebywa ze mną sam na sam, mąż pracuje przez cały dzień), tak się usiłuje usadowić, aby być po pierwsze blisko mnie (głowa na moim udzie, albo wciska się między moje plecy a oparcie sofy, ładuje się na kolana) i tak śpi.

Albo też próbuje znaleźć jak najwyższy punkt w pokoju, na którym może sie położyć. Najchętniej by był na sofie, w właściwie na jej oparciu. A jeśli nie pozwalam mu być na sofie, znajduje najwyższy punkt w pokoju na podłodze (np ostatnio to była reklamówka z płytkami CD do wyrzucenia - płytki były w pudełkach - akurat było to na pewno dla niego bardzo niewygodne - ale spał sobie tam.

Czy to taka silna potrzeba dominacji? Chce pokazać, że jest wyżej w stadzie czy coś... nie mam pojęcia.

Dodam, że jest bardzo posłuszny, pojętny -  podawania łapki nauczył się w 15 minut. Je zawsze po mnie, nie śpi ze mną.

Nie wiem, czy mam to zostawić, czy powinnam coś z tym zrobić? Nie przeszkadza mi to, chce tylko przeciwdziałać temu - jeśli ta jego potrzeba dominacji może później przerodzić się w jakąś agresję czy coś...

Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: 2009-06-03, 04:49 autor Satine »
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4737 : 2009-06-03, 08:27 »
Wszystkie moje jamniki tak spały, jedna z nich (nie pozwalałam jej na to) w samochodzie próbowała leżeć miedzy zagłówkiem a moim karkiem. Na kanapie zawsze drapały się na oparcie i tam o ile było na tyle szerokie próbowały spać. Poprzednie jamniki tez miały budę z materiału, którą im uszyłam, ale najbardziej lubiły spać na jej dachu, co szybko ja zniszczyło, obecna jest wzmacniana listewkami i ma usztywniony dach, wszystkie elementy na rzepy i nie można na nią wejść, więc Roxi na szczęści śpi w środku.

Przy poprzednich jamnikach stosowałam metody tresury takie jak jeszcze stosował mój tato, owszem nagrody za dobre wykonanie, ale i karcenie. Na przykład Besia bardzo lubiła ściągać smakołyki z ławy w pokoju, zaczaiłam się na nią i gdy miała już kiełbaskę w pysku dostał w tyłek rulonem z gazety, oczywiście tylko dźwięk ja przestraszył, bo to chodzi tylko o nastraszenie, wystarczyło dwa razy to powtórzyć i nigdy do końca życia Besia nie wzięła niczego ze stołu.

Przy Roxi naczytałam się lektur o pozytywnym szkoleniu, metodzie klikierowej i tresura nie za bardzo mi wychodzi, Roxi goni za rowerami, itp., ciągnie na smyczy jak 100 ogarów (Besia i Arna chodziły przy nodze nawet bez smyczy, dopiero komenda „naprzód” powodowała, że odbiegły od nogi), To były naprawdę dobrze wychowane psy, Roxi wydaje mi się, że jest bardzo chłonna i czasem robi wrażenie mądrzejszej od moich psów, które kiedyś miałam ale z tresura mi kompletnie nie idzie.

Jeżeli chodzi o dominacje, nie zgadzam się z teoria, ze nie wolno pozwalać cieszyć się psom, jak wracamy do domu, dopiero na naszą wyraźną komendę, tak samo jak wpuszczanie psa pierwszego do domu. Jamniki lubią rządzić w domu,  ale dopóki słuchają, zostają bez problemu same, nic nie niszczą to co tu zmieniać? To, że lubią sobie wybrać miejsce obserwacyjne?

Wieczorem zamieszczę zdjęcie Arny, która bardzo lubiła wchodzić na półkę w segmencie i stamtąd obserwować co się dzieje.
Problem  zaczyna się wtedy, gdy pies tylko uznaje polecenia 1 właściciela, ja tak mam z Roxi. Ona nie chce wychodzić na spacery z nikim innym oprócz mnie. Kryje się w budzie, gdy mąż albo syn bierze do ręki smycz, nie chce wówczas wyjść i na siłę targają ją z budy, niestety zdarza jej się warknąć na nich. Za to ja (oprócz godzin, w których wychodzę do pracy, Roxi wie, że idę i nie oponuje), gdy mam wyjść Roxi blokuje mi drzwi i muszę zamykać na chwilę ja w pokoju, uważa, że moje każde wyjście już po pracy musi być z nią. Tak samo na spacerach, jak już pójdzie z mężem czy synem nie chce ich słuchać, co dziwniejsze córka, która jest u nas bardzo rzadkim gościem i wzięła ją na spacer raptem dwa razy twierdzi, że Roxi ją słucha i Roxi bardzo chętnie z nią wyszła. 

