Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.  (Przeczytany 15591 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Szperając po dgm znalazłam takie:

[size=24]Border Collie "MODRE GNIAZDO"[/size]






Cytuj
ich suka (choć w chwili obecnej mają już 3…) miewa mioty kila razy pod rząd, wystarczy spojrzeć:
nie wiem dokładnie kiedy 1 miot bez papierów, 2 samce
miot A - 08.12.2006 - papierowy
miot B - 17.06.2007 - papierowy
miot X - 13.12.2007 - bez papierow (miot mojej Lilu)
miot R - 28.12.2008 - papierowy
miot M - 30.05.2009 - papierowy
miot XX - 26.06.2009 - bez papierów
miot XXX - z około końca stycznia, początku lutego (bez papierów)

(wszystkie mioty po jednej suce Only My Venice Blue Energizer i Freddym Super Pracusiu)

- podczas odbioru szczeniaków nie pokazują matki, mówią że jest akurat na pasieniu co jest nieprawdą. Venice nie ma nawet 1% instynktu pasterskiego co zostało potwierdzone u źródła czyli u osoby która szkoleniem pasterskim suki miała się zająć.

- suka nie mieszka nawet u hodowcy ale u całkiem postronnej osoby, tak jak i samiec który został ostatnimi czasy przepisany na siostrę hodowcy

- zarówno Venice jak i Freddy nie są przebadani kompletnie na nic. Nawet na Dysplazję.

- hodowcy w ogóle nie zwracają uwagi na szczeniaki, ich socjalizację itp. przez co większość psiaków od nich ma problemy mniej lub bardziej widoczne + stany lękowe.

- po sprzedaniu szczeniaka mają gdzieś jego dalsze losy.

- wmawiają ludziom jakie to ich psy nie są uzdolnione i wybitne a tak naprawdę nie mają osiągnięć w żadnej dziedzinie

- nie znają się na rasie o czym świadczą wypisywanie przez nich pierdoły
na aukcjach allegro na których sprzedają psiaki - pisza iż mama to typ pracujący, ojciec wystawowy - oba psy są w typie wystawowym a workinga trzeba bardzo daleko szukać i żeby było śmieszniej właśnie w przodkach ojca.

- sprzedażą szczeniaków zazwyczaj zajmuje się siostra hodowcy, Pani Danuta – większość osób hodowcy nawet nie poznaje.

- na miejscu wszystko wygląda różowo, Pani Danuta przesympatyczna, po powrocie ze szczeniakiem do domu kontakt się urywa a my dowiadujemy się całej prawdy.

Ci ludzie nie dbają o dobro psiaków, wystarczy zobaczyć ich zachowanie na pierwszej lepszej wystawie (a jeżdżą na nie tylko po to aby sukom wyrobić hodowlankę i zaraz po tym pokryć). Zero zainteresowania tym kto kupuje od nich szczeniaka, co szczeniak ma w przyszłości robić. Nic.

Najczęściej (i chyba w sumie jako jedyni) sprzedają swoje szczeniaki na
aukcjach allegro – i te z papierami i te bez.


[size=24]Buldożki "Stellanova"[/size]
http://img268.imageshack.us/gal.php?g=20100610205422.png
(link z [....]anii)

