Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie  (Przeczytany 16572 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« : 2012-05-26, 21:24 »
Witam serdecznie od rana mam pieska rasy shih tzu 6 tygodni nie je nie pije 2 dni temu byl odrobaczany wiec moze to dlatego boje sie ze mi zdechnie nie wiem co mu podawac do jedzenia kupilam miesko w saszetkach ale wypluwa bylam u weterynarza to polecila mi zebym strzykawka podawala tez nie chce jesc:( kupilam mleko bebiko kolezanka powiedzia mi ze karmila tym szczeniaki prosze pomozcie mi ;( nie chce jej stracic a hodowca zapewnial ze juz odstawiony byl od matki i ze je samodzielnie:( prosze o szybka odpowiedz!
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #1 : 2012-05-26, 21:49 »
piesek na pewno jest za wczesnie odlaczony od matki. i na bank nie ma 6 tygodni , czy rodzice nie moga ci pomoc w opiece nad szczeniakiem skoro taki bezmyslny zakup zostal poczyniony?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #2 : 2012-05-27, 08:26 »
Spróbuj kupić mleko dla szczeniąt, u weterynarza, ewentualnie w dobrych zoologicznych. Jak się nie uda to papka mięsno-ryżowa i przez strzykawkę małymi ilościami. W wieku 6 tygodni większość szczeniaków już je samodzielnie, ale i tak to za wcześnie na odłączenie od matki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedz #2 : 2012-05-27, 08:26 »

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #3 : 2012-05-27, 10:00 »
nowlasnie weterynarz powiedzial zebym podawala glukoze przez strzykawke jak nie bedzie jadla zeby miala odpowiedni poziom cukru zebym jej w strzykawce rozrabiala ta karme z woda i wlewala i ze niby juz mleka nie musi pic ale ona ledwo ma zabki nawet chodzic za bardzo nie umie:( podalam jej ta glukoze i mleko bebiko no i ma biegunke czy rzeczywiscie nie dawac jej mleka? eh a co do mleka w zoologiku pytalam nie maja:( mieszkam w malym miasteczku i tutaj wszystko zamawiac trzeba:|  a weterynarz tez nie ma tego mleka .. jakbym wiedziala ze to za wczesnie to bym nie wziela:( zadzwonila do mnie ze piesek je sam i ze moge go odebrac dzwonilam a ona ze on juz od dawna je pokarm zwykly i wode pije nie wiem u mnie nie tyka ani tego ani tego spi caly czas tak mi jej szkoda
Zapisane

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #4 : 2012-05-27, 10:01 »
no i oczywiscie pytalam sie czy nie dalo by sie przywrocic pieska na tydzien chociaz to nie bo ona oddzielona juz byla :|co za ludzie:(
Zapisane

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #5 : 2012-05-27, 10:44 »
rozdrobilam jedzonko z woda wszystko wypluwa pozostaje ja mlekiem karmic ale ma biegunke:(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #6 : 2012-05-27, 12:10 »
Biegunka u takiego malucha to niebezpieczna sprawa, piesek szybko się odwodni... Ugotuj ryż i kurę (tylko porządnie, żeby za twarde nie było), wymieszaj i taką sklejoną papką nakarm psinkę. Jeśli nadal będzie miała biegunkę, to do weta...
Zapisane
IBDG Wrocław

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #7 : 2012-05-27, 12:46 »
boze toz to malenstwo jeszcze, tak IBDG powiedziała mocno rogotowac, kup butelke i smoczek zrob w nim wieksza dziurke i smokiem karm , trzeba ratowac makenstwo
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #8 : 2012-05-27, 13:55 »
Mnie się wydaje,że zawcześnie maluszek był wziety od matki.Ale niestety tak to jest jak hodowca chce szybko pozbyc sie kłopotu lub szybko zarobic pieniądze.Ugotuj mu kaszke manne i spróbój małą łyżeczką po trochu wkładać do pyszczka tylko pyszczek otwórz w miare szeroko delikatnie palcami i go przytrzymaj wkładając łyżeczką kaszkę.Mnie przyszedł do głowy taki pomysł.Ale równiez wypróbój butelke jak kolezanki wyżej radza,ale jak to nie przyniesie rezultatu to naprawdę niewiem co począć.Szkoda maluszka!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedz #8 : 2012-05-27, 13:55 »

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #9 : 2012-05-27, 14:43 »
juz nie wiem co mam robic :( ona jest wyczerpana caly czas tak cichutko piszczy i wydaje mi sie ze jest chora:( wywraca sie boze oby do jutra wytrzymala bo dzisaij juz weterynarz zamkniety:( ugotgowalam jej kurczakaz ryzem i jak jej juz otwieralam buzke to piszczy wogole nie chce tego tez jesc a sama to juz tymbardziej masakra bylam taka szczesliwa a teraz modle sie zeby przezyla;(((
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #10 : 2012-05-27, 17:24 »
Z mleka prędzej takie specjalne dla kotów, choćby z whiskasa, może będzie w zwykłym sklepie spożywczym, ono ma większą zawartość glukozy, a mniejszą laktozy, nie powinno powodować biegunek, a trochę odżywi szczeniaka. Oczywiście cały czas próbuj podawać rozmoczonego, rozgotowanego kurczaka z ryżem (to powinno być praktycznie płynne). I najlepiej pojechać do całodobowego weterynarza do jakiegoś większego miasta, bo przy biegunce takie maleństwo odwodni się momentalnie i prawdopodobnie potrzebna będzie kroplówka...
Zapisane

