Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Slepy kotek- jak postepowac?  (Przeczytany 9680 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #30 : 2003-10-07, 14:43 »
Jeszcze nie musza teraz oczki sie troszke podleczyc wet powiedzil mi ze sie boi teraz ruszac jak jest infekcja.
Mam pytanko do Was;
Jak sie robi kolniezyk kotowi, chodzi mi oto zeby nie mogl sobie rozdrapywac tych strupkow przy uszach. Probowalem roznych sposobow bandaz, nawet skarpete pocielem ale nic nie skutkuje on sobie ztym radzi i czase. zadrapie:(.
Prosze o pomoc- z gory bardzo dziekuje
Zapisane

myszka

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #31 : 2003-10-07, 14:58 »
Kołnierz możesz teoretycznie kupić u weta, ale przypuszczam, że będzie za duży... Spróbuj samodzielnie wykonać tubę z miękkiego plastiku - jakieś stare klisze rentgenowskie nadają się świetnie, pamiętaj tylko, żeby okleić kawałek przy szyi, taka "obróżka", żeby nie poranił kotu skóry, no i oczywiście nie może być żadnych ostrych krawędzi w innych miejscach...
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #32 : 2003-10-07, 20:30 »
JESTEM ZLY SAM NA SIEBIE!!!!!
Witajcie:)
Jak juz napisalem jestem zly sam na siebie, kilka razy wypowiadalem sie na forum zeby brac opinie innych wetow bo ten do ktorego chodzimy czasami moze sie mylic. Ale sam tego nie zrobilem i tu byl moj blad wydawalo mi sie to nielojalne przeciez zawsze do tego jednego chodze.
Martwily mnie dwie sprawy jedna to to ze ciagle jest ta cholerna infekcja, druga ze te zadrapania nie chodza a wrecz sie nasilaja, a masc wydawalo mi sie ze pomaga ale w rezultacie tak nie bylo. I dzis juz sie wkurzylem i wziolem kota pod pache i do drugiego nowego w moim miescie weta.Facet bardzo sie przejol jego stanem, mowi ze tu masc nic nie da. Krecik  dostal trzy zaszczyki, (wczesniej wet mu na to zaszczykow nie dawal)powiedzial ze to choroba jest na skorze a nie zadrapanie.Pozniej przeszedl do ogledzin oczu. dlugo to robil na jednym juz mu oko praktycznie zaniklo i pojawila sie trzecia powieka nie wiem co to jest ale tak powiedzial. Drugie oko jest w tej chwili tez jest nie do uratowania, ale jest tego pewniej ze to jedno mozna bylo wczeniej uratowac. pytal sie jak bylo to oko leczone ja mowie ze tymi kroplami a faktycznie to juz dlugo trwa. Odrazu dal masc Atecortin. Krecik nie czuje wogole bolu jak tym smaruje, przy kroplach byl wrzask i lek.  
Minelo kilka godzin od zaszczyko i kot sie nie drapie, co wczesniej bylo upiorne mimo ze mu pazurki obciolem.
Przesylam fotke jak wygladala rana nie ciekawie co.

[/b]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #32 : 2003-10-07, 20:30 »

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #33 : 2003-10-08, 06:50 »
Mam zle wiesci:(
Krecik sie rozchorowal, nie wiem czy powodem sa zaszczyki wczorajsze czy upadek z wersalki. Traci rownowage. Zatacza sie zle to wyglada:(((((. wzielem wlasnie urlop na dzis i o 8 ide do weta.
Bardzo sei boje ze to moze byc cos powarznego. Mimo tego probuje sie bawic:) co jest dobrym oznakiem. Napisze jak sie dalej bedzie dziac.
Prosze trzymajcie z niego kciuki mocno prosze, tyle bidak juz przeszedl, jest silnym kotem nie poddaje sie latwo wiec moze bedzie dobrze!
Ja bardzo sie boje o niego.
Zapisane

