Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: chory zbrojnik (tu pisac o wszystkich dolegliwosciach zbrojnikow)  (Przeczytany 3484 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
nie wiem co jest- zbrojnik, ktory jest u nas z miesiac chyba albo cos około - weloniasty.
Nagle zrobil sie blady - tak mniej wiecej 1/3 ciala - nawet płetwy boczne :/ tylko oczy na tym tle czarne zostaly :/
Normalnie zdaje sie latac po szybach, zadnych ranek nie zauwazam, je, parametrow nie zmienilismy- drugi glonek - tez weloniasty zbrojnik- ma sie dobrze- nie jest blady. Ten zdrowy jest mniejszy i jest u nas ze 3 chyba miesiace.
Macie pomysl co to moze byc i jak mu pomoc?
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
obserwował bym jeszcze dzień lub dwa, mój zbrojnik niebieski potrafi czasem zblaknąć gdy siedzi w zbyt jasnym miejscu i tak zostaje cały dzień, dopiero na dzień drugi jest ciemny znów.
Zapisane
The Beatles

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
juz ze 3 dni taki jest :/
nawet boczne weloniaste płetwy ma takie jasne
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
poobserwowalam i zastanawiam sie czy ta "bladosc" nie jest czasem spowodowana utrata łusek? :mysli:
nie ma zadnych ranek, nie ma plesniawki ale ma tendencje do dziwnego tiku jakby zarzucania sie  - co powoduje nieodparte wrazenie ze go grzbiet swedzi.

Pytanie: Jakas grzybica, pasozyt? Jak myslicie? Wg mnie to skórna sprawa. Tym bardziej ze to juz ok tygodnia a rybcia normalnie jezdzi po szybach i je.
Czym to leczyc? jakie leki mozna stosowac w akwa przy zbrojnikach? Co zbrojniki znosza dobrze a czego nie?
A moze kapiel krotkotrwala w jakims leku? Tylko jak sie to robi? :mysli:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Nikt nie chce mi nic podpowiedziec? Ale podli jestescie :P

Zbrojniczek jest przeniesiony do kwarantannowego 11 l , ktore musialam znowu ustawiac :/ wrzucilam 1/5 pigułki furafinu, podwyzszylam o 2 stopnie temp i dałam witaminy.

Rybka sie troche zestresowala przenosinami ale wcina sałate az miło  :-) jest juz w tym druga dobe. Nie mam pojecia ile powinna byc w tym furaginie i czym leczyc dalej zbrojnika by wyeliminowac to cos: bakterię, grzyba czy insza chorobe skóry.

No i nie wiem czy powinnam do głownego zbiornika w ktorym był tez cos dodac dla odkazenia? :mysli:

Pomózcie!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.2 sekund z 25 zapytaniami.