Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ku pamięci Dian Fossey  (Przeczytany 865 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Ku pamięci Dian Fossey
« : 2005-01-02, 19:38 »
Może umieszczam ten post w niewłaściwym miejscu,ale chciałbym żeby go przeczytało jak najwięcej osób. W tym roku minie 20 lat od Jej śmierci. W związku z tym poświęcam ten post postaci Dian Fossey. Urodziła się w 1932 roku w Louisville w stanie Kentucky. Chciała zostać weterynarzem, ale rozpoczęła pracę jako opiekunka niepełnosprawnych dzieci w Los Angeles. Los jednak przygotował dla niej inną rolę. Zakochała się z wzajemnością w zagrożonych wyginięciem gorylach górskich. Do pracy badawczej nad tymi małpami człekokształtnymi zachęcił ją Louis Leakey. Zamieszkała w górach Wirunga w warunkach gorszych niż spartańskie. Tam rozpoczęła swoją misję. Zmagała się z własnymi słabościami fizycznymi i psychicznymi. Obaliła pogląd o krwiożerczości goryli. Jednocześnie walczyła z kłusownikami i urzędem ds.turystyki. Niestety walka skończyła się przegraną. 28 grudnia 1985 roku została brutalnie zabita maczetą. Sprawcy oczywiście nigdy nie wykryto. Spoczywa teraz obok swoich ukochanych goryli. Chciałbym jakoś uczcić tą smutną rocznicę. Może macie jakieś pomysły? Jeżeli znacie jakieś ciekawe o Niej strony dajcie mi znać. Piszcie o Niej również tutaj.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pacuszka7

  • Gość
Ku pamięci Dian Fossey
« Odpowiedź #1 : 2005-01-02, 19:58 »
oglądałam kiedys film o jej "misji", byłam jeszcze mała...i płakałam, niech na świecie bedzie więcej takich ludzi...
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Ku pamięci Dian Fossey
« Odpowiedź #2 : 2005-01-03, 12:53 »
http://www.gorillafund.org/  ja niestety nie słyszałam- ale ta strona wydaje się fajna- dla tych co znają dobrze angielski ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ku pamięci Dian Fossey
« Odpowiedz #2 : 2005-01-03, 12:53 »

kasia

  • Gość
Ku pamięci Dian Fossey
« Odpowiedź #3 : 2005-01-03, 15:46 »
Jezcze w podstawówce dostałam o niej ksiązkę (jako nagrodę na zakończenie roku).
Oglądałam też kilka filmów. Wspaniała osoba.
Zapisane

aleb

  • Gość
Ku pamięci Dian Fossey
« Odpowiedź #4 : 2005-01-03, 16:17 »
Nie słyszałam jeszcze o tym, ale zaraz zobacze stronke ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 23 zapytaniami.