Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Mokre karmy z puszki :)  (Przeczytany 40418 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #60 : 2005-12-25, 18:35 »
Mój pies ostatnio je puszkowego Royala. Nic tak mu nie smakuje jak te puszki, ale chyba bym zbankrutowała, gdybym karmiła go samymi puszkami. ! puszka kosztuje 10 zł a Raptus powinien zjadać 2 puszki dziennie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

SteFFan

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #61 : 2005-12-26, 13:14 »
a gdzie kupujesz royala w puszce bo nigdzie nie mogę znaleść :)
Zapisane

glukoza

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #62 : 2005-12-26, 13:44 »
a ja niewiedzialam w ogole o jego istnieniu :P gdzie kupujesz? (dolaczam sie do pytania)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedz #62 : 2005-12-26, 13:44 »

mafinia

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #63 : 2005-12-26, 14:31 »
w moim sklepie pojawily sie puszki z gornej polki
hill'sa, rc i takze nienaganna animonda
z tego co wiem sprzedaja sie najlepiej puszki puriny z tych lepszych jakosciowo
o chappi i pedigree nie wspomne :P
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #64 : 2005-12-26, 16:55 »
Ja kupuje u weta (karma weterynaryjna), ale musze poszukac w sklepach internetowych, moze będą tansze. :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

SteFFan

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #65 : 2005-12-26, 19:13 »
jak znajdziecie jakieś dobre karmy w puszkch to dajcie linki :)
Zapisane

wiolqa94

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #66 : 2005-12-27, 12:47 »
Nie które psy nie lubią jeść mokrych karm, a w zasadzie jedzą, bo na przykład producent karmy whiskas dodaje do składników środek uzależniający. Wiem, bo kiesyś przychodziły do nas koty i Mysha je dokarmiała jakimiś karmami,
np. wystawiła mokrą karmę i nie chciały jeść i miska stała przez 2 dni. Ania dała inna karmę i ją wcinały nieustannie, a potem starsznie im sierść wypadała, Potem anka kupiła taką samą karmę tyle, że suchą i też jadly , no a innych nie,..
Zapisane

SteFFan

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #67 : 2005-12-27, 13:24 »
no w tanich karmach pedeegre chapi itp. to tak jest jest tam srodek uzalezniający a w karmach leprzych hills, royal to tego już nie ma
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #68 : 2005-12-29, 09:42 »
kupiłam dzisiaj, a raczej 10 minut temu w puszcze Royala ;) wiecie jak moja psina to wcina, zaplaciłam 9 zł :) jest to taki pasztet :P niestety malo jej musiałam dac, nic ni epomagało jej skuczenie na widok tego żarełka :mrgreen: pierwszy raz tak skuczy za jedzonkiem, (no tam za szyneczka czy serkiem :lol: )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedz #68 : 2005-12-29, 09:42 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #69 : 2005-12-29, 10:27 »
U mnie mama karmi psa, ale stosuje sie do wskazowek ktore pochodzą od ludzi doświadczonych :lol: czyli forum, działacze Związku kynologicznego, hodowcy :P takim sposobem z ochydnych puszek, Pazur dostaje dobrze skonstruowane gotowane albo Bento Kronen :P. Kiedyś dostawał (oj ze trzy, cztery lata temu) puszki chappi itp. ochydztwo :? w życiu więcej nie kupię mu żadnych puszek :P masakra ten skład :lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #70 : 2005-12-29, 10:31 »
ja nie znam sie zabardzo na puszkach... Ale RC jest naprawde dobry :wink:

tak zbocae z tematu, bo mi sie nie chce nowego zakładac :P czy paszteciki Hilton są dobre dla psiaków? :)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #71 : 2006-01-02, 20:14 »
z wielka checia bym kupila puszke rc hill'sa lub nawet tej puriny ale znajac moje wybredne psy powachaja i zostawia....
rozmawialamz wlascicielka sklepu ktora prowadzi sprzedaz puszek renomowanych producentow i stwierdzila ze ludzie a zwlaszcza starsi z wielkim oburzeniem komentuja ceny jedzenia....
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #72 : 2006-01-03, 15:09 »
Mój pies zajadał się puszkami RC, ale pewnego dnia zrobił bunt i nawet nie chce tego powąchac, a ja zdążyłam już zrobić zapasy na dłużej. :( Teraz nie pozostało mi jedynie czekac na taki dzień, gdy Raptus zmieni preferencje kulinarne. :P

