Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bajka o...Cukierku.  (Przeczytany 3339 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

navel

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« : 2003-12-19, 16:13 »
Bajka o... Cukierku.
 

W pewnym mieście, wszyscy byli zdrowi, szczęśliwi i żyli chwilą. Każdy mieszkaniec owego miasteczka rodził się z uśmiechem na twarzy wiedząc, że życie jest niesprawiedliwe, ale, że żyć jest cudownie. Cieszyli się z tego wszem i wobec. Kobiety mówiły to mężczyznom, dziewczynki chłopcom, mali-dużym itd.
Jednak pewnego dnia wstąpiła we wszystkich chęć... jedzenia cukierków. Mieszkańcy miasta  przestali myśleć o pięknym życiu, które mają przed sobą. Ogarniały ich obsesyjne myśli o jedzeniu i kupowaniu...  Co chwilę w sklepach słychać było:
      - Poproszę kilogram trufli!
-Ja poproszę to samo! Ale więcej!
-Ja chcę kuleczki orzechowe!
Jednak pewien człowiek nie lubił słodyczy... Nawet, gdy panował na to „szał”, on nadal wzdrygał się na myśl, że mógłby jeść coś tak obrzydliwego. Tym kimś był Mały Czarny... Jego znanym mottem było: Nigdy nie wymawiaj przy mnie słowa cukierek. Mieszkańcy miasta nie lubili jego towarzystwa. Zwłaszcza teraz... Gdy nie dał się wciągnąć w cukierkomanię. Stał się typowym odludkiem...
Pewnego okropnie upalnego dnia, gdy Mały Czarny wieszał pranie usłyszał za plecami:
-   Gazety! Gazety! Świeże gazety!- Jak zwykle rano- gazeciarz...
Gazeciarz był kimś wyjątkowym w tym mieście- wszyscy czytali poranną gazetę, ale był też „pośrednikiem” w rozdawaniu cukierków i słodyczy. Kiedy przejeżdżał koło domu Małego Czarnego, jak zwykle przyspieszył, bo wiedział, ze nie ma tu czego szukać. Nagle...
-   Poczekaj! Poczekaj!- Zawołał Mały Czarny do Gazeciarza – daj mi cukierki!!!!!!!
-    Aa aa...le...przecierzz...pan...
-   Tak,tak. Nie jadam cukierków. Tą wersję wydarzeń już znam, więc dajesz te cukierki czy nie?!!
-   Aaa...leż proszę...!- i mówiąc te słowa wyciągnął z torby paczkę czerwono-zielonych najsłodszych cukierków jakie miał w sprzedaży.
Mały Czarny nerwowo odpakował cukierka i kiedy ten dotknął jego ust, Mały Czarny poczuł ten wspaniały, zniewalający smak. Ogarnęła go rozkosz. Nagle zdał sobie sprawe, ze życie będzie o wiele przyjemniejsze dzięki tym małym kuleczkom. Nie rozumiał, jak mógł się strzec przed tak cudownym uczuciem. Cukierkomania dotknęła i jego...
Pewnego dnia Mały Czarny wybrał się na spacer ze swoją wiewiórką. Nagle zobaczył cukierka.  Leżał mały, samotny i aż prosił, aby go zjeść.
To był ulubiony smakołyk Małego Czarnego, ale okazało się, że nie tylko jego .Gdy tylko schylił się po niego, zbiegli się wszyscy mieszkańcy miasta i rzucili się na kawałeczek słodyczy. Na ulicy zapanował chaos. Chmary dymu unosił się ponad domy i drzewa. Plotki mówią, że bitwa nie została rozstrzygnięta. I pomyśleć, że mały cukierek wywołał wojnę, która zamieniła szczęśliwych ludzi w groźnych wojowników, którzy pewnie nadal w szczęśliwym mieście toczą bitwę...


I jak ? Podobało się wam? Napiszcie coś!
Zapisane

SKR

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #1 : 2003-12-19, 16:20 »
Mi sie bardzo podobalo:P Jak to jeden cukierek moze zmienic cale zycie........Ja osobiście bardzo lubie cukierki i chetnie teraz bym sobie jakiegoś zjadła.. Ale  chyba nie ma zadnego u mnie w domu:(
Zapisane

navel

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #2 : 2003-12-19, 16:30 »
no to sie ciesze że sie podoba :D czekam na dalsze opinie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedz #2 : 2003-12-19, 16:30 »

olc!a

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #3 : 2003-12-19, 16:51 »
Mnie też się podobało :wink:
Zapisane

navel

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #4 : 2003-12-20, 21:32 »
no co nikt nie pisze czy sie podobalo?!  :cry:
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #5 : 2003-12-20, 22:20 »
Mi sioę BARDZO PODOBA!!! PISZ jeszcze, pisz pisz pisz !! :wink:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #6 : 2003-12-20, 22:48 »
Sekunda, ide do  droogiego pokoju.. po cukierka :>
Zapisane

kareena

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #7 : 2003-12-22, 12:41 »
Fajne! :)
Zapisane

navel

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #8 : 2003-12-24, 10:45 »
piszcie jak sie podoba!?   :cry:  bo nikt juz nie pisze czy sie podoba czy nie...  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedz #8 : 2003-12-24, 10:45 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #9 : 2003-12-27, 21:11 »
Navelku, to moze byc legenda :P :lol: Podoba mi sie z tym tylko ze brakuje mi uzasadnienia dlaczego nagle Maly Czarny polubil cukierki...
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #10 : 2004-01-01, 21:18 »
Mi też się podoba :) Tylko na początku nie podoba mi się : "Cieszyli się z tego wszem i wobec. Kobiety mówiły to mężczyznom, dziewczynki chłopcom, mali-dużym itd. " to itd na końcu, tak jakoś nie pasuje ;)
Ale ogolnie ciekawe :)
Zapisane

kraksa

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #11 : 2004-01-14, 18:28 »
Gites. Niezłę opowiadanie. Skołujesz mi takiego pysznego cuksa jak jest w opowiadaniu??? :lol:
Zapisane

navel

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #12 : 2004-01-14, 18:40 »
Cytuj

Gites. Niezłę opowiadanie. Skołujesz mi takiego pysznego cuksa jak jest w opowiadaniu???

tak, przyjdz do mnie do domu po lekcjach...  :lol:  :lol:
Zapisane

kraksa

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #13 : 2004-01-27, 14:48 »
ok. przyjde przygotuj zapas cuksów :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #14 : 2004-01-27, 18:28 »
ciekawe :) (nie powiem fajne, bo polonistka mi zabrania :P )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedz #14 : 2004-01-27, 18:28 »

Zwierzaczek

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #15 : 2004-01-28, 11:15 »
A ja powiem  :P  :lol:    - fajne navel  :wink:
Zapisane

kraksa

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #16 : 2004-01-28, 22:33 »
super!!! :wink:  :lol:  
p.S chce mi sie cukierka...
Zapisane

Alexa

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #17 : 2004-02-06, 20:51 »
EXTARA!Stwórz jeszcze coś, chyba będziesz pisarką  ;) Chyba idę sobie wziąść cuksa, tylko jakiego, hmmm...
Zapisane

Nirvana

  • Gość
Bajka o...Cukierku.
« Odpowiedź #18 : 2004-02-07, 12:58 »
To było tak realistyczne,że  :cry: bo nie było w pobliżu czegoś
słodkiego :(
Uwielbiam słodycze :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 26 zapytaniami.