Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 36 37 [38] 39   Do dołu

Autor Wątek: Agility:D  (Przeczytany 114769 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1110 : 2006-04-22, 23:40 »
Chciałbym swoje psa zapisać szkolenie, ponieważ już od jakiegośączasu sami trenujemy skoki przez płotki i różne inne przeszkody, ale jest tylko jedna kwestia, ile kosztuje taki 10 tygodniowy kurs?
(Bo czytałem że zwykle płaci sięza około 9-10 tygodni)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1111 : 2006-04-23, 09:43 »
Zalezy od klubu. Zreszta moim zdaniem bez sensu jest chodzic na te kilka lekcji, a potem przerwac, jak juz sie zaczyna chodzic, to sie ćwiczy bardzo długo, az sie osiagnie jakies rezultaty pracy:)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Vizsla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1112 : 2006-04-23, 10:13 »
Fido ten wstepny karnet moze byc najdrozszy, ale to jzu od klubu zalezy ;)
No i od tego, czy klub jest przejety przez związek kynologiczny czy nie. Jesli to drugie to ceny sa stale, miesiecznie.

Najlepiej porpostu zadzwonic i dowiedziec sie jak jest.

Czasem jest tak, ze jak juz ten peirwszy karnet sie skonczy i chce kolejne lekcje to te nastepne sa juz tansze.

Ale najlepiej byloby gdybys sie zapytal, bo tu gdybac mozna dlugo.... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #1112 : 2006-04-23, 10:13 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1113 : 2006-04-23, 20:32 »

back z treningu :D
Zmęczona, ale baaardzo zadowolona.

Trening trwał prwie 2,5 h. Strasznie dużo nowych elementów technicznych, Teddy super sobie dawał rade :D
Pozornie łatwe technicznie sprawy w rzeczywistosci sa trudne, a myslalam ze tak nei jest.... :roll:
Pod koniec treningu na rozluźnienie strzeliliśym sobie pare fotek. Oto i one:

:kocham:


hop! :D

:kocham:


Niech mi ktoś powie, że Teddy nie jest szczęśliwy! 8)



i już po treningu. Nadzieja w oczach, ze koniec jeszce nei nadszedł...



Zmęczonyyyy? Nie, to sie zdaje :P

Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1114 : 2006-04-23, 20:56 »
super :kocham:  fajny z niego skoczek :D
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1115 : 2006-04-23, 21:17 »
Dziękujemy :) :) :)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1116 : 2006-04-23, 23:00 »
kilka zdjec z dzisiejszej lekcji :)

















Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Vizsla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1117 : 2006-04-24, 16:19 »
Widzialąm, ale ra zjeszce powiem: fotki super!! :D
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1118 : 2006-04-24, 19:43 »
Narazie najbardziej lubi palisade, mogłby na nia cały czas wchodzic :P Troche gorzej z chopkami :/ :P
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #1118 : 2006-04-24, 19:43 »

Gerwia

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1119 : 2006-04-27, 11:49 »
Wy zaczynacie tak? Bo przeszkody jeszce nisko:)
 Śliczny goldenek :* Supre tunel macie :)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1120 : 2006-04-27, 12:05 »
Tak, w sumie to pierwsza lekcja ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1121 : 2006-04-27, 14:41 »
Smyk też najbardziej lubi palisade ;) I kładke :) A najmniej slalom :P
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1122 : 2006-04-27, 18:28 »
Jak uczycie psy chodzić po huśtawce? Raptus raz tylko na tym ćwiczył, ale zawsze zeskakiwał dużo wcześniej.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