Mefinia, ludzie dziewią sie że karmy dla psów są drogie, ponieważ od zawsze psy nie były najlepiej karmione, dostawały resztki ze stołu, kasze a jak dostały kawałek mięsa to miały świeto. Obecnie jest moda na karmienie psa gotowymi karmami, prawie kazdy weterynarz poleca takie żywienie, a jak coś jest dobre to musi więcej kosztować.
Wielu starszych ludzi musiałoby większość swoich emerytur wydawać na karme dla psa, jeśli chcieliby je karmić dobrą karmą (niestety  taka jest rzeczywistośc).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

mafinia

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #73 : 2006-01-03, 16:39 »
kkaassiiaa masz swieta racje :)
wiesz czesto sie spotykam z opinia iz kajtek mieszkajacy na wsi karmiony byl resztkami z obiadu i zyl kilkanascie lat. byl zdrowy jak ryba i tlusty jak to niektore osoby stwierdzaja...

co do gotowych karm nie jestem do konca przekonana.... wole gotowac, kroic ,mieszac mielic :P  :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #74 : 2006-01-03, 18:38 »
no niestety ludzie tacy są :( na moim osiedlu nikogo nie znam kto by karmil swojego psa np. Acaną, czy pasztecikiem RC, lub eukanuby... u mnie to tylko pedigree, chapi, frieskes, darling i w kólko to samo... :roll: ale naszczęście jak narazie dwie osoby przekonałam do lepszych karm, poprostu oni nie wiedzą że takie karmy istnieją...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedz #74 : 2006-01-03, 18:38 »

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #75 : 2006-01-04, 14:43 »
Mysha, przez wiele lat karmiłam psa zwykłymi tanimi karmami (i gotowanym jedzeniem tez), bo, po pierwsze, nie wiedziałam że są inne, po drugie, nie wiedziałam że są złe - bo skąd mialam wiedzieć? żaden z naszych wetów nie zaproponował innej karmy i pewnie nie proponują przeciętnemu włascicielowi kundelka. Jeden jedyny przyzna sam z siebieł że powszechnie dostepne karmy nie są dobre, ale polecił Darling jako jedyną w miarę karmę (to było też dobrych kilka lat temu), Kiedy zorientowałam się już co i jak, okazało się że na dobrą karmę po prostu mnie nie stać i tyle. Teraz mój piesek jest na diecie naturalnej i uważam że to najlepsze co mogę dla niego zrobić. Nikt z mojego środowiska, o ile wiem, nie stosuje karm z wyzszej połki, chyba że pies/kot choruje i potrzebuje karmy specjalistycznej, i wcale się nie dziwię.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #76 : 2006-01-04, 20:40 »
Mam pytanie. Jakim cudem było Cie stac na chapi, pedigree, a na te lepsze karmy nie? Ogulnie zywienie tymi gorszymi karmam kosztuje bardzo podobnie, bo trzeba dawac tej gorszej duzo wiecej... Mojemu musialabym dawac ponad 0.5 kg  :roll:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #77 : 2006-01-04, 22:08 »
Karmy takie jak Royal Canin, Eukanuba, Nutra i in. tego typu są przeciętnie 3 razy droższe od np. Pedigree. Czy możesz zagwarantować, że pies będzie jadł naprawdę 1/3 tego co dotychczas? Przeciętny człowiek któremu ledwie starcza do pierwszego nie zaryzykuje kupna tak drogiej karmy, o której nie wiadomo nawet czy pies będzie chciał ją jeść! (a malych opakowań jakoś nie widać).
Mój pies gotowych karm już nie jada i jeść  nie  będzie, ŻADNYCH.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #78 : 2006-01-04, 22:12 »
Nie mowie ze odrazu royal, eukanuba. są jescze tansze i rownie dobre(np. Nutra, Purina, Acana)
Wiekszosc firm sprzedaje przynajmniej 3 kg worki, a jak nie, zawsze mozna poprosic o probki karm.
« Ostatnia zmiana: 2006-01-04, 22:19 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #79 : 2006-01-04, 22:19 »
Rzeczywiście, te tylko 2 razy  droższe  :) ale nie róbmy offtopicu,  bo ja  mam na myśli suche, a nie  puszki jak w temacie ;/
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #80 : 2006-01-04, 22:29 »
ja tez mialam na mysli suche ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedz #80 : 2006-01-04, 22:29 »

