Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 110   Do dołu

Autor Wątek: Dalmatyńczyki  (Przeczytany 173327 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gosia & kropki

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #90 : 2004-02-19, 12:00 »
Dokładnie. Troszeczkę rozważności. My nie kryliśmy i nie będziemy kryć  naszych suczek, bo czy to przyjemne jak po domu biega 10, 5-cio miesięcznych szczeniaków, których nikt nie kupi za 800 zł, bo za drogo :?
Zapisane

Aagata

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #91 : 2004-02-20, 23:17 »
Taaak, ale niektórym brak tej rozważności, a później są zapchane schorniska :|
Jakiś rok temu rozmawiałam z właścicielką 5 miesięcznej suki, została ostatnia, nikt jej nie kupił i była już mało ufna co do obcych, przychodził jakaś dziewczynka codziennie i oswajała ją ze sobą, a właścicielka powiedziała, że już nigdy więcej nie dopuści, bo bardzo trudno jest sprzedać szczeniaki. Podejżewam, że to przez opinię jaką wyrobili inni, kompletnie nie znający rasy ludzie, na pewno gdyby były to retrivery zostałyby sprzedane od razu, chociaz nie wiadomo co będzie za rok, bo juz teraz słychac pogłoski o "sfiksofanych" labach i goldenach :?
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #92 : 2004-05-17, 21:11 »
PODNOSZE!!!!!

Agatka, Gosia i reszta, jesteśmy na Dogo, ale gadajmy też tutaj ;)
Czekam na odzew właścicieli i miłośników dalmatynów :D

Dalmafreciak
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #92 : 2004-05-17, 21:11 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #93 : 2004-05-18, 14:03 »
Moja koleżanka ma dalmatyńczyka i uważam że to świetne psy. Ale ona go trzyma przywiazanego do haka w ścianie na takiej 1,5 metrowej lince :( A że tak strasznie sie z nia nie koleguje to nie moge z nią pogadać.....
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Aagata

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #94 : 2004-05-18, 22:27 »
Koniulko....ale jak to w ścianie do haka? w mieszkaniu w domu? Na Twoim miejscu od razu poinformowałabym odpowiednie służby, przeciez tak nie wolno...nie można.....zatkało mnie poprostu. Piegusy to najkochańsze stworzenia na świecie....jak az tak jej przeszkadza, to niech go komuś odda. A nie wiesz w jakim jest wieku i czy piesek czy suczka?
Boże...brak słów :(
Udusiłabym tą Twoją kolezankę gołymi rękoma :grr: jak słysze, że jakiemuś nakrapianemu dzieje się krzywda to noż mi się w kieszeni otwiera..... :evill:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #95 : 2004-05-19, 16:41 »
dzwon do tozu..
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #96 : 2004-05-20, 14:05 »
To jest Wanil ma chyba koło 1 roku. Ona ma taki hak w scianie i do niego przywiązną linke jak lonza do konia tylko gdzieś tak około 2 m i posłanie.. On tam tak źle nie ma na długie spacery wychodzi codziennie, jedzenie ma w zasięgu pyska ale tez mam ochotę tą dziewczyne udusić :evill: bo po co trzymac psa w domu w taki sposób? Przeciez to nie zabawka.....
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Nicka

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #97 : 2004-05-23, 14:11 »
Też nie mam, ale bardzo lubię;] są takie milutkie ;)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #98 : 2004-05-24, 13:17 »
Ja niedługo stanę się posiadaczką pieska tej rasy (dokładnie w najbliższy piątek)Mój wybór ma związek z charakterem tej rasy. Mam małe pytanko: Jak oduczyć pieska jedzenia śmieci na spacerze i przyjmowania jedzenia od obcych. Jest to dla mnie ważne ponieważ mój poprzedni piesek został otruty(było to 5 lat temu). :cry:  Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #98 : 2004-05-24, 13:17 »

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #99 : 2004-05-24, 15:29 »
Koniulka, przecież to nie są dobre warunki ! :grr: Powiadom TOZ w Twoim mieście! KONIECZNIE!

Agatko, mi się nóż w kieszeni otwiera jak słyszę o męczeniu każdego zwierzątka, nie tylko nakrapianych :cry:

Dalmafreciak
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #100 : 2004-05-24, 18:04 »
oczywiscie, dzwon do tozu, na policje..!

dalmafeciak, i to jest wlasnie ok myslenie :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #101 : 2004-05-24, 18:23 »
Ale tak się zastanawiam czy Koniulka chce coś zrobić czy uważa, że jak tak jest to nie jest aż tak źle... Mam nadzieję, że chce pomóc psiakowi :)

Dzięki Wikuś ;)

Dalmafreciak
Zapisane

Faza

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #102 : 2004-05-28, 14:14 »
moja qmpelka ma malutka dalmatynkę. Sa to świetne psiaki miłe towarzyskie i wcale nie uparte a juz zupełnie nie głupie, to naprawde inteligentne i wspaniałe psiaczki. Pozdrooffki dla wszystkich dalmatynkomaniaczkow <lol>
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #103 : 2004-05-28, 18:50 »
Fajnie, że ktoś jeszcze zagląda do tego tematu ;)

Oj, Faza, one są więcej niż wspaniałe :wink:

PODNOSZE!!! PISZCIE WIĘCEJ!

