Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: rybki do 90l.  (Przeczytany 9156 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamaq

  • Gość
rybki do 90l.
« Odpowiedź #60 : 2004-09-21, 18:16 »
parka glonojadów
bojowniki samiec i przynajmniej 3 samice
pielęgniczkia kakadu (nie wiem nie chodowałam nigdy)
pielęgniczki ramize 2 parki
i może z 3 kiryski  albo więcej nawet
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
rybki do 90l.
« Odpowiedź #61 : 2004-09-21, 18:23 »
może z 2 parki
nie będzie zbyt napchane??
Zapisane

Duch [incognito]

  • Gość
rybki do 90l.
« Odpowiedź #62 : 2004-09-21, 23:07 »
Obsady, które proponujecie są mówiąc bez ogródek TRAGICZNE.

Po pierwsze pielęgniczki są rybami terytorialnymi i łączenie dwóch odmian w akwarium o tak małej powierzchni dna jest całkowitą pomyłką! Ja miałem problemy w połączeniu parek Kakadu,Agassizi i Ramirezi w akwa 180l przy dnie 100x40...musiałem z dwóch gatunków zrezygnować. Kakadu żyją w haremach i najczęstrzy układ to 1+3. Ramirezy są natomiast monogamiczne czyli żyją w parach. Wprowadzenie nawet dwóch par ramirezek do akwarium 90l to duże ryzyko...może być ok ale równie dobrze jedna dobrana para może zatłuc drugą. Po trzecie kakadu operują głównie przy dnie a nie w strefie środkowej. Jeżeli wpuścisz do akwa zbrojniki to nie masz szans na ewentualne potomstwo pielęgniczek. To samo z bocjami. Bocje to zbyt agresywne i zaczepne ryby (poza nielicznymi gatunkami).

Proponuję ograniczyć się do jednego biotopu np. SA(South America):
parka Kakadu(na harem troche mało miejsca) lub zastępczo parka ramirezek.
4-5kirysków (panda, sterbai, spiżowy.....)
15neonów albo razbór klinowych jako wypełnienie
5-6 otocinklusów
...i to wszystko. Lepiej mniej gatunków a w większych ilościach, bo inaczej wychodzi z tego "masło maślane" :) ...ale pewnie skończy się na tym, że kupi się to co się w sklepie podoba :(


Cytat: Beaglomania
wysokość nie gra roli przy doborze ryb, ważna jest tylko powierzchnia, nie znam ryby która potrzebowałaby wysokiego akwa- więc raczej nic się nie zmarnuje

Wysokość gra rolę i dla kilku gatunków jest bardzo ważna...jak chociażby dla paletek, dyskowców albo "żaglowców z Orinoko"(w naturze dorastają nawet do 45cm wysokości)
Zapisane

Forum Zwierzaki

rybki do 90l.
« Odpowiedz #62 : 2004-09-21, 23:07 »
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 24 zapytaniami.