Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Akwarium 100 - 150L  (Przeczytany 4206 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaarola

  • Gość
Akwarium 100 - 150L
« : 2007-12-18, 16:04 »
Cześć wszystkim

Planuje wejść w zagadnienia akwarystyczne i kupić sobie akwarium. Pojemnościowo od 100-150L. Nigdy wcześniej nie miałam rybek, ale potrafię być sumienna i dobrze się nimi zająć. Interesują mnie dość egzotyczne gatunki, nie jakieś gupiki, welonki, ale coś oryginalnego jak Skalary itp. Co moglibyście mi doradzić, w sensie co kupić, gdzie, jakie akcesoria, jakie akwa, osprzęt itp. Akwa będzie stało w moim pokoju, szafki czy stolika nie mam więc będę musiała dokupić też.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Akwarium 100 - 150L
« Odpowiedź #1 : 2007-12-18, 16:19 »
ciężko cokolwiek doradzić nie znając warunków ani preferencji.

polecam na razie ten wątek:
http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=16211.0

a potem chętnie pogadamy o szczegółach :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Akwarium 100 - 150L
« Odpowiedź #2 : 2007-12-18, 16:52 »
Jeżeli interesują cię skalary to pomyśl o większym akwarium o wysokości min. 50 cm, np. na parkę lub dwie powinno 240l o standardowych wymiarach wystarczyć. Zanim jednak podejmiesz decyzję dot. obsady zorientuj się, jakie masz parametry wody (m.in. pH, KH).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Akwarium 100 - 150L
« Odpowiedz #2 : 2007-12-18, 16:52 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Akwarium 100 - 150L
« Odpowiedź #3 : 2007-12-18, 17:09 »
..poza tym co napisała PAO i PorannaRosa, to może wymień ryby które ci się podobają i najlepiej jakbyś się trochę zorientował w ich wymaganiach, będziesz wiedzieć czy możesz zapewnić im odpowiednie warunki ....  :)
« Ostatnia zmiana: 2007-12-18, 21:35 autor Estel »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Akwarium 100 - 150L
« Odpowiedź #4 : 2007-12-18, 22:02 »
a jakie Ci sie jeszcze rybki podobaja oprocz skalarow???
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 25 zapytaniami.