Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?  (Przeczytany 2579 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Gdyby do Twoich drzwi przyszły dwie osoby, powiedzmy 14-letnie dziewczyny i powiedziały, że zbierają pieniądze na remont/jedzenie do schroniska dla zwierząt, co byś zrobił (max 2 odpowiedzi)?
Ja bym na pewno dała drobne, albo i więcej gdybym miała, ale bym musiała mieć pewność, że to nie oszuści.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #1 : 2006-12-28, 18:24 »
nie dalabym nic - a dlaczego? nie ufam ludziom - a to ze to 14 latki na pewno nie poprawiloby zaufania, jesli wezmie sie pod uwage jaka jest dzisiejsza mlodziez...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #2 : 2006-12-28, 19:03 »
Raz pukały do mnie dzieci, zbierające na schronisko. Tzn. tak mówiły... Odpowiedziałam, zgodnie z prawdą, że sama wysyłam pieniądze bezpośrednio do schrona. Dawniej, gdy ktoś prosił o wsparcie, czasem coś dawałam. Pamiętam starszego człowieka, któremu odmówiłam, ale po chwili coś mi kazało wybiec za nim z paroma złotymi... To był jakiś impuls... Czasem dawałam coś do jedzenia, do czasu, gdy podając konserwę wyczułam zapach alkoholu. Na półpiętrze czekali kolesie na zagrychę :/ Następnym razem pogoniłam tego samego gościa :P Musiałabym znów poczuć to coś, podpowiadające, że człowiek jest szczery... Raz pod hipermarketem, w pośpiechu, odmówiłam innemu starszemu człowiekowi... Potem żałowałam, bo znów poczułam, że chyba należało mu pomóc... :oops:
Reasumując, liczni oszuści sprawiają, że naprawdę potrzebujący, albo mający szczere intencje, odchodzą z kwitkiem... :/ Ja nie namawiałabym nikogo na takie zbieranie pieniędzy, co najwyżej kocy, misek, itp.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedz #2 : 2006-12-28, 19:03 »

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #3 : 2006-12-28, 19:16 »
wybralam ostatnia odpowiedz.
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

DnW

  • Gość
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #4 : 2006-12-28, 19:55 »
zadzwonilbym wpierw do schroniska zeby dowiedziec sie czy naprawde zbieraja kase
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #5 : 2006-12-28, 20:49 »
Nic bym nie dała. Wolałabym sama przelać kase na konto schroniska.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #6 : 2006-12-29, 10:56 »
Nie dałabym nic. Lepiej berposrednio wpłacić kase na konto schroniska (czasem na wystawach wrzuce drobne do puszki). A gdyby tak każdy dawał koce, to jak te osoby miałyby to wszystko zawieźć do schroniska. Lepiej samemu to zrobić.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Wunderwaffe

  • Gość
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #7 : 2006-12-29, 11:45 »
Ja też bym nie dała- wystarczy, że mam takie akcje w szkole, a poza tym, jak już ktoś pisał, nie wiemy na pewno, czy te pieniądze pójdą na schronisko.
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #8 : 2006-12-29, 14:39 »
dałabym koce, itp. bo jeśli zbierają naprawdę to je przyjmą bo w schronisku kocy nigdy nie zawiele
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedz #8 : 2006-12-29, 14:39 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #9 : 2006-12-29, 16:12 »
Nigdy. Miało się parę okazji aby w ludzką uczciwość zwątpić,więc teraz się uważa.
Pieniądzory na konto schroniska przesłać mogę samodzielnie .
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #10 : 2006-12-29, 18:31 »
dałabym koce, itp. bo jeśli zbierają naprawdę to je przyjmą bo w schronisku kocy nigdy nie zawiele
no wlasnie. A za pieniadze moga sobie cos kupic a za koce nie.
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #11 : 2006-12-29, 21:51 »
Nic bym nie dała. Wolałabym sama przelać kase na konto schroniska.
dokladnie ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #12 : 2007-03-06, 22:07 »
też dużo razy zwątpiłam w ludzi, w jednym dniu żebrał pieniędzy na ulicy bo nie może chodzić, a na drugi dzień ten sam człowiek poruszał sie normalnie po mieście...

Jak napisała IBGD to sie poprostu czuje kiedy człowiek mówi prawde, a kiedy nie... pewnej kobiecie odmówiłam pieniędzy, ale jak przyszedł męszczyzna, który wyglądał na naprawde potrzebującego i nie prosił o pieniędze tylko o coś do jedzenia dla jego dzieci to wiedziałam że mówi prawde, to sie czuje... nie odmówiłam.

A gdyby do moich drzwi zapukaly takie 13-14 latki to bym odmówiła, w każdej chwili moge przelać pieniądze na konto i sama zawieść koce, jedzenie, miski itp...
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #13 : 2007-07-03, 16:49 »
ja bym dala koce albo zapytala sie czy to prawda bo ludzie potrafia zrobic duzo zeczy na zarobek kasy
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #14 : 2007-07-03, 19:03 »
Nie otwieram drzwi obcym i to nie zapowiedzianym. ;) Więc nawet bym nie wiedziała, kto i po co, tylko bym olała.

A kase polecam zbierać przy okazji jakieś imprezy. Z papierkiem od schrona i z porozumieniu z organizatorem. W tych przypadkach zawsze daje. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedz #14 : 2007-07-03, 19:03 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: "Zbieramy na schronisko..." - co byś zrobił?
« Odpowiedź #15 : 2007-07-04, 15:25 »
jakbym miała pwność że ze schroniska to bym coś dała, ale tak to mam takie akcje w szkole

ostatnio zebraliśmy w szkole 91kg suchej karmy, kilka puszek i kilkanaście kocy nieżle nie?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.