Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dwa koty!  (Przeczytany 3027 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alice_kot

  • Gość
dwa koty!
« : 2004-03-07, 21:00 »
kiedy tydzien po podaniu ogloszenia do gazety ze szukam kota nikt sie nie odezwie wezniemy 2 koty ze schroniska!!! No i teraz mam pytanie co potrzeba dla dwoch kotow .... dwie kuweta...itp. jaka plec wziasc nap samiczka i samiec albo samiec i samiec.....potrzebuje rad!
Zapisane

KasiKz

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #1 : 2004-03-07, 21:06 »
Co do płci jest to zupełnie obojętne, bo z reguły koty się lubią i nie ma z tym problemu :) Najlepeij jest mieć dwie kuwety - tak żeby nie było kolejek do nich :) Przeważnie jedna kuweta powinna przypadać na jednego kota, i myślę, że 2 wystarczą w zupełności :)

Co jeszcze chcesz wiedziec?
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #2 : 2004-03-07, 21:08 »
koszty,co trzeba kupic podwojnie i takie tam..... :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

dwa koty!
« Odpowiedz #2 : 2004-03-07, 21:08 »

Dorcia

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #3 : 2004-03-07, 21:37 »
Witam :-)

Co do dwoch kuwet to moim zdaniem -a mam dwa koty- nie ma takiej potrzeby :-) Wystarczy jedna ustawiona w miejscu gdzie koty beda mialy dostep przez 24h.
Co do rzeczy podwojnych to miski do jedzenia mokrego i suchego ( przynajmniej na poczatek ).
Moje koty jedza z jednej miski  nie dlatego , ze ja im tak narzucilam ale z wyboru :).
Natomiast pija jeden z miseczki a drugi tylko z kranu i tylko w lazience :) .
W zasadzie nic nie musisz miec podwojnego , moze jak im bedziesz szykowac legowisko np. kocyk to rozloz  na tyle zeby zmiscily sie tam dwa kotki , ale i tak najprawdopodobniej nie beda spaly tam gdzie im uszykujesz  , tylko tam gdzie sobie same wybiora.
To tyle.
Jak mi przyjdzie jeszcze do glowy to napewno napisze.
Ale wydaje mi sie , ze na poczatek naprawde nie musisz "szalec" z zakupami - z czasem sama sie zorientujesz czego Twoim kotom potrzeba i wtedy dokonasz stosownych zakupow :-)))

Pozdrawiam
Dorcia & Łobuz & Drugi
Zapisane

anneri

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #4 : 2004-03-07, 22:15 »
Mam nadzieje ze w schronisku opiekunowie poleca Ci jakis 2 kocich przyjaciol :)

Plec bez znaczenia, Dorcia ma racje - tez mam 2 koty, jedna kuwete -kolejek nie zauwazylam ;) Jedza i pija z jednej miski z wyboru, spia razem ze mna, razem gonia psa :P
Zapisane

myszka

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #5 : 2004-03-07, 22:23 »
Czasem i jeden kot żąda dwóch kuwet - lepiej na początku postawić dwie, jedną nawet prowizoryczną, a jak zauważycie, że koty załatwiają się do jednej, to usunąć.
Zapisane

anneri

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #6 : 2004-03-07, 22:32 »
O z tym sie nie spotkalam. Mialam 4 koty i nie narzekaly, ale lepiej dmuchac na zimne byle kotom bylo dobrze...;)
Zapisane

KasiKz

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #7 : 2004-03-07, 22:41 »
Ja akurat mam swa koty i czasem te dwie kuwety to za mało. Tala ma swoją i nie chodzi do Lucka, natomiast Lucek robi do swojej i do tej od Tali. I czasem z tego powodu są problemy :( Dlatego wolę mieć dwie zamiast jednej, bo jak kot jest wielkim czyściochem, a wcześniej mu inny kot narobi do kuwety, to on najprawdopodobniej załatwi się obok.
Zapisane

Emilka

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #8 : 2004-03-08, 14:35 »
ja tez mam dwie kuwety na dwa koty i powaznie mysle nad zakupem trzeciej :roll: ze wzgledu na upodobania straszej kotki- nie zalatwi sie do kuwety  w ktorej juz cos jest :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

dwa koty!
« Odpowiedz #8 : 2004-03-08, 14:35 »

KasiKz

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #9 : 2004-03-08, 15:00 »
Cytat: Emilka
ja tez mam dwie kuwety na dwa koty i powaznie mysle nad zakupem trzeciej :roll: ze wzgledu na upodobania straszej kotki- nie zalatwi sie do kuwety  w ktorej juz cos jest :/


Dokładnie tak. Tala tez ma ogromne wymagania jeśli chodzi o kuwetę. Jeżeli już coś znajduje się w środku to ona nawet tam łapy nie wsadzi. Natomiast Lucek od biedy zrobi, ale za to przekopie wszystko i połowa żwirku wyląduje obok kuwety  :roll:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
dwa koty!
« Odpowiedź #10 : 2004-03-09, 06:47 »
Alice jak już będziesz miała kota/koty to koniecznie napisz coś o nich :)
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #11 : 2004-03-09, 18:23 »
no jasne ze to zrobie ;) ogloszenia rozwieszony a w sobote idzieby do Katzenschutz verein czyli kocie schronisko poszukac jakiejs parki...
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
dwa koty!
« Odpowiedź #12 : 2004-03-09, 18:27 »
Jejku ale masz fajnie :D  Ja niedawno też czekałam z utęskinieniem na moją kotkę i się doczekać nie mogłam, a potem cieszylam się jak głupia jak to już był ten dzień :jupi:
Zapisane

