Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kupno kota  (Przeczytany 1089 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morticia

  • Gość
kupno kota
« : 2003-11-13, 12:31 »
Witam wszystkich z kociego forum :)
Chciałabym sobie kupić kociaka Czy może mi doradzić czy to ma być rasowiec czy nie Słyszałam że rasowce są najmniej towarzyskie i wredne... Tak słyszalam Ale słyszalam też że dachowce wszędzie się wspinają a chcę uniknąć demolki w domu
Nie wiem czy pers będzie dobrym rozwiązaniem  ale nie są drogie Nie wiem  :?:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Re: kupno kota
« Odpowiedź #1 : 2003-11-13, 12:51 »
Cytat: Morticia
Słyszałam że rasowce są najmniej towarzyskie i wredne... Tak słyszalam Ale słyszalam też że dachowce wszędzie się wspinają a chcę uniknąć demolki w domu

Wszystko to to bzdury! Ja osobiscie polecam dachwoce...gdyz wedlug mnie sa najpiekniejsze , mozna je dostac za darmo przy opkazji ratujac im zycie! Porozgladaj sie w okol...duzo osob chce oddac male sliczne kociaczki
Zapisane

myszka

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #2 : 2003-11-13, 12:56 »
Morticia - z takim podejściem to może przemyśl sprawę kota...? ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kupno kota
« Odpowiedz #2 : 2003-11-13, 12:56 »

Morticia

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #3 : 2003-11-13, 12:58 »
to dobrze że to bzdury bo chciałam dużego rudek kastrata ze schroniska :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #4 : 2003-11-13, 13:02 »
To, jak kot się będzie zachowywał - zależy od egzemplarza. Moja kota to dzikus, np. - a inne, które znam są przytulaste. One się wspinają - moja nie. Za to łazi po parapecie.
Zapisane

Sal

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #5 : 2003-11-13, 15:02 »
Spraw sobie dwa. Nie żartuję, naprawdę... Obserwowałam małego, gdy był sam i obserwuję teraz, gdy są dwa. Jeśli chcesz mieć spokój w domu, zapewnij kotu kumpla do zabawy. Zamiast rzucać się na ludzi i na przedmioty kot zajmuje się zabawą z kocim przyjacielem.
Pewnie, że coś tam usiłuje zmajstrować (taka kocia natura poszukiwacza), ale niczego nie psuje, nie niszczy, nie jest złośliwy.

Polecam dachowce, są najpiekniejsze.
Znajomi mieli persa. Nawet nie był ładny z urody  :) , do tego strasznie leniwy. Takie długosierściowce są kłopotliwe: trzeba bardzo dbać o ich futra. A dachowiec sam sobie radzi z higieną (czyściochy straszne), a jak sa dwa to dbają o siebie wzajemnie (szorują się codziennie bardzo dokładnie) :-).

Mam takie zdanie: dachowce sa za darmo, są najpiękniejszą kocią rasą,  :), najmniej kłopotliwą i niezmanierowaną.
Zapisane

absencja

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #6 : 2003-11-13, 15:30 »
Bzdury:)) zawsze to jakaś niespodzianka:)))) i zawsze kochana;)
Zapisane

Ash

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #7 : 2003-11-14, 09:45 »
Moje serce jest z dachowcami. To cudowne zwierzęta. A jeśli przygarniesz takiego, na pewno okaze Ci wdziecznosc i przywiaze sie do Ciebie. Wiem z doswiadczenia, bo naleze do rodziny kociarzy, a wszystkie nasze koty to znajdory  ;)  (ja mam znajdke, rodzice, ciotka, a jeden wujek ma nawet dwie ;p )
Zapisane

Morticia

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #8 : 2003-11-14, 15:49 »
to dobrze że to co niektórzy mówią to nie prawda A czy taki dachowiec musi ciągle chodzić po dworze bo chciałabym uniknąć nieszczęścia Wiem że koty sobie radzą ale i tak nie chcę żeby mojego kotka potrącił samochód albo jakiś pies go dopadł Ale i tak chcę wybrać jakiegoś flegmatyka :wink: taki żeby ciągle spał  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kupno kota
« Odpowiedz #8 : 2003-11-14, 15:49 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
kupno kota
« Odpowiedź #9 : 2003-11-14, 17:36 »
Nie musi chodzić po dworze, wręcz przeciwnie, jeśli nie mieszkasz w baaardzo spokojnej okolicy to lepiej kota nie wypuszczać.
Zapisane

SKR

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #10 : 2003-11-16, 19:17 »
ja na twoim miejscu wzieła bym dachowca ze schroniska albo od kocoś. takie sa najbardziej przywiązabe. Niekiedy o niebo bardziej niz rasowce. I nie wypuszczala bym kotka. na poczatku mkze byc problem bo kto bedzie chcial wyjsc (moj tak chcial a nie weim czy wszystkie chca bo to moj pierwszy kot) ale po kilku niezbyt milych probach (zgubienie sę na klatce, wyjscie na pole i dlugie marzniecie pod klatką az ktos go nie znalazl) zrezygnował i stwierdzil ze lepiej ejst mu w mieszkaniu.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #11 : 2003-11-16, 19:33 »
Dziewczyny maję racje, a Salamandra w szczególności. Sama mam dwa koty i wspaniale się razem wychowują. Śpią razem, jedzą razem, wychodzą razem, myją sie nawzajem i... wkurzająmnie i moje gryzonie też razem :) A jeśli nie mozesz sobie pozwolic na dwa koty weź dachowca. Jakiegoś biednego, pożuconego. ZOBACZYSZ JAK CI SIE ODWDZIĘCZY!!! Moje dwa urwiski to przybłędy. Jeden znaleziony w deszczowy dzien na drodze w lesie. Miał jeszcze zamknięte oczy..... A jak on sie niemiłosiernie darł....
A wiesz mi, niedługo zmęczy Ci sięcały czas śpiący kot. :)
Zapisane

ariell

  • Gość
kupno kota
« Odpowiedź #12 : 2003-11-18, 22:06 »
Morticia, każdy kot to inny temperament i charakter.

Powinno być tak, że Kot z Hodowli winien być Kotem mniej bojaźliwym, dlatego, że miał to szczęście wychować się wśród ludzi, wśród "ciepła" , nie był przeganiany i nie musiał się bać niczego itp.
TAK powinno być, to oczywiście zależy od Hodowcy jak podchodzi do Hodowli i jak maluchy wychowuje, jak stara się kształtowac ich charaktery.
Pewności nie ma ale zawsze można odwiedzić Hodowlę i zobaczyć w jakich warunkach koty żyją i jakie mają charaktery.


Zgadzam się, że DWA koty to nie jeden :-)

Może na początek adopcja kici pokrzywdzonej przez los a za jakiś czas Kot z Hodowli i tak obydwa mocno pokochasz :-)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 29 zapytaniami.