[size=24]Owczarek Niemiecki \ Owczarki Niemieckie, Zajezierze\Dęblin[/size]
Cytuj
Z trzy dni temu ojciec pojechal obejrzec psa, owczarka niemieckiego, (nie wiem czy jestem uprawniona by podac link ogloszenia)? Zrobij 300km w jedna strone i to co zobaczyl bylo przerazajace, "hodowca" liczac na oko ma okolo 60 psow (owczarkow niemieckich) trzymane w strasznych warunkach, w malych kojcach bez budy , w blocie i jakiejs stodolce.... psy szczegulnie szczeniaki byly z ziebniete i slabe nie trudno dojrzec, ze chore, ale weterynarzem moj ojciec nie jest. po niektorych podejrzewal dysplazje... jedna suczka lezala w koncie trzesla sie z zimna i glosno piszczala... "hodowca" ma wszystkie psy z rodowodem (nie wiem jakim cudem) mieszka na okolicach Zajezierze\Dęblin czy ktos tam kiedys byl??? Ojciec mowil ze "hodowca" czekal na drodze i jechal puzniej przodem, prowadzac na "hodowle" kolo niego nie ,ma zadnych domow i na jego wlasnym domie nie bylo numeru ani nazwy ulicy. Jak w takiej sprawie postapic? Gdzie sie zglosic by sprawa zostala sprawdzona, aby pomoc tym pieskom? "hodowca"probowal koledze ojca wcisnac suczke ktora ledwie co szla...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #1 : 2010-06-25, 12:59 »
Cytuj
miot M - 30.05.2009 - papierowy
miot XX - 26.06.2009 - bez papierów
miot XXX - z około końca stycznia, początku lutego (bez papierów)
w jaki sposób suka może mieć 2 mioty w przeciągu miesiąca? :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #2 : 2010-06-25, 15:39 »
Nie wiem, kopiowałam to z dgm. xD'
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedz #2 : 2010-06-25, 15:39 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #3 : 2010-06-25, 20:14 »
w jaki sposób suka może mieć 2 mioty w przeciągu miesiąca? :roll:

te z rodowodem sie nie sprzedaly  no to siup wciskac ludziom kit, ze maja miesiac mniej i sprzedawac bez papierow... (czyt - jeden i ten sam miot)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #4 : 2010-06-26, 12:06 »
te z rodowodem sie nie sprzedaly  no to siup wciskac ludziom kit, ze maja miesiac mniej i sprzedawac bez papierow... (czyt - jeden i ten sam miot)
W sumie racja :roll: nic trudnego wcisnac naiwnym taki kit.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

sax

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #5 : 2010-07-26, 16:26 »

HODOWLA ETERNAL Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
Szperałem i znalazłem wpis dotyczący hodowli:
http://nieuczciwyhodowca.pl/forum/nieuczciwe-hodowle/skandal-eternal/

 :roll:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #6 : 2010-08-14, 11:23 »
Eternal i stellanova jada po sobie rowno... to mi bardziej wyglada na prywatna wojne miedzy hodowcami - a przy takiej mentalnosci hodowcy lepiej hodowli unikac. Obu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sax

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #7 : 2010-12-03, 00:24 »
Eternal i stellanova jada po sobie rowno... to mi bardziej wyglada na prywatna wojne miedzy hodowcami - a przy takiej mentalnosci hodowcy lepiej hodowli unikac. Obu.

Dobrze piszesz - lepiej takich hodowli jak Eternal i tej drugiej unikać!!!
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #8 : 2010-12-10, 16:14 »
Cóż właścicielkę hodowli Eternal znam osobiście i nie mogę nic złego powiedzieć. Nie jestem w temacie mopsów i innych psiaków ozdobnych więc nie jestem dobrze w temacie i chyba nawet wole nie być.

Forum Zwierzaki

Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedz #8 : 2010-12-10, 16:14 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #9 : 2010-12-11, 19:57 »
Nie znam ani jednej, ani drugiej hodowli, ani ludzi prowadzacych te hodowle,  nie mwie, ze obie sa zle czy cos - mowie o  wypowiedziach na forach ktore sa na poziomie dzieci z piaskownicy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sax

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #10 : 2011-01-15, 22:19 »
W necie znajduje się kolejny przykład, że hodowli Eternal należy unikać:

