Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nowa ustawa o zabijaniu  (Przeczytany 1049 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MagicSunny

  • Gość
Nowa ustawa o zabijaniu
« : 2002-10-04, 20:34 »
Azor na celowniku
Można strzelać do hord bezdomnych psów, które błąkają się po lasach

Jeśli wybierzemy się z ukochanym Azorem do lasu, lepiej nie spuszczać go z oka, bo inaczej może wziąć go na celownik myśliwy. Wczoraj weszła w życie ustawa, która pozwala łowczym i leśnikom strzelać do psów i kotów błąkających się po lasach.


Ustawa głównie ma na celu chronić sarny, zające, bażanty i inne wolno żyjące zwierzęta, które często są atakowane przez zdziczałe psy. Nad wprowadzeniem tych przepisów pracował Stanisław Żelichowski, minister środowiska i zasobów naturalnych – do niedawna zapalony myśliwy.
Sami sobie winni
Zdaniem Przemysława Szustakiewicza, rzecznika prasowego ministerstwa ochrony środowiska, zmiany w ustawie ochronią dzikie zwierzęta. – Hordy bezdomnych psów uczłowieczyły się – twierdzi rzecznik. - Teraz gromadą zabijają sarny i zające. Tylko dla przyjemności – podkreśla Szustakiewicz.
- Ciekawe, co by powiedzieli posłowie, gdyby w lesie zgubili psa? Przecież to jest równoznaczne z wyrokiem śmierci dla zwierzaka - ripostuje pani Anna, właścicielka amstafa i jamnika. – Ja na każde grzybobranie zabieram swoje psy. Są posłuszne, ale zawsze coś może je wystraszyć. Pobiegną w las, a myśliwy je zastrzeli – mówi zdenerwowana kobieta.
Lepiej zostawić w domu
- Ten, kto zabiera do lasu psa czy kota i gubi go, sam sobie jest winny - odpowiada Przemysław Szustakiewicz.
Obrońcy praw zwierząt są przerażeni tymi przepisami. Twierdzą, że zabijanie bezdomnych zwierząt nie rozwiąże problemu. – Teraz ci, którzy będą chcieli się pozbyć swoich czworonogów, będą mieli dodatkowe możliwości. Wywiozą je do lasu na darmową eksterminację – twierdzą.

Wieczór Wrocławia 01.10 2002
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Nowa ustawa o zabijaniu
« Odpowiedź #1 : 2002-10-04, 20:54 »
Wi działam to w telewizji :(
Zapisane

zolly

  • Gość
Nowa ustawa o zabijaniu
« Odpowiedź #2 : 2002-10-05, 09:16 »
To jest straszne! :cry:  :grr:
No właśnie..ciekawe co by powiedzieli gdyby zgubili w lesie ukochanego psa..
Ja z Sarą zawsze chodziłam do lasu na grzyby.. zawsze biegła za mną .. albo bawiła się jakimiś patykami... a teraz..  :grr:

czasem też chodziłam z nią na długie spacery do lasu.. teraz już tego nie zrobię.. :grr:


 :grr:  :cry:  :cry:  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nowa ustawa o zabijaniu
« Odpowiedz #2 : 2002-10-05, 09:16 »

mangushia

  • Gość
Nowa ustawa o zabijaniu
« Odpowiedź #3 : 2002-10-05, 09:44 »
Ludzie... nie rozmumiem tych co "dają" takie ustawy... naprade... płakać sie chce.. :cry: i ci "posłowie" ( :?: )(od siedmiu boleści!!!!!) nawet nie zwracają uwagi na to co mówią miłośnicy zwierzaków... wrr.... płakać sie chce...płakać... :cry: !!!.... :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 28 zapytaniami.