Dalmafreciak ;)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #104 : 2004-05-30, 23:36 »
Gdyby to były głupie psy to według tej chorej teorii, kompletnie nie powinny łapać o co chodzi w szkoleniu klikerowym, bo jak to niektórzy mówią są to psy bezmyślne..zero intelignecji, a tu proszę niby taka głupia dalmatynka, a ma niesamowite osiągnięcia :)

malutka:czyli psaik juz u Ciebie jest, z jakiej jest hodowli? i czytałaś coś na temat dalmatyńczyków przed postanowieniem, że tak to ta rasa, a nie inna?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #104 : 2004-05-30, 23:36 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #105 : 2004-06-26, 21:25 »
Tak,mam już pieska. Nazywa się Oskar. Ma teraz 10 tyg. Umie "siad", "leżeć", "do mnie".  Dlaczego dalmatyńczyk?? Najpierw marzyłam o goldenie, ale nie stać mnie na psa tej rasy. Muszę przyznać,że sama uważałam,że dalmatyńczyki są głupie :oops:  ale mając Oskarka zmieniłam zdanie!!!!!! :) Wzięłam go ponieważ mój kolega miał szczeniaki, ale nie była to decyzja "pod wpływem chwili". Zanim ;)  się zdecydowałam czytałam tonę ksiązek o nich, przeglądałam internet i rozmawiałam z dalmamaniakami i stwierdziłam, że to pies dla mnie!!! Wstaje codziennie o 6.oo rano i idziemy na łąki nawet jak pada. KOCHAM OSKARA,a Ci co twirdzą,że dalmy są głupie są w wielkim błędzie!!!!!!!
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #106 : 2004-06-26, 21:55 »
Wspaniale Malutka :)
Gratuluję Ci! :wink: Tak, to cudowne psy, jeśli nie są szkolone na agresywne! ;)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #107 : 2004-06-26, 22:00 »
Jak będe miała zdjęcia to je tu wrzucę.Zobaczycie jaki jest słodki!!! :kocham:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #108 : 2004-06-26, 22:17 »
Nie mam dalmateńczyka ale pamiętam,że jak byłam młodsza to koooochałam tą rasę :wink: Do teraz ją kocham jest u mnie na 4 miejscu ;)  Jak widzę dalmateńczyka to....oh..... :D Kocham te psiuny ;)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #109 : 2004-06-26, 22:22 »
Mam jeszcze małe pytanko, bo jednak z Oskarkiem mam malutki problem. Wskakuje mi na stół (nie dosłownie oczywiście) i potrafi rozlać np. zupę nawet gdy jestem w pobliżu. Narazie nie mam z tym większego kłopotu, ale obawiam się co będzie jak urośnie :shock: Nie chodzi o to, że jedzenie jest wystawiane na pokaz tylko poprostu idę z nim na dwór, a on "zahacza o stół" Boję się, żeby nie poparzył się i w przyszłości nie sprawiał większych problemów. Będę wdzięczna za pomoc!!!
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #110 : 2004-06-26, 23:38 »
Jeśli pies wchodzi na stół mów FE lub NIE, ale nigdy psa nie bij!!
Ale oczywiście w miare możliwości nie zostawiajcie jedzenia na stole ;)

Malutka, jeśli chcesz porozmawiać o Dalmatiankach to zapraszam na moje gg: 2016428 :)

Dalmafreciak
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #110 : 2004-06-26, 23:38 »

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #111 : 2004-06-29, 18:13 »
Odezwijcie się miłośnicy Dalmatianków!! :)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #112 : 2004-06-29, 19:13 »
Eh wskakiwanie na stół to jeden z wielu typowych zachowań dominacyjnych, a to jest na dodatek młody samiec to nic dziwnego, że już próbuje zdominować swoich właścicieli;)
Na tego typu wskakiwanie reaguj tak jak napisała Dalma, albo jak pies wskoczy złap go za przednie łapy i delikatnie "upuść" na ziemię, ale nic przy tym nie mów, poprostu go złap i postaw tam gdzie jego miejsce :)
POWODZENIA! czekamy na zdjęcia!
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #113 : 2004-06-29, 21:37 »
Proszę Was, nie pozwólmy zginąć temu temacikowi! :(
Teraz są wakacje, więc jeśli w danym czasie ktoś już nie wyjechał to ma duzo czasu.
Dalmatynomaniacy, właściciele, przyszli właściciele i miłośnicy rasy odezwijcie się!! :wink:

