Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak mam oduczyć króliczka robienia bobków na dywanie ? pomóżcie  (Przeczytany 16188 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

paula044

  • *
  • Wiadomości: 12
Raz dziennie  wypuszczam mojego króliczka tosią na dywan zeby pobiegała. Zawsze robi bobki na dywan a czasem nawet sika . Niewiem jak mam ją tego oduczyć ? prosze pomóżcie
Zapisane

paula044

  • *
  • Wiadomości: 12
A i jeszcze mam jeden problem mojej tosi wypada sierść , niewiem czy powinna pójść do weterynarza ?
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Raz dziennie po ile? Ma kuwete w klatce (albo kąt w którym się załatwia)?
Z kupkami tak jest, po kicaniu trzeba pozamiatać, a sika zawsze, gdy ją wypuszczasz?
Co do drugiego pytania to pewnie linieje.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
steryizacja/kastracja.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

paula044

  • *
  • Wiadomości: 12
Nie ma kuwety , ale ma swój kąt na swoje potrzeby  :) A co do sikania to czasami , codziennie wypuszczam ją tak około godziny . Czy to za mało ?

Na pewno jej nie wykastruje , nigdy
 
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Czemu? Nie masz w okolicy dobrego weta?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
Na pewno jej nie wykastruje , nigdy

inacze zaspiewasz gdy bedzie umierala na ropomacicze...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

paula044

  • *
  • Wiadomości: 12
Nie, po prostu nie chcę , bo narazie nie widzę takiej potrzeby
sorry ale na pewno nie wykastruję tosi tylko dlatego że sika jak ją wypuszczam bez przesady.

A czy wystarczy wypuszczać krolika przez 1 godzinę dziennie ?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
jest potrzeba - znaczna wiekszosc krolic choruje na ropomacicze zanim  ukonczy trzy lata - pol biedy gdy jest to ropomacicze otwarte - szybciej sie wtedy to zauwaza, jednak jesli jest zamkniete - czesto jest za pozno na ratunek - bo nawet udana operacja (przy ropomaciczu szanse na przezycie spadaja do zaledwie 50%) nie gwarantuje ze zwierze przezyje (zatrucie organizmu)

Cytuj
A czy wystarczy wypuszczać krolika przez 1 godzinę dziennie ?
Cytuj

 :okurcze: zartujesz sobie? Krolik potrzebuje MINIMUM 4 godzin...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

paula044

  • *
  • Wiadomości: 12
A jakie mogą być objawy tej choroby ?

Tylko że ja nie mam aż tyle czasu ,żebym ją mogła aż 4 dziennie godziny wypuszczać, ale czasami około 2 godzin sobie gonią.
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
paula a ile czasu jestes w domu ?

jak nie masz czasu to trza bylo rybke kupic.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

paula044

  • *
  • Wiadomości: 12
tak około 15.00 ale jak tyle gania to robi strasznie duzo bobków i sika , to jest naprawde uciążliwe.

A ostatnio kupiłam jej nowe poidełko bo stare pękło i ona wogóle nie chce pić z tego nowego ,a napewno jej się chce , bo w domu jest gorąco , nie wiem jak długo może być bez wody . Czy jak sie jej bardzo zechce pić to zacznie wreszcie ubywać wody z poidełka ?
Zapisane

AaaGuSiaaA_

  • *
  • Wiadomości: 1
No własnie mam króliczka od kilku dni i chciałabym żeby poruszał się swobodnie po domu... tylko mam jeden  problem --> jego bobki... chciałabym się dowiedzieć jak mam go przyzwyczaiśc do miejsca w którym mógłby sie zaąłtwiać.
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Mam wrażenie że nauczenie królika odpowiednich zachowań jest bardzo trudne - jeśli wogóle możliwe ( nie mam dokładny informacji na ten temat ale nie wydaje mi się aby królik był zwierzęciem który daje się tresować ...). Mój poprzedni królik też zostawiał bobki, co więcej sikał i to zawsze w biały, puchaty dywanik który potem elegancko zwijał ^^. Żył cztery lata i do końca życia nie dał się odzwyczaić od załatwiania swoich potrzeb poza klatką.
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

alison1628

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 23
Mnie osobiscie bobkowanie na dywan nie przeszkadz-nie robi tego zbyt czesto.Najwazniejsze ze wie gdzie robic siusiu-kuweta to jej tron.
Zapisane
Alicja

Forum Zwierzaki

Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 31 zapytaniami.