Saba

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #13 : 2004-03-11, 22:23 »
Cytat: anneri

Plec bez znaczenia, Dorcia ma racje - tez mam 2 koty, jedna kuwete -kolejek nie zauwazylam ;) Jedza i pija z jednej miski z wyboru, spia razem ze mna, razem gonia psa :P


U mnie dokładnie to samo... No moze tylko z tym wyjatkiem, ze to pies goni koty, ale one go obrabiają jak śpi :)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
dwa koty!
« Odpowiedź #14 : 2004-03-11, 22:27 »
U mnie to kot gania psa :lol:

Alice pojutrze sobota :)  cieszę się razem z Tobą :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

dwa koty!
« Odpowiedz #14 : 2004-03-11, 22:27 »

Alice_kot

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #15 : 2004-03-12, 12:08 »
a jak zadnych malych nie badzie......mama chce TYLKO male....  :(  ale nie strace nadzieji...
tutaj w niemczech to okropnie trudno dostac kota...
Zapisane

KasiKz

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #16 : 2004-03-12, 13:15 »
Cytat: Alice_kot
tutaj w niemczech to okropnie trudno dostac kota...


U nas wręcz przeciwnie  :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
dwa koty!
« Odpowiedź #17 : 2004-03-12, 13:30 »
niestety :(

szkoda ze nie chcesz duzych :(

aha tylko pamietaj- nie rozmnazaj ich :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
dwa koty!
« Odpowiedź #18 : 2004-03-12, 14:14 »
Cytat: Alice_kot
a jak zadnych malych nie badzie......mama chce TYLKO male....  :(  ale nie strace nadzieji...
tutaj w niemczech to okropnie trudno dostac kota...


Jakby nie było małych, to powiedz Mamie, że dorosły jest już po sterylce, nie niszczy, umie się ładnie bawić, jest zaszczepiony, ma ustabilizowany charakter i odpada Wam męka uczenia małego kociaka czegokolwiek (bo kicie to nie psy, łatwo się nie chcą uczyć, a czasem nawet mają w głębokim poważaniu ;) ).

No i najważniejsze - można o wiele rzeczy zapytać opiekunkę kocich. Bo dorosłe mają na tyle ustabilizowany charakter, że opiekunka będzie bardzo dużo wiedziała o ich przyzwyczajeniach. A jeśli Mama boi się, że dorosłego trudniej przywiązać do siebie, to jest akurat ciut inaczej - dorosły kot wzięty ze schroniska pamięta, któ dał mu dom. I nigdy nie zapomina o wdzięczności ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ax

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #19 : 2004-03-12, 17:25 »
Czyli to już jutro :D .Trzymam kciuki,żeby były kociątka :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #20 : 2004-03-12, 18:07 »
ja tez! a jak nie bedzie to zeby mama skusila sie na dorosle kicie  8)  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

dwa koty!
« Odpowiedz #20 : 2004-03-12, 18:07 »

KasiKz

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #21 : 2004-03-13, 09:21 »
Również mocno trzymam kciuki!! Będzie dobrze, zobaczysz - mama na pewno zakocha się w niejednym kocie :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
dwa koty!
« Odpowiedź #22 : 2004-03-13, 19:56 »
zgadzam sie z mysza.xww w 100% :)
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #23 : 2004-03-13, 23:39 »
bylam,nie byo zadnych domownikow.....ale w srode albo w nastepna sobota jedziemy do innego Tierschutzverein,moze tam beda mieli  :wink:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
dwa koty!
« Odpowiedź #24 : 2004-03-14, 10:00 »
Trzymamy kciuki dalej :wink:  Najważniejsze, że mama zgodziła się już na kota, bo teraz to już tylko kwestia czasu :wink:
Zapisane

Ax

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #25 : 2004-03-14, 15:10 »
I ja też kciuki zaciskam :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
dwa koty!
« Odpowiedź #26 : 2004-03-16, 10:41 »
3mam kciuki :]
Zapisane

Sal

  • Gość
dwa koty!
« Odpowiedź #27 : 2004-03-17, 11:57 »
Alice, możesz coś więcej powiedzieć, dlaczego w Niemczech tak trudno okota w schronisku?
Dobrze, że tak jest, ale jakie są tego przyczyny? Niemcy są tak świadomi pewnych spraw, dbają o domowe zwierzaki, czy jest zupełnie odwrotnie: uśmierca się niczyje?

Zgadzam się z Myszką.xww - dorosły kot pamięta, kto dał mu dom i miłość (choć mój mały Krawatek też doskonale to pamięta - kocham je strasznie!).
Dorosłe koty tez sa cudne, kochane i wdzięczne.

Fajnie, że będziesz mieć dwa kociambry!  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

dwa koty!
« Odpowiedz #27 : 2004-03-17, 11:57 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 28 zapytaniami.