Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Zawód  (Przeczytany 24926 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Magdalenka

  • Gość
Odp: Zawód
« Odpowiedź #30 : 2006-11-10, 19:12 »
Ja chcę być wetem.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Zawód
« Odpowiedź #31 : 2006-11-12, 20:57 »
zooterapia. niesamowita dziedzina i fantastyczne zjawisko. szkoda tylko, zę tak mało popularne.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Zawód
« Odpowiedź #32 : 2007-01-01, 17:07 »
Szkoleniowiec, groomer (chociaz już teraz strzygę psy, ale to dla siebie lub znajomych), asystent sędziego (póki co "pracuję" jako sekretarz na wystawach, ale asystować będę jak tylko skończę 18, co jest równoznaczne z chęcią zostania sędzią kynologicznym), behawiorysta, psi psycholog, hodowca (będę kontynuowała rodziców i swoją "pracę" nad hodowlą... napewno jak będe już działa na własną rękę to w hodowlę włożę jeszcze więcej pracy /więcej wyjazdów na granicę na wystawy, importy itd./) Z tych co nie ma to handling

Także jeśli o mnie chodzi to trudno wybrac jedną pracę. ;) Przede wszystkim chce i będe kontynuowała hodowlę, przy okazji mam zamiar zrobić kurs psiego psychologa/ ew. szkoleniowca. Grooming, ale tylko "dla siebie" jak i teraz, oczywiście handling i sędzia kynologiczny oraz praca w zk (teraz "pracuję" jako wolontariuszka).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zawód
« Odpowiedz #32 : 2007-01-01, 17:07 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Zawód
« Odpowiedź #33 : 2007-01-02, 17:41 »
Ja zmieniam (a w zasadzie to dodatkowo :P ) chcę być groomerem. Nawet mam w bliskich planach wybrać się na kurs strzyrzenia (narazie zbieram kase, bo to droga impreza)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Zawód
« Odpowiedź #34 : 2007-01-02, 19:22 »
Kasia, ja miałam okazję (niestety z której nie skorzystałam) iść na darmowy kurs strzyżenia psów... tzn. tylko goldenów. Ale jak pisałam, niestety nie skorzystałam z okazji, jednak mam znajomą fryzjerkę psów i od niej się nauczyłam wszystkiego.

Haha i powiem, że jak strzygłam psa (Pazura Psiary) przez 4 czy to nawet 5 godzin to miałam okazję kopnąć Alę i Pazura w czoło.  ;pTakże nikomu nie życzę dostać zarośniętego, skudłaczonego psa i strzyc go sprzętem, który dodatkowo teoretycznie jest przeznaczony dla goldenów, a nie psów w typie teriera (cały czas doszukujemy się z Alą jaką mieszanką jest Pazio i ostatnio Ala doszła do niezwykłej konkluzji, że jest to mieszaniec erdelka i lakelanda).
No ale nie zniechęcam.  ;p
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Zawód
« Odpowiedź #35 : 2007-01-02, 19:38 »
Ja dopiero w przyszłym tygodniu zacznę rozgladać sie za kursami i zobaczymy co z tego wyniknie. Mam znajomego po takim kursie i sobie chwali.
Raczej nic mnie nie zniechęci :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Adam

  • Gość
Odp: Zawód
« Odpowiedź #36 : 2007-01-19, 13:11 »
zaznaczylem inny bo chcialbym buy herpetologiem ( weterynarz od gadow )
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Zawód
« Odpowiedź #37 : 2007-01-19, 14:01 »
Hodowca - nie jako zawód, podobnie jak sędzia/asystent tylko raczej tak "dodatkowo" [do tego pierwszego będę dążyć xP].
Groomer by mi odpowiadał, ale wątpie, bym w moich terenach mogła się z tego utrzymać. Nie ta mentalność. W razie co kurs chyba zawsze można będzie zdać i pomyśleć nad tym.
Szkoleniowiec - zastanawiam się nad przyszłym zawodem, padł taki pomysł, np. szkolenie psów policyjnych czy cuś... hmmm? ;> Jeżeli jest jakaś różnica między szkoleniowcem a instruktorem to co jest, że tak powiem, lepiej opłacalne? :P

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Zawód
« Odpowiedź #38 : 2007-01-28, 12:10 »
jak wiekszosc weterynarz:)
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

Odp: Zawód
« Odpowiedz #38 : 2007-01-28, 12:10 »

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Zawód
« Odpowiedź #39 : 2007-01-28, 15:53 »
Weterynarz..