SteFFan

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #81 : 2006-01-05, 10:25 »
no ale żeby sie pies najadł pedeegree to musi 2 razy tyle zjesc co dobrych dobrej karmy
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #82 : 2006-01-05, 20:17 »
nie wiam jak wasze psy, ale Raptus zjada 2 razy wiecej niż pisze na opakowaniu, a i tak jest chudy?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #83 : 2006-01-05, 20:21 »
Mój je o 1/4 mniej, bo jak je według tej tabelki to tyje ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

babajaga

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #84 : 2006-01-06, 19:39 »
ee tam nie wiem wyglada na to ze wszystkie karmy sa do kitu??
tak mi się wydaje no niewiem moie pieski jedzą domowe jedzonko co tam i moia mama przygotuje
i maią pare lat i nic im niejest sa zdrowe jak ryba :d
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #85 : 2006-01-07, 15:43 »
Babajaga, to wszystko zalezy od psa. Mój poprzedni pies tez jadł tylko gotowane i był zdrowy, ale gotowe karmy mają bardzo dużo zalet. Zawierają wszystkie potrzebne psu składniki odżywcze dopasowane do potrzeb psów dużych i małych, młodszych i starszych. Nie trzeba się martwić, czy psu nie brakuje jakichś wytamin, itp. Latwiej też jest kontrolowac wage psa, bo w razie potrzeby zmniejszasz lub zwiększasz ilość karmy, nie martwiąc się jaki składnik jedzenia gotowanego trzeba zmienić i w jakich proporcjach to podawać psu. Pies przyzwyczajony do jednej karmy nie ma problemów z zołądniem, z trawieniem, a ty masz dużo wiecej czasu dla psa zamiast spedzac czas w kuchni specjalnie mu gotujac.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #86 : 2006-01-07, 21:16 »
Dzisiaj widziałam oscara i jest po 4,50 :) a u Was po ile jest?
Kasia moja psina też zjada 2x więcej, pewnie to zalezy od rasy, pory roku, zapotrzebowania, wieku i aktywności ;) je i je ale nie tyje... :|
« Ostatnia zmiana: 2006-01-07, 21:18 autor *MoNa* »
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #87 : 2008-01-04, 14:51 »
a ja wczoraj poraz pierwszy spotkalam sie z puszka Animonda 200g za 3,70 kupilam na sprobowanie, psu bardzoo smakuje, od czasu do czasu dostanie ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedz #87 : 2008-01-04, 14:51 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #88 : 2008-01-04, 14:54 »
moja babcia miałą takeigo pecha że kupiła karme dla psa, puszke, jamnik nie przyzwyczajony zresztą jakiś telikatny on jest i był po nich chory :/ nie wiem co to za karma ale babcia już raczej nie kupi :roll:

ja korze też nie daje mokrej karmy, sucha i jakieś tam domowe jedzenie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mysz

  • Gość
Odp: Mokre karmy z puszki :)
« Odpowiedź #89 : 2008-01-04, 17:23 »
no to dawno nie pisałam tutaj, i szczerze mówiąc zaszły u nas zmiany ;)

pies dostaje dosyć rzadko psie puszki, a jak dostanie to zazwyczaj hill's, royal, animonda. Normalnie, raz na jakiś czas kupie jej pasztet np z królika czy kaczki, nawet bardziej jej to smakuje. ;)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 29 zapytaniami.