zakla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1123 : 2006-04-27, 19:06 »
Wklejam moją wypowiedź  z innego forum:
"Moj pies bardzo sie bal hustawki. Wiec nie zachecalam go do wchodzenia, ani smaczkami ani niczym innym. Takim sposobem moglabym go jeszcze bardziej wystraszyc. Polozylam deske na ziemi, i zachecalam psa zeby na nia wszedl. Pies postawil lape na desce- k/s(w Waszym przypadku sam smakoyk i pochwala), druga lapa kolejn smaczek, i tak po troszeczku ,az w koncu mialam psa przechodzacego po desce lezacej na ziemi. Wprowadzalam tez komende(buja). Nastepnie, jak bylam pewna, ze peis przeszkode lubi, opieralam deske na srodku na trzonku od szczotki. Pies przechodzil ,przechylenie bylo tak minimalne, ze PRAWIE nie odczuwalne dla psa. Pies przeszedl raz i drugi itd bez obaw to przechodzilam dalej(wszystko w oddzielnych sesjach!). Opieralam deske na malym pienku, potem na wiekszym itd., konczac na odpowiedniej regulaminowej wysokopsci.
Wszystko stopniowo, nie spieszcie sie! Smile"

Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1124 : 2006-04-27, 20:32 »
Dzięki Zakla. Jak znajdę jakąś deskę to spróbuję. Raptus nie ma problemów z chodzeniem po różnego rodzaju przeszkodach, ale jak zaczyna się ruszać to jest problem i od razu skacze na bok.
Slalomu też długo nie mógł opanować, ale cierpliwie go uczyłam i teraz idzie jak burza. Więc huśtawki tez się nauczy.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #1124 : 2006-04-27, 20:32 »

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1125 : 2006-04-28, 20:28 »
Jeśli chodzi o agiliti to nie chciałbym skończyć treeningów bo było by to bez sensowne moim zdaniem ale chodziło mi o kewstie wpłaty. I jeśli moglibyściie mi powiedzieć i doradzić: jaki jest dobry klub w Warszawie do którego można sie zapisać np. na początku wakacji.
Zapisane

Rudi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 28
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1126 : 2006-04-29, 00:11 »
Z tego co się oriętuję to raczej wszystkie kluby w Warszawie zaczeły już zajęcia dla początkujących. A w wakacje to jest czas na obozy nad wodą z psami i odpoczynek, bo jest czasami za gorąco na trening.
U nas początkujący płacą z góry za pół roku ćwiczeń, ale nie pamiętam dokładnie ile.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1127 : 2006-05-15, 15:20 »
U nas najprawdopodobniej bedzie wakacyjny kurs, jezeli zbiora sie chetni. Oczyiwscie zajecia wieczorem.
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1128 : 2006-06-12, 16:10 »
Fotky nasze, mało bo mało i tylko praktycznie z trzech przeszkód, ale to nic :P Dawno nas tu nie było ;)
Spójrzcie na te miny :lol: :kocham:
UBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAW!




Zrzuciłem, bo się za bardzo rozhahałem :zlosnik:








O! To smakołk? Ale ta pańcia wspaniałomyślna :P (Żeby tak nie zapierdzielał, tylko zwolnił :zlosnik: :lol: )

Zartzymałem się na strefie to i nagroda mi się należy :P



:kocham:
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1129 : 2006-06-12, 16:32 »
Tedy jest boski.........on jest poprostu wspaniały a te minki no poprostu ptrzcie i podziwiajcie:)))
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1130 : 2006-06-12, 16:59 »
visa i ola14 radzilabym zmienic... "22. Zabronione jest wstawianie do postow zdjec w formie obrazow, wykorzystujac przy tym znaczniki IMG. Dopuszczalne jest umieszczenie w poscie linku bezposredniego do zdjecia lub miniaturki (max: 100x100 px) zdjecia z jednoczesnym jej zlinkowaniem do oryginalu w sieci."