Mam nadzieje że w przyszłości bedzie możliwośc studiowania na tym kierunku w Bydgoszczy...
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Zawód
« Odpowiedź #40 : 2007-01-29, 21:50 »
wet  ;d
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Zawód
« Odpowiedź #41 : 2007-01-30, 10:24 »
a ja instruktor :D albo trener koni :P
wetem nie moglabym zostac bo jakbym miala dac zastrzyk, alkbo uspic zwierzaka to by mnie to duzo nerwow kosztowalo :/
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Zawód
« Odpowiedź #42 : 2007-01-30, 21:56 »
Jako dodatkowa praca - pet sitter :). Glownie malych zwierzat.
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Zawód
« Odpowiedź #43 : 2007-02-01, 11:56 »
Ja mam hodowlę ale podoba mi się też być sędzią kynologicznym, asystentem na wystawach albo weterynarzem  :).

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Zawód
« Odpowiedź #44 : 2007-02-14, 21:15 »
Hodowca i zoopsycholog-ale wybrałam hodowce;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zawód
« Odpowiedz #44 : 2007-02-14, 21:15 »

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Zawód
« Odpowiedź #45 : 2007-02-14, 21:45 »
Wet
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Werona

  • Gość
Odp: Zawód
« Odpowiedź #46 : 2007-02-14, 23:08 »
hodowca, wet lub pet sitter :)
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Zawód
« Odpowiedź #47 : 2007-02-15, 20:43 »
behawiorysta/zoopsycholog
« Ostatnia zmiana: 2007-02-18, 14:29 autor thrilly »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zawód
« Odpowiedź #48 : 2007-02-15, 23:53 »
ehhmmm... "hodowca" to nie zawod - to moze byc co najwyzej hobby. Na psach nie da sie zarobic - chyba ze sie te psy produkuje a nie hoduje...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Zawód
« Odpowiedź #49 : 2007-02-16, 20:35 »
Iras- ale przecież pisze, ze czystko hobbystyczny ;) chyba, że o coś innego Ci chodzi.
Pozatym  sedzia kynologiczny czy asystent też mi nie pasuje pod zawód  :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Zawód
« Odpowiedź #50 : 2007-02-17, 16:38 »
Ankiete trzeba bardziej traktować jako zawód = zajęcie, a nie jako pracę zarobkową.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Zawód
« Odpowiedz #50 : 2007-02-17, 16:38 »

Jojo1995

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 83
Odp: Zawód
« Odpowiedź #51 : 2009-06-22, 14:01 »
Szkoleniowiec! Super praca i napewno daje dużo satysfakcji z osiągnięć...
Zapisane
Im bliżej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zawód
« Odpowiedź #52 : 2009-06-22, 14:24 »
Gdybym miał taki wybór i odpowiednie wykształcenie ;),to wahałbym się pomiędzy Behawiorysta a inny ... ;) :P

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Zawód
« Odpowiedź #53 : 2009-06-22, 15:50 »
Behawiorysta - można studiować w Anglii - szkoda!
Kynologia - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny - Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt
podyplomowe studia z kynologii - na pewno Szczecin, Kraków, chyba Wrocław
Lisie jesteś "smarkaty" wszystko przed Tobą, dlaczego nie zaczniesz. Przecież teraz jest tak dużo możliwości zrobienia studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych, wiem, że trzeba kasę, ale jak się czegoś bardzo pragnie to trzeba działać. Ja skończyłam studia po 40 stce na dodatek z wyróżnieniem i stypendium (a było tylko kilkanaście na 350 osób), wtedy nawet dzieci zaczęły na mnie nieco inaczej patrzeć. Owszem czasu dla siebie nie ma wówczas wcale, ale inaczej go organizujesz, teraz niby czasu mam więcej a przecieka mi miedzy palcami...
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zawód
« Odpowiedź #54 : 2009-06-22, 15:55 »
Mnie najbardziej interesuje zachowanie zwierząt / nie tylko psów,ale i innych zwierząt,np.oswojonych lisów,ich relacje z innymi zwierzętami,z ludźmi,itp. /,ale nie wiem,czy to można podpiąć pod behawioryzm czy już pod coś innego? ... :mysli:

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Zawód
« Odpowiedź #55 : 2009-06-22, 17:28 »
Oglądałam kiedyś reportaż ze studiów w Anglii dotyczących zwierząt i dość sporo było o kierunku, który u nas nie istnieje - behawioryzmie, nie pamiętam konkretnie jak nazywał się ten kierunek, wiem że były "podkierunki" o zachowaniu ptaków, ssaków.
Co prawda tam każde szkoły ponadpodstawowe to studia, może to było coś w rodzaju szkoły policealnej, w każdym razie z kierunku można było zostać psim psychologiem, zajmować się hodowlą kanarków, itp.
U nas najbliżej takich studiów to zootechnika i jej kierunki, choć do jakiegoś czasu kojarzyła mi się wyłącznie z hodowlą zwierząt rzeźnych, ale teraz czasy się zmieniły i są coraz to nowe kierunki.
W ogólniaku z zoologii  miałam wiedzę przewyższającą ogół i zastanawiałam się właśnie nad zootechniką, ale trochę przerażały mnie ówczesne kierunki.
W końcu wybrałam Politechnikę (lubię matematykę, chemię i biologię), wylądowałam na "mężologii"  :), a skończyłam po latach ekonomię, więc nigdy nie jest za późno, chyba że chcesz być lekarzem - tam są ograniczenia wieku, ale w USA podobno można do jakiego wieku chcesz!
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zawód
« Odpowiedź #56 : 2009-06-22, 18:09 »
Mi też zootechnika kojarzy się z hodowlą zwierząt rzeźnych i futerkowych / łącznie z lekcjami praktycznymi ... brrr /,czegoś takiego co mnie interesuje,chyba nie ma ...
Zastanawia mnie jeszcze,co trzeba ukończyć,żeby móc pracować w takim ośrodku,jak ten w Mikołowie lub w innej placówce,tego typu?.
Ja,miałem być plastykiem :P,ale liceum mnie przerosło / matma,fiza / ... i jest,jak jest ... ;)

alette

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Zawód
« Odpowiedź #57 : 2009-06-22, 18:29 »
Lis ;) Mysle, ze nie trzeba miec jakiegos konkretnego wykształcenia by pracowac w Mikolowie. Moze  gydbys tam pojechal pogadal z tym lesnikiem Jackiem, ktory zalozyl ten osrodek, to moze przyjeliby cie na probe? Ale to chyba nie jest praca w ktorej mozna zarobic. Ten pan Jacek byl bardzo mily kiedy rozmawialam z nim o przyjeciu do schroniska mojego Isiaczka.

Forum Zwierzaki

Odp: Zawód
« Odpowiedz #57 : 2009-06-22, 18:29 »

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Zawód
« Odpowiedź #59 : 2009-06-22, 18:34 »
Mój brat na sam dźwięk słowa matematyka dostawał wysypki, ale to są błędy jeszcze ze szkoły podstawowej. matematyka nie lubi żadnych luk w wiadomościach, jedno wynika z drugiego. Ale to królowa wszystkich nauk, wystarczy dobry korepetytor i będziesz miał matematykę w "małym" paluszku. W ogólniaku dawałam korepetycję z matmy i dziwiłam się jak można było nie rozumieć pewnych rzeczy, dopiero po latach uzmysłowiłam sobie jaki marny ze mnie był nauczyciel. Przed studiami miałam parę lekcji z matmy by przypomnieć sobie podstawowy zakres, a potem wystarczą ćwiczenia. Jak przerobisz wymagane zadania to nie ma siły żebyś się nie nauczył.
A bodziec finansowy (strata kasy) jest bardzo silny no i pokazanie, że coś potrafisz.
Lisie po Twoich wypowiedziach widać, że masz poukładane w głowie, więc ja w Ciebie wierzę, wystarczy trochę wysiłku, a potem samo poleci...
Ja w ogólniaku chodziłam na rysunek i  grafikę do Pałacu Młodzieży, na szczęście szybko zorientowałam się, że marny ze mnie plastyk. Po latach mam przynajmniej satysfakcję, że próbowałam wielu rzeczy. Wtedy Pałac Młodzieży był dostępny dla wszystkich, obojętne od stanu portfela, a ja próbowałam chyba każdej sekcji (oprócz śpiewu, brrrr)…
Zapisane
Bożena
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 28 zapytaniami.