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #11 : 2012-05-27, 17:38 »
dziekuje za szybkie odpowiedzi :( dowiedziaąłam sie co jej mojej malutkiej suni:( wczoraj bylam u weterynarza i mowila ze nic jej nie jest;/ dzisaij gdy chcialam jej podac kurczaka wywrocila sie i juz nie mogla podniesc pobieglam do weterynarza z klatki obok chociaz juz nie jest nim  powiedzial ze jest odwodniona ma parowioroze masakra! takie malenstwo:( pojechalismy do jego kolegi weterynarza podali mu antybiotyk  w zwiekszonej dawce nawodnili i mam wieczorem przyjsc z pieskiem jeszcze biedna piszczy i ledwo oddycha :( łzy z oczu mi nie schodzą modle sie zeby przezyla:( ale gdy czytam o parowiorozie to wiekszosc przypadkow nie podolala chorobie a co dopiero u moejj 6 tygodniowej przezywam taki koszmar:( jeszcze co za weterynarka ze nie zbadala jej dobrze i nie zobaczyla ze jest chora! ;/ ;(((((((((
Zapisane

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #12 : 2012-05-27, 18:21 »
nie przezyla tego ;(((
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #13 : 2012-05-27, 18:39 »
Bardzo mi przykro, ale czy w ogole szczeniak mial książeczkę zdrowia z odrobaczeniami i szczepieniami ? Na co zwracalas uwagę kupując go ? Na to,ze jest słodziutki i malutki ?
Czy wiesz,ze teraz przez pół roku nie mozesz wprowadzic nowego szczeniaka do domu bo tyle żyje wirus w środowiski i żadna dezynfekcja nie pomoze ?
Jedynie mozesz kupić psa z pewnego źródła, po wszystkich szczepienia i po kwarantannie poszczepiennej czyli takiego powyżej 4 miesiecy życia.
Pozostaje nadzieje,ze twoj kolejny zakup będzie bardziej przemyslany.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #14 : 2012-05-27, 19:53 »
moj blad wogole to jak kupowalam to powinnam sprawdzic czy sie bawi wogole czy chodzi dostalam wprost do rak poszlam zamiast ja ogladnac i wogole ;/ wlascicielka sie wypiera mowi ze zdrowego mi sprzedala co za swieni ezamiast jak widza ze choruje wyleczyc to sprzedaja komus i skazuja na cierpienie i pieska i wlasciciela:(zamias leczyc!:/;/;/;/;/;/;/;((((((((((((((((((
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedz #14 : 2012-05-27, 19:53 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #15 : 2012-05-27, 20:06 »
Ja zadalam proste pytanie- czy piesek mial ksiązeczkę zdrowia z wpisana datą urodzenia, odrobaczeniami , szczepieniem i pieczatką weterynarza ? To jest pierwsze na co sie patrzy PŁACĄC za psa.
Dlaczego ufasz obcej osobie, ktora wciska ci psa ? I kit,ze pies jest zdrowy. Czy kupilabyc telewizor bez karty gwarancyjnej ? Nie, a kupilas psa bez szczepien- dlaczego ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #16 : 2012-05-27, 20:10 »
no walsnie mial  tylko date urodzenia i odrobaczenia wpisane 2 szczepienia zadnego;(widze ze zrobilam najwieksze glupstwo przed kupnem powinnam dowiedziec sie wszystkiego po jakim czasie sie pieski zabiera do domu i ze musi byc szczepiony:(  ehh teraz kolejne pytanie juz sie martwie:( czy krolik moze sie zarazic teraz ta choroba;> bo mam kroliczka:( juz sie boje:(
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #17 : 2012-05-27, 20:28 »
Królik ani kot - nie. KOlejny szczeniak - tak, nawet zaszczepiony. Musi miec 3 szczepienia i kwarantanne po nich okolo 1 miesiąca.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #18 : 2012-05-27, 20:51 »
dziekuje za odpowiedz ... :( przezywam teraz taki koszmar mialam ja 1 dzien a tak ja pokochalam nie moge nie wiem co mam ze soba zrobic:((((((((((((((((((((((;(
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #19 : 2012-05-27, 22:13 »
bardzo mi przykro ale tera w przyszlosci juz bedziesz wiedziala ze szczeniaka biezemy jak ma co najmniej 8 tygodni, z ksiązeczką i szczepienimi. ja jak brałam moja sunie to miała już wszystkie szczepienia mnie pozostało powtórzyć jedną dawkę. biedne maleństwo... a ta baba co ci ją sprzedała to jakiś oseudo hodowca nastawiony na kasę jeśli miałaś rodowód to zgłoś to koniecznie do związku kynologicznego
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #20 : 2012-05-27, 22:36 »
A jeśli rodowodu nie ma to na policję i do urzędu skarbowego. Sprzedaż psów nierasowych w Polsce jest prawnie zabroniona, więc kobieta szczeniaki sprzedaje nielegalnie i nie odprowadza od tego podatku (policja powinna się zainteresować ze względu na łamanie prawa, US ze względu na nieodprowadzanie podatków).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedz #20 : 2012-05-27, 22:36 »