Teddy i Lukas cudo! :)
Zapisane
-

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #1130 : 2006-06-12, 16:59 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1131 : 2006-06-12, 19:17 »
Tamte zdjecia wstawilam dwie miesiace temu :roll: ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1132 : 2006-06-12, 21:22 »
dobra, spoko... :]

ja tez bym sie chciala wybrac z moim Malym, ale najpierw bysmy musieli skonczyc kurs, bo no coz balabym sie ze moglby zwiac po prostu :P
Zapisane
-

Łasiczka13

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1133 : 2007-04-30, 22:26 »
Ja i Mat
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1134 : 2007-05-01, 20:15 »
We wakacje zaczynamy agility ;) najpierw od obozu sportowo-szkoleniowym. Czyli agility i kurs szkolenia psa.

nie mozemy sie juz doczekać :kocham:
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1135 : 2007-07-28, 15:16 »
Moje Gizmo jest jak odrzutowiec, więc w poszukiwaniu czegoś co mogłoby go zmęczyć pomyślałam o agility - i tu moje pytanie, jak psa zacząć do tego przygotowywać?
Jakie komendy będą przydatne w agilitowaniu, i jak skupić na sobie uwagę psa? ;)
Ułożyłabym konusowi jakieś niskie przeszkody na działce - chociaż on, gdy dostanie głupawki to nawet przez najwyższe ławki w szaleńczym pędzie skacze ;)

Mój trzpiotek ma dopiero 6 miesięcy, ale nie umie nic(wymiękłam przy nauce komendy siad... :lol: na wszelkie sposoby jakie działają na inne psy, na niego nie działał żaden. Zamiast siedzieć, stał na tylnych łapach jak surykatka- zmysł równowagi ma godny podziwu), no i straszny z niego roztrzepaniec(jak to u ciekawskiego szczeniaka bywa) stąd moje wcześniejsze pytania.
Zaznaczam,że nie myślę o prawdziwych treningach bo wiem,że on za mały jest- chodzi mi po prostu o szczeniackie początki,bom ja laik ;d
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1136 : 2007-07-28, 19:33 »
jamnik na przeszkody ja bym się bała o kregosłup jego...

co do twojego pytania to na pewno musi przychodzic na komęde a uwage jakimś smakołykiem zabawka

ja nie mam doświadczenia w agilitach bo Kora ma 8lat, jest za stara, za gruba i oczywiście za leniwa i uparta. raczej nauki by nie wypaliły i nie wiem czy w woj. opolskim jest jakiś... no tam gdzie się ćwiczy?? ktoś wie...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Vizsla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1137 : 2007-07-28, 22:43 »
Jamnik jak najbardziej może skakać na agility. ;) Pod warunkiem, że wysokość będzie najniższa small i nie wysokość jaka jest na zawodach typu agility open. Bo zwyczajnie jest za duża.
Jamnik nie jest to kanapowiec, nie znoszący skakania. Biegnąc w trawie pies ten bez problemu pokonuje wysokości 30-40 cm, sam z siebie. NIe jest to dla niego dobre, ale nie wytłumaczysz mu, że jest to be. Jamnik jednak musi spełniać pewne kryteria jak i każdy pies by nadawać się do sportu. Musi być w dobrej kondycji fizycznej i być w pełni zdrowia. ;) Otyłość na pewno jest czynnikiem, który nie zezwala na bieganie po torze, dla bezpieczeństwa. ;) Co następuje... dla zdrowego jamnika ćwiczenia fizyczne i kondycyjne to wzmacnianieni mięśni, również tych przy kręgosłupie. Hodowcy IV gr. FCI polecają wręcz skakanie na agility z jamnikiem, ponieważ ten pies nadaje się do klasy small, a głupi stereotyp krążący o tym, że jamnik, który oderwie łapki od ziemi to pies, który już ma murowane problemy z kręgosłupem; który do niczego się nie nadaje jest na porządku dziennym przez ludzi, którzy o tych psach mają małe pojęcie i trzymają się pewnych ściśle określonych stereotypów. Dodatkowo radziłabym pamiętać, że jamnik to pies myśliwski z silnym popędem łowieckim, który uwielbia bieganie, kopanie, poruszanie się po norach co wymaga od niego niemałej sprawności fizycznej i sprytu. ;) TYle na ten temat ode mnie. ;)
Teddy biega na hopach ok 25 cm. ;)

Swoją drogą, pisząc do hodowcy jamników i uwzględniając, że ma się na uwadze nie tylko wystawianie pieska, ale również agility bądź obedience to od razu ma się ogromny plus. ;) Niszczymy stereotypy! :)

Fatty, jeśli chodzi o Twoje pytania...