Pomimo całkiem sporej liczby wychowanych psów musze stwierdzić, że każdy z nich był inny, ale jamniki były dla mnie największym wyzwaniem, reszt to kundelki, które bez problemu poddawały się tresurze i łapały wszystko w lot.
Zapisane
Bożena

Forum Zwierzaki

Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #4737 : 2009-06-03, 08:27 »

Satine

  • *
  • Wiadomości: 12
  • :)
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4738 : 2009-06-03, 11:38 »
Dziękuję za obszerną odpowiedź.

No właśnie - mój też potrafi tak mi się wgramolić na plecy, że leży połową ciała na zagłówku sofy, a głowę opiera na mojej szyi i tak śpi. Mogę sobie leżeć na boku, a on wspina się i układa się w kłębuszek na moim biodrze. Głowa mu zwisa, ale twardo leży. Czasami odsuwam go i każę mu iść do swojego legowiska, więc idzie "tip-topkami" i ma obrażone spojrzenie.

Miałam to samo z budą! Na szczęście kupiłam taką pikowaną, którą można spłaszczyć i robi się z niej legowisko z oparciem z jednej strony (co odkrył mój pies właśnie, bo nie wiedziałam, że tak można ją złożyć). I też nie lubił spać w środku, gramolił się na wierzch.

Co do innych objawów - nie ściąga nic ze stołu, jest posłuszny, na spacerze może iść bez smyczy, nie oddala się na więcej niż 10 metrów. Czasami wydaje mi się trochę bojaźliwy, czy raczej nieufny - zwłaszcza wobec innych ludzi (chociaż na weekendowym wyjeździe z dużą grupą ludzi, gdzie było dużo dzieci, psów) zachowywał się bardzo ładnie. Cierpliwie bawił się z dziećmi i z psami.

Inny objaw takiej dominacji terytorialnej zauważyłam, kiedy przychodzą do mnie goście. :( Jest aż zmęczony tym, że musi ciągle udowadniać, że on tu jest ważniejszy, niż oni. Podgryza rękawy (nigdy za ciało nie chwyta), czasem wykonuje ruchy samcze na czyichś nogach, muszę go wypraszać z pokoju...

Ma dopiero 7 miesięcy, więc wszystko przed nim. Myślę o kastracji - mam wrażenie, że czasem strasznie się męczy tym, ze musi udowadniać, ze jest samcem, że przyjął na siebie rolę, która go przerasta, a moje próby zwolnienia go z tej roli jakoś nie działają...
Zapisane

Satine

  • *
  • Wiadomości: 12
  • :)
Odp: JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #4739 : 2009-06-03, 11:45 »
Aha, dodam, że co prawda u nas na spacery wychodzę z nim tylko ja (mąż pracuje), ale podczas tego wyjazdu - poszedł na smyczy na wycieczkę z obcymi zupełnie ludźmi i nie stwarzał żadnych problemów, grzeczny, nie ciągnął smyczy.

Z kolei, kiedy ostatnio odwiedziłam rodziców i spędziliśmy tam dwa dni - jego zachowanie też było dziwne. Napięty, jakby w stresie. Nasłuchiwał, wskakiwał na domowników, wybiegał na taras i szczekał na ptaki, podgryzał gałązki bluszczu, których mógł dosięgnąć. Dużo siusiał w ogrodzie, co kilka minut musiał kropelki jakieś zostawić. Nie chciał za bardzo jeść. O 21.00 szedł na górę do swojego legowiska i spał jak zabity do rana, zmęczony całym dniem. Może to nie wygląda jakoś strasznie - jak to opisuję - ale w porównaniu do jego codziennego zachowania, mogłabym powiedzieć, że ma ADHD. Nie dał się utrzymać w jednym miejscu.

Zapisane
Strony: 1 ... 156 157 [158] 159 160 161   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.166 sekund z 27 zapytaniami.