Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: i co wy na to?  (Przeczytany 4060 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #60 : 2006-04-09, 20:54 »
Byłaś kiedyś świadkiem skreślenie jakiegoś Żyda dlatego, że jest Żydem?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #61 : 2006-04-09, 20:59 »
Wiele razy, dużo takich historii znam też z opowieści W dodatku nic w tej kwestii się nie zmienia.
Dla jasności-nie jestem Żydówką. Spotkałam się też z podejrzeniami, że skoro nie mam nic do Żydów, to pewnie jestem jedną z nich. Idąc dalej tym tropem, jestem też lesbijką i Murzynką  :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #62 : 2006-04-09, 21:08 »
hehe...czarna lezbijka...;)

bez obrazy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: i co wy na to?
« Odpowiedz #62 : 2006-04-09, 21:08 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #63 : 2006-04-09, 21:10 »
Wiele razy, dużo takich historii znam też z opowieści W dodatku nic w tej kwestii się nie zmienia.

Z opowieści...
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #64 : 2006-04-09, 21:17 »
A początek zdania Ci umknął? Wiele razy widziałam to osobiście.
Zapisane
IBDG Wrocław

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #65 : 2006-04-09, 21:19 »
No to bardzo proszę o przykład, bo z opwieści wynika, że każdy Polak jest złodziejem i pijakiem...
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #66 : 2006-04-09, 21:35 »
Dzieci bawiące się na podwórku ostrzegają nowe "nie baw się z nim, bo to Żyd". Same to wymyśliły, czy zasłyszały od rodziców, że Żyd jest zły? Rozmowa znajomych, jeden mówi o przyjacielu, a drugi pyta zdziwiony "przyjaźnisz się z nim? Przecież to Żyd..." A ile razy słyszałam, jak ludzie opowiadając o politykach stwierdzają "to Żyd!" takim tonem, jakby oznaczało to wyrok. Na moje pytanie, co z tego, że Żyd, patrzą podejrzliwie, pewnie właśnie myślą, że ja też jestem Żydówką. A pewna, bardzo zresztą miła (poza tym, oczywiście) pani stwierdziła, że wszystko, co złe w Polsce, robią Żydzi lub "jakieś mieszanki". "Prawdziwy Polak tak nie postąpi". Tak, czyli nieuczciwie. Pewnie zasłyszała to w Radiu Maryja, bo słuchała go namiętnie i, zdaje się bezkrytycznie. Najsmutniejsze dla mnie jest odkrycie, że człowiek, którego lubię, ma takie poglądy. Nigdy nie zrozumiem, jak można oceniać człowieka, wiedząc o nim tylko to, że jest Żydem. To absurdalne.

Grzesiek, muszę kończyć. Jeśli zechcesz, pogadamy innym razem. Dobranoc!
Zapisane
IBDG Wrocław

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #67 : 2006-04-10, 09:58 »
miałam przyjaciela, który był polakiem-katolikiem, barzo zaangazowanym w sprawy wiary, przyjaźnił sie z wieloma księżmi, bardzo wnikliwie analizował Biblię i historię Maryi. Jego matka był Polką-katoliczką.
Ale jego ojciec był Żydem, praktykującym swą religię.
Na samochodzie mojego kolegi z uporem maniaka była wydrapywana gwiazda dawida. Na drzwiach mieszkania też. Kiedyś bawiliśmy się u niego w Sylwestra, bo wielkie mieszkanie na 1 pietrze miał i ktoś przywalił nam cegłą w okno. Na cegle była oczywiście gwiazda dawida. 2 szyby zostały potłuczone, szkło poleciało na tańczacych, choinka które stała przy oknie została przewrócona.......ale my Polacy jestesmy tolerancyjni, prawda?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #68 : 2006-04-10, 10:20 »
W każdym społeczeństwie są ludzie ten tego, i fajni... ;) Z tego co tu piszecie, o tym, że niektórzy isę czepają, że ludzie mają koty zamiast dzieci, że Żydów się czepiają, nie Żydów, itp. itd. wniosek taki, że ludzie po prostu uwielbiają się kogoś czepiać i zawsze znajdzie się powód, to po prostu poprawia samopoczucie i dowartościowywuje delikwenta. Lepiej nie patrzeć na swoje błędy i złe zachowanie i się poprawić, tylko pocieszyć isę, że ktoś postępuje tak okrpnie i do czego to podobne...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: i co wy na to?
« Odpowiedz #68 : 2006-04-10, 10:20 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #69 : 2006-04-10, 10:48 »
dokładnie, charon :)
Podkreślanie że :ja jestem "Polak-katolik" to już jest wartościowanie ludzi. Bo dla tego kto się tym chełpi oznacza to ze uważa się za lepszego. Czyli każdy kto nie jest "Polakiem katolikiem" jest gorszy. czyli np "Polak katolik"siedziacy w pierdlu za to ze obrobil 300 ludzii i poddusił, pobił, jeszcze iluś jest lepszy od wyznawcy buddyzmu, który nigdy w zyciu nikogo nie skrzwdził i gdybyśmy przeglądnęli  pion moralny i jego życie (buddysty) to jeszcze by się okazało ze nie złamał nigdy naszego katolickiego dekalogu. Ale Polak-katolik lepszy. Chocby i złodziej.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: i co wy na to?
« Odpowiedź #70 : 2006-04-17, 21:49 »
To fragment wywiadu z Lemem:


"I jeszcze jeden polski grzech: antysemityzm. Dla mnie zadziwiające jest to, że polski rząd dowartościowuje rozgłośnię, w której żydożercze pogawędki są na porządku dziennym.

– Cóż, antysemityzm tkwi głęboko w świadomości społecznej. Dobrze ilustruje to jedno z opowiadań Mrożka: słychać jakieś strzały, ktoś pyta: „Co się dzieje?” i pada odpowiedź: „A, to nic takiego, tam do jakichś Żydków strzelają”. Antysemityzm opiera się na prostym schemacie: są gorsi ode mnie. A tym gorszym może być każdy: komunista, mason, gej. Polska mentalność pod tym względem pozostaje niewzruszona. Ale nie tylko pod tym. My nie chcemy bić się z myślami, nie interesuje nas rozum. Wolimy pójść w niedzielę do kościółka, a po mszy zapomnieć o wszystkim. Tak jest bezpieczniej."
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 26 zapytaniami.