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #21 : 2012-05-27, 22:42 »
chcialabym zeby kazdy o tym wiedzial i nie popelnil tego bledu co ja nikomu tego nie zycze:( ehh
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #22 : 2012-05-27, 22:43 »
Jeśli sprzedaje chore psy to namiaru na nia i tak zadnego nie ma .
Na pewno nie byla z rodowodem , bo rodowodowe psy musza byc zaszczepione do przegladu hodowlanego. Ale cena na pewno byla atrakcyjna.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #23 : 2012-05-28, 17:24 »
Ogloszenie bylo z tablica.pl gdzie nie byly podane dane kontaktowe tej kobiety;/tylko nr komorkowy nie znam jej co robic jedyne slady jakie mam to namiary na weterynarza w ksiazeczce zdrowia psa pies byl bez rodowodu ile kosztuje sekcja psa?  bo ta kobieta upiera sie ze u mnie w jeden dzien zachorowala;/
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #24 : 2012-05-28, 18:30 »
Nie majac zadnego dowodu na to, ze to od tej babkki pochodzil pies - nic nie wskorasz. A takowego, ktorego by sie producent skutecnie nie mogl wyprzec nie posiadasz.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #25 : 2012-05-28, 18:37 »
Ogloszenie bylo z tablica.pl gdzie nie byly podane dane kontaktowe tej kobiety;/tylko nr komorkowy nie znam jej co robic jedyne slady jakie mam to namiary na weterynarza w ksiazeczce zdrowia psa pies byl bez rodowodu ile kosztuje sekcja psa?  bo ta kobieta upiera sie ze u mnie w jeden dzien zachorowala;/
No ale co Ci da sekcja?Jedyne to może dowiesz sie sama na co psiak odszedł,ale wcześniej pisałaś,że to była parwowiroza to późno rozpoznana nie daje szansy na wyzdrowienie.Wiem bo sama to miałam ze swoim psiakiem.Ale z drugiej strony jak tej kobiecie udowodnisz,że sprzedała chorego psa-wcale.Co innego jakbyś cos zauważyła podejrzanego przy kupnie to odrazu rezygnujesz .Skoro psiak był dwa razy odrobaczany to zaraz potym powinien przejść szczepienia.Nie masz żadnego dowodu bo kobieta sie teraz wyprze,że od niej nie kupowałaś.To tak jak kupić pralke lub inną rzecz bez gwarancji.Niestety to była Twoja szkoła życia drugi raz tego błędu nie popełnisz.Niestety człowiek uczy sie na swoich błędach przez całe życie.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #26 : 2012-05-28, 18:57 »
Bardzo mi przykro, Pati... :tuli: Zdobyłaś nowe doświadczenie, szkoda tylko, że takim kosztem...

Odczekaj kilka miesięcy i wtedy pomyśl o psiaku, może jakąś sierotkę ze schroniska weźmiesz? Zamiast lać wodę na młyn rozmnażaczy bez sumienia, zmniejszysz liczbę bezdomnych bied...
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #27 : 2012-05-28, 19:15 »
psa kupilas juz chorego, ale ona się wyprze ,ze Ci go w ogole sprzedala wiec po co ci ta sekcja.
 Do hodowcy się jedzie osobiscie,. oglada rodzicow, warunki w jakich zyje pies , jak zachowuja się szczeniaki, dopiero wtedy mozna podjąc decyzję o zakupie psa, a nie odbiera go w locie.
« Ostatnia zmiana: 2012-05-29, 18:35 autor diuna »
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedz #27 : 2012-05-28, 19:15 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #28 : 2012-05-30, 18:28 »
Jesli szczeniaka zabila parwowiroza to jest tu wazne by przed nastepnym psem zabezpieczyc teren - wszystko co mozna wywalic i z czym kontakt mial szczeniak - do smieci(miski, zabawki, smycze, poslania itp. itd.) a tego czego wywalic sie nie da - porzadna dezynfekcja co najmniej stezonym domestosem.

No i przed nastepnym psem upewnic sie ze byl juz szczepiony conajmniej dwukrotnie i ze jest juz PO kwarantannie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pati2550

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczeniak 6 tygodni nie je! pomozcie
« Odpowiedź #29 : 2012-06-02, 07:07 »
 no wlasnie wszystko wyczyscilam co sie dalo wyrzuciłam teraz pytanie za ile moge miec nowego pieska:P chcialabym moze  po wakacjach ale nie wiem czy to nie zawczesnie :( pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 28 zapytaniami.