Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Gitara  (Przeczytany 6440 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Gitara
« : 2005-03-06, 18:06 »
No właśnie...Niedawno zrezygnowałam z jazdy konnej i chciałam znaleźć nową stadninę ale widzę,że to nie ma sensu chyba...W starej niczego mnie nie nauczyli,po porstu fatalnie wyglądam na koniu :roll: I sadzę,że nie ma sensu już tego "naprawiać"...Nie ma w pobliżu żadnej innej stadniny...Tzn są ale albo:
a) za daleko
b) za drogo
Postanowiłam jeszcze szukać, ale...to na nic :| Ostatnio coraz mniej czerpałam przyjemności z jazdy, wręcz męczyłam się na tym koniu. Dlatego postanowiłam zabrać się za coś innego...Zawsze marzyłam o grze na gitarze...I teraz widzę,że te marzenia są coraz bardziej realne :kocham: .Wiem,ze nauka jest cieżka i długo zejdzie,zanim będę mogła cokolwiek zagrać. Dlatego proszę Was o radę. Czy moglibyście mi napisać(do osób grających na ww instrumencie) ile mniej więcej kosztuje godzina nauki(wiem,że u każdego jest inaczej ale chciałabym się mniej więcej orientować w tym),ile mniej więcej czasu zeszło kiedy zaczeliscie już grać "sensownie"? I czy 2 godziny w tygodniu wystarczą? I czy to prawda,że jeśli nie ma się w domu gitary to cała nauka jest bez sensu? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Gitara
« Odpowiedź #1 : 2005-03-06, 18:08 »
Rezygnujesz z kuni.. buuu :(
Zapisane

Nicka

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #2 : 2005-03-06, 18:15 »
jaucze sie na gitarze od 6 lat. często bywa tak, że przez okres czasu, pomiędzy lekcjami NIC nie gram. noi oczywiście rezultaty na następnej lekcji sa o wiele gorsze, ale i tak nauka ma sens... choćby przez samo ćwiczenie na lekcjach...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gitara
« Odpowiedz #2 : 2005-03-06, 18:15 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Gitara
« Odpowiedź #3 : 2005-03-06, 20:32 »
U mnie w szkole pani od muzyki daje lekcje gitarowe za darmo :wink: Moze w twojej szkole tez?
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Gitara
« Odpowiedź #4 : 2005-03-07, 19:15 »
Nom...Vio to już pewne...niedługo na allegro wystawiam bryczesy i toczek...
Znalazłam b,fajna oferte-25 zł miesiecznie 2 lekcje w tygodniu(jedna gitara-druga nuty) ale chyba przyjmuja tylko do wrzesnia,nie wiem czy uda mi sie wepchnac  :cry:
Zapisane

golden

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #5 : 2005-03-07, 20:59 »
ja sie na gitarach (nie tylko akustycznej) uczę grać już od 10 lat :wink: ale nie uczyłem sie tak "profesjonalnie" na jakimś kursie np., tylko całą moją podstawową wiedzę zawdzięczam wujkowi :hyh: Dla niektórych jest to szokiem, ale później uczyłem się grać ze słuchu i patrzenia na to jak ktoś gra :P nut - nawet nie czytam :P
A u mnie w miescie lekcje gitary nie sa takie strasznie drogie ;) 2 godziny w tygodniu, bez wlasnej gitary w domu... szybko to sie grac nie nauczysz...
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Gitara
« Odpowiedź #6 : 2005-03-08, 15:23 »
Karletka, jak na początek to mogłabyś uczyć sie sama ;) jest wiele stron z nauką gry na gitarze [www.gitara.terramail.pl] ja pożyczyłam jakiś tydzień temu gitare od siostry i ucze sie sama :) pozniej oczywiście planuje zapisać sie na jakieś lekcje :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Gitara
« Odpowiedź #7 : 2005-03-08, 19:45 »
Nie no gitare zalatwiam od kumpeli :]
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Gitara
« Odpowiedź #8 : 2005-03-08, 19:54 »
Basieq, ja też nie mam własnej gitary... pożyczyłam od qzynki :P ja wolałam najpierw sprawdzić czy mam 'talent' i czy mi sie to spodoba, później kupic ;) poza tym skąd miałam wiedzieć ze Karletka nie ma gitary? :roll:
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Forum Zwierzaki