Cytuj
jak psa zacząć do tego przygotowywać?

Hm specjalnych przygotowań czynić nie musicie. Na początek najlepiej sprawdzić na co malucj się "nakręca". Innymi słowy, na co najlepiej i najchętniej będzie biegać. Teoretycznie rozróżnia się dwa rodzaje psów na torze - piłeczkowce i smakowce. Nazwy mówią same za siebie. ;) Ale są i psy, które biegają za właścicielem i najlepszą nagrodą jest po prostu mizianie po przebiegu. ;)

Cytuj
Jakie komendy będą przydatne w agilitowaniu, i jak skupić na sobie uwagę psa? Oczko

No z pewnością ważne będą podstawowe komendy typu siad, leżeć i zostań, dla zwyczajnej wygody. ;) I oczywiście dosyć ważnym elementem będzie komenda "do mnie", ponieważ nie najlepiej jest, gdy pies  wtrakcie ćwiczeń po prostu sobie pójdzie i nie daje się łapać, co nie raz można zaobserwować. ;) Jak skupić uwagę? Przede wszystkim tym, co pies lubi. Jak już pisałam - psy nakręcają się na zabawkę lub smakołyka. Wybadaj co Twój Gizmo lubi bardziej, a następnie ćwicz z nim jak najczęściej. ;) Na razie nie na torze tylko zwyczajnie, szkolcie się. Nauczysz go skupiania uwagi na sobie i wpoisz mu fakt, iż za dobrą współpracę z Tobą zawsze zostanie nagrodzony. :)

Póki co Twój Gizmo jest mały, a psy na torze biegają dopiero powyżej 15 miesiąca, ale szczeniaka już można przyzwyczajać do toru. Tylko i wyłącznie na najniższych hopkach i wszystko krótko, w formie zabawy. :)

Życzę powodzenia, to wspaniały sport. :)

Ja dopiero dziś wróciłam z obozu agility, nie zostałam na weekendowym seminarium. ;) Fotek będzie cała masa.

Co mnie ucieszyło to cała masa przeróżnych ras psów... Oczywiście przeważały bordery, ale można było nawet zobaczyć podengo portugalskiego miniaturowego o nieco jamniczej sylwetce (również wydłużony kręgosłup), który pomykał aż miło było zobaczyć. Ten podengo był psem głównej trenerki. :)

Jeden mini torek z treningu w naszym wykonaniu :P:
http://youtube.com/watch?v=aitZYqI5OI8 :)

A tu obserwacje innego toru. Jak widać pies wyjątkowo nieprzejęty. :P

;)

Swoją drogą, jeśli chodzi o sam obóz to jestem zachwycona. :kocham: Ludzie cudowni, wiele wiele się nauczyłam od naprawdę znakomitych trenerów. Za rok będą dwa obozy i żadnego nie odpuszczę.  ;p
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #1137 : 2007-07-28, 22:43 »

Retriva

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1138 : 2007-07-29, 11:55 »
Viz, co do filmiku- Tedzior mknie jak burza :P na tej eee.. co wbiegl do gory, u gory troche po prostej i na dol (wiesz o co mi chodzi :D) myslalam, ze jak bedzie zbiegal na dol to troche wolniej- ale gdzie tam! :lol: świetny jest :)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #1139 : 2007-07-29, 14:44 »
nie ze stereotyp, ale moja babcia ma jamnika, nie spasionego, i jak chodzi po schodach to niekiedy sieo niego boje. wiem ze lubią biegać bo ostatnioo miałam okazje sie przekonać ze są szybkie.

u mnie w pobliżu i tak nie ma co trenować, a szkoda kora jest trochce gruba i mało się rusza :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.15 sekund z 33 zapytaniami.