"mój prawie 10 miesięczny mopsik na początku czerwca zaczął mieć problemy z utrzymywaniem równowagi, chwiał się, czasem upadał. Od razu podjęliśmy leczenie. W jego trakcie okazało się, że piesek ma zapalenie ucha (już podczas 1 wizyty u weterynarza dowiedziałam się, że piesek jest strasznie niezadbany, przeziębiony i brudny. miał strasznie brudne uszy... i od samego początku były z nimi problemy) które wyleczyliśmy. Podejrzewano, że są to objawy wywołane strasznie wysokimi temperaturami, może jakieś powikłania spowodowane wyżej wspomnianym zapaleniem ucha... w najgorszym wypadku obstawiano problemy na tle neurologicznym. Po wyleczeniu uszu wszystko było w porządku... więc wykluczyliśmy poważne choroby. AŻ DO DZIŚ GDY o 4:20 obudził mnie dziwny stukot. Okazało się, że to mój mopsik, który uderzał główką o szafę gdyż dostał ATAKU PADACZKI. Od razu pojechałam z nim do kliniki przy ul. Gagarina. Właśnie spędza tam pierwszą i nie ostatnią noc. Gdy go tam przywiozłam był w krytycznym stanie, nie reagował na podawane mu ogromne ilości leków, więc obawiałam się najgorszego. Na szczęście zasnął, a jego stan zdrowia odrobinę się polepszył. Spadła mu temperatura, a ataki wraz z drgawkami ustały. Prawdopodobnie piesek był jakimś cholerstwem obciążony genetycznie. Zobaczymy co będzie dalej, mam nadzieję, że wszystko się ułoży...

Rodzicami mojego Gizmusia są DECAMERON PLUMS' JEWEL z hodowli ETERNAL oraz CZAJNA PRETORIANIN z hodowli w Siennicy - > przestroga dla ludzi zainteresowanych kupnem mopsika z którejś z hodowli.

Nie będę wypowiadała się o hodowli Eternal, która użyczyła Panu Zbigniewowi S. (pretorianin) Decamerona, ponieważ nie miałam z nią żadnej styczności, ale ABSOLUTNIE ODRADZAM Wam kupno pieska z "hodowli" (Hodowlą raczej tej ruiny nazwać nie można) w Siennicy. Gdy przyjechałam tam zimą po Gizmusia w środku było strasznie zimno i brudno. ''KOJEC'' (o ile ten syf można tak nazwać) oczywiście znajdował się w odrębnym pomieszczeniu zaraz przy nieszczelnych drzwiach wejściowych. GAZETY w nim były całe obsikane, a karma którą szczeniak miał w miseczce na pewno nie była Royalem, którego dostałam w wyprawce;] Bez żadnych wątpliwości stwierdzam, że ów Pan Zbigniew nastawiony był wyłącznie na zysk, a miłośnikiem zwierząt to on raczej nie jest. Czym prędzej zabrałam Gizmusia do samochodu i stamtąd odjechałam. Nigdy więcej nawet nie zadzwoniłam do tego Pana, ani on do mnie (najwidoczniej nie interesował go los szczeniaka)

Do tej pory nigdzie nie pisałam o ''hodowli'' w Siennicy, ale dzisiaj miarka się przebrała. Teraz nie pozostaje mi nic innego prócz walki o życie i zdrowie Gizmusia.

A tak na marginesie... Czy współpraca hodowli Eternal z panem Zbigniewem z Siennicy nie świadczy źle również o pierwszej z wymienionych hodowli?; ] czyż to nie brak profesjonalizmu i miłości do zwierząt? Mi to wygląda na zwykłą zachłanność i znieczulicę OBU ''HODOWLI'' , bo to hodowla Eternal zajmowała się promocją psa w internecie (gdyż pan Zbigniew nie posiada internetu) więc nikt nie wiedział o warunkach w jakim trzymane są psy w Siennicy? JASNE;]

Owszem, nie mam na razie pewności, czy Gizmo odziedziczył tą chorobę, ponieważ ciężko na chwilę obecną stwierdzić co mu dokładnie jest...w każdym razie wiele na to wskazuje. Na razie nikogo nie oskarżam, lecz przestrzegam nabywców mopsików... Gdy będę wiedziała więcej, to napiszę.

a tak na marginesie pewna ciekawostka dot. ataków padaczkii:

'Padaczka idiopatyczna – można ją podejrzewać, gdy objawy ataku dużego występują u psów w wieku 1-5 lat. Ich przyczyną są prawdopodobnie zaburzenia wrodzone czynności mózgowych. Występuje ona głównie u psów. Koty i psy chore na ten rodzaj padaczki NIE POWINNY BYĆ DOPUSZCZONE DO ROZRODU, GDYŻ JEST ONA SCHORZENIEM DZIEDZICZNYM.''

Jeżeli ktokolwiek miał podobną sytuację ze swoim psem- będę wdzięczna jeśli cokolwiek na ten temat napisze, bo bardzo martwię się o swojego maluszka.