Gitara
« Odpowiedz #8 : 2005-03-08, 19:54 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Gitara
« Odpowiedź #9 : 2005-03-09, 22:25 »
moja kumpela poszła na gitarę, na prywatne lekcje do gościa ze szkoły muzycznej (nauczyciela), i gdyby nie fakt że w tym czasie aklurat miałam rękę w gipsie poszłabym 'z nia'. ale liczę na to że się dobrze nauczy i będzie czynić duże postępy w nauce, bo w końcu ja też muszę mieć swojego 'mistrza'  :lol:  spoko będzie... zwłaszcza  mine przytkało jak usłyszałam jej dziwne teorie dotyczące spędzania m.in. wiosennych wieczorów w jej statrym domu, jak już ona mnie zacznie uczyć, "to będziemy tam zostawać na noc, i ciupać na gitarze do rana..."  :lol: ale ona ma różne dziwne pomysły :P
Zapisane

kasia

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #10 : 2005-03-10, 07:19 »
Wprawdzie na gitarze nie grałam nigdy (a bardzo chciałam), ale za to chodziłam na lekcje fortepianu. W domu pianinka tez nie mam i często zdarzao się, że w ogole nie ćwiczyłam pomiędzy lekcjami. Pomimo wszystko opłacało się chodzić na lekcje i grać.  :wink:

A w domu kultury nie macie lekcji gitary? Zwykle są bardzo tanie albo nawet za darmo.
Zapisane

Nicka

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #11 : 2005-03-19, 19:44 »
kasia, ja mam pianinko a i tak prawie nie ćwiczę pomiędzy lekcjami... babka się zawsze wqrza :P

ale ja nie mam czasu :P :lol:
Zapisane

mili

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #12 : 2005-03-24, 09:08 »
ja sie ucze troszke ponad miesiąc, umiem zagrac ok. 5 piosenek :P na lekcje chodze raz w tygodniu i daje 10 zł za lekcje...
Zapisane

Nicka

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #13 : 2005-03-24, 18:39 »
ja płacę z góry za miesiąc.... 1 lekcja godzinna w tygodniu ;)
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Gitara
« Odpowiedź #14 : 2005-03-24, 19:41 »
Mój brat- Staś gra na gitarze i nawet fajnie mu to wychodzi  :roll:
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Gitara
« Odpowiedz #14 : 2005-03-24, 19:41 »

rosa_wyzel

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #15 : 2005-04-05, 19:56 »
ja gram na gitarze basowej.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #16 : 2005-04-06, 14:01 »
Ja się kiedyś uczyłam. Chyba 30 - 40 złotych jedna lekcja z facetem, lekcja prywatna. Za grupową zapłacisz mniej. A gitary mam dwie, mogę komuś przedać jakby chciał  :lol:
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Gitara
« Odpowiedź #17 : 2005-04-06, 14:40 »
Mój barat gra na klasycznej. :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

ssgosiass

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #18 : 2005-04-06, 15:36 »
JA jezdze co tydzien w czwartek, mam 1 godizne w tygodniu i to jets wystrarczajace, tez na poczatku jak mam zadzwonila zeby mnie zapisac to mnie zdziwilo ze tylko tyle... ale jak sie ucyz w domku to na lekcjach sie przeleci i nastepne piosenki sie bierze.
Za miesiac cyzli za 4 lekcje place 120zloty cyz jakos tak.
Jezeli chodiz o to sensowne granie, to juz zalezy po pierwsze od podejscia naucyzciela, np. moj jest fajny i szybko lapie, a druga sprawa to to, czy poprostu chcesz i od cwiczen.
Mi to dlugo nei szlo. Pare meisiecy i jest ok.
Ja mam gitare i mama postanowila ze na gwiazdke kupi mi gitarke akustyczna jupiiiii!!
Jezeli nei ebdizeszmiec swojej gitary to wsomie nie ma po co grac, boo sie troszke naucyzsz na lekcji a w domu juz nei bedizes zmogla sobie pograc i po ciwcyzc, bo na cyzm? Musisz miec swoja gitare...
Ja gram od roku i musz eprzyznac z ejestem dobra. NAwet pan ktroy mnie ucyz mowi ze ppoprostu mam to w sobie..gitare (:
Gram coraz to trudnijsze utwory ale mam jeden wielki problem. Nie umiem licyzc za bardzo, nie kojarzcie sobie ze nie umiem ;llicyzc do 4, tylko to ze poprostu nei rowno licze jak gram :P jak mama gra na pianinie a ja na git. to jets dobrze, ale jak juz sama gram to juz gorzej.
Zachecam do grania  8)
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Gitara
« Odpowiedź #19 : 2005-04-06, 17:59 »
Podobno Stasiek będzie mnie kiedyś uczył, ale w to wątpie.
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