myszka

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #34 : 2003-10-08, 09:06 »
Co to w ogóle były za zastrzyki? Antybiotyk, steryd?
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #35 : 2003-10-08, 13:27 »
Witaj Myszko:)
Nie powiem Ci bo nie weim wiem ze na swierzba to napewno.
To co sie dzieje jest skutkiem wczorajszego upadku bo odrazu jak go wyciaglem za wersalki zachowal sei dziwnie wyciagajac jezyk dziwnie siedzial. I potem juz stawal sie slabszy.Dostal rano kroplowke wzmacniajaca, jeszcze zaraz idziemy drugi raz tak zesmy sie umowili z wetem.
Krecik jest ciagle bardzo slaby i ciagle spi ale juz chodzi lepiej. Chce sie bawic i ma apetyt:) zalatwial sie normalnie. Bardzo sie boje o niego. Choc wiem ze jest bardzo silny i walczy.
Ciagle sprawdzam jego stan, Amant jest bardzo smutny czuje ze jest cos nie tak:(
Bede informowac na biezaco o jego stanie.
pa
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #36 : 2003-10-08, 15:03 »
Trzymam kciuki za malucha, najlepiej pytaj sie weta co podaje kocurkowi, w moim wypadku przy leczeniu fretki (bezskutecznie niestety) wetka wypisywała mi wszystko w kompie a potem dała wydrukowany wykres, mam to na wszelki wypadek jakby którejś z fretek z fretkorum pogorszyłoby sie i miałaby takie same objawy.
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #37 : 2003-10-08, 21:44 »
Witajcie:)
Krecik juz ma sie o niebo lepiej:)))), wyspal sie po kroplowce i powoli wrocil do siebie i poprzedniej formy. chodzi juz normalnie, bawi sie z Amantem co chwila biega na mna. co w nocy nie bylo do pomyslenia nie mial biedak sily. w tej chwili jest juz dobrze:)
Ja juz zabezpieczylem to miejsce gdzie Krecik upadli faktycznie jest to niebezpieczne miejsce gdyz wersalka byla niedosunieta gdziek kot mogl spac z oparcia i za wersalka byla deska w ktora pewnie przywalil jak spadal. to wszystko jest juz zabezpieczone.
tak bardzo sie ciesze ze Krecik ma sie juz dobrze, strasznie sie o niego balem. Tak pusto bylo jak nie chodzil kolo mnie, nie krecil sie.
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w zyczeniach o jego zdrowie, to pomaga- bardzo dziekuje .
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #38 : 2003-10-25, 21:43 »
Witajcie:)
Ostatnio malo sie odzywalem i pisalem o Kreciku bo pojawil sie problem. Krecik w ostatnich dniach byl bardzo chory dostal bardzo wysokiej temperatury gdyz wynosila ona 42 stopnie. Oczywiscie odrazu polecialem do weta odrazu dostal antybiotyk. WEt powiedzial ze to jest od oka, noc byla straszna maly ledwo zyl nie mogl chodzic, na drugi dzien dostal drugi antybiotyk i wet kazal podac mu czopki zeby zbic temperature, niestety wieczorem temperatura spadla ale do 37,5 stopnia. Krecik byl nieprzytomny. Caly czas lezal pod lampa zeby go ogrzewac. Ale to byl chyba przelom bo juz w nocy przypelzl do mnie i spal ze mna co zobaczylem rano. Bardzo mnie to wzruszylo ze mimo tak zlego samopoczucia maly przyszedl do swojego pana- to bylo takie dziekuje od niego. dalej bieze antybiotyki dzis juz byl czwarty ale jest oniebo lepiej. Choc jeszcze jest troszke slaby i ma problem z chodzeniem ale do tego co bylo dwa dni temu nie ma co rownac dzien do nocy.
Juz moja siostra zrobila czesc dzialu o kotach niepelnosprawnych z tym ze jeszcze nie jest skonczony jak chcecie zobaczyc wstep tp klikijcie na link
http://www.zwierzeta.cisza.pl/inne.html
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #38 : 2003-10-25, 21:43 »

Emilka

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #39 : 2003-10-25, 21:54 »
3mamy kciuki za krecika..zobaczysz wroci do zdrowia ty też sie 3maj.
Ja tez mam odratowana mala koteczke po kocim katarze ma zmetniale oczko na ktore bardzo slabo widzi
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #40 : 2003-10-26, 08:55 »
Dziki Emilka:) JUz chyba sytuacja opanowana, cala noc maluch buszowal i teraz tez biega i energi tyle ma chyba z tych wszystkich dni jak byl chory. Mam nadzieje ze to juz koniec tych klopotow z jego goraczka.
Piszesz ze masz tez kotke, tez jest taka mala. ale piszesz ze widzi dobrze ze choc troszke. Krecik nie widzi wogole ale swiatlo chyba jest w stanie zobaczyc bo wczoraj reka robilem cienie i ten reagowal na nie. Moze to tylko zmysly ale wygladalo tak jakby wtedy gdy zaslanialem reka swiatloon odrazu reagowal. Zobaczymy co bedzie sie dalej dziac. Ten stan jaki byl ostatnio byl spowodowany tym okiem wiec napewno po wydobrzeniu bedzie operacja.
Napisz cos o tej kotce Twojej?
Zapisane