Pozdrawiam. "

Temat jest na dość popularnym serwisie Grono.net. Dokładnie tutaj: http://grono.net/mopsy/topic/205113/sl/problemy-zdrowotne/1/0/39025441/1/

Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #11 : 2011-01-21, 17:00 »
Z tej wypowiedzi jasno wynika, ze osoba ja piszaca kupila psa NIE w hodowli eternal, a w tej drugiej - wlasciciel reproduktora nie musi wiedziec w jakich warunkach sa psy - wiedza nt. hodowli bardzo czesto ogranicza sie do znajomosci rodowodu, fenotypu krytej suki, jesli zas chodzi o kwestie szdrowotna - to pojawia sie tu kwestia badan obowiazkowych - ktore sa w niektorych rasach. Rzadko kiedy ktos cos wiecej bada.

Krycie zwyczajowo odbywa sie na terenie samca - gdzie jest pewny siebie i odpowiednio bedzie w stanie spelnic swoje zadanie. Dosc czesto jednak bywaja tez inne sposoby krycia - np. poprzez inseminacje - gdzie do wlasciciela suki wysylane jest SAMO NASIENIE. Wlasciciel reproduktora jak najbardziej moze nie miec zielonego pojecia o warunkach trzymania psow przez innych.

Reklamowanie szczeniat po decameronie  - w szczegolnosci jesli suka prezentowala dobry fenotyp  jest przede wszystkim reklama swojego reproduktora.

Mowiac o padaczce idiopatycznej jest mowa nie o padaczce z podloze genetycznym - a o padaczce niewiadomego pochodzenia. poziom rozwonu medycyny weterynaryjnej w polsce UNIEMOZLIWIA dokladne stwierdzenie przyczyn padaczki - w zwiazku z tym praktycznei KAZDA padaczke u psa mozna nazwac idiopatyczna- czyli taka ktorej przyczyny sie nie zna. wszelkie diagnozy dotyczace przyczyn atakow epileptycznych sa oparte na przypuszczeniach oraz prawdopodobienstwie wystapienia pewnych jednostek chorobowych.

Powtarzam raz jeszcze - padaczka idioppatyczna MOZE byc dziedzicznym schorzeniem, ale rownie dobrze moze pojawic sie jako wada rozwojowa, skutek uderzenia w glowe (mikroskopijny skrzep w mozgu) jako skutek jakiejs przebytej choroby itp. itd. - Padaczka idiopatyczna jest KAZDA padaczka o nieustalonej przyczynie.

Przed oczernianiem danych hodowli warto wpierw przeprowadzic "sledztwo" pod katem wystepowania owych chorob w przeszlosci.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sax

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #12 : 2011-01-21, 22:35 »
Nie wiem czy jest to oczernianie bo raczej wygląda to na wypowiedz nieszczęśliwego właściciela, który pisze: to wygląda na zwykłą zachłanność i znieczulicę OBU ''HODOWLI'' , bo to hodowla Eternal zajmowała się promocją psa w internecie (gdyż pan Zbigniew nie posiada internetu) więc nikt nie wiedział o warunkach w jakim trzymane są psy w Siennicy?. W końcu jest to temat rodowodowe hodowle, których należy unikać, więc by nie mieć problemów, lepiej unikać hodowli Eternal i tej drugiej z Siennicy też.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #13 : 2011-01-22, 13:44 »
Cytuj
to wygląda na zwykłą zachłanność i znieczulicę OBU ''HODOWLI'' , bo to hodowla Eternal zajmowała się promocją psa w internecie (gdyż pan Zbigniew nie posiada internetu) więc nikt nie wiedział o warunkach w jakim trzymane są psy w Siennicy?

Dla mnie sa to slowa zrozpaczonego wlasciciela, ktory szuka winnego, ze ma chorego na padaczke psa.

posiadacz reprotudktora nie musi wiedziec w jakis warunkach sa psy u wlasciciela suki - bardzo czesto nie ma o tym zielonego pojecia. Zle warunki to nie jest cos czym kazdy sie chwali na prawo i lewo.

pomocja szczeniat po swoim psie - przeslanie mailem zdjecia i zamieszczenie ogloszenia w necie rowneiz nie swiadczy o tym, ze ow osobnik musial widziec warunki.

