Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak aparat fotograficzny wybrać?  (Przeczytany 1233 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Jak aparat fotograficzny wybrać?
« : 2005-09-01, 10:04 »
Hej
Mam do Was pytanie. Pewnie są tacy, co znają się bardzo dobrze i troszke mniej na fotografii - ich właśnie proszę o radę. Tata obiecał że na jesień kupimy cyfrówkę dość dobrej jakości, a ja dotychczas męczyłam się z moim Trustem, no a chcemy coś o wiele lepszego. Mam kilka wymagać co do aparatu:

* musi mieć opcję filmików z dźwiękiem
* musi mieć ładne, naturalne kolory np. trawa aby nie była zjadliwie zielona itd.
* musi mieć duże przybliżenie
* musi był dość łatwy w obsłudze
* musi robić fajne zdjęcia w ruchu
* musi być to aparat cyfrowy oczywiście  :mrgreen:
* musi mieć opcję, hmm nie wiem jak to się nazywa albe chyba "głębie ostrosci" - wiecie o co mi chodzi, że np. pies widoczny a   tło zamazane - coś takiego
* musi mieć opcję zdjęć seryjnych
* musi być poręczny, a nie ciężki kloc jak np. Zenit
* cena nie może przekraczać hmm 1200 - 1300 zl

Jakie aparaty proponujecie? Jakie macie i jakie polecacie? Bedę wdzięczna za rady.
Rozważamy Olimpusa i Konice Minolte Z1

Pozdro!!! 8)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #1 : 2005-09-01, 10:21 »
mój aparat - Kodak CX6330 spełnia każde z tych wymagań, nie jestem tylko pewna, czy można w nim robić zdjęcia seryjne, ale raczej tak (przynajmniej w instrukcji jest coś takiego, ja osobiście nie potrafię :P). Kosztuje mniej niż 1000 zł :)
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #2 : 2005-09-01, 13:04 »
Po odpowiedzi na moje pytanie, proszę skasować mój post. To dotyczy także aparatów cyfrowych.
Mam aparat: http://www.aparatycyfrowe.pl/index.php?dz=aparaty&op=opis&id=287 <- Samsung.
No i otóż to, mam problem. Kiedy wkładam naładowane baterie, robię fotki 30/45 minut i baterie już siadają.Nie wiem, czy ten aparat się ładuje tak jak telefon, czy co...
Zapisane
-

Forum Zwierzaki

Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedz #2 : 2005-09-01, 13:04 »

Wiedźma

  • Gość
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #3 : 2005-09-02, 13:38 »
Labradorka, zajrzyj do tematu o fotografii, moze on Ci w czyms pomoze. A przede wszystkim kup sobie gazete o fotografii cyfrowej, w tych pismach jest pelno porownan roznych aparatow, to Ci pomoze w wyborze. Mozesz tez poszukac internetowo na stronkach o fotografii opinii uzytkownikow roznych aparatow.
Nie wiem, co uwazacie z tata za cyfrowke dosc dobrej jakosci, ale za cene 1200 PLN nie mozecie oczekiwac zbyt wiele ;)

Yashima, nie napisalas nawet, czym zasilasz ten swoj aparat. Jesli masz akumulatory, to oczywiscie, ze sie je laduje (ale chyba kiepskie sa, jesli padaja po 30 minutach albo nieprawidlowo byly przygotowane do uzytku).
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #4 : 2005-09-02, 14:32 »
Moja Konica Minlta wszystko spełnia- od zdjęć seryjnych, poprzez głębię, ustawienia kolorw (sepia, czarno białe, vivid kolor, naturalny kolor), filmy z dźwiękiem, ogromny zoom (nie wiem jaki dokładnie ale robi wyraźne fotki nawet z odległości kilku km zwłasxzcza w górach ;)), aż po robienie cudownych fot w ruchu itd. Jedyną wada jest to że robi fotki fatalnej jakości przy sztucznym świetle, czy w nocy. Chociaż można ustawic w menu aby fotki były przystosowane do ciemności- ale raczej nie pomaga.
Naprawdę polecam- świetny ;)
Ja go kupywałam po 1800 zł ale to dwa lata temu- zapewne cena spadła. Jak znajdę dokładniejsza nazwe aparatu dam znać ;)
BTW
To jest ten aparat: http://www.megacameras.com/images/product_pictures/konica_minolta/Konica_Minolta_Dimage_Z2_4MP_Digital_Camera_with_10x_Optical_Zoom3.jpg
A nazwa: Konica Minolta Dimage Z2 Digital Camera (Minolta Z2)
« Ostatnia zmiana: 2005-09-02, 14:38 autor golden(ka) »
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #5 : 2005-09-02, 16:38 »
Ja mam tez problem z aparatem...
tylko ze moj polega na wyborze FIRMY... Canon-Nikon-Olympus-Konica Minolta ... ;)
I lustrzanka cyfrowa, ale zeby to kupic, to sie musze radzic na fotograficznych forach - i nie tylko, bo i wsrod poszczegolnych fotografow- amatorow i zawodowcow.. ;) A latwo nie jest, nie kazdy chce pomoc "poczatkujacemu szczeniakowi" :lol:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #6 : 2005-09-03, 15:31 »
ja konkretnych modeli nie polecam... czasem trzeba sie zdecydować co lepsze dobra marka czy tylko super zoom a mniej pixeli czy odwrotnie.... itd...

BTW w jednym ze sklepów powiadziano mi ze Minoltu ponizej któregoś modelu mają cienką optyke... ;) ale nie pamietam,,,
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #7 : 2005-09-03, 17:11 »
Golden(ka) - Ja również mam ten sam aparat ;) Również polecam.
Zapisane

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #8 : 2005-09-04, 13:47 »
ja też mam Kodaka CX6330 :P
ale sprzedaje i kupuje jakiś inny :P
Jeszcze nie wiem jaki ale jakiś napewno :P

EDIT:
Kto zna jakiś dobry aparat cyfrowy ??
takie wymagania jak Labradorka napisała plus dobre zdjęcia w ciemności ??
« Ostatnia zmiana: 2005-09-04, 13:50 autor Goldenmanka »
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

Forum Zwierzaki

Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedz #8 : 2005-09-04, 13:47 »

Leloo

  • Gość
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #9 : 2005-09-04, 17:13 »
ja mam olympusa jakiegos tam ... zoom optyczny 10 x cyfrowy 40x 4.0 pixeli super lampa blyskowa.... dobra sotrosc... duzoo roznych mozliwosci no ale troszku kosztuje ok 2400zl  ale naprawde polecam sprzet elegancki:)
Zapisane

Elfi

  • Gość
Odp: Jak aparat fotograficzny wybrać?
« Odpowiedź #10 : 2005-09-08, 22:10 »
Polecam Nikon 5600...ma wszystkie wymienione funkcje plus wiele innych. jestem  z niego bardzo zadowolona . i cena jest fajna, ok. 1000 zl.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 26 zapytaniami.