Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: rasowce czy mieszańce??  (Przeczytany 5481 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raffy

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #30 : 2004-04-15, 13:18 »
to i to jest piękne  :D
Zapisane

Asia i Rocky

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #31 : 2004-05-06, 12:26 »
Hej!!

Uwielbiam  i takie i takie :)
Zapisane

awangarda

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #32 : 2004-05-08, 09:44 »
eee no aja wszystkie lubie rasowe sa lepsze pod tym wzgledem ze wiadomo co z nich wyrosnie... a ja mam same "rasowe bez rodowodu" czyli cundelki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedz #32 : 2004-05-08, 09:44 »

Ireth

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #33 : 2004-05-12, 00:46 »
Ja tak naprawde na ten temat nie moge nic napisac bo ja lubie i rasowe i kundelki :wink:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #34 : 2004-05-12, 20:38 »
Cytuj

Sama mam rasowego psa,choc niektorzy powiedzieliby,ze to kundelek,bo nie ma papierow.To,ze nie ma papierow to moj wybor,bo chcialam psa do kochania,a nie zalezalo mi na wystawianiu czy rozmnazaniu.Nie jest tez super popularna rasa w tej chwili,wiec szpan nie ma tu nic do rzeczy.Mam takiego,bo takiego zawsze chcialam miec

zgodze sie w 100% ja tez mam psa tez bez rodowodu bo chcialam...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #35 : 2004-05-24, 11:13 »
mnie jest obojętne - rasowy czy mieszaniec.
Jedyną zaletą rasowego jest to, że mogę z nim jeździć na wystawy - bez tego nie mogę żyć.  :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Anka

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #36 : 2004-06-10, 09:45 »
Wszystkie psy sa kochane i wszystkie potrzebują miłości niezależnie od wyglądu czy pochodzenia.
A najmądrzejsze moim zdaniem jest uświadamianie ludzi, aby nie rozmnażali psów i kotów bez potrzeby - po to tylko, żeby "misia' czy "puszek" mieli dzieci.
Tak samo rozmnażanie psów bez papierów uważam za bezmyślność a kupowanie ich jest niestety też niemądre, bo niszczy tą konkretną rasę, żeby było jasne jestem też za tym, aby przeciętne psy rasowe-rodowodowe również nie posiadały potomstwa (szczególnie poza organizacją ZK) bo rozmnażanie poniżej przeciętnych psów czy kotów nie jest żadnym postępem hodowlanym.
Psy rasowe prawdziwie - rodowodowe nie są dopuszczane do rozrodu jeżeli mają wady, są chore (dlatego tak głośno jest o chorobach rasowców). Problem zaczyna sie wtedy jak właściciele takich zdyskwalifikowanych psów je rozmnażaja produkujac zwierzęta chorowite, wadliwe lub o złej psychice (tzw. rasowe bez papierów po rodowodowych rodzicach).
Natomiast w większości miotów, szcególnie ras popularnych są szczeniaki super, doskonałe i przeciętne i czasem ponizej przeciętne - zamiast kupować bez papierów to trzeba by poszukac psa na kanapę i tylko do kochania tego "przeciętnego w urodzie". Dobry hodowca różnicuje cenę w zależnoście od jakości szczeniaka. I zdarza się często, że taki "pet" jest tańszy niż pies bez papierów, a ten bez papierów dodatkowo przypomina rasę  mniej lub więcej.
O zdrowiu kundelków mało się mówi - ich zdrowie jest niewiadomą wypadkową cech przodków, właściciele często się nie przejmują chorobami psiaków w myśl zasady  - przecież kundel ma być zdrowy , niewiele mu trzeba i wszstko przetrzyma.
W klatce mieszka śliczna beżowa kundliczka z chorobą zwyrodnieniową stawów (prawdopodobnie uwarunkowania genetyczne) , ma niecałe 5 lat a od 3 lat wygląda jakby był to stary, ledwo już chodzący pies ...... Moja 14 latka (rasowa rodowodowa) wygląda przy niej jak szczeniaczek - biega, skacze, przegania gołębie
Zapisane