Emilka

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #41 : 2003-10-26, 10:30 »
Czyli są jeszcze szanse że kotek będzie mogl choc troche widziec?
Jeżeli chodzi o moja kotke to wzielam ja z ulicy gdy byla juz prawie skrajnie wyczerpana...byla tak chuda ze nie mogla sie poruszac, pierwsze 4 dni nie mogla jesc, oczy i nosek miala zaklejone ropa. Dzieki antybiotyka kotka wrocila do zdrowia , wciaz jest szczupla ale to dlatego ze dopiero rosnie. Jedno oczko udalo sie uratowac i jest teraz bardzo sliczne ...na drugim niestety zostalo zmetnienie i jak przypuszczamu szkaradka (tak sie nazywa) zle na nie widzi o czym swiadczy lepek wyginany w jedna strone, mimo to Szkaradka swietnie sobie radzi..obrocz skrzywionej lepki nie widac zadnej oznaki slepoty, skacze,bawi sie,goni za pilka. Mam w planie jeszcze jechac do specjalisty...chociaz nie wiem czy cos poradzi na to zmetnienie.Oto zdjecie pyszka kociczki:

http://www.bizz.pl/blog/pics//tmp/php0fWEec.jpg

a tak Szkaradka wygladala na poczatku:
http://www.bizz.pl/blog/pics//tmp/phpmd5DoH.jpg
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #42 : 2003-10-27, 09:52 »
Raczej w przypadku Krecika nie ma takich mozliwosci, dzis bylem u weta , Krecik bedzie jeszcze na antybiotykach 1 tydzien i pozniej jesli nic sie nie bedzie dzialo wet przeprowadzi operacje usuniecia galek ocznyh.wtedy bedzie bezpieczny ze taka infekcja sie nie powtorzy.
Zapisane

Ash

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #43 : 2003-10-27, 10:55 »
Dopiero dzis przeczytalam "nowe" posty z tego tematu i wlos mi sie na glowie zjezyl, ze Krecik tak powaznie byl chory :szok: . Trzymam kciuki i co tylko sie da, zeby wydobrzal. Podobno jesli chodzi o kocie zdrowie, duzo zalezy od tego, czy kiciek nie jest narazony na stresu. U Ciebie Krecik ma jak u Pana Boga za piecem - wylize sie slodziarz, wierze w to gleboko! Trzymajcie sie cieplo!
Zapisane

Sal

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #44 : 2003-10-27, 12:03 »
Biedne kociambry...
Trzymam kciuki za obydwa.
Naprawdę ta amputacje jest niezbędna? To straszne...

A Szkaradka ma takie majtusie jak mój Krawatek. :) Śliczności.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #44 : 2003-10-27, 12:03 »

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #45 : 2003-10-27, 20:31 »
witajcie
dzieki za tak mile slowa. Krecik juz jest w stanie lepszym niz przed choroba:) a ta energia to jest zaskakujaca ze w tak malej istocie moze tyle jej byc:)
salamandra napisala;

Cytuj
Naprawdę ta amputacje jest niezbędna? To straszne...

Niestety tak ta operacaj musi sie odbyc zeby wiecej nie bylo takich problemow jak teraz byly. To oko zagraza jego zyciu. to ze teraz wyszedl z tego bylo cudem:) Jedno oko samo zaniklo teraz jest tylko jedno ktore jest bardzo duze i ciagle jest powodem infekcji. choc zaszczyki(antybiotyk) powoduje sie smniejszanie oka:). A co do tego ze lapie cienie to chyba poprostu mi sie wydalwalo. Probuje co chwila sprawszac czy czasem nie ma jakiejs reakcji.ale nie ma zadnych ruchow:(
Zapisane

Ash

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #46 : 2003-10-28, 07:49 »
Krecik mogl wyczuwac ruch - jego "uwąsienie" do tego sluzy. Ale dzieki niemu powinien sobie poradzic nawet bez oczek.

Ciagle trzymam kciuki. Jak bedziesz znal date operacji oczka daj znac!
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #47 : 2003-10-28, 10:05 »
Ash!
Jeszcze tydzien bedzie bral antybiotyk zeby wyluczyc calkowicie infekcje!
Krecik bez oczu bo przeciez na nie nie widzi, radzi sobie bardzo dobrze, byly chwile kiedy na poczatku walnol sie w cos, teraz juz ma wyczulone inne zmysly i zadna przeszkada nie jest dla niego problemem. jak bedzie data operacji to oczywiscie napisze:)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #48 : 2003-11-02, 19:50 »
Drogi Abakusie, wzruszyłam się bardzo historią Krecika. Wiedziałam, że jesteś wspaniałym facetem, bo czytałam inne Twoje posty. Teraz aż oderwałam męża od drugiego komputera [a nie jest to łatwe], żeby mu opowiedzieć o Tobie, Amancie i Kreciku. Oboje dziękujemy Ci za wielkie serce dla zwierzaków. Gdyby więcej było takich ludzi... Trzymamy kciuki za zdrowie kotka i pozdrawiamy serdecznie Ciebie i Twoich bliskich.
Iwona i Tomek  :D
Zapisane
IBDG Wrocław