ssgosiass

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #20 : 2005-04-06, 19:47 »
Karletka, to co decydujesz sie? Polecam, potem sie bedizes zmogla pochwalic kolezanka (:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gitara
« Odpowiedz #20 : 2005-04-06, 19:47 »

polna_mysza

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #21 : 2005-04-07, 16:46 »
polecam i zgadzam się ssgosiąss

sorry jak źle napisałam nick  :)
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #22 : 2005-04-07, 17:29 »
Dobrze tyllko ze dalas ą, no chyba ze tak mialo byc (:
Miło mi, jestem Gosia (: poprostu Gosia :)
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Gitara
« Odpowiedź #23 : 2005-04-14, 08:33 »
ja grać na gitarze nie umiem (choć w porównaniu do niektórych twierdzących że umieją grać nie jest tak źle) ale jakieś podstawy sama z siebie wyuczyłam...
gitara do reki i sie ćwiczy...
dla chcącego nic trudnego...

hmm szkoda ze jak totąd spotkałam tylko jedną osobe która urzekłą mnie swoją grą...
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Gitara
« Odpowiedź #24 : 2005-04-22, 22:14 »
czyli samouczenie się jest waszym zdaniem ok? bo z tego co mi kumpela mówiła, na lekcjach ma tyle drobnych myków wpajanych, że się tego normalnie nie wyłapie i mogą powstać problemy z graniem...
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Gitara
« Odpowiedź #25 : 2005-04-23, 13:57 »
Gosia na poczatku gitarke pożyczałaby mi koleżanka, w domu tez bym troche na niej grała(na tej gitarze,nie na koleżance (: ) a tata juz mowi,ze do gitary moglby dolozyc wiec z tym problemu nie ma...Bylam jakis miesiac,dwa miesiace temu z kolega i z kolzeankami w takim miejscu, gdzie kiedys kolega gral...I mi powiedzieli,że nauczycielka gitary ma syna chorego na bialaczke i nie wiadomo czy wroci a jak nie,to musza znaleźć kogoś nowego,narazie na gitarze nikt nie gra tam...I wzięła mój numer telefonu i powiedziała,że się odezwie jak będzie cos wiadomo, a jak nie to żebym sama przyszla...I jak sie nie odezwie do końca roku szkolnego to sama tam chyba pojde.A lekcje tam sa 2 w tygodniu( jedna np. nuty, druga gra na gitarze) i placi sie chyba 40-50 zł na miesiac, nie pamietam...
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Gitara
« Odpowiedź #26 : 2005-04-26, 23:38 »
Ja osobisce nut ucyzlam sie w domu. Napoczatku nie moglam zapamietac gdize co lezy, a tera zto lece :P
Juz nic nei bede opisywac tylko jeszcz eraz powiem ;) : Ucz sie grac na gitarze, bo to fajne i pryzjemne :)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Gitara
« Odpowiedź #27 : 2005-04-27, 10:44 »
zgadzam sie ja tez gram (słabo)
nie moge nigdy bicia dopasować i to mnie wkurza
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Gitara
« Odpowiedz #27 : 2005-04-27, 10:44 »

Psiaczek

  • Gość
Odp: Gitara
« Odpowiedź #28 : 2005-04-27, 12:23 »
Gitara jest Super!
gram na gitarze , najpierw sie sam uczylem ale
teraz mam juz nauczyciela,
I zalozylismy z kumplami i Staffka taki tam zespolik,
ja gram na gitarze i spiewam,
Staffka gra na skrzypcach i na keybordzie  i tez spiewa
jeden kolega na saxofonie
a drógi tez na gitarze
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Gitara
« Odpowiedź #29 : 2005-04-29, 21:25 »
dobra, chyba w to zabrnę, bo bongosów moich wymarzonych chyba nigdy nie dostanę. a gitara też mi się strasznie podoba. tylko muszę zaczekać przynajmniej 3 tyg. za 2 tyg mam operację kolejną, i potem ma się okazać czy będę umiała obracać ręką. mniej wecej taki ruch jak przy spoglądaniu na zegarek. jestem paworęczna, to jest prawa ręka, i w takim stanie jak teraz na pewno nic by mi sie nie mogło udać. może jak mi naprawią rękę i będe miała gitarkę cos z tego wyjdzie.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 28 zapytaniami.