Dalmafreciak ;)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #114 : 2004-06-30, 11:46 »
Właścicieli jest 3, w tym tylko 2 udzielających się, bo Malutka przestała się odzywać :/
Ola, miałaś ludzi ściągać:P
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #115 : 2004-06-30, 16:43 »
Mam koleżankę, która ma świetnego dalmata Nikusia, chciałyśmy ich i siebie spotkać kiedyś ;)
Powiem jej, żeby się zarejestrowała na FZ. :) Jak będzie na gg to ją spróbuje namówić.
Oprócz tego Agatka, możemy szukać ludzi po księgach gości na stronach dalmatiankowych, np. na Łaciatej, na Twojej, na wielu. :wink:
Zmykam teraz na jedną stronkę, postaram się pościągać ludzi. :) Ale Ty też kogoś szukaj :mrgreen:

Dalmafreciak
Zapisane

Aagata

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #116 : 2004-06-30, 21:49 »
Na razie to ja pracuje nad nową grafiką na stronie, bo chcę ją podciągnąć do rangi serwisu :;d:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #117 : 2004-06-30, 22:36 »
Powysyłałam już kilka maila do właścicieli dalmatów :mrgreen:
Może ktoś przyjdzie się zarejestrować. ;)

Jak tam Wasze dalmatianki?
Opowiadajmy tutaj o nich.. ;)

Dalmafreciak!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #117 : 2004-06-30, 22:36 »

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Dołaczamy sie!!
« Odpowiedź #118 : 2004-07-01, 20:34 »
Hej! Dolacza sie Yass ze swoja 4-miesieczna suńką. Breweria Blue, zwana również Brewą i Blue, podczas pieszczot Plamką, Kłapouszkiem, Smokiem-Cmokiem, Cielaczkiem, Gackiem... Długo możan wymieniać. Ok, Blue jest wilekim pieszczochą, nie znosi samotności, rozłąki ze swoją panią - Yass (ee czyli ze mną)... Własciwie to nikogo innego nie uznaje za panią, na moją mamę nigdy uwagi nie zwraca, czasem jak mamuśka się jej zbyt narzuca to potrafi nawet na nią szczeknąć.. Wracając do tematu Blue lubi ganiać za Pumcią - moja kicia.. Baby cały czas rywalizują o moje uczucia.. No i zazwyczaj kończy się to gonitwą po całym domku... Jeśli macie jakieś pomysły jak je do siebie przekonać, to błagam o pomoc! Blue jest uprawniona do rodowodu (ooo tak jak mi sie chce go zalatwiac) ale niehodowlana (blue oczko).. Ma malo kropek, ale caly czas pojawiaja sie nowe... i chcialam sie was spytac, bo te nowe kropki sa male, a przeciez wszystkie powinny byc tej samej wielkosci.. czy one sie rozrosna do rozmiaru tych ktore ma od dawna? Wiem ze na wystawy nie pojdziemy,a le to mile miec prawie idealnego psiaka (prawie - to nieszczesne oczko).. No i musze sie wam pochwalic: na ogonku pod biala sierscia ma kilka czarnych plamek, ktore niedlugo sie pewnie ujawnia - czyli ogonek bedzie nakrapiany (Blue moje słoneczko kocham cie co tak patrzysz?!!).. Pozatym Blue kocha spacerki po lesie.. I wlasciwie to trudna ja zmeczyc!! Dotychczas ja spuszczalam, ale teraz.. Ostatnio na spacerku zjadla rozpadajacego sie juz trupa szczura i balam sie ze mi po tym padnie... (Nie puszcze cie wiecej, nawet nie proś!!) I tu jest problem: bo ciezko z nia biegac caly czas na smyczy, ja poprostu nie wyrabiam.. to jest wulkan energii!! Ile wlasciwie w tym wieku powinna km robic dziennie? I czy naprawde musze czekac az bedzie miala rok zeby jezdzic rowerem? Nie moga byc np wolne przejazdzki zeby jej nie zmeczyc? Przeciez tyle samo mozemy jezdzic co biegac.. Nie wiem.. Z drugiej str 4 miesiace to jeszcze bardzo malo.. No nic to chyba wszytsko co o moim Pyśku mogę napisać.. I tak mi pewnie nikt nie odpowie na moje beznadziejne pytania, ale co tam.. Przynajmniej moglam sie podzielic ze swiatem moim szczesciem (tak o tobie mowa Klucho) no to papsy

Dalmafreciak

  • Gość
Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #119 : 2004-07-01, 21:09 »
Dzięki Yassue, że się do zarejestrowałaś!! :)

A więc jeśli chodzi o spacery to dobrze by było, aby sunia wychodziła na spacer na ok. 2 godziny dziennie (na ten długi), super tez by było jakby mogła sobie pobiegać, pobawić się z innymi psami w tym czasie. :)
Kontakt z innymi psami, w różnym wieku, (chociaż najlepiej bawią się szczeniaki, w podobny sposób ;) ) jest bardzo ważny w wieku szczenięcym dla prawidłowego rozwoju młodego psa.

A z rowerkiem - poczekaj do ukończenia przez Brewkę roku. :wink:

p.s. Może pochwalisz się zdjęciami swojej suńki? ;)

Dalma
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 110   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 27 zapytaniami.