awangarda

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #49 : 2003-11-02, 20:16 »
abakus ja mialam kiedys pas co mial paraliz od polowy tlowia to konca lap :( niestety niedalo sie go uratowac probowalismy go podtrzymac przy zyciu jak najdluzej roznego rodzajami zastrzykow jednak musielismy podjac trudna decyzje o uspieniu bo stan byl coraz gorszy nie bylo widac szans na poprawe i pies sie tylko meczyl:( a co do krecika jest kochany :)) zycze powodze nia tobie psiurkowi i krecikowi :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #50 : 2003-11-03, 07:48 »
Abakusie, podziwiam za wielkie serce. Trzymam kciuki! Kocio ma w Tobie super opiekuna!
Naprawdę podziwiam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #50 : 2003-11-03, 07:48 »

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #51 : 2003-11-03, 22:55 »
Witajcie:)
Bardzo bardzo dziekuje za mile slowa, bardzo przyjemnie jest czywac takie posty jak napisaliscie:))).  Krecik to cudowna istota mala niewidoma a tak kochana:). Krecik mnie nauczyl ze warto probowac ratowac zycie zwierzaka nawet jak wydaje sie nam ze lepiej bedzie uspic ze stan jest baznadziejny.On pokazal ze chce zyc i zyje.
Ma on tyle energi ze mozna by bylo pisac i pisac o jego harcach, najbardziej mi sie podoba jego badanie terenu, pisalem kiedys chyba ze Krecik bardzo macha ogonem, ostatnio dojzalem dlaczemu tak robi tak jak niewidomy czlowiek ma laske biala to ten teren bada ogonem idac kolo sciany dotyka nim i wie ze ciagle przy niej jest:)
pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za wszystko
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #52 : 2003-11-09, 20:43 »
Byłam dziś na stronie Twojej siostry. Przeczytałam historię Amanta [czy Amana?], jeszcze raz o Kreciku, a przy opowieści o srebrnej kotce łzy zakręciły mi się w oczach. Masz wspaniałą rodzinę, Abakusie!
Napisz, co z Krecikiem? Pozdrowienia!
Zapisane
IBDG Wrocław

Emilka

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #53 : 2003-11-09, 21:04 »
No wlasnie napisz co u Kreciak..moze mas zjakies jego nowe fotki. On jest cudowny. A Ja bylam wczoraj z szkaradka u 'lepszego' lekarza...niestety z zmetnieniem nic nie da sie zrobic :( Teraz tylko czekac...moze z czasem zejdzie. Mozna by wykonanac zabieg usuniecia 3 powieki ale tylko pod wzgledem estetycznym...a w koncu to mi nie przeszkadza w ogole. Szkoda tylko ze mala slabiej widzi na to oczko :(
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #54 : 2003-11-11, 15:32 »
Witam:)
Przepraszam ze dopiero co odpisuje ale mialem siostre w domu i ta jak opanowala z mezem kompa to dorwc sie nie moglem do niego.
Krecik ma sie super, operazja bedzie chyba pod koniec tygodnia- ale bedzie napewno. [/url]
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #55 : 2003-11-11, 18:08 »
Przepraszam ze troszke odbiegne od tematu ale dlaczemu nie mozna dolaczac zdjec do postow??? , Dodalem dwa zdjecia do albumu wiec polecam objezenie:)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #56 : 2003-11-11, 19:20 »
Abakus - wyjaśnienie na 'problemy...'
A za Krecika będziem kciuki trzymać :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #57 : 2003-11-11, 21:24 »
Dzieki Myszka:)
Dziekuje za trzymanie kciukow przydadza sie napewno, napisze jak bedzie miala byc operacja.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #57 : 2003-11-11, 21:24 »

Ash

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #58 : 2003-11-12, 08:13 »
Czekam na wieści trzymając kciuki!  :)
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #59 : 2003-11-12, 11:54 »
Dziekuje:)
W piatek juz bede wiedzial na 100% date operacji, Krecik czuje sie super wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Bede Was informowac na biezaco o sytuacji:)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 28 zapytaniami.