Unikanie jakiejs hodowli z powodu jednego przypadku padaczki , gdzie NIE jestw iadomo czy szczenie nie zostlo np. przydptane wprzez suke  i problem wynika np. z urazu - tez bez sensu.

Ta hodowla w siennicy - skoro sa tam zle warunki  - unikac jak najbardziej. Tyle, ze i tak nie wiadomo czego unikac bo brakuje nazwy hodowli.
eternal - wszelkie zarzutyw tym poscie nie maja sensu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #14 : 2011-03-28, 20:45 »
Przepraszam, nie znam żadnej z tych hodowli, ale jakbym przyjechala po psa i zastala takie waruki zyciowe szczeniąt to na pewno szczeniaka bym nie kupila tylko zawiadomiła TOZ i ZK .
Biorac pieska z okropnych warunkow niejako wyrażamy zgodę na to,ze pies moze byc chory i zaniedbany i sie z tym liczymy. Więc czy naprawde warto ? I czy slusznie, podejmując taka decyzję - mamy prawo się żalić? Za swoje pieniadze oczekujemy,ze piesek będzie okreslonwj rasy, zadbany, dobrze socjalizowany. Przeciez sa hodowle , w ktorych dba się o psy. Nie trzeba kupowac w pierwszej lepszej nawet jadac 300km .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedz #14 : 2011-03-28, 20:45 »

Aja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 24
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #15 : 2011-05-15, 20:48 »
Choć temat umarł parę miesięcy temu chciałam coś powiedzieć. Nie znam obu hodowli jednak chciałam trochę odbić o tematu, ale nadal w nim zostać.

posiadacz reprotudktora nie musi wiedziec w jakis warunkach sa psy u wlasciciela suki - bardzo czesto nie ma o tym zielonego pojecia.

Wydaje mi się, że to wielki błąd właściciela reproduktora. MOIM ZDANIEM (co podkreślam!) właściciele reproduktora powinni choć trochę zainteresować się w jakich warunkach będą przebywać w sumie ich dzieci. Szczenięta są wizytówką rodziców w pewnym sensie, więc nie chciałabym, aby moją hodowlę ktokolwiek kojarzył z brudem i zaniedbaniem.

Czym prędzej zabrałam Gizmusia do samochodu i stamtąd odjechałam. Nigdy więcej nawet nie zadzwoniłam do tego Pana, ani on do mnie (najwidoczniej nie interesował go los szczeniaka)


W pewnym sensie dałaś zielone światło tej hodowli. Dlaczego zdecydowałaś się na kupno psiaka w tej właśnie "hodowli"? Mogła kierować Tobą chęć "zbawienie świata" jak to nazywam, ale jak dobrze napisała diuna, nie trzeba kupować psa w pierwszej lepszej hodowli, nawet jeśli dojazd do niej nas wiele kosztował. Kupując psa dałaś im miejsce na następnego. Być może gdyby mieli problem ze sprzedażą nie zdecydowaliby się na kolejne mioty. A tak to jest popyt więc jest i produkcja. A dobra, a mniej znana hodowla ma problem ze sprzedażą szczeniąt... Przykre.
Zapisane

mareks

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #16 : 2013-01-08, 14:39 »
Pamiętajcie, że internet wszystko przyjmie, nawet te kłamliwe posty jak i prawdziwe, ważne abyśmy nie tylko kierowali się opinia w internecie a gdzieś u 'lokalnego źródła'


------------------
« Ostatnia zmiana: 2013-02-22, 08:34 autor IBDG »
Zapisane
-

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Rodowodowe hodowle, których należy unikać.
« Odpowiedź #17 : 2013-01-08, 23:32 »
Internetowe ploty nie zawszę mają cos wspólnego z rzeczywistoscia , czesto jest to sposob na dyskredytowanie konkurencji. Moim zdaniem mozna wydac prawdziwa opinie tylko jesli widzialo sie hodowlę osobiscie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 31 zapytaniami.