Ellen

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #37 : 2004-06-10, 15:43 »
Mnie sie wszystkie podobaja, oprocz super udziwnionych ras. Nigdy nie mialam rasowego zwierzaka (tzn. teraz bede miala myszy rasowe  :P) i nie czulam sie przez to ani lepsza ani gorsza od posiadaczy zwierzakow z papierami.
Zapisane

whiper

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #38 : 2004-06-10, 18:01 »
rasowe  ;)
ale oczywiscie nie ze wzglądu na wygląd  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedz #38 : 2004-06-10, 18:01 »

iwa

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #39 : 2004-06-11, 14:37 »
dałam kjopke na rasowe,ale w sumie to i takie i takie lubię i podobają mi się :wink: w domu mam domowe koteczki ray europejskiej,ale chciałabym mieć rosyjskiego koteczka :)
Zapisane

Marco

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #40 : 2004-06-21, 19:46 »
Ja wole rasowce i niezgodze sie ze częsciej choruja, uwazam natomiast ze kupujac psa rasowego wiemy jaka ma psychike, wiemy jakiej bedzie wielkosci, wiemy o wadach i zzaletach rasy.  Biorąc kundle nic nie wiemy:(

Acha pamietacjcie ze kundle pochodza od rasowców, i uwazam ze powinno sie nie dopuszczać do rozrodu kundli!!!! Jest tyle ras (pieknych) które zanikaja bezmyslnym rozmnarzaniem ich z kundlami!!!!!!!!!!!! Tylko dla pieniedzy, ja jestem za rasowcami, ale kuneli tez są OK.
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #41 : 2004-06-21, 19:52 »
A mi to wszystko jedno. Każde to pies i to najważniejsze  :wink:
Zapisane

Hay-Lin

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #42 : 2004-07-13, 14:59 »
Wszystkie psy są ładne
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #43 : 2004-08-23, 18:36 »
Podobają mi sie wszystkie ale zaznaczyłam ze rasowe- wszystko dlatego ze mój jedyny i pierwszy psiak jest rasowy, jakbym miała kundelka tobym zaznaczyła pewnie Mieszańce :D
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #44 : 2004-08-24, 09:03 »
Cytat: Aszka
Ja uwazam,ze WSZYSTKIE psy sa kochane :wink:
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Forum Zwierzaki

rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedz #44 : 2004-08-24, 09:03 »

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #45 : 2004-08-24, 09:19 »
wszystkie psy są piękne :) i wogóle tak samo je wole...Ale moim następnym psem będzie napewno rasowa akita ;) Mieszańce i rasowce stoią u mnie na tym samym poziomie
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Tika

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #46 : 2004-08-25, 07:51 »
Ja bym zaznaczyła trzecią opcję - tą, której nie ma :) .
Zapisane

Brifka

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #47 : 2004-09-05, 21:25 »
oczywiscie ,ze mieszanca,bo takiego mam ,ale ogolnie to wszystkie pieski sa sliczne i kochane,kotki tez ;)
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #48 : 2004-09-06, 14:50 »
Dla mnie to nie ważne,czy rasowy czy mieszaniec ale zazwyczaj mieszańce są w schroniskach a mi zalezy najbardzije na tym,żeby jakiegos pieska uratować ze schroniska, zazwyczaj jaeśli trafią sie atm mieszańce to szybciej znajdują dom...Dlatego zagłosowałam na MIESZAŃCE.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #49 : 2004-09-08, 19:40 »
Ja mam kundelka i przez całe życie będę się starać aby takowy mi towarzyszył w towarzystwie rasowego  :lol: po mimo że mój jest dla mnie najukochańszy, najpiękniejszy, nie pozowle na to aby został rozmnożony  :)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

k_lap

  • Gość
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #50 : 2004-11-05, 02:21 »
Zagłosowałam na rasowe tylko dlatego, że mój Rocky jest rasowym amstafkiem. Ale tak naprawde nie ma to dla mnie znaczenia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedz #50 : 2004-11-05, 02:21 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #51 : 2005-03-13, 12:34 »
Mieszance i rasowne ale zaznaczyłam mieszanca.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #52 : 2005-03-13, 13:15 »
wszystkie są cudowne :P

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
rasowce czy mieszańce??
« Odpowiedź #53 : 2005-03-13, 15:01 »
Te i te są cudne :wink:
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.251 sekund z 28 zapytaniami.